raceahead Event Services
Bideford Half Marathon 2013 - Half Marathon
Race# Forename Surname Gender GenderPos Category CategoryPos Gun Time Pos Chip Time Rank Club
882 Jim Cole Male 1 MSEN 1 01:08:57 1 01:08:56 1 Tavistock AC
799 Shaun Antell Male 2 MSEN 2 01:09:06 2 01:09:06 2 Bideford AAC
953 Dan Alsop Male 3 MSEN 3 01:10:18 3 01:10:18 3 St Austell Running Club
1040 Mark Jenkin Male 4 MSEN 4 01:11:00 4 01:10:59 4 Bideford AAC
950 Aaron Richmond Male 5 MSEN 5 01:14:15 5 01:14:14 5 North Devon Road Runners
896 David Tomlin Male 6 M40 1 01:14:22 6 01:14:22 6 Teignbridge Trotters
968 Ian Gooding Male 7 MSEN 6 01:14:42 7 01:14:39 7 Torrington AAC
543 Simon Longthorpe Male 8 MSEN 7 01:15:21 8 01:15:20 8 Torbay AAC
902 MIKE PEARCE Male 9 M40 2 01:15:32 9 01:15:31 9 CREWKERNE RC
322 Arran Tocknell Male 10 MSEN 8 01:16:43 10 01:16:42 10 Torbay AAC
905 Matthew Bradley Male 11 MSEN 9 01:16:59 11 01:16:57 11 City of Plymouth Athletic Club
588 Stuart Creech Male 12 MSEN 10 01:17:09 12 01:17:07 12 Minehead running club
837 Dave Stone Male 13 M40 3 01:17:34 13 01:17:32 13 EXMOUTH HARRIERS
1010 Carl Mott Male 14 MSEN 11 01:18:09 14 01:18:00 14
842 Jon Parkinson Male 15 M45 1 01:18:21 15 01:18:20 15 Torbay AAC
589 ROGER VOADEN Male 16 M45 2 01:18:27 16 01:18:23 16 Okehampton Running Club
243 Ewan Walton Male 17 MSEN 12 01:19:32 17 01:19:30 17 Teignbridge Trotters
259 Matt Bellamy Male 18 MSEN 13 01:20:52 18 01:20:51 18 South West Road Runners
39 Robert Kelly Male 19 MSEN 14 01:21:10 19 01:21:05 19 Okehampton Running Club
1021 Chris Stone Male 20 M45 3 01:21:17 20 01:21:16 21 Bideford AAC
419 JAMES BLIGHT Male 21 MSEN 15 01:21:22 21 01:21:16 20 Tamar Trotters
155 David Robinson Male 22 MSEN 16 01:21:29 22 01:21:25 22 East Cornwall Harriers
273 Daniel Budd Male 23 MSEN 17 01:21:38 23 01:21:32 23 Tamar Trotters
829 David Pickering Male 24 M45 4 01:21:49 24 01:21:41 24
598 COLIN PETERS Male 25 M45 5 01:21:49 25 01:21:43 25 SOUTH DEVON AC
281 Mike Dowrick Male 26 M40 4 01:21:52 26 01:21:50 27 Hayle Runners
969 Martin Davis Male 27 M50 1 01:21:54 27 01:21:47 26 Newquay Road Runners
1042 Martin Colwill Male 28 M45 6 01:21:55 28 01:21:51 28 Bideford AAC
679 Helen Dyke Female 1 F35 1 01:22:05 29 01:22:04 29 Poole Runners
681 Ewan Lake Male 29 M40 5 01:22:31 30 01:22:26 30 Erme Valley Harriers
718 Chris Hayward Male 30 MSEN 18 01:22:40 31 01:22:38 31
947 Jamie Blackman Male 31 MSEN 19 01:23:09 32 01:23:08 33 Bideford AAC
987 ANDREW VERNON Male 32 M40 6 01:23:12 33 01:23:07 32 Okehampton Running Club
991 JAMES REEVES Male 33 MSEN 20 01:23:16 34 01:23:13 34 South West Road Runners
863 Paul Carter Male 34 M45 7 01:23:28 35 01:23:23 35 Okehampton Running Club
32 Keith Elliott Male 35 MSEN 21 01:23:36 36 01:23:32 36
743 Ian Smart Male 36 M40 7 01:23:40 37 01:23:33 37
189 Ivor Davies Male 37 M40 8 01:23:41 38 01:23:38 38 Ivanhoe Runners
99 Rob Mckenzie Male 38 M40 9 01:23:48 39 01:23:45 41
160 Luke Errington Male 39 MSEN 22 01:23:48 40 01:23:44 40
201 Stephen Skinner Male 40 MSEN 23 01:23:51 41 01:23:44 39
508 Jullian Bailey-Gard Male 41 MSEN 24 01:23:56 42 01:23:52 42 Westbury Harriers
360 Philip Roberts Male 42 MSEN 25 01:24:24 43 01:24:13 43 Running Forever Running Club
1024 Mike Clark Male 43 M40 10 01:24:34 44 01:24:17 44 South Molton Strugglers
938 Neil Sheppard Male 44 M40 11 01:24:36 45 01:24:28 45
72 Mark Dunstone Male 45 M40 12 01:24:46 46 01:24:38 46
396 ANDREW MANSFIELD Male 46 M45 8 01:24:50 47 01:24:45 48 North Devon Road Runners
746 Steven Turner Male 47 M40 13 01:24:53 48 01:24:49 50 Bideford AAC
736 Richard Maunder Male 48 MSEN 26 01:24:55 49 01:24:43 47 Plymouth Tri Club
427 Andy Dunn Male 49 MSEN 27 01:25:03 50 01:24:48 49
632 Jamieson Tottle Male 50 M45 9 01:25:07 51 01:25:00 52 Weston AC
44 Craig Eley Male 51 MSEN 28 01:25:11 52 01:24:57 51
990 GRAHAM REEVES Male 52 MSEN 29 01:25:16 53 01:25:13 53 HONITON RC
998 Catherine Newman Female 2 F50 1 01:25:52 54 01:25:50 55 EXMOUTH HARRIERS
812 Paul Gwynne Male 53 M45 10 01:26:00 55 01:25:57 57 Falmouth Road Runners
472 STEPHEN KING Male 54 M40 14 01:26:04 56 01:25:50 54 South West Road Runners
790 MARK RICE Male 55 M50 2 01:26:10 57 01:25:56 56 South West Road Runners
630 David Spencer Male 56 MSEN 30 01:26:14 58 01:26:11 59
482 ALAN BOONE Male 57 M55 1 01:26:14 59 01:26:06 58
40 Gavin Burnside Male 58 M45 11 01:26:33 60 01:26:28 60 North Devon Road Runners
945 Andrew Pearson Male 59 M40 15 01:26:37 61 01:26:34 61 Bideford AAC
1013 Dominic Scotting Male 60 MSEN 31 01:26:42 62 01:26:38 62 Launceston Road Runners
890 WAYNE VAN RENSBURG Male 61 MSEN 32 01:26:43 63 01:26:41 63 BUDE RUNNERS
729 David Mugliston Male 62 M40 16 01:26:46 64 01:26:41 64 Okehampton Running Club
865 STEVEN SAGE Male 63 MSEN 33 01:26:48 65 01:26:43 67
694 Bryan Friend Male 64 M45 12 01:26:49 66 01:26:43 68 Okehampton Running Club
366 Stephen Pickup Male 65 M40 17 01:26:50 67 01:26:41 66
254 Andrew Manning Male 66 M40 18 01:26:55 68 01:26:41 65
682 Emma Lake Female 3 F35 2 01:26:59 69 01:26:54 70 Erme Valley Harriers
622 Adrian Kearns Male 67 M40 19 01:27:00 70 01:26:54 71 EXMOUTH HARRIERS
282 Jody Bee Male 68 MSEN 34 01:27:02 71 01:26:59 72 South West Road Runners
371 Gary Woodes Male 69 M45 13 01:27:07 72 01:26:48 69
293 NIGEL UNWIN Male 70 M45 14 01:27:29 73 01:27:24 73
862 Calvin Leach Male 71 M40 20 01:27:31 74 01:27:25 74
983 DANIEL BREWER Male 72 MSEN 35 01:27:33 75 01:27:29 75 Bideford AAC
330 Phil Thorne Male 73 M40 21 01:27:34 76 01:27:30 76 North Devon Road Runners
535 David Oliver Male 74 M45 15 01:27:49 77 01:27:41 77 Plymstock Road Runners
479 WALTER ANDREWS Male 75 M55 2 01:28:10 78 01:27:58 78 TIVERTON HARRIES
486 GARY CLARK Male 76 M40 22 01:28:12 79 01:28:07 81 Teignbridge Trotters
1018 Richard Smale Male 77 MSEN 36 01:28:15 80 01:28:12 83
145 Stephen Wilbraham Male 78 M45 16 01:28:16 81 01:28:02 79 Torbay AAC
593 ALLEN TAYLOR Male 79 MSEN 37 01:28:17 82 01:28:08 82 Teignbridge Trotters
98 Brent Colvin Male 80 M40 23 01:28:18 83 01:28:05 80 Bideford AAC
439 David Rees Hall Male 81 MSEN 38 01:28:29 84 01:28:23 84 Handy Cross Runners
220 Stuart Parslow Male 82 M45 17 01:28:39 85 01:28:27 85
82 John Tweedie Male 83 M45 18 01:28:41 86 01:28:32 87 Teignbridge Trotters
294 ANDREW BANKS Male 84 MSEN 39 01:28:46 87 01:28:32 86
605 Adrian Davey Male 85 M40 24 01:28:54 88 01:28:36 88 South West Road Runners
339 Andy Stride Male 86 M45 19 01:28:58 89 01:28:53 90
142 Richard HEAP Male 87 M40 25 01:29:03 90 01:28:52 89 Clapham Chasers
993 MARK BIRD Male 88 M40 26 01:29:10 91 01:29:00 91 Devon & Somerset Fire & Rescue
263 Kelvin Groves Male 89 MSEN 40 01:29:19 92 01:29:12 95
258 Chloe Thomas Female 4 FSEN 1 01:29:19 93 01:29:12 96
586 Phil Tomlinson Male 90 M40 27 01:29:22 94 01:29:08 93 Weston AC
433 Sebastien Le Barth Male 91 MSEN 41 01:29:25 95 01:29:08 94
239 David Balch Male 92 MSEN 42 01:29:37 96 01:29:20 97 South West Road Runners
554 Mark Andrews Male 93 M55 3 01:29:50 97 01:29:35 98 East Cornwall Harriers
1049 GIDEON HODDER Male 94 MSEN 43 01:29:58 98 01:29:48 100
982 RUSSELL HANNAFORD Male 95 M40 28 01:30:03 99 01:29:42 99
804 Nathan White Male 96 MSEN 44 01:30:04 100 01:29:49 101 Haldon trail runners
701 Dave Broadbent Male 97 MSEN 45 01:30:06 101 01:29:56 102
667 Josh Harris Male 98 M40 29 01:30:07 102 01:29:57 103 Weston AC
483 LISA SOUTH Female 5 F35 3 01:30:07 103 01:29:59 104 South West Road Runners
95 Phil Brooks Male 99 M50 3 01:30:12 104 01:30:02 105 Bristol & District Tri Club
1038 John Low Male 100 MSEN 46 01:30:29 105 01:29:06 92
395 Adam Rooke Male 101 MSEN 47 01:30:36 106 01:30:18 107
994 IAN CROWLE Male 102 M50 4 01:30:40 107 01:30:21 109 East Cornwall Harriers
871 JON BRAYSHAW Male 103 M45 20 01:30:41 108 01:30:20 108 LINCOLN WELLINGTON AC
726 Joe Lockey Male 104 MSEN 48 01:30:45 109 01:30:13 106
247 Phil Richards Female 6 F35 4 01:30:55 110 01:30:46 110 Weston AC
132 Stephen Sirdefield Male 105 M50 5 01:31:16 111 01:30:56 111 Tiverton Harriers
316 Craig Churchill Male 106 MSEN 49 01:31:28 112 01:31:23 114 Teignbridge Trotters
136 Nick Wilde Male 107 MSEN 50 01:31:28 113 01:31:21 113
415 JAMES ROBSON Male 108 MSEN 51 01:31:38 114 01:31:20 112 South West Road Runners
848 Wayne Withey Male 109 M45 21 01:31:42 115 01:31:34 116 Devon & Somerset Fire & Rescue
1044 Philip Pascoe Male 110 MSEN 52 01:31:45 116 01:31:30 115
478 JAMES HARTRIDGE Male 111 M45 22 01:31:49 117 01:31:37 117 TORQUAY AC
481 DAVID KING Male 112 M55 4 01:31:58 118 01:31:55 121 SW VETS AC
641 Chris Johns Male 113 M40 30 01:31:58 119 01:31:46 119
899 Brian Andrew Male 114 MSEN 53 01:32:10 120 01:31:42 118 Bideford AAC
957 Roger Harris Male 115 M50 6 01:32:26 121 01:31:47 120
157 Liam Doyle Male 116 M40 31 01:32:30 122 01:32:27 125 Torbay AAC
919 Paul Jennings Male 117 M50 7 01:32:31 123 01:32:10 122 Bideford AAC
769 ROBBIE MURRAY Male 118 U20 1 01:32:31 124 01:32:18 124 Bideford AAC
333 Sean macauley Male 119 M45 23 01:32:34 125 01:32:16 123
10 Damian Railston Male 120 M40 32 01:32:41 126 01:32:38 131
564 Mark King Male 121 M40 33 01:32:43 127 01:32:34 128
524 Darren Smith Male 122 MSEN 54 01:32:44 128 01:32:37 130
48 Arron Kearney Male 123 MSEN 55 01:32:48 129 01:32:35 129
1027 Shaun Dayman Male 124 MSEN 56 01:32:58 130 01:32:33 127
308 Lidia Fanzo Female 7 U20 2 01:32:58 131 01:32:41 132
584 Duncan Eeles Male 125 MSEN 57 01:32:59 132 01:32:30 126
363 Jon Geary Male 126 MSEN 58 01:33:12 133 01:32:54 133
666 Charlie Hurcum Female 8 FSEN 2 01:33:13 134 01:33:03 134 Portishead Running Club
783 Stephen Nurse Male 127 M45 24 01:33:13 135 01:33:08 136
648 Bev Dowrick Female 9 F35 5 01:33:14 136 01:33:06 135 Plymstock Road Runners
628 Chris Leaman Male 128 M50 8 01:33:16 137 01:33:09 137 Torbay AAC
880 STUART PHILPS Male 129 M45 25 01:33:27 138 01:33:20 139 Bideford AAC
285 PETER MAY Male 130 MSEN 59 01:33:34 139 01:33:11 138 Tamar Trotters
507 Richard Hughes Male 131 M50 9 01:33:52 140 01:33:39 141 Westbury Harriers
897 STEPHEN BOYES Male 132 M50 10 01:33:55 141 01:33:39 140 HONITON RC
612 REBECCA LEE Female 10 FSEN 3 01:33:59 142 01:33:46 144 Westbury Harriers
776 Richard Horn Male 133 MSEN 60 01:34:00 143 01:33:43 142 South Molton Strugglers
910 Adam Kent Male 134 MSEN 61 01:34:07 144 01:33:43 143 Bude Rats
732 Keith Hoadley Male 135 M45 26 01:34:08 145 01:33:48 145 Torrington AAC
1006 Ian Matthews Male 136 M45 27 01:34:13 146 01:33:59 147 Mounts Bay Harriers
815 Lee Rowe Male 137 M40 34 01:34:21 147 01:33:52 146 South West Road Runners
402 NICK ROBERTS Male 138 M40 35 01:34:24 148 01:34:04 149 DARTMOUTH
1045 Helen Stevenson Female 11 F35 6 01:34:34 149 01:34:17 151
65 Matthew Essery Male 139 U20 3 01:34:38 150 01:34:22 153
755 Ctis Peck Male 140 M45 28 01:34:41 151 01:34:33 155
219 Tom Cleaver Male 141 MSEN 62 01:34:48 152 01:34:14 150
870 HELEN PAVEY Female 12 F40 1 01:34:49 153 01:34:29 154 LINCOLN WELLINGTON AC
619 David Salmon Male 142 M50 11 01:34:56 154 01:34:49 156 Plymstock Road Runners
763 JOHN SOLE Male 143 MSEN 63 01:34:59 155 01:34:51 157 Bodmin Road Runners
451 Daniel Zillwood Male 144 MSEN 64 01:34:59 156 01:34:02 148 Crediton Running Network
286 HELEN ANTHONY Female 13 FSEN 4 01:35:03 157 01:34:21 152 Teignbridge Trotters
491 ROB COWLING Male 145 M45 29 01:35:07 158 01:34:58 158 Teignbridge Trotters
774 Scott Ivins Male 146 MSEN 65 01:35:31 159 01:35:08 159 Tamar Trotters
310 Mark Hill Male 147 MSEN 66 01:35:46 160 01:35:34 161
552 Rob Murch Male 148 MSEN 67 01:35:54 161 01:35:48 168 North Devon Road Runners
212 Alexander Shearman Male 149 MSEN 68 01:35:55 162 01:35:30 160 Teignbridge Trotters
130 Paul Thomas Male 150 M45 30 01:36:02 163 01:35:50 170
214 Peter Taylor Male 151 M45 31 01:36:03 164 01:35:39 164 Plymouth Coasters
964 Steve Ditchburn Male 152 M50 12 01:36:05 165 01:35:40 165 North Devon Road Runners
874 DAVID MOULDER Male 153 M55 5 01:36:07 166 01:35:49 169 South West Road Runners
780 Cy Margieson Male 154 MSEN 69 01:36:13 167 01:36:01 173 Bideford AAC
1025 Jason Shipton Male 155 M40 36 01:36:17 168 01:35:53 172 Tavistock AC
937 Nicola Rutherford Female 14 FSEN 5 01:36:17 169 01:36:09 175
158 Stephen Lofthouse Male 156 M45 32 01:36:23 170 01:36:10 176 Torbay AAC
528 Philippa Colville Female 15 FSEN 6 01:36:26 171 01:35:47 167
267 Paul Miller Male 157 M40 37 01:36:37 172 01:35:38 163 Crediton Running Network
876 SARAH OWEN Female 16 FSEN 7 01:36:37 173 01:35:35 162 Erme Valley Harriers
697 Tez Sutcliffe Male 158 MSEN 70 01:36:40 174 01:36:30 180
692 Rick McKee Male 159 MSEN 71 01:36:40 175 01:36:08 174
526 Keith Belt Male 160 M65 1 01:36:45 176 01:36:26 177 SOUTH DEVON AC
154 Mike Symons Male 161 M40 38 01:36:46 177 01:35:46 166
386 Jon Kosy Male 162 MSEN 72 01:36:51 178 01:36:33 182
636 Gary Spivey Male 163 MSEN 73 01:36:52 179 01:35:53 171 Crediton Running Network
368 Kirsty Mcmakin Female 17 FSEN 8 01:36:57 180 01:36:28 179
761 PETER BAZLEY Male 164 M55 6 01:36:58 181 01:36:46 187 Tavistock AC
620 Matthew Barz Male 165 MSEN 74 01:37:12 182 01:36:45 186
345 Steven Smith Male 166 MSEN 75 01:37:12 183 01:36:27 178
467 DANIEL ANDREW Male 167 MSEN 76 01:37:13 184 01:37:10 194
835 Helen Morse Female 18 FSEN 9 01:37:20 185 01:37:05 193 East Cornwall Harriers
875 BRYAN BELL Male 168 M45 33 01:37:22 186 01:36:43 183 North Devon Road Runners
370 Michael  R Bryant Male 169 M50 13 01:37:24 187 01:36:44 184 Highworth Running Club
403 JOHN HART Male 170 M45 34 01:37:26 188 01:37:04 192 DARTMOUTH
217 Martin Beddow Male 171 M45 35 01:37:26 189 01:37:00 189
1016 Georgina Loosemore Female 19 FSEN 10 01:37:30 190 01:37:25 198 North Devon Road Runners
856 Samantha Stevenson Female 20 FSEN 11 01:37:32 191 01:37:04 191 North Devon Road Runners
995 Richard Connett Male 172 MSEN 77 01:37:39 192 01:37:17 195 South Molton Strugglers
888 GARY WEBBER Male 173 M45 36 01:37:40 193 01:37:36 202
218 Kevin Hartigan Male 174 M40 39 01:37:46 194 01:37:30 199 East Cornwall Harriers
741 Adam Morrow Male 175 MSEN 78 01:37:48 195 01:37:23 197 Plymouth Coasters
936 Rob Prouten Male 176 M40 40 01:37:51 196 01:37:22 196 Mud Crew Trail Runners
878 JOHN KAVANAGH Male 177 M45 37 01:37:51 197 01:36:32 181 South West Road Runners
392 Chris Tucker Male 178 MSEN 79 01:37:54 198 01:37:30 200 Bude Rats
668 James Lucas Male 179 M40 41 01:37:55 199 01:37:48 206
932 Steven Thorne Male 180 M45 38 01:37:59 200 01:37:46 205
198 John Caswell Male 181 M55 7 01:38:03 201 01:36:44 185 South West Road Runners
657 Paul Marshall Male 182 M55 8 01:38:03 202 01:37:40 203 Tavistock AC
948 Hugh Apperley Male 183 M50 14 01:38:06 203 01:37:55 209
757 Andrew Bucknell Male 184 M40 42 01:38:07 204 01:37:44 204
137 Ben Diffey Male 185 MSEN 80 01:38:08 205 01:37:02 190
942 Steven Goodland Male 186 MSEN 81 01:38:08 206 01:36:56 188
446 Jonathan Bale Male 187 M45 39 01:38:15 207 01:37:49 207 Portishead Running Club
1017 Matt Vanstone Male 188 MSEN 82 01:38:17 208 01:37:53 208 Bracknell Forest Runners
248 Lee Blunt Male 189 M40 43 01:38:22 209 01:38:22 211
319 Katy Kernahan Female 21 FSEN 12 01:38:26 210 01:37:33 201
534 Stephen Cooksley Male 190 M45 40 01:38:48 211 01:38:39 214 Plymstock Road Runners
138 Nick Thomas Male 191 MSEN 83 01:38:52 212 01:38:22 210 Marlborough Running Club
343 Gerald barlow Male 192 M45 41 01:38:55 213 01:38:40 215 Torbay AAC
661 Elaine Fields Female 22 F40 2 01:39:00 214 01:38:39 213 South Molton Strugglers
834 Anni Vanhatalo Female 23 F35 7 01:39:02 215 01:38:38 212 South West Road Runners
813 Steph Olliffe Female 24 F45 1 01:39:10 216 01:38:50 216 Torrington AAC
906 John Shaddick Male 193 MSEN 84 01:39:13 217 01:38:51 217
1029 Simon Wright Male 194 MSEN 85 01:39:19 218 01:39:04 219 Bideford AAC
762 GRAHAM CRUMP Male 195 M50 15 01:39:25 219 01:39:14 223
8 James Pugsley Male 196 U20 4 01:39:25 220 01:39:23 226 Bideford AAC
962 Kathryn Guard Female 25 FSEN 13 01:39:33 221 01:39:16 224 Bideford AAC
956 Hugh Muirhead Male 197 M55 9 01:39:38 222 01:39:23 227
41 Gary Watson Male 198 M55 10 01:39:47 223 01:39:40 231 Teignbridge Trotters
112 SIMON SCOTTHORNE Male 199 M45 42 01:39:48 224 01:39:14 222
374 Charlotte Skelding Female 26 FSEN 14 01:39:51 225 01:39:48 232
558 Roger Saunders Male 200 M55 11 01:39:52 226 01:39:35 230 HONITON RC
846 Wally Lake Male 201 M60 1 01:39:54 227 01:39:06 220 Tavistock AC
935 Michael Newcombe Male 202 M40 44 01:39:55 228 01:39:03 218 Torrington AAC
342 Mark Edmonds Male 203 M40 45 01:40:00 229 01:39:28 228
341 Paula Jeffery Female 27 F40 3 01:40:01 230 01:39:28 229 CREWKERNE RC
851 Mike Davies Male 204 M55 12 01:40:03 231 01:39:55 235 Torbay AAC
894 Martyn Breslan Male 205 MSEN 86 01:40:10 232 01:40:05 241 Torbay AAC
373 Jake Thorn Male 206 MSEN 87 01:40:10 233 01:39:59 238 Torbay AAC
786 Ryan Collins Male 207 MSEN 88 01:40:11 234 01:39:21 225
431 Nicholas Flavelle Male 208 MSEN 89 01:40:14 235 01:39:11 221
979 Sean Jack Male 209 M50 16 01:40:16 236 01:39:53 234 Bude Rats
264 Justin Duerden Male 210 MSEN 90 01:40:18 237 01:40:04 240
820 Sean Monk Male 211 M45 43 01:40:24 238 01:40:19 245
831 CHRIS GOUGH Male 212 M40 46 01:40:33 239 01:40:23 247 Weston AC
887 ANDREW SHEARER Male 213 M50 17 01:40:33 240 01:40:02 239 SIDMOUTH RUNNING CLUB
594 LISA HATCHARD Female 28 F35 8 01:40:33 241 01:39:57 237 EXMOUTH HARRIERS
461 Mark Mills-Hemming Male 214 M40 47 01:40:33 242 01:40:08 242
314 Andy Chadburn Male 215 M40 48 01:40:38 243 01:40:22 246 Weston AC
358 Richard Allin Male 216 MSEN 91 01:40:40 244 01:39:52 233
398 ANDREW BEATON Male 217 MSEN 92 01:40:40 245 01:40:14 244
408 COLIN SHOOLBRAID Male 218 M50 18 01:40:42 246 01:39:56 236 Torbay AAC
173 ANDY SOUTHARD Male 219 M45 44 01:40:44 247 01:40:24 248
369 James Twomey Male 220 MSEN 93 01:40:52 248 01:40:12 243
447 Julie Hedges Female 29 F50 2 01:40:54 249 01:40:32 249 South West Road Runners
36 Louise Wilkinson Female 30 FSEN 15 01:40:59 250 01:40:35 250
892 PIENAAR VAN RENSBURG Male 221 M55 13 01:41:05 251 01:40:42 255 Bude Rats
698 Stacey Toppin Female 31 F35 9 01:41:08 252 01:41:02 262 SOUTH DEVON AC
334 Vicky Murphy Female 32 FSEN 16 01:41:11 253 01:40:56 260 Plymouth Harriers
714 Scott Collett Male 222 MSEN 94 01:41:12 254 01:40:49 259
940 Ashley Jewell Male 223 MSEN 95 01:41:16 255 01:40:38 252 Bideford AAC
901 Sarah Wheeler Female 33 FSEN 17 01:41:17 256 01:41:01 261
881 Oliver Acheson Male 224 MSEN 96 01:41:28 257 01:41:09 263
1034 Samuel Lucas Male 225 MSEN 97 01:41:29 258 01:41:22 268
970 Emma Gooding Female 34 F40 4 01:41:29 259 01:41:10 264 Torrington AAC
143 Colin Boughton Smith Male 226 M55 14 01:41:32 260 01:41:27 270
655 Georgina Robinson Female 35 FSEN 18 01:41:33 261 01:40:42 256 North Devon Road Runners
954 Lisa Binmore Female 36 F40 5 01:41:33 262 01:40:43 257 North Devon Road Runners
713 Charlie Duffield Female 37 F35 10 01:41:37 263 01:41:32 272
266 Amy Blythe Female 38 F35 11 01:41:38 264 01:40:37 251
739 Claire Waters Female 39 F40 6 01:41:45 265 01:40:48 258 Saffron Striders
487 NOAMI FLANAGAN Female 40 FSEN 19 01:41:46 266 01:41:32 273 SOUTH DEVON AC
754 Colin weeks Male 227 MSEN 98 01:41:50 267 01:40:40 253
824 Wayne Kirby Male 228 MSEN 99 01:41:50 268 01:40:41 254
1 Scott Weetch Male 229 M40 49 01:41:53 269 01:41:19 267 Running Forever Running Club
985 ANDY HOUGHTON Male 230 M65 2 01:41:53 270 01:41:41 276 Tavistock AC
349 Rhian Evans Female 41 FSEN 20 01:41:54 271 01:41:15 266 Clapham Chasers
572 Tim Oke Male 231 M45 45 01:41:55 272 01:41:15 265
721 Jeremy Pierce Male 232 M55 15 01:41:57 273 01:41:45 277
883 Dale Wilson Male 233 MSEN 100 01:41:59 274 01:41:46 278 Bideford AAC
653 Russell Leeton Male 234 M40 50 01:41:59 275 01:41:41 275
381 Tim Smith Male 235 M45 46 01:42:01 276 01:41:27 269
1000 Peter Jennings Male 236 M45 47 01:42:05 277 01:41:36 274
35 Stuart Mathews Male 237 MSEN 101 01:42:06 278 01:41:27 271
46 Andrea Matthews-Stroud Female 42 F35 12 01:42:13 279 01:41:59 282
42 James Matthews-stroud Male 238 MSEN 102 01:42:13 280 01:41:59 281
1041 Bryan Rothery Male 239 M45 48 01:42:19 281 01:41:54 279
772 MARIE SMITH Female 43 F35 13 01:42:21 282 01:42:01 283
712 Jacqueline Woodward Female 44 F40 7 01:42:23 283 01:42:19 289
89 Graydon Widdicombe Male 240 MSEN 103 01:42:37 284 01:42:02 284 Teignbridge Trotters
684 Steve Wood Male 241 M50 19 01:42:40 285 01:42:21 291
749 Alex Mabey Male 242 MSEN 104 01:42:44 286 01:42:20 290 Bude Rats
301 YVONNE COCK Female 45 F40 8 01:42:44 287 01:42:15 287 WOTR
676 Sandy Fish Female 46 F50 3 01:42:45 288 01:42:39 297 Fetch Everyone
724 Jim Gray Male 243 M50 20 01:42:45 289 01:41:56 280
976 Andy Evans Male 244 M50 21 01:42:51 290 01:42:25 293
253 Kaylee Allan Female 47 FSEN 21 01:42:55 291 01:42:27 294
621 SarahJane Mackenzie-Shapland Female 48 FSEN 22 01:42:58 292 01:42:11 286
532 Robert Scovell Male 245 MSEN 105 01:43:02 293 01:42:07 285 South West Road Runners
320 Neil Dawkins Male 246 M40 51 01:43:04 294 01:42:15 288 Torbay AAC
474 Raymond Bolt Male 247 M50 22 01:43:11 295 01:42:31 296 Plymouth Coasters
329 Peter Dunlop Male 248 MSEN 106 01:43:12 296 01:42:54 298
513 Kevin Tregale Male 249 M50 23 01:43:14 297 01:43:10 301
9 Clare Suss Female 49 F40 9 01:43:22 298 01:42:58 299 South West Road Runners
191 SAM BAILEY Male 250 U20 5 01:43:30 299 01:42:23 292
700 Raymond Wilson Male 251 M65 3 01:43:37 300 01:43:29 307 Torbay AAC
200 Simon Bunday Male 252 M50 24 01:43:38 301 01:43:09 300 DAWLISH COASTERS
425 Joe Murch Male 253 U20 6 01:43:40 302 01:43:15 304
1011 Liam Brend Male 254 MSEN 107 01:43:42 303 01:43:11 302
1046 Graham De Val Male 255 M50 25 01:43:45 304 01:43:30 309 TAC
109 Trevor Quinton Male 256 M55 16 01:43:47 305 01:43:32 310 Tiverton Harriers
424 Thomas Hawkwood Male 257 MSEN 108 01:43:48 306 01:43:23 305
980 MARTIN WARREN Male 258 M50 26 01:43:54 307 01:43:27 306 Torrington AAC
303 PETE HAYWARD Male 259 M50 27 01:43:55 308 01:42:30 295
56 KATHRYN KYLE Female 50 F35 14 01:44:04 309 01:43:41 311 North Devon Road Runners
624 Paul Sims Male 260 MSEN 109 01:44:08 310 01:43:29 308
34 Ludvik Ruzicka Male 261 MSEN 110 01:44:11 311 01:43:42 312
178 DAWN TEED Female 51 F45 2 01:44:19 312 01:43:44 313 EXMOUTH HARRIERS
103 Paul Duffy Male 262 MSEN 111 01:44:23 313 01:44:03 317
683 Lisa Wood Female 52 F40 10 01:44:28 314 01:44:09 319
923 Craig Fritzsche Male 263 MSEN 112 01:44:36 315 01:43:13 303 PLYMOUTH MUSKATEERS
521 Mark clay Male 264 MSEN 113 01:44:38 316 01:43:52 314
522 Jennie Roberts Female 53 F40 11 01:44:38 317 01:43:53 315
77 Oliver Priestley Male 265 MSEN 114 01:44:47 318 01:44:27 324
422 PAUL HARVEY Male 266 M55 17 01:44:56 319 01:44:19 320 SOUTHAMPTON AC
224 Philip Symons Male 267 MSEN 115 01:44:59 320 01:44:34 327 Plymouth Coasters
631 Angela Walter Female 54 F40 12 01:45:01 321 01:44:08 318 North Devon Road Runners
1026 Mike Bishop Male 268 M40 52 01:45:03 322 01:44:25 321 Bideford AAC
1051 Jesse Johns Male 269 MSEN 116 01:45:04 323 01:44:36 328
518 Christopher Lee Male 270 MSEN 117 01:45:07 324 01:44:48 330
843 Ron Foord Male 271 M50 28 01:45:07 325 01:43:57 316 Running Forever Running Club
354 Jeremy Richards Male 272 MSEN 118 01:45:16 326 01:44:45 329
350 Camilla McHugh Female 55 F40 13 01:45:21 327 01:44:49 331
80 Emma Scott Female 56 F45 3 01:45:28 328 01:44:29 326
500 Richard Townsend Male 273 M45 49 01:45:34 329 01:44:27 325 Crediton Running Network
833 Beverley Collins Female 57 F50 4 01:45:35 330 01:44:25 323 Running Forever Running Club
383 Gareth Cross Male 274 MSEN 119 01:45:36 331 01:44:25 322
277 Dennis Milstead Male 275 M50 29 01:45:38 332 01:44:57 333 Teignbridge Trotters
646 Tina McCracken Female 58 FSEN 23 01:45:39 333 01:45:17 338 South Molton Strugglers
691 Nick Norton Male 276 M50 30 01:45:40 334 01:45:07 335
539 Ben Silk Male 277 MSEN 120 01:45:42 335 01:44:54 332
553 Mark Rhead Male 278 M45 50 01:45:44 336 01:45:01 334
677 Jim Donovan Male 279 M50 31 01:45:50 337 01:45:09 336 Teignbridge Trotters
960 Deb Grills Female 59 F45 4 01:45:51 338 01:45:45 343 St Austell Running Club
306 GERALDINE ADDISON Female 60 F35 15 01:45:55 339 01:45:50 347
504 Rachel Stephens Female 61 FSEN 24 01:45:57 340 01:45:47 345 Plymstock Road Runners
448 Jeremy Clark Male 280 M50 32 01:45:57 341 01:45:47 346 Plymstock Road Runners
401 KATY BRISTOW Female 62 FSEN 25 01:46:01 342 01:46:00 352
703 Derek Hicks Male 281 M60 2 01:46:04 343 01:45:28 339 Bere Alston Trekkers
129 Andrew Samuel Male 282 M50 33 01:46:14 344 01:45:46 344
457 Ben Conroy Male 283 M40 53 01:46:15 345 01:45:15 337
180 DAN JONES Male 284 M40 54 01:46:17 346 01:45:43 341 Plymstock Road Runners
353 Tim Calcutt Male 285 M45 51 01:46:17 347 01:46:08 354 Bideford AAC
1053 Chris Taylor Male 286 MSEN 121 01:46:17 348 01:46:00 351
656 Andrew Mather Male 287 M45 52 01:46:30 349 01:45:53 348
123 Craig Hall Male 288 MSEN 122 01:46:35 350 01:45:56 349
753 Roger Brown Male 289 M45 53 01:46:38 351 01:45:41 340 Falmouth Road Runners
717 Christopher Leonard Male 290 M50 34 01:46:39 352 01:46:13 356 Bitton Road Runners
297 MARK JEFFRIES Male 291 M45 54 01:46:42 353 01:46:33 360 FORREST OF DEAN AC
984 SOPHIE STREET Female 63 FSEN 26 01:46:42 354 01:46:38 363
125 Liz Hulland Female 64 F40 14 01:46:46 355 01:46:16 357
765 STEPHEN PUTTICK Male 292 MSEN 123 01:46:49 356 01:46:08 353
719 Tressa Berryman Female 65 FSEN 27 01:46:52 357 01:46:35 361
908 Ellen Hall Female 66 F45 5 01:46:54 358 01:45:44 342 Bude Rats
798 Daniel Case Male 293 MSEN 124 01:46:58 359 01:46:20 358 Plymstock Road Runners
907 Mark Atkinson Male 294 M45 55 01:47:06 360 01:45:57 350
699 Matthew Bentley Male 295 MSEN 125 01:47:14 361 01:46:54 367 Running Forever Running Club
756 Chris Wall Male 296 M40 55 01:47:21 362 01:46:57 368
963 Rachel Margieson Female 67 F35 16 01:47:30 363 01:46:48 365
527 Don Murray Male 297 M40 56 01:47:33 364 01:46:30 359
567 Rob Cooper Male 298 MSEN 126 01:47:36 365 01:46:59 369 Teignbridge Trotters
236 Kirsty Ireland Female 68 FSEN 28 01:47:37 366 01:46:38 362
100 David Leworthy Male 299 M40 57 01:47:38 367 01:46:50 366
1048 John Hunt Male 300 M45 56 01:47:41 368 01:47:04 370 Highworth Running Club
966 Adrian Wroe Male 301 M50 35 01:47:46 369 01:46:41 364
662 Sean Doogan Male 302 M40 58 01:48:01 370 01:46:11 355
975 PETER WESTMACOTT Male 303 M45 57 01:48:02 371 01:47:49 378
921 Paul Marks Male 304 MSEN 127 01:48:15 372 01:47:56 382
920 Toby Davies Male 305 M40 59 01:48:17 373 01:47:45 376
644 Andrew Norcott Male 306 MSEN 128 01:48:25 374 01:48:04 384
499 Lucy Land-traill Female 69 F40 15 01:48:27 375 01:47:46 377
376 Kirsty Everett-Brown Female 70 F35 17 01:48:31 376 01:47:50 381
845 ROWLAND LYONS Male 307 M50 36 01:48:33 377 01:48:22 390 HYDROGRAPHIC HARRIERS
841 Michael Butler Male 308 MSEN 129 01:48:34 378 01:47:08 371
337 Claire Oakley Female 71 F45 6 01:48:36 379 01:47:14 372 Tamar Trotters
465 GRAHAM WATTS Male 309 M50 37 01:48:38 380 01:47:50 380 Bideford AAC
610 KEN HOWICK Male 310 M50 38 01:48:39 381 01:48:19 389
704 Nick Wood Male 311 MSEN 130 01:48:46 382 01:48:07 385
385 Simon Bowen Male 312 M45 58 01:48:52 383 01:47:35 373 Crediton Running Network
958 Ian Webber Female 72 F40 16 01:48:53 384 01:47:35 374 Crediton Running Network
304 JACQUELINE HOHL Female 73 F50 5 01:48:53 385 01:48:10 386
844 Wayne Stapleton Male 313 M40 60 01:48:55 386 01:47:57 383
997 Lisa Johnson Female 74 F45 7 01:48:56 387 01:48:32 393
120 Adam Speare Male 314 M45 59 01:49:04 388 01:47:43 375 Tamar Trotters
523 Janine Callard Female 75 F50 6 01:49:11 389 01:48:22 391 Torbay AAC
1028 Jordan Darch Male 315 MSEN 131 01:49:14 390 01:47:49 379
97 Sara Carter Female 76 F40 17 01:49:15 391 01:48:54 396 Bideford AAC
946 Deborah drake Female 77 F45 8 01:49:25 392 01:48:54 395 Torbay AAC
404 TERRY WALLIS Male 316 MSEN 132 01:49:28 393 01:49:06 401 DARTMOUTH
999 Abby Williams Female 78 FSEN 29 01:49:30 394 01:48:16 387 Okehampton Running Club
688 Robert Wilkins Male 317 M40 61 01:49:31 395 01:49:08 404 North Devon Road Runners
434 Cathy Carey Female 79 FSEN 30 01:49:32 396 01:48:17 388 Okehampton Running Club
913 Sarah North Female 80 FSEN 31 01:49:34 397 01:48:24 392 Bude Rats
840 Glenn Wood Male 318 M45 60 01:49:34 398 01:49:03 398 East Cornwall Harriers
895 ROBERT FRANCE Male 319 M55 18 01:49:37 399 01:49:21 408
283 CAROLINE SHAPLAND Female 81 F35 18 01:49:37 400 01:49:15 405 SOUTH MOLTON
793 Fran Roode Female 82 FSEN 32 01:49:38 401 01:49:02 397 North Devon Road Runners
696 Tara Cousins Female 83 F35 19 01:49:51 402 01:49:18 407
922 Mervyn Rice Male 320 M55 19 01:49:53 403 01:49:04 400 Okehampton Running Club
989 Carl Troth Male 321 MSEN 133 01:49:54 404 01:49:07 402
542 Mathew Williamson Male 322 MSEN 134 01:50:01 405 01:49:32 414
601 BEN SHUGAR Male 323 MSEN 135 01:50:03 406 01:48:38 394
791 Patrick McGuinness Male 324 M65 4 01:50:08 407 01:49:25 410 North Devon Road Runners
623 Nigel Harris Male 325 M45 61 01:50:10 408 01:49:03 399
879 JULIE DRAYTON Female 84 F50 7 01:50:11 409 01:49:21 409 North Devon Road Runners
537 Jackie Webster Female 85 F40 18 01:50:13 410 01:49:32 413
296 TONY SHEARER Male 326 M60 3 01:50:18 411 01:49:34 415 Tavistock AC
460 Leaha-marie Davey Female 86 FSEN 33 01:50:20 412 01:49:27 411
828 Lisa Gordon Female 87 FSEN 34 01:50:21 413 01:49:30 412 Torrington AAC
194 Robert Horrill Male 327 M50 39 01:50:25 414 01:49:07 403
37 Claire Kelly Female 88 FSEN 35 01:50:32 415 01:49:17 406 Okehampton Running Club
949 Michael Davey Male 328 M50 40 01:50:49 416 01:49:56 419 North Devon Road Runners
240 Mike Flavelle Male 329 M55 20 01:50:51 417 01:49:48 418
918 Peter Kneil Male 330 M45 62 01:50:58 418 01:50:04 420 North Devon Road Runners
731 Sarah Tate Female 89 F35 20 01:51:00 419 01:49:46 416
1014 Lynsie Suggate Female 90 F35 21 01:51:01 420 01:49:46 417
1003 Richard Woolley Male 331 M50 41 01:51:06 421 01:50:49 427
146 Jo Marsden Female 91 F40 19 01:51:07 422 01:50:11 423 Tamar Trotters
147 Amanda Dow Female 92 FSEN 36 01:51:07 423 01:50:11 422 Tamar Trotters
1039 Anthony Munn Male 332 M45 63 01:51:07 424 01:50:10 421
690 David Eldridge Male 333 M40 62 01:51:08 425 01:50:57 430 Bideford AAC
611 ROGER WEBB Male 334 M55 21 01:51:10 426 01:50:50 428 SOUTH DEVON AC
106 Jan Davies Female 93 F40 20 01:51:12 427 01:50:59 432
802 John Burgess Male 335 M65 5 01:51:12 428 01:50:51 429 HONITON RC
441 Noel Fowler Male 336 M55 22 01:51:19 429 01:50:38 426 Teignbridge Trotters
625 Phil Moore Male 337 MSEN 136 01:51:22 430 01:50:18 424
689 Helen Howgill Female 94 F40 21 01:51:30 431 01:50:33 425 Launceston Road Runners
20 Andrew Kinney Male 338 M40 63 01:51:32 432 01:51:15 437 Harlow Running Club
416 IRENE HEWINGS Female 95 F55 1 01:51:34 433 01:51:03 434 Torbay AAC
930 Matthew Hersee Male 339 MSEN 137 01:51:38 434 01:50:59 433
750 Nicola McGrath Female 96 FSEN 37 01:51:39 435 01:51:33 442
1052 Nicky Thomas Female 97 F35 22 01:51:42 436 01:51:09 435
819 Natalie Smith Female 98 F35 23 01:51:42 437 01:51:12 436
565 Paul Madge Male 340 M50 42 01:51:46 438 01:51:25 438 South West Road Runners
1015 Lydia Davis Female 99 FSEN 38 01:51:49 439 01:50:58 431 Newquay Road Runners
796 Jasmine Ayres Female 100 F40 22 01:52:09 440 01:51:28 440
671 Stephen Wallace Male 341 M55 23 01:52:09 441 01:51:49 448 DARTMOUTH
555 Geoff Edwards Male 342 M50 43 01:52:16 442 01:51:41 444
576 Michael Chipperfield Male 343 MSEN 138 01:52:21 443 01:51:43 445 Bere Alston Trekkers
939 Candace Jewell Female 101 F35 24 01:52:30 444 01:51:51 450 Bideford AAC
789 Stephanie Townsend Female 102 FSEN 39 01:52:34 445 01:51:39 443 Torbay AAC
965 Paul Clowes Male 344 M50 44 01:52:39 446 01:51:27 439
276 Francesca Taffs Female 103 FSEN 40 01:52:40 447 01:51:43 446
340 Elizabeth Nicholls Female 104 F40 23 01:52:42 448 01:52:42 462 Weston AC
595 JOANNE CAMIES Female 105 F40 24 01:52:44 449 01:51:31 441 Okehampton Running Club
1033 David Meardon Male 345 M45 64 01:52:46 450 01:51:48 447
931 Sandra Williams Female 106 F50 8 01:52:48 451 01:52:11 456 Plymstock Road Runners
505 Keith Jeram Male 346 M70 1 01:52:49 452 01:51:52 451
545 Anita Merritt Female 107 F40 25 01:52:58 453 01:52:10 455 Torbay AAC
673 Shaun Lukehurst Male 347 M45 65 01:52:59 454 01:52:04 453
394 Richard Priday Male 348 M40 64 01:53:00 455 01:52:27 458
512 Joanne Haynes Female 108 F40 26 01:53:03 456 01:51:58 452 Teignbridge Trotters
128 Keri Quertier Female 109 F35 25 01:53:04 457 01:51:50 449 Okehampton Running Club
795 TRACY OLDHAM Female 110 F35 26 01:53:06 458 01:52:09 454
944 Jennifer Pope Female 111 FSEN 41 01:53:08 459 01:52:23 457
181 JOHN WOOLVEN-ALLEN Male 349 M40 65 01:53:09 460 01:53:00 466 Plymstock Road Runners
735 Kim Moody Female 112 FSEN 42 01:53:13 461 01:52:33 459 Plymouth Coasters
734 Malcolm Moody Male 350 M55 24 01:53:13 462 01:52:33 460 Plymouth Coasters
596 JOHN DRENNAN Male 351 M55 25 01:53:25 463 01:53:05 468 SOUTH DEVON AC
787 Martin Tucker Male 352 MSEN 139 01:53:26 464 01:53:00 467 South West Road Runners
627 Amber Saltmarsh Female 113 F35 27 01:53:26 465 01:52:58 465 Bideford AAC
135 John Hudson Male 353 M60 4 01:53:37 466 01:53:13 470
634 KEITH COZENS Male 354 M60 5 01:53:41 467 01:52:58 464
904 Peter Childs Male 355 M60 6 01:53:43 468 01:53:29 482
725 Samantha Benham Female 114 FSEN 43 01:53:44 469 01:53:13 471
92 Claire Buchanan Female 115 F35 28 01:53:47 470 01:53:27 480
550 Aggie Clinch Female 116 F55 2 01:53:48 471 01:53:19 475 North Devon Road Runners
511 Abby Metherell Female 117 F35 29 01:53:52 472 01:52:37 461 Okehampton Running Club
981 SAMANTHA BARNBROOK Female 118 FSEN 44 01:53:53 473 01:53:26 479 Bideford AAC
877 STEPHEN WALLACE Male 356 M60 7 01:53:56 474 01:53:14 472 Teignbridge Trotters
298 JOAN MASON Female 119 F50 9 01:53:56 475 01:53:21 476 EXMOUTH HARRIERS
597 ANNE BINNS Female 120 F45 9 01:53:59 476 01:52:43 463 Okehampton Running Club
687 Philippa Hatt Female 121 F35 30 01:54:00 477 01:53:21 477
967 James Franks Male 357 MSEN 140 01:54:10 478 01:53:19 473 Newquay Road Runners
1002 James Skinner Male 358 M40 66 01:54:14 479 01:53:59 488
249 Sheila Fitzpatrick Female 122 F55 3 01:54:19 480 01:54:00 490
295 HILARY COLLINS Female 123 F55 4 01:54:19 481 01:53:34 483 South West Road Runners
708 Debbie Bidmead Female 124 F45 10 01:54:22 482 01:53:23 478 Tiverton Harriers
821 Tara Fundrey Female 125 F40 27 01:54:23 483 01:53:19 474 Bideford AAC
727 Vicky Eul-Barker Female 126 F40 28 01:54:23 484 01:53:55 487
177 NICOLA BLACK Female 127 F40 29 01:54:24 485 01:54:22 494
110 Nigel Chilcott Male 359 M45 66 01:54:30 486 01:53:37 484
50 Megan Martin Female 128 U20 7 01:54:31 487 01:53:06 469
237 Jasmine Chidgey Female 129 FSEN 45 01:54:34 488 01:53:54 486
853 Sally Davies Female 130 F60 1 01:54:41 489 01:53:28 481 Torbay AAC
311 Matthew Evans Male 360 M40 67 01:54:46 490 01:53:59 489
568 Andrew Howitt Male 361 MSEN 141 01:54:48 491 01:54:09 492
153 Trefor Morgan Male 362 M60 8 01:54:56 492 01:54:23 496 Tiverton Harriers
803 Jennie sleeman Female 131 F55 5 01:54:57 493 01:54:27 498 HONITON RC
185 ANDREW HEATH-COLEMAN Male 363 M55 26 01:55:08 494 01:54:02 491
269 Kate Howitt Female 132 F55 6 01:55:08 495 01:54:42 503
823 stephen clements Male 364 M50 45 01:55:13 496 01:54:27 499 Bideford AAC
639 Lorraine Clements Female 133 F50 10 01:55:13 497 01:54:29 500 Bideford AAC
607 MICHAEL COUSINS Male 365 M45 67 01:55:13 498 01:53:52 485
335 Antony Hodge Male 366 M40 68 01:55:14 499 01:54:23 495 Torbay AAC
379 David Hawke Male 367 M65 6 01:55:15 500 01:54:54 511 Erme Valley Harriers
463 TINA CAUNTER Female 134 F55 7 01:55:15 501 01:54:52 510 Teignbridge Trotters
152 Pauline Pyke Female 135 F45 11 01:55:17 502 01:54:18 493 Torrington AAC
609 SIMON ROWBOTTOM Male 368 M50 46 01:55:19 503 01:54:47 507 Yeovil Town Road Running Club
179 VIC HIBBERT Male 369 M60 9 01:55:21 504 01:54:47 508 PLYMOUTH MUSKATEERS
355 Noel Munson Male 370 M40 69 01:55:21 505 01:54:48 509
462 Elly McNamara Female 136 FSEN 46 01:55:25 506 01:55:25 520
412 JUDE LANE Female 137 FSEN 47 01:55:31 507 01:54:42 502
546 Sue Ennals Male 371 M45 68 01:55:39 508 01:55:17 517
257 Alice Barrett Female 138 FSEN 48 01:55:39 509 01:54:44 504
215 JEAN CADMAN Female 139 F55 8 01:55:40 510 01:54:45 505
195 Tracey Horrill Female 140 F50 11 01:55:44 511 01:54:25 497
618 Tracy Anderton Female 141 F40 30 01:55:44 512 01:55:17 518 Bodmin Womens Running Club
74 Penelope Glaister Female 142 FSEN 49 01:55:47 513 01:55:11 514
176 JENNIFER KEMPTHORNE Female 143 FSEN 50 01:55:48 514 01:55:46 525
585 Emma James Female 144 FSEN 51 01:55:50 515 01:55:15 516 Bere Alston Trekkers
654 Helene Bond Female 145 F45 12 01:55:51 516 01:54:30 501 Crediton Running Network
1022 John Wright Male 372 M50 47 01:55:54 517 01:55:45 524
250 Glenda Edwards Female 146 F45 13 01:55:55 518 01:55:10 513 Les Croupiers Cardiff
977 JO HEDDERLEY Female 147 F35 31 01:56:03 519 01:55:20 519 Bideford AAC
733 Lucy Short Female 148 FSEN 52 01:56:08 520 01:54:45 506 PLYMOUTH MUSKATEERS
209 Wendy Clarke Female 149 F45 14 01:56:16 521 01:55:06 512
647 David HARRIS Male 373 M45 69 01:56:19 522 01:55:28 521
952 Paul French Male 374 M45 70 01:56:27 523 01:56:17 539
414 JOANNE BECKER Female 150 F45 15 01:56:27 524 01:55:45 523 Teignbridge Trotters
328 Helen Wilkinson Female 151 F50 12 01:56:28 525 01:56:17 540 Plymstock Road Runners
1032 Suzi Arnold Female 152 F40 31 01:56:29 526 01:55:12 515
443 Helen Badman Female 153 F35 32 01:56:31 527 01:55:53 532 Weston AC
544 Richard Kemp Male 375 M45 71 01:56:31 528 01:55:41 522
78 Hannah Hawkins Female 154 F35 33 01:56:32 529 01:56:00 533
638 Jane Stephens Female 155 F45 16 01:56:35 530 01:56:14 537 Bodmin Road Runners
645 Karen Hamilton Female 156 F45 17 01:56:37 531 01:56:15 538
744 Elizabeth Jury Female 157 FSEN 53 01:56:40 532 01:56:23 543
738 Nikki Demosthenou Female 158 F40 32 01:56:41 533 01:55:47 528 Tamar Trotters
773 Jane Ivins Female 159 F40 33 01:56:41 534 01:55:47 527 Tamar Trotters
737 Gary Brooks Male 376 M45 72 01:56:42 535 01:55:47 526 Tamar Trotters
399 LINDA BRISTOW Female 160 F55 9 01:56:44 536 01:56:43 551
21 Alen Guy Male 377 M40 70 01:56:45 537 01:56:07 535 Bere Alston Trekkers
336 Gareth Kear Male 378 M45 73 01:56:47 538 01:56:01 534
380 Stephanie Ross Female 161 F50 13 01:56:50 539 01:55:49 529 Teignbridge Trotters
488 MIKE TILLETT Male 379 M45 74 01:56:55 540 01:55:50 530
867 GEORGINA GREEN Female 162 F40 34 01:57:02 541 01:56:39 549
418 MARIE JONES Female 163 F60 2 01:57:03 542 01:56:17 542 DARTMOUTH
792 Tricia Harrison Female 164 F55 10 01:57:06 543 01:56:37 548 South West Veterans AC
471 MALCOLM HUTCHINGS Male 380 M55 27 01:57:08 544 01:56:17 541 Running Forever Running Club
365 Bijay Vaidya Male 381 M50 48 01:57:10 545 01:55:51 531
861 Elizabeth Davey Female 165 F40 35 01:57:18 546 01:56:46 553
615 PHILIP HARRIS Male 382 MSEN 142 01:57:25 547 01:56:56 556
76 Graham Clarke Male 383 M45 75 01:57:26 548 01:56:11 536
262 John Windemer Male 384 M60 10 01:57:27 549 01:56:51 554 Tavistock AC
608 Matthew Bowerman Male 385 MSEN 143 01:57:33 550 01:56:32 545
716 Matt Cort Male 386 MSEN 144 01:57:33 551 01:56:35 546
816 Jayne Lockwood Female 166 F45 18 01:57:37 552 01:56:28 544 South West Road Runners
442 Adam Watson Male 387 MSEN 145 01:57:40 553 01:56:37 547
898 SADIE DAVIES Female 167 F35 34 01:57:41 554 01:56:56 557 NORTH DEVON TRIATHLETES
852 Susan Martin Female 168 F50 14 01:57:42 555 01:56:42 550 Torrington AAC
230 Joanna Lavis Female 169 FSEN 54 01:57:43 556 01:57:32 564 Plymstock Road Runners
411 MARK PALMER Male 388 M45 76 01:57:47 557 01:56:43 552 Bideford AAC
484 MICHAELA HILLMAN Female 170 F45 19 01:57:48 558 01:56:54 555 Torrington AAC
382 Susan Phipps Female 171 F55 11 01:57:55 559 01:57:01 558 Launceston Road Runners
626 Niall Hosiene Male 389 M45 77 01:58:00 560 01:57:17 560
87 Stephen Vooght Male 390 M50 49 01:58:06 561 01:57:53 567
1020 Ultan Moran Male 391 M40 71 01:58:15 562 01:57:30 563 Tamar Trotters
827 Andy Latter Male 392 M50 50 01:58:18 563 01:57:21 561 Bude Rats
391 Holly Pothecary Female 172 FSEN 55 01:58:18 564 01:57:48 566
943 Will Andrew Male 393 U20 8 01:58:19 565 01:58:07 572
925 Mandy Sanders Female 173 F40 36 01:58:24 566 01:57:27 562 Torrington AAC
255 Callie Rawle Female 174 FSEN 56 01:58:32 567 01:58:16 577 DARTMOUTH
759 Sam Ashton Male 394 MSEN 146 01:58:33 568 01:57:11 559
375 David Wenman Male 395 M45 78 01:58:36 569 01:57:53 568
234 Ewan Taylor Male 396 MSEN 147 01:58:38 570 01:58:19 579
332 Louise Barnes Female 175 F45 20 01:58:44 571 01:57:59 569
438 Holly Jackman Female 176 FSEN 57 01:58:49 572 01:58:24 582 torbay ladies running group
551 Jeanette Courtman Female 177 F40 37 01:58:49 573 01:57:41 565
571 Louise Ayling Female 178 F40 38 01:58:57 574 01:58:06 571 Fetch Everyone
672 Sam Saintey Female 179 F40 39 01:59:02 575 01:58:29 583
428 Roger Riggs Male 397 M55 28 01:59:06 576 01:58:31 585 EXMOUTH HARRIERS
171 TONI SCOINS Female 180 FSEN 58 01:59:14 577 01:58:05 570
710 Michelle Perry Female 181 F45 21 01:59:26 578 01:58:10 573
183 LYNDON HEATH-COLEMAN Male 398 MSEN 148 01:59:27 579 01:58:21 580
222 VICTORIA COURTNEY Female 182 FSEN 59 01:59:28 580 01:58:12 574
660 Donna Marlow Female 183 FSEN 60 01:59:30 581 01:58:30 584
51 LISA CHRISTOPHER Female 184 F40 40 01:59:30 582 01:58:13 575
60 John Jeffries Male 399 M40 72 01:59:30 583 01:58:13 576
928 Christopher Reah Male 400 MSEN 149 01:59:35 584 01:58:24 581 Running Forever Running Club
246 Michele Slevin Female 185 F45 22 01:59:37 585 01:58:49 590
1001 Doug Jenkin Male 401 M55 29 01:59:37 586 01:58:33 586 Bideford AAC
3 Sarah Walker Female 186 F40 41 01:59:39 587 01:58:49 589
758 Laura Swanton Female 187 FSEN 61 01:59:41 588 01:58:18 578
559 Lucy Howard Female 188 F35 35 01:59:42 589 01:59:09 595
321 Keda Johnstone Female 189 F35 36 01:59:43 590 01:59:09 596
287 KEITH ANDERSON Male 402 M60 11 01:59:43 591 01:58:58 594 Teignbridge Trotters
455 Stephen Uden Male 403 M40 73 01:59:57 592 01:58:34 587
24 Joanne Leighton Female 190 FSEN 62 02:00:02 593 01:59:20 599
530 Catrin Brown Female 191 F35 37 02:00:02 594 01:59:27 602 Running Forever Taunton
643 Rachel Lovejoy Female 192 FSEN 63 02:00:04 595 01:59:31 603 Launceston Road Runners
292 DAVE JOYCE Male 404 M55 30 02:00:05 596 01:58:39 588 North Devon Road Runners
635 Tracey Acres Female 193 F45 23 02:00:07 597 01:59:34 606
859 Rachel Tucker Female 194 FSEN 64 02:00:08 598 01:58:55 593
1023 Joseph McCaul Male 405 MSEN 150 02:00:09 599 01:59:25 601
579 Heather Richards Female 195 FSEN 65 02:00:10 600 01:58:55 592 Okehampton Running Club
30 Emma Ridgewell-Howard Female 196 F40 42 02:00:16 601 01:58:51 591
1007 Sue Matthews Female 197 F50 15 02:00:18 602 01:59:21 600 Mounts Bay Harriers
582 Sue Bookless-Browne Female 198 F40 43 02:00:20 603 01:59:10 597 Devon & Cornwall Police AC
492 Joanne Bookless-Browne Female 199 F45 24 02:00:20 604 01:59:10 598 Plymstock Road Runners
1035 Jonathan Oakes Male 406 M50 51 02:00:21 605 01:59:33 604
1036 Daniel Oakes Male 407 U20 9 02:00:21 606 01:59:34 605
93 Karen Limon Female 200 F45 25 02:00:39 607 01:59:35 608
670 Lucy Wallace Female 201 F50 16 02:00:48 608 01:59:53 612 DARTMOUTH
498 Ian Stone Male 408 M40 74 02:00:57 609 01:59:35 607
502 Andrew Wyatt Male 409 M55 31 02:00:59 610 01:59:37 609
580 Jon Cryer Male 410 M55 32 02:01:02 611 01:59:53 611
271 Hannah Basford Female 202 FSEN 66 02:01:02 612 02:00:17 615
57 Rose Cashmore Female 203 FSEN 67 02:01:06 613 01:59:42 610
16 David Ruffell Male 411 M40 75 02:01:11 614 02:00:04 614
809 Marcus Palmer Male 412 MSEN 151 02:01:23 615 2:0:00 613
121 Kari-Ann Webb Female 204 FSEN 68 02:01:33 616 02:00:48 618 DARTMOUTH
459 Wendy shambrook Female 205 F40 44 02:01:35 617 02:00:32 617 Torrington AAC
449 Tim Richards Male 413 M60 12 02:01:37 618 02:01:06 623
423 Maxine Pearce Female 206 F40 45 02:01:48 619 02:00:52 619
426 Ged Dixon Male 414 M40 76 02:01:48 620 02:00:55 620
988 gilly walden Female 207 F40 46 02:01:49 621 02:01:13 626
651 Emma Boote Female 208 FSEN 69 02:01:50 622 02:00:56 622
722 Jemma Webster Female 209 U20 10 02:01:51 623 02:01:10 624
493 Stacy Wicks Female 210 FSEN 70 02:01:52 624 02:01:19 628 Ealing Eagles
808 CHARLES TRAVIS Male 415 M60 13 02:01:54 625 02:00:27 616 Bodmin Road Runners
909 Melanie Billington Female 211 F40 47 02:01:56 626 02:01:23 631 Hayle Runners
810 Alexandra Watts Female 212 FSEN 71 02:01:57 627 02:00:55 621
889 Heather Smith Female 213 F45 26 02:01:58 628 02:01:21 629 Bere Alston Trekkers
891 Mike Smith Male 416 M45 79 02:01:58 629 02:01:21 630 Bere Alston Trekkers
1008 Phil Lacey Male 417 MSEN 152 02:02:07 630 02:01:41 635 Bideford AAC
393 Melanie Priday Female 214 F40 48 02:02:11 631 02:01:38 633 Okehampton Running Club
788 Tracey Granger Female 215 F40 49 02:02:13 632 02:01:16 627
417 SARAH SEYMOUR Female 216 FSEN 72 02:02:15 633 02:01:10 625 Teignbridge Trotters
825 Ana Pan-Huertas Female 217 F35 38 02:02:16 634 02:01:44 637 Hayle Runners
470 CHRISTINE LE FLEM Female 218 F65 1 02:02:17 635 02:01:30 632 Tavistock AC
770 LEANNE GIBBS Female 219 FSEN 73 02:02:23 636 02:01:48 640
244 Andrew McCracken Male 418 M40 77 02:02:25 637 02:01:38 634
489 SANDRA THORPE Female 220 F55 12 02:02:35 638 02:01:55 642 HONITON RC
238 Mat Connolley Male 419 MSEN 153 02:02:46 639 02:2:00 643
384 Suzanne Smit Female 221 F35 39 02:02:56 640 02:01:46 639
494 Heidi Bryant Female 222 F40 50 02:02:58 641 02:01:45 638
225 Sarah King Female 223 F35 40 02:02:59 642 02:02:55 653
159 Claire Chalk Female 224 F40 51 02:3:00 643 02:01:43 636
495 Liz Davies Female 225 F35 41 02:03:01 644 02:02:29 646
346 Louise Asprey Female 226 FSEN 74 02:03:03 645 02:02:34 649
886 Wendy Ann Brooks Female 227 F45 27 02:03:12 646 02:01:52 641
562 Heidi Simms Female 228 FSEN 75 02:03:14 647 02:02:50 651 South West Road Runners
187 Leisa Copper Female 229 FSEN 76 02:03:22 648 02:02:45 650 Bere Alston Trekkers
432 Caren Van der Merwe Female 230 FSEN 77 02:03:33 649 02:02:28 645
410 SHARON HUTCHINS Female 231 F40 52 02:03:37 650 02:02:31 648 Teignbridge Trotters
592 Clare Holland Female 232 F40 53 02:03:37 651 02:02:30 647
302 BEV DENNIS Female 233 F45 28 02:03:38 652 02:02:21 644 Teignbridge Trotters
917 Laura Wilson Female 234 FSEN 78 02:03:40 653 02:02:51 652
548 Lyndsey Harper Female 235 F35 42 02:03:46 654 02:03:24 660
429 Rachel Hedges Female 236 F45 29 02:03:54 655 02:03:17 659 Weston AC
288 HEATHER MADDOCK Female 237 F55 13 02:04:08 656 02:03:10 656 SOUTH DEVON AC
291 JOANNE KAUFMAN Female 238 F45 30 02:04:10 657 02:02:57 654
838 Jane Williamson Female 239 F55 14 02:04:13 658 02:03:24 661
501 Patrick Flavelle Male 420 M50 52 02:04:13 659 02:03:10 655
437 Graham Yarwood Male 421 M65 7 02:04:13 660 02:03:16 658
955 Jenny Gibbons Female 240 F40 54 02:04:17 661 02:03:25 662
711 Mel Churchward Female 241 F40 55 02:04:23 662 02:03:50 665 Slinn allstars
784 Jane Hutcheson Female 242 F50 17 02:04:26 663 02:03:15 657 Bude Rats
805 Kelly Rawlins Female 243 F40 56 02:04:37 664 02:4:00 666 Plymstock Road Runners
85 Sam Charlton Female 244 F40 57 02:04:39 665 02:04:19 668
707 Lisa Cetinkaya Female 245 FSEN 79 02:04:41 666 02:04:15 667 Bideford AAC
184 PAUL LAMBERT Male 422 M40 78 02:04:51 667 02:03:43 664
1030 Sarah Mcdonald Female 246 F35 43 02:04:54 668 02:03:42 663 Chard Road Runners
122 Sally Cleaver Female 247 FSEN 80 02:05:07 669 02:04:32 671
775 Joanna Horn Female 248 FSEN 81 02:05:22 670 02:04:47 672
557 Nicky Mitchell Female 249 F40 58 02:05:23 671 02:04:49 673
961 Helena Clements Female 250 F40 59 02:05:29 672 02:05:01 676
929 Patricia Martin Female 251 F50 18 02:05:34 673 02:04:51 674
452 Joanne Zillwood Female 252 F35 44 02:05:46 674 02:04:27 669 Crediton Running Network
685 Lesley Edwards Female 253 F55 15 02:05:47 675 02:04:31 670
541 HELEN STACEY Female 254 F40 60 02:05:49 676 02:05:06 677
1012 Tobias Rankin Male 423 M40 79 02:05:51 677 02:05:10 678 Bere Alston Trekkers
577 Dotty King Female 255 F45 31 02:05:51 678 02:05:14 680 Bere Alston Trekkers
927 Deborah Cunningham Female 256 F45 32 02:06:07 679 02:04:52 675 Okehampton Running Club
972 Nicky Hodge Female 257 F50 19 02:06:08 680 02:05:14 679 Bideford AAC
556 Mark Kelly Male 424 M45 80 02:06:19 681 02:05:32 681
170 FENTON COURT Male 425 M60 14 02:06:34 682 02:05:33 682 South West Veterans AC
519 Richard Nuell Male 426 M60 15 02:06:37 683 02:05:45 684 Portishead Running Club
561 Jane Stanley Female 258 F60 3 02:06:44 684 02:05:59 685
377 Amanda Andrews Female 259 F45 33 02:06:47 685 02:06:03 686
228 Paula Swanson Female 260 F45 34 02:06:47 686 02:05:39 683
832 Gemma Gillespie Female 261 FSEN 82 02:7:00 687 02:06:25 690
996 Steven Wison Male 427 MSEN 154 02:07:14 688 02:06:05 687
108 Wendy Woods Female 262 F45 35 02:07:20 689 02:06:38 693
165 Selina Snow Female 263 FSEN 83 02:07:22 690 02:06:24 689
649 Wendy Abbott Female 264 F40 61 02:07:28 691 02:06:08 688 Okehampton Running Club
75 Marissa Milton Female 265 F40 62 02:07:39 692 02:06:29 692 Brixham Harriers
1047 Heather Hunt Female 266 F35 45 02:07:43 693 02:07:06 695
973 Alison Holliday Female 267 FSEN 84 02:07:48 694 02:06:28 691 Okehampton Running Club
156 Rhiannon Starks Female 268 FSEN 85 02:07:57 695 02:07:17 699
764 IAN MOON Male 428 M40 80 02:08:01 696 02:07:17 698
637 Simon Paddon Male 429 M40 81 02:08:01 697 02:07:17 697 North Devon Road Runners
397 STEVE BAKER Male 430 M55 33 02:08:06 698 02:06:44 694 Tamar Trotters
1004 Karla Court Female 269 F35 46 02:08:17 699 02:07:35 702 Plymouth Coasters
378 Heather Berry Female 270 F35 47 02:08:21 700 02:07:14 696
86 Anna Briggs Female 271 FSEN 86 02:08:28 701 02:07:39 703 Bude Rats
822 Bill Hudson Male 431 M50 53 02:08:30 702 02:07:28 700
583 Juliet Hall Female 272 F35 48 02:08:32 703 02:07:52 706 HONITON RC
199 Hannah Blaney Female 273 F35 49 02:08:34 704 02:07:51 705
563 Stephanie Ham Female 274 FSEN 87 02:08:38 705 02:07:33 701 North Devon Road Runners
715 Bryan Wormley Male 432 MSEN 155 02:08:46 706 02:08:05 708
312 Patricia Tranter Female 275 F40 63 02:08:50 707 02:07:54 707
560 Tracey Mills Female 276 F45 36 02:08:59 708 02:07:40 704 Okehampton Running Club
409 SALLY SHOOLBRAID Female 277 F50 20 02:09:02 709 02:08:07 710 Torbay AAC
839 Peter Kelly Male 433 M50 54 02:09:10 710 02:08:22 712
740 John Edwards Male 434 M55 34 02:09:11 711 02:08:43 714
216 Catherine Barnes Female 278 F40 64 02:09:11 712 02:08:06 709 Teignbridge Trotters
855 Margaret Zaharia Female 279 F40 65 02:09:14 713 02:08:13 711 Torrington AAC
531 Hils Fry Female 280 F40 66 02:09:39 714 02:08:39 713
629 PATSY LAMBRECHTS Female 281 F50 21 02:09:50 715 02:08:46 715 Launceston Road Runners
33 Charlotte Harris Female 282 FSEN 88 02:10:00 716 02:09:26 719
760 SUZANNE SMITH Female 283 F35 50 02:10:01 717 02:08:58 716
578 Grant Lawrence Male 435 M40 82 02:10:02 718 02:09:22 718 Bere Alston Trekkers
413 CHRISTINE COCKERTON Female 284 F40 67 02:10:09 719 02:09:28 720
17 Bryony Ruffell Female 285 F45 37 02:10:11 720 02:08:59 717
779 Wendy Le Masurier Female 286 F35 51 02:10:17 721 02:09:37 721 HONITON RC
1009 Heidi Redman Female 287 FSEN 89 02:10:21 722 02:09:54 725
144 Katie Fookes Female 288 FSEN 90 02:10:21 723 02:09:54 727
2 Scott Walker Male 436 M40 83 02:10:40 724 02:09:45 724
893 SUSAN VAN RENSBURG Female 289 F50 22 02:10:51 725 02:09:41 723 Bude Rats
914 Kim Jenkin Female 290 FSEN 91 02:10:58 726 02:09:54 726 Bideford AAC
307 Emma Elliott Female 291 FSEN 92 02:11:06 727 02:10:10 729
202 Jill Wood Female 292 F55 16 02:11:13 728 02:10:18 732 HONITON RC
872 MICHELLE BRIGHT Female 293 F35 52 02:11:19 729 02:10:51 734 Bideford AAC
664 Tracey burridge Female 294 F40 68 02:11:20 730 02:10:13 730
235 Rose Elliott Female 295 F40 69 02:11:23 731 02:10:06 728
520 Joanne Toogood Female 296 FSEN 93 02:11:31 732 02:10:20 733 Running Forever Running Club
475 Beverley Dennis Female 297 FSEN 94 02:11:35 733 02:10:14 731 Okehampton Running Club
768 SAM PONTIN Female 298 F40 70 02:11:59 734 02:10:56 735 Bideford AAC
924 Stephen Corridan Male 437 MSEN 156 02:12:12 735 02:09:40 722
549 Kyle Down Male 438 MSEN 157 02:12:24 736 02:11:18 736
359 Dave Eadie Male 439 M45 81 02:12:31 737 02:11:31 740 TAAC
496 Suzanne While Female 299 F45 38 02:12:32 738 02:11:36 742
372 Sharon Mann Female 300 F40 71 02:12:32 739 02:11:36 743 Womens Running Network
182 VANESSA REDWOOD Female 301 F40 72 02:12:33 740 02:11:27 739
186 GIRIJA CHAPMAN Female 302 F45 39 02:12:33 741 02:11:26 738
751 Karen Mellish Female 303 F45 40 02:12:35 742 02:11:21 737 Yeovil Town Road Running Club
361 Jackie Lovatt Female 304 F40 73 02:12:37 743 02:11:32 741
229 Stephanie Bull Female 305 F35 53 02:12:49 744 02:11:41 745
566 Pauline Bird Female 306 F50 23 02:12:58 745 02:11:40 744
53 Beth Duffen Female 307 F35 54 02:13:00 746 02:11:49 746
190 TOM WILLIS Male 440 U20 11 02:13:00 747 02:11:52 747
163 Josie Collicott Female 308 FSEN 95 02:13:11 748 02:11:59 749 Women On The Run
272 Laura Hall Female 309 FSEN 96 02:13:12 749 02:12:27 751
547 Ruth Power Female 310 F45 41 02:13:17 750 02:11:56 748
640 Paul Twite Male 441 M45 82 02:13:51 751 02:12:24 750
1031 Justin Beckley Male 442 M40 84 02:14:01 752 02:12:43 752
801 Catherine Douse Female 311 F35 55 02:14:17 753 02:13:34 759
730 Julie Mahoney Female 312 FSEN 97 02:14:18 754 02:13:13 756
436 Debbie Bryant Female 313 F40 74 02:14:23 755 02:13:03 753 Okehampton Running Club
797 Lynette Luxton Female 314 F40 75 02:14:23 756 02:13:03 754 Okehampton Running Club
693 Richard Walters Male 443 M65 8 02:14:27 757 02:13:49 762 Plymstock Road Runners
450 Barney Snell Male 444 M50 55 02:14:31 758 02:13:07 755
974 Mimi Stapley Female 315 F35 56 02:14:31 759 02:13:48 761
344 Jo Barlow Female 316 F45 42 02:14:39 760 02:13:44 760 Torbay AAC
327 Sarah Jones Female 317 F45 43 02:14:41 761 02:14:01 765
81 Julie Cubitt Female 318 F40 76 02:14:44 762 02:14:05 766
633 Peter Brooks Male 445 MSEN 158 02:14:47 763 02:13:25 757
570 Jamie Corson Male 446 M40 85 02:14:48 764 02:13:26 758 Tamar Trotters
807 Jackie Ralph Female 319 F60 4 02:14:50 765 02:14:12 769 Tavistock AC
806 Rhian Johnson Female 320 F65 2 02:14:50 766 02:14:12 768 Tavistock AC
951 Susan Standford Female 321 F45 44 02:15:16 767 02:14:33 771
591 PENNY HADFIELD BENNETT Female 322 F40 77 02:15:20 768 02:13:54 763 Plymouth Harriers
59 Jan Lake Female 323 F40 78 02:15:24 769 02:14:00 764 Frome Running Club
1005 Miriam Norburn Female 324 F35 57 02:15:30 770 02:14:47 773
167 NICKY YOUNG Female 325 F45 45 02:15:31 771 02:14:29 770
29 Jonathan Williams Male 447 M45 83 02:15:35 772 02:14:11 767
574 Giselle Smith Female 326 F35 58 02:15:35 773 02:14:43 772 Wimbledon Windmilers
514 Julie O'Sullivan Female 327 F40 79 02:16:22 774 02:15:06 774
357 Dianne Reynolds Female 328 F65 3 02:16:23 775 02:15:07 775
47 Jess Rance Female 329 F45 46 02:16:48 776 02:15:54 777
686 Louise Flaws Female 330 F40 80 02:16:48 777 02:15:27 776
309 Karen Fanzo Female 331 F50 24 02:16:50 778 02:16:21 779
503 Juliet Price Female 332 F45 47 02:17:04 779 02:16:14 778 Tiverton Harriers
720 Hannah Odam Female 333 FSEN 98 02:17:49 780 02:16:28 780
847 Dan Murdoch Male 448 MSEN 159 02:18:22 781 02:16:57 782 North Devon Road Runners
857 Jamie King Male 449 MSEN 160 02:18:22 782 02:16:57 783
926 Samuel Willcocks Male 450 MSEN 161 02:18:22 783 02:16:56 781
794 Gillian Bronze Female 334 F50 25 02:18:26 784 02:17:20 784 North Devon Road Runners
971 Jacky Massos Female 335 F50 26 02:18:42 785 02:17:35 786 North Devon Road Runners
723 Sarah Rogers Female 336 F40 81 02:18:48 786 02:17:27 785 South Molton Strugglers
663 Vicky Toms Female 337 FSEN 99 02:19:26 787 02:18:21 788
466 KEN HAWKINS Male 451 M70 2 02:19:36 788 02:18:19 787 SOUTHAMPTON AC
22 Joanna Duthie Female 338 F35 59 02:19:37 789 02:18:25 789 Plymouth Harriers
252 John Stanley Male 452 M40 86 02:20:03 790 02:18:52 791
203 TIM HARTLEY Male 453 M60 16 02:20:09 791 02:19:51 795 Teignbridge Trotters
231 Anna Woodward Female 339 F40 82 02:20:15 792 02:18:51 790 Tiverton WRN
456 Silvia Panella peral Female 340 F35 60 02:20:27 793 02:19:38 794 North Devon Road Runners
150 Tim Robinson Male 454 M50 56 02:20:34 794 02:19:20 792
151 Pat Robinson Female 341 F45 48 02:20:34 795 02:19:20 793
509 Sarah Warren Female 342 FSEN 100 02:20:57 796 02:20:23 796
389 Emma Shepherd Female 343 F35 61 02:21:19 797 02:21:08 800
196 Kerry Roffey Female 344 FSEN 101 02:21:36 798 02:21:20 801
197 Philip Yolland Male 455 MSEN 162 02:21:36 799 02:21:21 802
458 Rob Crew Male 456 MSEN 163 02:21:54 800 02:21:00 797
766 Hannah Martin Female 345 F35 62 02:22:07 801 02:21:06 798 Crediton Running Network
747 Sam Emptage Female 346 F35 63 02:22:07 802 02:21:06 799 Crediton Running Network
464 JULIA WRIGHT Female 347 F35 64 02:22:20 803 02:21:57 808
767 GORDON BENZIE Male 457 MSEN 164 02:22:20 804 02:21:57 807
347 Nicola White Female 348 FSEN 102 02:23:03 805 02:21:47 803
338 Sally Greenslade Female 349 F40 83 02:23:04 806 02:21:49 804
256 Sue Burford Female 350 F40 84 02:23:10 807 02:21:58 809
884 JENNY BRYOM Female 351 F60 5 02:23:11 808 02:21:55 805 LANGPORT RUNNERS
885 ALAN PEARCE Male 458 M60 17 02:23:12 809 02:21:56 806
850 Deborah Elsaesser Female 352 FSEN 103 02:23:13 810 02:22:37 812
854 Dewi Day Male 459 MSEN 165 02:23:13 811 02:22:36 811
781 Paul Cleaver Male 460 M55 35 02:23:27 812 02:22:11 810 Annapolis Striders
617 VALERIE BRENNAN Female 353 F60 6 02:23:31 813 02:22:44 813 Hayle Runners
94 Issy Nash Female 354 FSEN 104 02:23:37 814 02:23:17 816
702 Robert Carmichael Male 461 MSEN 166 02:23:46 815 02:22:49 815
261 Abigail Pavey Female 355 FSEN 105 02:23:48 816 02:23:18 817
435 Jayne McKenzie Smith Female 356 F50 27 02:24:06 817 02:22:45 814
915 Michael Sharpe Male 462 M65 9 02:24:43 818 02:23:31 818 Running Forever Running Club
58 Claire Horne Female 357 F35 65 02:24:52 819 02:24:03 819
38 Caroline Lang Female 358 F40 85 02:24:52 820 02:24:03 820
860 Jeanette Van-Cauter Female 359 F35 66 02:24:56 821 02:24:30 824
119 Debbie Banks Female 360 F40 86 02:25:02 822 02:24:20 823
742 Emma Rogers Female 361 F35 67 02:25:07 823 02:24:17 822
356 Helen Warren Female 362 F45 49 02:25:27 824 02:24:13 821
497 Ruth Lloyd Female 363 F50 28 02:25:32 825 02:24:41 825 Women On The Run
12 Vicky Andrews Female 364 FSEN 106 02:25:58 826 02:25:28 827
115 Teresa Davey Female 365 F40 87 02:26:08 827 02:24:51 826
864 Michael Connolly Male 463 MSEN 167 02:26:16 828 02:26:04 831
658 Karen Mcelfatrick Female 366 F35 68 02:26:16 829 02:26:04 830
778 Peggy Crome Female 367 F65 4 02:26:54 830 02:25:35 828
275 Julie Crisp Female 368 F40 88 02:26:56 831 02:25:48 829 Brixham Harriers
113 Angela Quinton Female 369 F60 7 02:26:56 832 02:26:13 832
1050 SARAH HODDER Female 370 F35 69 02:27:24 833 02:26:36 833
934 Maria Trylska Female 371 F45 50 02:27:41 834 02:26:41 834 DAWLISH COASTERS
232 Nikki Routledge Female 372 F35 70 02:27:57 835 02:27:33 837
933 Lydia Perry Female 373 FSEN 107 02:28:06 836 02:26:50 835
911 Donna Hookens Female 374 FSEN 108 02:28:13 837 02:27:48 838
161 Ann Woodhouse Female 375 F65 5 02:28:41 838 02:27:23 836 Tavistock AC
745 Paul Garnsey Male 464 M45 84 02:29:14 839 02:27:54 839
14 Patricia Tjabringa Female 376 FSEN 109 02:29:59 840 02:29:21 840
280 Gordon Cleaver Male 465 M55 36 02:30:32 841 02:29:56 841
84 Becci Shrimpton Female 377 F35 71 02:31:19 842 02:30:03 842
331 Andrew Dove Male 466 MSEN 168 02:32:49 843 02:32:04 843
351 Anthony Pope Male 467 MSEN 169 02:34:32 844 02:34:02 846
352 Jane Pope Female 378 FSEN 110 02:34:32 845 02:34:02 847
241 Carole Flavelle Female 379 F55 17 02:34:33 846 02:33:30 844
709 Sue McManus Female 380 F40 89 02:34:58 847 02:33:45 845
221 Jon Hibberd Male 468 M55 37 02:35:35 848 02:35:08 850 South Molton Strugglers
134 Claire Walker Female 381 FSEN 111 02:36:17 849 02:35:04 848
45 Emma Murdoch Female 382 F40 90 02:36:17 850 02:35:04 849
652 Alison Carney Female 383 F40 91 02:37:48 851 02:37:00 851
279 Samantha Fook Female 384 FSEN 112 02:39:38 852 02:38:21 853
101 JULIA STUCKEY Female 385 F45 51 02:39:39 853 02:38:20 852
485 STEPHEN ROPER Male 469 M70 3 02:40:12 854 02:38:46 854 WEST SUSSEX FIRE & RESCUE
175 GILL MADGE Female 386 F40 92 02:40:22 855 02:39:34 855
830 Emily Townsend Female 387 FSEN 113 02:41:03 856 02:40:09 856
444 Claire Harding Female 388 F40 93 02:44:47 857 02:44:37 858
445 Simon Harding Male 470 M40 87 02:44:47 858 02:44:34 857
265 Jacqui Quick Female 389 F45 52 02:46:33 859 02:45:31 859
207 Claire Bisset Female 390 F35 72 02:49:27 860 02:48:07 861
206 Ninette Quine Female 391 F55 18 02:49:27 861 02:48:04 860
18 Kaye Dawson Female 392 F35 73 02:51:08 862 02:49:55 862 Run England
23 Hannah Ellis Murdock Female 393 FSEN 114 02:51:12 863 02:50:22 863
752 Helen Brown Female 394 F45 53 02:54:30 864 02:53:06 864 Falmouth Road Runners
817 Nic Percivall Female 395 F35 74 02:54:30 865 02:53:06 865 Falmouth Road Runners
166 HEATHER SNOW Female 396 FSEN 115 03:02:28 866 03:01:28 866
866 TRUDY JOHNS Female 397 F50 29 03:03:14 867 03:01:50 867 Falmouth Road Runners
300 SIMON TUCKER Male MSEN DNF South West Road Runners
858 Chris Stone Male M55 DNF Bideford AAC
873 CLIVE BRIGHT Male M50 DNF Bideford AAC
476 Paul Dunlop Male MSEN DNF Running Forever Running Club
362 David Taylor Male M65 DNF Teignbridge Trotters
387 Graham Bilcock Male M45 DNF Crediton Running Network
818 Joanna morrish Female F40 DNF