SOURTON SCRAMBLE
3rd November 2012
Position  Time Name Town Age Sex Comments No. Prizewinners
1 43.44 David Tomlin Ipplepen 39 M Teignbridge Trotters 138 1st Male, Race Winner
2 44.31 Andy Vallance Okehampton 33 M Okehampton RC 114 2nd Male, 1st EX20 Male
3 44.45 James Best Horrabridge 16 M Tavistock AC 110 3rd Male, 1st U21 Male
4 44.52 Paul Crease Lewdown 40 M Okehampton RC 158
5 45.54 Darren Carr Clevedon 40 M Porteshead RC 176
6 46.03 Jo Meek Tavistock 35 F Tavistock AC 118 1st Female
7 47.37 Anthony Lambert Torrington 41 M Torrington AAC 141
8 48.27 Andy Dunn Shebbear 35 M Bristol & West AC 115
9 48.37 Andrew Vernon Lewdown 44 M Okehampton RC 140
10 49.02 Jonathan Meredith Topsham 25 M Not Affiliated 186
11 49.2 Roger Trubridge Bristol 65 M Town & Country Harriers 124 1st 60+ Male
12 49.31 Harrison Baker Okehampton 16 M Tavistock AC 194
13 49.53 Simon Mallett Tavistock 40 M Not Affiliated 113
14 50.55 Dylan Killick Eastleigh 34 M Eastleigh RC 139
15 51.12 Jon Meek Tavistock 47 M Tavistock AC 119
16 51.16 Sharon Daw Callington 47 F Mud Crew 165 2nd Female
17 51.37 Helen Heard Holsworthy 40 F Bude Rats 133 3rd Female
18 52.08 Sam Coombs Plymouth 22 M Not Affiliated 130
19 52.32 Karen Skye Sampford Courtenay 37 F Okehampton RC 178 1st EX20 Female
20 53.06 Richard Best Horrabridge 51 M Tavistock AC 111 1st 50-60 Male
21 53.46 Steve Martin Holsworthy 46 M Bude Rats 182
22 54.31 Rory Quinn Jacobstowe 17 M Not Affiliated 132
23 55 Tim Pratt Bridestowe 37 M Not Affiliated 129 1st Local Male
24 55.08 Mervyn Rice Bratton Clovelly 57 M Okehampton RC 184
25 55.1 Marcus Williams Callington 37 M Not Affiliated 134
26 55.11 Graham Grout Bristol 55 M Bristol & West AC 171
27 55.12 Sam Wharton Taunton 37 F Running Forever Taunton 112
28 55.49 Peter Rowe Exeter 41 M SWRR 164
29 55.51 Miles Smith Tavistock 34 M Not Affiliated 183
30 55.53 Angela Martin Holsworthy 43 F Bude Rats 192
31 55.55 Peter Bazley Tavistock 56 M Tavistock AC 108
32 55.59 Steven Jackson Launceston 53 M Tamar Trotters 197
33 56 Richard Horn Southampton 33 M Not Affiliated 185
34 56.01 Emma Sizmur Sourton 23 F Okehampton RC 166 1st Local Female, 1st U25 Female
35 56.01 Lucy Skye Sampford Courtenay 30 F Okehampton RC 179
36 56.26 Laurence Sargeant Yelverton 61 M Bere Alston Trekkers 125
37 56.4 Tim O'Gara Stroud 38 M Porteshead RC 126
38 56.59 Brandon Horn Bridestowe 15 M Not Affiliated 177
39 57.04 Rob Wallbank St Austell 30 M St Austell RC 128
40 57.17 Graham Partridge Okehampton 60 M SWRR 170
41 57.37 Martyn Ewers Newton Abbot 33 M Devon & Cornwall Police RC 167
42 58.07 Mark Wotton Newton Abbot 52 M Teignbridge Trotters 143
43 58.24 David Millin Oxford 46 M Not Affiliated 117
44 58.24 Richard Scott Tavistock 42 M Not Affiliated 116
45 58.36 Ian Hawking Okehampton 47 M Not Affiliated 163
46 58.39 Simon Bunday Paignton 53 M Not Affiliated 198
47 58.45 Julie Hawking Okehampton 48 F Not Affiliated 162
48 59.24 Greg Miller Crediton 45 M Okehampton RC 193
49 59.32 Martin Warren Shebbear 52 M Torrington AAC 157
50 59.34 Ray Coles Bude 59 M Bude Rats 181
51 59.43 Andrew Mounce Holsworthy 42 M Bude Rats 131
52 59.54 Nick Clever Beaworthy 55 M Bude Rats 127
53 61.22 Peter Fleming Bridestowe 63 M Not Affiliated 172
54 61.25 Richard Harvey Helston 36 M Carn Runners 199
55 62.23 Malcolm Jones Launceston 54 M Launceston RR 121
56 62.29 Bridget Funnel Holsworthy 60 F Bude Rats 191 1st 60+ Female
57 62.36 Magaret Jarvis Northlew 57 F Chelmsford AC 190 1st 50-60 Female
58 62.44 Pippa MacDougall Bridestowe 43 F Not Affiliated 188
59 63.15 Stephen Hole Camborne 32 M Not Affiliated 195
60 63.16 Lisa Taylor Beaworthy 26 F Okehampton RC 120
61 63.26 Sharon Bowman Ipplepen 47 F Teignbridge Trotters 137
62 63.5 Ellen Hall Bude 48 F Bude Rats 196
63 65.27 Lee Masters Bristol 38 M Hogweed Trotters 136
64 65.27 Alison Ramsey Bristol 29 F Hogweed Trotters 135
65 67.1 Glen Owen Plymouth 46 M Tamar Trotters 155
66 67.1 Sarah Horton Plymouth 44 F Plymouth Musketeers 156
67 67.3 Jarrod Pearce St Austell 29 M Not Affiliated 142
68 67.56 Rob Crotty Plymouth 48 M Not Affiliated 175
69 68.15 Alan James Luffingham Whiddon Down 59 M Okehampton RC 189
70 68.44 Abigail Blee Newton Abbot 24 F Not Affiliated 168
71 69.58 Deb Marriot Sidmouth 47 F Sidmouth RC 173
72 69.58 Don Cawthera Sidmouth 51 M Sidmouth RC 174
73 70.36 Dave Eadie Great Torrington 45 M Torrington AAC 161
74 70.39 Annie Finding Bude 60 F Bude Rats 180
75 71.25 Elizabeth Meredith Southampton 30 F Not Affiliated 187
76 71.48 Barry Drew Helston 65 M Carn Runners 200
77 72.52 Kathryn Broadhurst Brinkworth 35 F Not Affiliated 154
78 78.24 Toby Tompkins Colebrooke 15 M Not Affiliated 159
79 78.29 Julian Tompkins Colebrooke 50 M Not Affiliated 160
80 79.55 Tracey Manning Bridestowe 34 F Okehampton RC 153
81 80.09 Ali Heard Sourton 23 F Okehampton RC 109
82 80.21 Catherine Pearce Cheltnham 37 F Not Affiliated 123
83 80.21 Simon Owen Cheltnham 40 M Not Affiliated 122
84 80.45 Alison Kimber Holsworthy 50 F Not Affiliated 169