raceahead Event Services
Taunton Half Marathon 7th April 2013
Race# Forename Surname Gender GenderPos Category CategoryPos Gun Time Pos Chip Time Rank Club
1826 Robert Evans Male 1 WCH 1 00:53:46 1 00:53:46 1
1001 Peter Monaghan Male 2 M45 1 01:14:48 2 01:14:47 2 Torbay AC
1738 Arran Tocknell Male 3 SM 1 01:15:49 3 01:15:47 3 Torbay AC
1297 Simon Longthorpe Male 4 SM 2 01:16:40 4 01:16:39 4 Torbay AC
1588 John Nolan Male 5 SM 3 01:17:42 5 01:17:39 5
1697 Alex Todd Male 6 M45 2 01:18:13 6 01:18:12 6 Axe Valley Runners
1612 Nick Hides Male 7 M50 1 01:18:26 7 01:18:19 7 Clevedon AC
1375 James Johnson Male 8 SM 4 01:18:29 8 01:18:25 8 Devon & Cornwall Police AC
2081 Mark Heard Male 9 M40 1 01:19:19 9 01:19:18 9
1859 Nicky Farthing-Cutler Male 10 SM 5 01:19:50 10 01:19:48 10 Running Forever RC
1502 Stuart Creech Male 11 SM 6 01:19:55 11 01:19:52 11 Minehead RC
2174 Tom Mellor Male 12 SM 7 01:20:39 12 01:20:38 12 Hydro Harriers
2114 Garry Smart Male 13 M45 3 01:20:48 13 01:20:47 13 Teignbridge Trotters 
2095 Gary Suggate Male 14 M40 2 01:22:04 14 01:22:02 15 Bideford AC
1064 Richard Clifton Male 15 M50 2 01:22:06 15 01:22:01 14 Chard RR
2163 Martin Pearse Male 16 M50 3 01:22:13 16 01:22:11 16
1882 Mike Clark Male 17 M40 3 01:22:21 17 01:22:16 17 South Molton Strugglers
2073 Tim Vialls Male 18 M50 4 01:22:28 18 01:22:23 18 South West RR
2107 David Beckenkrager Male 19 M40 4 01:22:32 19 01:22:27 19 Plymouth Harriers
1092 Ami Yetton Female 1 SL 1 01:22:49 20 01:22:48 20 Plymouth Harriers
2137 Jamie Blackman Male 20 SM 8 01:23:17 21 01:23:15 21 Bideford AC
1022 Jon Pressling Male 21 SM 9 01:23:23 22 01:23:16 22 Torbay AC
1915 Neil Williams Male 22 SM 10 01:23:33 23 01:23:32 23 Bristol & West AC
2209 David Hack Male 23 SM 11 01:23:44 24 01:23:41 24 Richmond & Zetland Harriers
1115 Helen Dyke Female 2 F35 1 01:23:55 25 01:23:54 25 Poole Runners
1918 Elizabeth Smith Female 3 SL 2 01:24:00 26 01:23:58 26 Westbury Harriers
1071 Stephen Kershaw Male 24 SM 12 01:24:20 27 01:24:18 27 Running Forever RC
2042 Steve Hay Male 25 M50 5 01:24:26 28 01:24:26 28 Torrington AC
1940 Charles Le Bek Male 26 M50 6 01:24:35 29 01:24:32 29
1233 Philip Roberts Male 27 SM 13 01:24:40 30 01:24:37 31 Running Forever RC
1095 Thomas Priest Male 28 SM 14 01:24:45 31 01:24:40 32 Crewkerne RC
1483 Anne Luke Female 4 F55 1 01:24:51 32 01:24:45 34 Tamar Trotters
2018 Martin Smith Male 29 M55 1 01:25:17 33 01:25:10 36 Yeovil Town RRC
1802 Tom Woodruff Male 30 SM 15 01:25:22 34 01:25:16 37 Axe Valley Runners
1829 Nicholas Crew Male 31 SM 16 01:25:36 35 01:25:29 38
1081 Andrew Ellins Male 32 M40 5 01:25:41 36 01:24:44 33 Running Forever RC
1434 Grant Butler Male 33 M45 4 01:25:41 37 01:25:38 39
1416 Ian Lea Male 34 SM 17 01:25:54 38 01:25:52 40
1441 Martin Mceneny Male 35 M45 5 01:25:59 39 01:25:56 42 Haldon Trail Runners
1935 Colin Johnson Male 36 M45 6 01:26:01 40 01:25:55 41 Westbury Harriers
1817 Simon Yeo Male 37 SM 18 01:26:05 41 01:26:00 43 Tamar Trotters
1422 Kim Hill Female 5 SL 3 01:26:08 42 01:26:03 44 Taunton AC
1234 William De Bolla Male 38 SM 19 01:26:09 43 01:25:08 35
1649 Duncan Pearson Male 39 M45 7 01:26:26 44 01:26:15 45
1891 Michael Truebody Male 40 SM 20 01:26:36 45 01:24:35 30
1699 Adrian Kearns Male 41 M40 6 01:26:39 46 01:26:30 46 Exmouth Harriers
1807 Tamsin Simmonds Female 6 SL 4 01:26:44 47 01:26:37 48 Team Bath AC
1407 Daniel Bazzard Male 42 SM 21 01:26:47 48 01:26:39 49
1143 Daniel Talbot Male 43 SM 22 01:26:54 49 01:26:51 51 Running Forever RC
1713 Mark Lynch Male 44 M40 7 01:27:19 50 01:27:11 52 Plymstock RR
2061 Gary Clark Male 45 M40 8 01:27:34 51 01:26:35 47 Teignbridge Trotters 
1636 Michael Pearce Male 46 SM 23 01:27:56 52 01:27:50 53 South West RR
1020 Steven James Male 47 SM 24 01:27:58 53 01:27:54 54 Clevedon AC
1595 Dominic Jones Male 48 SM 25 01:28:06 54 01:28:06 55 Weston AC
1717 Caroline Hewitt Female 7 F45 1 01:28:14 55 01:28:12 56 Tiverton Harriers
1239 Ashley Mansfield Male 49 SM 26 01:28:15 56 01:26:43 50 Taunton School
1433 Chris Moore Male 50 SM 27 01:28:29 57 01:28:20 57
1291 Rich Warne Male 51 M45 8 01:28:38 58 01:28:29 58 Plymstock RR
2050 Holly Ashford Female 8 SL 5 01:28:50 59 01:28:42 61 Running Forever RC
2172 Joanna Carritt Female 9 F35 2 01:28:53 60 01:28:52 63 Running Forever RC
1319 Laura Croker Female 10 F40 1 01:28:55 61 01:28:51 62 Clevedon AC
1720 Stephen Sirdefield Male 52 M50 7 01:29:07 62 01:29:02 64 Tiverton Harriers
1693 Robert Clowes Male 53 SM 28 01:29:22 63 01:29:12 66
1775 Julie Poole Female 11 F35 3 01:29:32 64 01:29:28 70
1791 Matthew Cooke Male 54 SM 29 01:29:37 65 01:29:23 69 West Country Tri
1106 Martin Wilkins Male 55 SM 30 01:29:38 66 01:29:22 68
2053 Martyn Dudley Male 56 SM 31 01:29:47 67 01:29:07 65
1484 Andrew Charles Male 57 M50 8 01:29:50 68 01:29:45 74 Tamar Trotters
1144 Luke Brunt Male 58 SM 32 01:29:53 69 01:29:44 73 Crewkerne RC
1397 Jamie Boatswain Male 59 SM 33 01:30:02 70 01:29:52 75 Royal Manor of Portland AC
1758 Nathan White Male 60 SM 34 01:30:06 71 01:29:37 72 Haldon Trail Runners
1625 Wayne Withey Male 61 M45 9 01:30:11 72 01:30:10 77
2159 Jonathan Gray Male 62 SM 35 01:30:13 73 01:28:38 60
2020 Brent Colvin Male 63 M40 9 01:30:16 74 01:30:08 76 Bideford AC
1185 Zachary Osborne Male 64 SM 36 01:30:19 75 01:28:32 59
2101 Neale Jarrett Male 65 M45 10 01:30:20 76 01:30:12 78 Weston AC
1040 Wayne Loveridge Male 66 SM 37 01:30:23 77 01:29:22 67 Chard RR
1691 Allan Herdman Male 67 M60 1 01:30:45 78 01:30:38 79 Tavistock AC
1333 Danny Doyle Male 68 SM 38 01:30:45 79 01:30:43 80 Taunton AC
1469 Keith Paul Male 69 M45 11 01:30:45 80 01:30:44 81 Taunton AC
1831 Anthony Rogerson Male 70 SM 39 01:30:49 81 01:29:29 71
1462 Phil Tomlinson Male 71 M40 10 01:31:13 82 01:30:57 83 Weston AC
1157 Nick Warren Male 72 SM 40 01:31:14 83 01:30:45 82 Haldon Trail Runners
1505 Andrew Workman Male 73 SM 41 01:31:18 84 01:31:04 85
1945 Tom Ballard Male 74 SM 42 01:31:22 85 01:31:03 84
1267 Alicia Leal Female 12 F35 4 01:31:25 86 01:31:23 88 North Devon RR
1593 Damian Dunne Male 75 SM 43 01:31:29 87 01:31:26 89 Widewell Striders - Plymouth
1790 Chris Violet Male 76 M45 12 01:31:35 88 01:31:32 90 Barnet & District AC
2065 Robin Fieldhouse Male 77 SM 44 01:31:52 89 01:31:23 87
1261 Adam Rooke Male 78 SM 45 01:31:56 90 01:31:43 91
1486 Jonathan Major Male 79 SM 46 01:31:57 91 01:31:51 92 South West RR
1860 Brian Andrew Male 80 SM 47 01:32:16 92 01:31:22 86 Bideford AC
2029 Martin Hurcombe Male 81 M45 13 01:32:25 93 01:32:12 97 Weston AC
1843 Martin Disney Male 82 SM 48 01:32:32 94 01:32:14 98
1927 Scott Ivins Male 83 SM 49 01:32:41 95 01:31:54 93 Tamar Trotters
1019 Jon Geary Male 84 SM 50 01:32:43 96 01:32:27 100
1404 David Bailey Male 85 M50 9 01:32:47 97 01:32:43 102
1733 Stephen Wilbraham Male 86 M45 14 01:32:47 98 01:32:33 101 Torbay AC
1266 Paul Gray Male 87 SM 51 01:32:53 99 01:32:10 96
1740 Mark Foss Male 88 SM 52 01:32:59 100 01:32:48 103 Hydro Harriers
1852 Elliott Hodges Male 89 SM 53 01:33:00 101 01:32:51 104
1932 Lee Rowe Male 90 M40 11 01:33:03 102 01:32:52 105 South West RR
1403 James Barrah Male 91 M40 12 01:33:04 103 01:32:24 99
2017 Guy Loader Male 92 SM 54 01:33:34 104 01:32:08 95
2009 Rosemary Harvey  Female 13 F40 2 01:33:39 105 01:32:05 94 Yeovil Town RRC
2012 Sam White Male 93 SM 55 01:33:45 106 01:33:34 109
1417 Rob Organ Male 94 SM 56 01:34:01 107 01:33:49 114
2060 Kenneth Berry Male 95 M45 15 01:34:05 108 01:33:58 117 Watford Joggers
2082 Revis Crowle Female 14 F50 1 01:34:09 109 01:34:02 118 East Cornwall Harriers
1408 Ross Baker Male 96 SM 57 01:34:13 110 01:33:43 112 Quantock Harriers
2104 Jeremy Greenslade Male 97 SM 58 01:34:21 111 01:34:18 122
2037 Andy Buswell Male 98 M45 16 01:34:29 112 01:34:09 120 Real Buzz Run Britain
1808 John Hinchliffe Male 99 M55 2 01:34:33 113 01:33:36 110 Weston AC
1897 James Lewes Male 100 M45 17 01:34:34 114 01:34:15 121
2202 Alan Macauley Male 101 M45 18 01:34:36 115 01:33:26 108 Tamar Trotters
1260 Mandy Wheeler Female 15 F40 3 01:34:38 116 01:33:50 115 South West RR
1872 Vicky Gould Female 16 SL 6 01:34:38 117 01:34:31 126
1654 Cy Margieson Male 102 SM 59 01:34:40 118 01:33:17 106 Bideford Blues
1728 Andrew Cummings Male 103 SM 60 01:34:40 119 01:34:29 125
2141 Ian Salter Male 104 SM 61 01:34:42 120 01:34:35 127 Hydro Harriers
2016 Richard Drewett Male 105 M45 19 01:34:42 121 01:34:35 128
1076 Andrew Langham Male 106 SM 62 01:34:44 122 01:34:29 124
2022 Robbie Murray Male 107 SM 63 01:34:47 123 01:34:45 131 Bideford AC
1561 Nick Bridge Male 108 SM 64 01:34:48 124 01:33:21 107
1159 Sally Silsby Female 17 F40 4 01:34:49 125 01:34:40 130
1424 Kevin Glover Male 109 SM 65 01:34:52 126 01:34:26 123
2040 Charlie Hurcum Female 18 SL 7 01:34:52 127 01:33:42 111 Portishead RC
1353 Mark Becker Male 110 M45 20 01:35:01 128 01:33:47 113 Teignbridge Trotters 
1930 Jamieson Tottle Male 111 M45 21 01:35:04 129 01:33:53 116 Weston AC
1576 Kevin Canham Male 112 M45 22 01:35:06 130 01:34:50 132 Newton Abbot AC
1794 James Baker Male 113 SM 66 01:35:10 131 01:35:01 135
1875 George Lippiatt Male 114 SM 67 01:35:11 132 01:34:57 134
1874 Alec McLaren Male 115 M55 3 01:35:15 133 01:35:07 139 Bideford AC
2139 Louise Gregg Female 19 F45 2 01:35:25 134 01:34:37 129 Tamar Trotters
2164 Stuart Philps Male 116 M45 23 01:35:27 135 01:35:19 140 Bideford AC
2056 Steven Reading Male 117 M40 13 01:35:43 136 01:34:07 119 Quantock Harriers
1705 Ed Clements Male 118 SM 68 01:35:43 137 01:35:28 144
1549 Greg Howe Male 119 SM 69 01:35:46 138 01:34:53 133 Quantock Harriers
2215 Carl Ward Male 120 M45 24 01:35:48 139 01:35:43 148
1811 Craig Stone Male 121 SM 70 01:35:49 140 01:35:07 138
2190 Steven Thorne Male 122 M45 25 01:35:50 141 01:35:48 152 Devon & Somerset Fire & Rescue
1834 Mark Willis Male 123 SM 71 01:35:50 142 01:35:33 145
1599 Andy Stephens Male 124 M40 14 01:35:51 143 01:35:48 151 Widewell Striders - Plymouth
1254 Paul Phelps Male 125 M45 26 01:35:53 144 01:35:01 136 Tamar Trotters
2168 David Moulder Male 126 M55 4 01:35:58 145 01:35:28 143 South West RR
1661 Craig Churchill Male 127 SM 72 01:35:59 146 01:35:47 150 Teignbridge Trotters 
1767 Gary Rees Male 128 SM 73 01:36:01 147 01:35:21 141 Southville
1038 Tim Slack Male 129 SM 74 01:36:04 148 01:35:59 156
1274 Chris Woods Male 130 SM 75 01:36:11 149 01:36:03 158
1201 Hannah Taunton Female 20 SL 8 01:36:19 150 01:36:14 163 Taunton AC
1360 Tom Guppy Male 131 SM 76 01:36:20 151 01:36:13 162
1049 Clive Sawyer Male 132 M50 10 01:36:20 152 01:35:43 149
1869 JIM Durston Male 133 M45 27 01:36:24 153 01:35:37 146 South West RR
1603 Dave Urwin Male 134 SM 77 01:36:30 154 01:36:08 159 Running Forever RC
1080 Jacki Woon Female 21 F45 3 01:36:31 155 01:35:27 142 Teignbridge Trotters 
1941 Graham Newton Male 135 M60 2 01:36:32 156 01:35:41 147 Axe Valley Runners
2066 Damien Fieldhouse Male 136 SM 78 01:36:38 157 01:36:09 161
1569 James Cridland Male 137 SM 79 01:36:39 158 01:36:24 165 Clevedon AC
1788 Tom Werner Male 138 M45 28 01:36:40 159 01:35:05 137
1605 Andrew Smith Male 139 M45 29 01:36:48 160 01:35:51 153 Southville RC
1123 Michael Joyce Male 140 SM 80 01:36:54 161 01:36:46 170
2006 Wilfrid Taylor Male 141 M60 3 01:36:55 162 01:35:53 154 Teignbridge Trotters 
1917 Sarah May Female 22 F40 5 01:37:03 163 01:37:01 174 UKA Runleader
1473 Laura Backhouse Female 23 SL 9 01:37:06 164 01:36:58 173
1529 Mark Jones Male 142 M40 15 01:37:12 165 01:36:08 160 Taunton AC
1863 Steve Paine Male 143 SM 81 01:37:14 166 01:36:01 157
1905 Adam Cooke Male 144 SM 82 01:37:18 167 01:37:09 177
1170 Richard Killick Male 145 M45 30 01:37:18 168 01:35:53 155
1847 Chris Price Male 146 SM 83 01:37:20 169 01:36:51 171
95 James King Male 147 SM 84 01:37:21 170 01:36:23 164
1659 James Brodrick Male 148 SM 85 01:37:21 171 01:37:10 179
1472 Terry Ayres Male 149 SM 86 01:37:29 172 01:36:30 166
1184 Joel Baker Male 150 SM 87 01:37:32 173 01:36:40 169
1881 Claire Blewitt Female 24 F35 5 01:37:36 174 01:37:14 180 Somer AC
1183 Dominic Dennis-Browne Male 151 M45 31 01:37:36 175 01:37:23 188 Ealing Eagles RC
1107 David Adfield Male 152 SM 88 01:37:38 176 01:36:57 172
1640 Jason Hughes Male 153 SM 89 01:37:40 177 01:36:30 167
1833 Carl Troth Male 154 SM 90 01:37:48 178 01:37:09 178
1109 Julia Lewis Female 25 F40 6 01:37:57 179 01:37:52 191
1271 Martin Brasher Male 155 M60 4 01:38:03 180 01:36:36 168 Nailsea RC
1598 William Blake Male 156 SM 91 01:38:04 181 01:37:53 192
1719 Steve Sheppard Male 157 M40 16 01:38:09 182 01:37:02 175
1944 Shonsel Ballard Female 26 SL 10 01:38:16 183 01:37:57 194
1652 Andy Chadburn Male 158 M40 17 01:38:16 184 01:38:05 195 Weston AC
1946 Jim Hayward Male 159 M50 11 01:38:17 185 01:37:15 181
1425 Alex Price Male 160 SM 92 01:38:17 186 01:37:15 182
1423 Guy Arthur Male 161 SM 93 01:38:17 187 01:37:15 184
1912 Stuart Kennard Male 162 SM 94 01:38:18 188 01:37:19 186
1609 Nick Westcott Male 163 M40 18 01:38:19 189 01:37:08 176
2024 Chris Mitchell Male 164 M60 5 01:38:22 190 01:37:15 183
1458 Nigel Nobbs Male 165 M45 32 01:38:33 191 01:38:24 201 Quantock Harriers
2059 Mark Hamling Male 166 M50 12 01:38:34 192 01:38:23 200 Teignbridge Trotters 
1257 Wayne Hitchcott Male 167 M40 19 01:38:35 193 01:38:27 202
1421 Marcel Jansen Male 168 M40 20 01:38:39 194 01:37:19 187
1412 Caro Prescott Female 27 F50 2 01:38:41 195 01:38:29 203 Devon & Cornwall Police AC
1887 Martin Conlon Male 169 M45 33 01:38:49 196 01:38:21 199
1919 Jason Fern Male 170 M40 21 01:38:59 197 01:38:57 211 UKA Runleader
1488 James Ayling Male 171 SM 95 01:39:03 198 01:37:49 190 Teignbridge Trotters 
1253 Fiona Phelps Female 28 F45 4 01:39:08 199 01:38:56 210 Tamar Trotters
1218 Trevor French Male 172 M40 22 01:39:09 200 01:37:16 185
1368 Nick Godfrey Male 173 SM 96 01:39:10 201 01:38:20 197
1058 Andrew Procter Male 174 SM 97 01:39:14 202 01:39:04 212
2089 Richard McGwyer Male 175 M40 23 01:39:20 203 01:38:12 196
1315 Kirsty Burgess Female 29 F35 6 01:39:22 204 01:39:06 213
1885 James Finnegan Male 176 SM 98 01:39:23 205 01:38:53 207
1850 Gary Porter Male 177 SM 99 01:39:28 206 01:37:56 193
1326 Sean Monk Male 178 M45 34 01:39:37 207 01:39:27 216
1155 Iaen Sell Male 179 M50 13 01:39:39 208 01:39:20 215
1642 Oliver Acheson Male 180 SM 100 01:39:40 209 01:38:21 198
2167 Clive Leythorne Male 181 SM 101 01:39:40 210 01:37:40 189
1804 Neil Wallace Male 182 M50 14 01:39:41 211 01:39:34 219 Clevedon AC
2223 Peter Bazely Male 183 M55 5 01:39:55 212 01:38:54 209 Tavistock AC
1275 Paul De Bruyn Male 184 M40 24 01:39:57 213 01:39:38 221
1250 Julie Gellender Female 30 F40 7 01:40:00 214 01:38:37 205 Exmouth Harriers
2035 Samantha Wharton Female 31 F35 7 01:40:01 215 01:38:34 204 Running Forever RC
1797 Jamie Gibbons Male 185 SM 102 01:40:11 216 01:39:46 222
1242 Janet Sealy Female 32 F40 8 01:40:12 217 01:40:01 226
1878 Mike Kestle Male 186 M60 6 01:40:13 218 01:40:02 228 Newquay RR
1916 David House Male 187 SM 103 01:40:13 219 01:38:53 208
1444 Philip Taylor Male 188 SM 104 01:40:18 220 01:38:45 206
1514 Jason Jones Male 189 M40 25 01:40:18 221 01:40:06 229
1752 Beth Sergeant Female 33 SL 11 01:40:20 222 01:39:49 223 Westbury Harriers
1591 Andrew Barry Male 190 SM 105 01:40:25 223 01:39:16 214
2189 John Hines Male 191 SM 106 01:40:25 224 01:40:13 232
1398 Nina Davies Female 34 SL 12 01:40:41 225 01:39:35 220
2047 Keith Taylor Male 192 M50 15 01:40:45 226 01:39:33 218
1845 Beverley Baggio Female 35 F45 5 01:40:56 227 01:40:46 240 Somer AC
1580 Peter Coekin Male 193 M40 26 01:40:56 228 01:39:32 217
2214 Robert Crook Male 194 TBC 1 01:40:57 229 01:40:06 230
1816 Martin Beddow Male 195 M45 35 01:40:58 230 01:40:41 239
1627 Ben Silk Male 196 SM 107 01:41:03 231 01:40:01 227
2140 Hannah Baker Female 36 SL 13 01:41:15 232 01:40:27 236
1730 Donna Lawson Female 37 F35 8 01:41:19 233 01:40:21 233
2110 Dawn Lethaby Female 38 F40 9 01:41:23 234 01:40:59 241
1323 Paul Paterson Male 197 SM 108 01:41:32 235 01:41:11 243
1329 Ben Brewer Male 198 SM 109 01:41:35 236 01:39:49 224
1029 Ian Angell Male 199 SM 110 01:41:36 237 01:41:26 250
1410 Stuart Whittaker Male 200 M40 27 01:41:42 238 01:40:31 237
1268 Martin Dyer Male 201 M40 28 01:41:45 239 01:40:26 235
2003 Scott Weetch Male 202 M40 29 01:41:48 240 01:41:22 249 Running Forever RC
1721 Leigh Hunt Male 203 SM 111 01:41:48 241 01:40:36 238
1700 Michalis Georgiou Male 204 SM 112 01:41:54 242 01:39:58 225
1545 Isobel Burston Female 39 SL 14 01:41:54 243 01:40:59 242
1785 Richard Rae Male 205 M45 36 01:41:59 244 01:41:35 252
1296 John Caswell Male 206 M55 6 01:42:10 245 01:40:10 231 South West RR
1544 Timothy Burston Male 207 M45 37 01:42:11 246 01:41:16 245 Plymstock RR
1060 Roger Ingram Male 208 M50 16 01:42:13 247 01:41:57 257
1050 Rob Harrison Male 209 M45 38 01:42:20 248 01:40:25 234 Chineham Park RC
2079 Andrew Beaton Male 210 SM 113 01:42:24 249 01:42:07 261
1718 Luke Ayshford Male 211 SM 114 01:42:26 250 01:42:02 259
1676 James Butcher Male 212 M45 39 01:42:28 251 01:42:11 263
1512 Mike Bellamy Male 213 M40 30 01:42:29 252 01:42:15 264
1600 Kevin Smith Male 214 SM 115 01:42:32 253 01:41:35 251
1490 Karen Bishop Female 40 F45 6 01:42:33 254 01:42:03 260 Quantock Harriers
1033 Peter Dunlop Male 215 SM 116 01:42:36 255 01:41:36 253
1232 David Clark Male 216 SM 117 01:42:37 256 01:42:20 265
1801 Dan Caines Male 217 SM 118 01:42:42 257 01:42:35 274
2170 Tanya Lewis Female 41 F35 9 01:42:43 258 01:41:17 246 Running Forever RC
1045 Anna Podbery Female 42 SL 15 01:42:47 259 01:41:22 248 Chard RR
2217 Paul Fraser Male 218 M40 31 01:42:47 260 01:41:21 247 Chard RR
1171 Graham Johnson Male 219 M40 32 01:42:49 261 01:41:53 256
1910 Tom Nicholson Male 220 SM 119 01:42:52 262 01:42:00 258
1822 Matthew Brunt Male 221 SM 120 01:42:54 263 01:42:39 276 Crewkerne RC
1016 Hazel Hole Female 43 F40 10 01:42:58 264 01:41:12 244
1868 Sarah Schutte Female 44 SL 16 01:42:59 265 01:41:53 255 Teignbridge Trotters 
1876 Rebecca Hopkins Female 45 F35 10 01:43:06 266 01:42:54 279 South Molton Strugglers
2048 Charlie Dorr Male 222 SM 121 01:43:08 267 01:42:09 262
1390 Robert Spoors Male 223 M55 7 01:43:11 268 01:41:42 254
1777 Graham Bentley Male 224 M45 40 01:43:15 269 01:42:46 278 Quantock Harriers
2126 Denis Violet Male 225 M55 8 01:43:23 270 01:43:09 283
1572 Jackie Batten Female 46 F45 7 01:43:23 271 01:42:22 266 Minehead RC
2127 George Webster Male 226 SM 122 01:43:29 272 01:42:26 269
1922 Mike Tipper Male 227 M40 33 01:43:36 273 01:42:31 272 Team AVS
2011 Andy White Male 228 M45 41 01:43:40 274 01:43:27 288 Hydro Harriers
1635 Stephen Walker Male 229 M50 17 01:43:46 275 01:43:13 285
1687 Adam Mcgwyer Male 230 M40 34 01:43:47 276 01:42:39 275
1451 Andy Spry Male 231 SM 123 01:43:49 277 01:42:57 280
1411 Elaine Fields Female 47 F40 11 01:43:52 278 01:43:42 292 South Molton Strugglers
1844 Kathryn Hooper Female 48 F55 2 01:43:57 279 01:43:47 296
1362 James Hobson Male 232 SM 124 01:44:02 280 01:42:34 273 UK Athletics
1047 Sue Bidgood Female 49 F50 3 01:44:04 281 01:43:40 291
1792 Mark Dorrell Male 233 M45 42 01:44:06 282 01:42:31 271 Carn Runners
1177 Graham Partridge Male 234 M60 7 01:44:06 283 01:43:45 294 South West RR
2119 Sue Nicholls Female 50 F55 3 01:44:07 284 01:43:54 298 Burnham on Sea Harriers
1065 Beverley Collins Female 51 F50 4 01:44:12 285 01:43:02 281 Running Forever RC
1414 Chris Isaac Male 235 M45 43 01:44:14 286 01:44:01 301
1543 Andy Mundy Male 236 SM 125 01:44:16 287 01:44:10 307
1848 Linda Todd Female 52 F35 11 01:44:20 288 01:42:42 277
1936 Dave Murphy Male 237 SM 126 01:44:21 289 01:42:24 267
1585 Paul Taylor Male 238 M45 44 01:44:22 290 01:43:59 299
1072 James Warren Male 239 SM 127 01:44:25 291 01:44:01 300
1815 David Green Male 240 M40 35 01:44:27 292 01:43:13 284
1820 Laura Giles Female 53 SL 17 01:44:27 293 01:43:15 286
1913 Jim Wotton Male 241 M55 9 01:44:28 294 01:44:06 306 Weston AC
1241 Linda Trebilcock Female 54 F50 5 01:44:32 295 01:44:15 309 Plymouth Harriers
1340 John Martin Male 242 SM 128 01:44:33 296 01:42:29 270
1884 Rod Appleby Male 243 M45 45 01:44:33 297 01:42:26 268 Yeovil Town RRC
1285 Ed Dugdale Male 244 SM 129 01:44:35 298 01:43:35 289
1165 Ed Prall Male 245 SM 130 01:44:39 299 01:44:20 310
2013 James Appleton Male 246 M40 36 01:44:42 300 01:44:24 314
2049 Andy Ashford Male 247 M45 46 01:44:47 301 01:44:23 312 Running Forever RC
1857 Sallie Garnett Female 55 F40 12 01:44:47 302 01:44:22 311
1309 Simon Clayson Male 248 M45 47 01:44:48 303 01:43:02 282
1684 Ashley Stockton Male 249 M40 37 01:44:50 304 01:43:47 295
1523 Neil Chapman Male 250 SM 131 01:44:51 305 01:44:41 324
1289 Paul Dunning Male 251 M40 38 01:44:52 306 01:44:32 315
1521 Ian Hughes Male 252 M45 48 01:44:52 307 01:44:37 318 Weston AC
1167 Ron Foord Male 253 M50 18 01:44:52 308 01:43:43 293 Running Forever RC
1879 Jonathan Oakes Male 254 M50 19 01:44:53 309 01:44:14 308
1439 Dan Stabback Male 255 SM 132 01:44:53 310 01:44:36 316
1464 Kris Saint Male 256 M40 39 01:44:54 311 01:44:05 305 Running Forever RC
1090 Spencer Turnbull Male 257 SM 133 01:44:54 312 01:44:04 304
1769 Sean Doherty Male 258 SM 134 01:44:56 313 01:44:03 303
1206 Roger Neale Male 259 SM 135 01:44:56 314 01:44:38 319
1156 Stephen Morfey Male 260 SM 136 01:44:59 315 01:43:38 290
1674 Steve Trevelyan Male 261 M45 49 01:45:04 316 01:44:55 333
1507 Tim Scarrott Male 262 SM 137 01:45:04 317 01:44:39 321
1637 Rose Partridge Female 56 F40 13 01:45:09 318 01:44:44 325 Tiverton Harriers
1281 Simon Bunday Male 263 M50 20 01:45:11 319 01:44:45 326 Dawlish Coasters
1017 Martyn Ewers Male 264 SM 138 01:45:13 320 01:44:53 331 Devon & Cornwall Police AC
2207 Jenny Kumah Female 57 F35 12 01:45:13 321 01:43:16 287 Plymouth Musketeers RC
2201 Liz Price Female 58 F40 14 01:45:17 322 01:44:56 334
1683 Hamish Finely Male 265 M40 40 01:45:17 323 01:44:57 335
1027 David Stone Male 266 M40 41 01:45:24 324 01:45:05 336
1096 Alan Dunkley Male 267 M45 50 01:45:26 325 01:43:52 297
2157 Sarah Wheeler Female 59 SL 18 01:45:26 326 01:45:13 338
2074 Sue Pennington Female 60 F40 15 01:45:28 327 01:44:39 322 Bideford AC
1764 Stephanie Wade Female 61 F45 8 01:45:29 328 01:44:52 330
1385 Martin White Male 268 SM 139 01:45:40 329 01:45:24 342
1248 Liam Elliott Male 269 SM 140 01:45:52 330 01:45:19 340
1352 Adam Frost-Wilson Male 270 SM 141 01:45:55 331 01:45:32 345
1538 Paul Swann Male 271 M40 42 01:45:56 332 01:44:50 329
1420 Matthew Bentley Male 272 SM 142 01:45:56 333 01:44:53 332 Running Forever RC
1877 Derek Buley Male 273 M40 43 01:46:02 334 01:44:03 302 Tamar Trotters
1083 Chris Kelley Male 274 M45 51 01:46:03 335 01:44:24 313 Plymouth Harriers
2102 Geraldine Hope Female 62 F40 16 01:46:03 336 01:45:41 347 Weston AC
2123 Patrick Winstone Male 275 M50 21 01:46:15 337 01:45:45 349 Town & Country Harriers
1540 Martin Spence Male 276 M40 44 01:46:16 338 01:45:09 337 London Frontrunners
2106 Tony Slade Male 277 M50 22 01:46:25 339 01:44:40 323 Minehead RC
1623 Gareth Wall Male 278 SM 143 01:46:28 340 01:44:37 317
1685 John Seaton Male 279 SM 144 01:46:28 341 01:44:38 320
1894 Mark Greatholder Male 280 SM 145 01:46:28 342 01:46:19 357
2069 Lesley Nesbitt Female 63 F55 4 01:46:30 343 01:46:14 356 Yeovil Town RRC
1152 Fleur Jones Female 64 F35 13 01:46:34 344 01:46:03 354
2044 Naomi Flanagan Female 65 SL 19 01:46:36 345 01:46:20 358 South Devon AC
1903 Andrew Stewart Male 281 M40 45 01:46:38 346 01:45:40 346
2111 Hannah Yong Female 66 SL 20 01:46:45 347 01:46:03 353
1330 Adam Carbis Male 282 M40 46 01:46:45 348 01:46:30 362
1032 David Johns Male 283 SM 146 01:46:46 349 01:44:49 328
1698 Adam Rees Male 284 SM 147 01:46:46 350 01:44:45 327
1386 Alice Walker Female 67 SL 21 01:46:47 351 01:45:28 344
2216 Marc Bostock Male 285 SM 148 01:46:49 352 01:46:26 361 Weston AC
1006 Laura Johnson Female 68 SL 22 01:46:49 353 01:45:23 341
2150 Christopher Dachtler Male 286 M50 23 01:46:51 354 01:45:51 350 Weston AC
2030 Daniel Jones Male 287 SM 149 01:46:53 355 01:46:35 366
1566 Michael Smyth Male 288 M60 8 01:46:55 356 01:46:33 365
1364 Ian Shelton Male 289 M45 52 01:46:59 357 01:46:39 368
1213 Justin Burke Male 290 SM 150 01:47:01 358 01:45:18 339
2210 Steven O'Donoghue Male 291 M55 10 01:47:03 359 01:46:47 370 Haldon Trail Runners
1938 Ann Le Bek Female 69 F45 9 01:47:11 360 01:46:11 355
1798 Mark Jones Male 292 SM 151 01:47:12 361 01:45:42 348
1273 Paul Marks Male 293 SM 152 01:47:13 362 01:45:54 351
1926 Tina McCracken Female 70 SL 23 01:47:19 363 01:47:08 375 South Molton Strugglers
1034 David Chadwick Male 294 SM 153 01:47:22 364 01:45:26 343
1734 Peter Blakesley Male 295 M50 24 01:47:30 365 01:46:22 359 Teignbridge Trotters 
1896 Steven Badge Male 296 M45 53 01:47:31 366 01:47:09 376 Tamar Trotters
1036 Heidi Irvine Female 71 SL 24 01:47:36 367 01:47:22 379
1005 Kevin Thompson Male 297 M55 11 01:47:38 368 01:46:31 363 Dawlish Coasters
1696 Lee Phibben Male 298 SM 154 01:47:43 369 01:46:47 371 Southville RC
1657 Wills Rawlins Male 299 SM 155 01:47:45 370 01:47:26 382
2175 Stuart Whitemore Male 300 M45 54 01:47:53 371 01:47:25 381
1692 Malcolm Adams Male 301 M50 25 01:47:53 372 01:47:37 384 Running Forever RC
2077 Terence Fenton Male 302 M50 26 01:47:57 373 01:47:47 390 Great Western Runners
1675 Rebecca Mackenzie Female 72 SL 25 01:47:58 374 01:46:38 367
2221 Richard Elliott Male 303 M40 47 01:48:01 375 01:46:02 352 Running Forever RC
1550 Caroline Davies Female 73 F35 14 01:48:02 376 01:47:46 388
1471 Richard Sweet Male 304 SM 156 01:48:02 377 01:46:26 360
115 Charlotte Jones Female 74 SL 26 01:48:08 378 01:46:50 372
1190 Juliette Dickinson Female 75 F50 6 01:48:10 379 01:46:50 373
1690 Steve Taylor Male 305 SM 157 01:48:14 380 01:47:57 394
1442 Lyndsey Hollands Female 76 SL 27 01:48:15 381 01:46:42 369 Gloucester AC
1626 Tobias Fielder Male 306 SM 158 01:48:19 382 01:47:51 393
1102 Nick Cook Male 307 M45 55 01:48:25 383 01:48:03 395 Weston AC
1067 David Morris Male 308 M55 12 01:48:28 384 01:47:23 380 Quantock Harriers
1524 Hayley Spiller Female 77 SL 28 01:48:28 385 01:48:13 400
2220 Steam Watson Male 309 SM 159 01:48:30 386 01:47:44 387
1570 Matthew Heal Male 310 SM 160 01:48:32 387 01:47:47 389
1030 Gary Coombes Male 311 M45 56 01:48:32 388 01:48:16 402
1252 Robin Lee Male 312 SM 161 01:48:33 389 01:46:33 364
1939 Mike Davis Male 313 M45 57 01:48:33 390 01:47:51 391
1681 Tom Lewis Male 314 SM 162 01:48:36 391 01:47:21 378
2054 Jenny Barnett Female 78 SL 29 01:48:39 392 01:47:39 386
1173 Joseph Smith Male 315 SM 163 01:48:40 393 01:47:51 392
2212 Caroline Haywood Female 79 F35 15 01:48:41 394 01:48:23 403
1577 Anrew Jacobsen Male 316 M45 58 01:48:54 395 01:48:31 405
2063 Jonathan Morren Male 317 M40 48 01:48:54 396 01:47:03 374
2149 Arthur Lewis Male 318 M50 27 01:48:56 397 01:48:35 407 Running Forever RC
2105 Gary Marriott Male 319 M40 49 01:49:08 398 01:47:17 377
1533 Katie Murray Female 80 SL 30 01:49:10 399 01:48:34 406
1765 Julian Wallace Male 320 SM 164 01:49:11 400 01:48:50 412
2204 Ben Murray Male 321 SM 165 01:49:26 401 01:48:53 413
1803 Alastair McIntosh Male 322 M55 13 01:49:28 402 01:48:47 411
1516 Shane Fox Male 323 M40 50 01:49:29 403 01:47:36 383
1589 Mike Moyse Male 324 M65 1 01:49:30 404 01:48:59 414
1018 James Holdsworth Male 325 M40 51 01:49:30 405 01:48:39 408
1786 David Smith Male 326 M40 52 01:49:38 406 01:48:40 410
1832 Rachel Williams Female 81 F45 10 01:49:39 407 01:49:16 417 South Devon AC
1951 Kirsty Ireland Female 82 SL 31 01:49:40 408 01:49:16 418
1142 James Clarkson Male 327 SM 166 01:49:43 409 01:49:04 415
1235 Jonathan Rendall Male 328 SM 167 01:49:44 410 01:48:04 396
1243 Sian Thomas Female 83 SL 32 01:49:49 411 01:48:13 401
1688 Simon Lunn Male 329 M40 53 01:49:49 412 01:47:38 385
1508 Michael Glide Male 330 M50 28 01:49:49 413 01:48:39 409 Running Forever RC
1715 Michelle Blackmore Female 84 F40 17 01:49:49 414 01:49:26 420 Shapwick Runners
1461 Christian King Male 331 SM 168 01:49:50 415 01:49:29 422
1500 Jennie Cooling Female 85 SL 33 01:49:52 416 01:48:05 397
1231 Malcolm Fiske Male 332 M45 59 01:49:52 417 01:48:12 398 Running Forever RC
1632 Matthew Parselle Male 333 M40 54 01:49:52 418 01:49:36 427
1363 Joe Wharton Male 334 SM 169 01:49:58 419 01:48:31 404
1008 Destiny Bradley Female 86 SL 34 01:49:59 420 01:49:30 423
1283 Paul Bradley Male 335 M55 14 01:49:59 421 01:49:31 424 Hydro Harriers
1602 Brad Taylor Male 336 M40 55 01:50:11 422 01:49:44 432
1883 Mary Goodacre Female 87 F55 5 01:50:11 423 01:49:48 436 Tamar Trotters
1704 Carmelo La Gambina Male 337 SM 170 01:50:12 424 01:49:27 421
1564 Malcolm Roberts Male 338 M60 9 01:50:17 425 01:48:12 399 Clevedon AC
1770 David Eldridge Male 339 M40 56 01:50:18 426 01:49:47 434
1003 Jonathon Smith Male 340 SM 171 01:50:29 427 01:49:36 428
1457 Jennie Sleeman Female 88 F55 6 01:50:29 428 01:50:04 441 Honiton RC
1819 Phil Thomas Male 341 M60 10 01:50:39 429 01:50:08 442
1418 Amy Hillier Female 89 SL 35 01:50:41 430 01:49:45 433
2094 Guy Roberts Male 342 SM 172 01:50:49 431 01:49:38 429 Teignbridge Trotters 
1278 Sarah Brown Female 90 SL 36 01:50:52 432 01:50:17 443 Sidmouth RC
1825 Richard Curtis Male 343 SM 173 01:50:56 433 01:50:31 447
2222 Laura Lannon Female 91 SL 37 01:50:56 434 01:49:19 419
1189 Anna Shelley Female 92 SL 38 01:51:00 435 01:49:12 416
1695 Antony Green Male 344 M40 57 01:51:03 436 01:50:35 448 Weston AC
1413 Stephen Greasley Male 345 M50 29 01:51:05 437 01:49:47 435
1012 Lisa Johnson Female 93 F45 11 01:51:07 438 01:49:40 431
1290 Nicola Uminski Female 94 F40 18 01:51:11 439 01:50:55 456 Quantock Harriers
1578 Robert Emery Male 346 M55 15 01:51:15 440 01:51:05 462 Hogweed Trotters
1616 Kathy Beard Female 95 F50 7 01:51:20 441 01:50:52 455 Burnham-on-Sea Harriers
1694 Martin Jones Male 347 M45 60 01:51:23 442 01:50:20 445
1127 Tiffany Lake Female 96 F40 19 01:51:25 443 01:50:20 444
1729 Louise Littlejohns Female 97 F40 20 01:51:26 444 01:49:50 437
1611 Clare Farmer Female 98 SL 39 01:51:27 445 01:50:31 446
1677 Stuart Mackenzie Male 348 M60 11 01:51:30 446 01:49:58 439
1558 Annette Giles Female 99 F40 21 01:51:33 447 01:49:32 425 Weston AC
1035 David Greville Male 349 M40 58 01:51:36 448 01:50:01 440
2072 Dean Drew Male 350 M45 61 01:51:37 449 01:49:33 426
1630 Andrew Clancy Male 351 M65 2 01:51:37 450 01:51:11 466 Honiton RC
1103 Russell Roberts Male 352 SM 174 01:51:38 451 01:50:40 451
1573 Kim Huxtable Male 353 M55 16 01:51:39 452 01:49:39 430 Weston AC
1646 Jonathan Lawrence Male 354 M55 17 01:51:43 453 01:51:23 471 South Molton Strugglers
1656 Rebecca Miller Female 100 SL 40 01:51:46 454 01:51:17 469
1809 Garry Sillett Male 355 M50 30 01:51:46 455 01:49:56 438
1651 Paul Madge Male 356 M50 31 01:51:49 456 01:50:49 452 South West RR
1377 Jason Lock Male 357 M40 59 01:51:55 457 01:50:39 450
1203 Angela Bond Female 101 F35 16 01:51:57 458 01:51:43 476
1773 Candace Jewell Female 102 F35 17 01:52:00 459 01:50:56 458 Bideford AC
1069 Harriet Mangnall Female 103 F35 18 01:52:00 460 01:51:55 484
1707 Chris Rawlings Male 358 M45 62 01:52:03 461 01:51:20 470 Crewkerne RC
2146 David Newland Male 359 M65 3 01:52:14 462 01:51:52 482 South London Harriers
1628 Paul Clowes Male 360 M50 32 01:52:20 463 01:51:53 483
2092 Nick Thorpe Male 361 M55 18 01:52:20 464 01:50:38 449 Honiton RC
2156 Jason Vickers Male 362 M40 60 01:52:21 465 01:51:45 477 Burnham on Sea Harriers
1474 Neil Smith Male 363 M40 61 01:52:24 466 01:52:03 486
1706 Jamie Barnett Male 364 SM 175 01:52:25 467 01:51:36 474
1493 Christopher Jones Male 365 M40 62 01:52:25 468 01:50:52 454
1300 Vicky Spearing Female 104 F40 22 01:52:27 469 01:51:50 479
2038 Suzanne Davis Female 105 F35 19 01:52:38 470 01:51:39 475 Cheddar RC
1565 Anne Smyth Female 106 F55 7 01:52:38 471 01:52:04 487 Fit2run
1702 Sam Hawkins-McDonald Female 107 F45 12 01:52:39 472 01:50:57 459
1068 Nicola Monk Female 108 SL 41 01:52:40 473 01:52:31 509
1851 Rachael Caswell Female 109 SL 42 01:52:42 474 01:51:10 465
2121 Rick Chubb Male 366 M55 19 01:52:43 475 01:50:51 453
1216 Rebecca Robson Female 110 F40 23 01:52:44 476 01:51:02 461 Sidmouth RC
2062 Stephen Linton Male 367 SM 176 01:52:44 477 01:51:07 464
2076 Andy Hynds Male 368 M50 33 01:52:45 478 01:51:14 468 South Devon Vets
1810 Simon Marshall Male 369 M45 63 01:52:47 479 01:52:21 500
1292 Julian Hodge Male 370 SM 177 01:52:48 480 01:51:11 467 Quantock Harriers
1419 Jonathan Hillier Male 371 M55 20 01:52:48 481 01:51:51 481
1229 Les Vickery Male 372 M50 34 01:52:50 482 01:51:06 463
1937 Mandy Murphy Female 111 F45 13 01:52:53 483 01:50:56 457
2109 Lisa Hughes Female 112 F35 20 01:52:55 484 01:50:58 460 Royal Manor of Portland AC
1724 Rob Bethune Female 113 F35 21 01:52:58 485 01:52:44 511
1725 Claire Bethune Female 114 F40 24 01:52:58 486 01:52:44 512
1658 Jess Brodrick Female 115 SL 43 01:53:07 487 01:52:57 517
1783 Shane Prideaux Male 373 M40 63 01:53:15 488 01:52:58 519
1371 David Grant Male 374 M40 64 01:53:19 489 01:51:32 472
1709 David Roberts Male 375 M40 65 01:53:19 490 01:52:47 515
1298 Ian Marshalsea Male 376 SM 178 01:53:19 491 01:52:25 501
1277 Neil Shailer Male 377 M40 66 01:53:23 492 01:52:08 490
1269 Will Blundell Male 378 SM 179 01:53:23 493 01:52:06 488
1495 Ken Beech Male 379 M50 35 01:53:23 494 01:52:14 495
1089 Chris Edwards Male 380 M40 67 01:53:26 495 01:52:58 518
2015 Victoria Vincent Female 116 SL 44 01:53:27 496 01:51:48 478
1459 Sam Moore Male 381 SM 180 01:53:29 497 01:52:30 506
1779 Lee Whitfield Male 382 SM 181 01:53:32 498 01:52:09 491
2142 Paul Hembery Male 383 SM 182 01:53:32 499 01:52:10 494
1191 Sue Singleton Female 117 F55 8 01:53:36 500 01:52:16 497
2206 Liz Warner Female 118 F50 8 01:53:36 501 01:52:31 508 Bideford AC
2187 Daniel Adams Male 384 SM 183 01:53:37 502 01:51:32 473
1751 Robert Cooling Male 385 SM 184 01:53:37 503 01:51:50 480
1324 Ruth Green Female 119 F40 25 01:53:41 504 01:53:18 527 Weston AC
1522 Nina Barnard Female 120 SL 45 01:53:45 505 01:52:21 499 Chard RR
1320 Sharon Bowman Female 121 F45 14 01:53:46 506 01:52:40 510 Teignbridge Trotters 
2071 Jo Barrett Female 122 SL 46 01:53:47 507 01:52:09 492
1615 Ben Cridland Male 386 SM 185 01:53:47 508 01:53:25 529
1761 David Harrison Male 387 M55 21 01:53:50 509 01:53:14 526
1618 Emma Zarrabi Female 123 SL 47 01:53:51 510 01:51:57 485
1359 Steve Perkins Male 388 SM 186 01:53:51 511 01:53:12 525
2068 Alan Littlejohns Male 389 M65 4 01:53:52 512 01:53:30 530 Launceston RR
1053 Jo Bailey Female 124 SL 48 01:53:58 513 01:53:53 541
1653 Andrew Howitt Male 390 SM 187 01:53:59 514 01:52:47 514
1535 Nick Murray Male 391 SM 188 01:53:59 515 01:52:10 493
1238 Katherine Chester Female 125 SL 49 01:53:59 516 01:52:26 502
1237 Jennifer Chester Female 126 SL 50 01:53:59 517 01:52:26 503
1900 Phil Powell Male 392 M45 64 01:53:59 518 01:53:24 528
1062 John Ward Male 393 SM 189 01:54:01 519 01:53:43 536 Running Forever RC
1074 Sarah Window Female 127 SL 51 01:54:04 520 01:53:37 533
1251 James Duder Male 394 SM 190 01:54:06 521 01:52:07 489
2083 Nigel Popplewell Male 395 M55 22 01:54:09 522 01:53:43 535
1114 Stuart Sims Male 396 SM 191 01:54:12 523 01:53:35 532
1644 Ian Stone Male 397 M40 68 01:54:13 524 01:52:30 505
1942 Liam Thompson Male 398 M55 23 01:54:14 525 01:53:48 537
1634 Samantha Barnbrook Female 128 SL 52 01:54:14 526 01:53:08 523 Bideford AC
1665 Andrew Wyatt Male 399 M55 24 01:54:14 527 01:52:31 507
2098 Phil Warren Male 400 SM 192 01:54:15 528 01:52:15 496
2075 Kerry Bell Female 129 F50 9 01:54:21 529 01:53:07 522 South Devon AC
1228 Wayne Coghlan Male 401 M50 36 01:54:22 530 01:52:29 504
1911 Des Malatjie Male 402 SM 193 01:54:24 531 01:53:50 539
2028 Andrew Ashford Male 403 M55 25 01:54:25 532 01:52:19 498
1871 Andy Mear Male 404 M45 65 01:54:26 533 01:53:59 544 Chard RR
1840 Ben Thairs Male 405 SM 194 01:54:31 534 01:52:50 516
1293 Gregory Coombes Male 406 M50 37 01:54:34 535 01:53:09 524
1619 David Barker Male 407 SM 195 01:54:37 536 01:53:43 534
1088 Paula Mcshane Female 130 F35 22 01:54:41 537 01:52:45 513 Running Forever RC
1054 Henry Cox Male 408 SM 196 01:54:41 538 01:54:37 557 Running Forever RC
1356 Anne Fulton Female 131 F55 9 01:54:42 539 01:53:04 520 Quantock Harriers
1666 James Male Male 409 M40 69 01:54:51 540 01:54:12 549
1528 Chloe Stewart Female 132 SL 53 01:54:53 541 01:53:04 521
2132 Lorna Johnson Female 133 F45 15 01:55:01 542 01:53:56 543
1145 John Lee Male 410 M45 66 01:55:04 543 01:53:53 542
1873 Dan Hannaford Male 411 SM 197 01:55:15 544 01:53:51 540
1496 Jakko Bailey Male 412 M55 26 01:55:16 545 01:54:19 551 Crewkerne RC
2155 Robert Breen Male 413 M55 27 01:55:17 546 01:53:32 531
1712 Andy Rees Male 414 M40 70 01:55:22 547 01:54:05 545
1476 Paul Dunlop Male 415 SM 198 01:55:24 548 01:54:23 553
1597 Nigel Chilcott Male 416 M45 67 01:55:25 549 01:54:07 546
1196 Lorraine Oswick Female 134 F45 16 01:55:26 550 01:54:21 552
1711 Nikki Thomson Female 135 F40 26 01:55:28 551 01:54:25 554 Plymstock RR
1163 Julia Allen Female 136 F45 17 01:55:31 552 01:54:53 559
1426 Eleanor Baggley Female 137 SL 54 01:55:33 553 01:54:41 558
1796 Nicola Mackenzie Female 138 SL 55 01:55:34 554 01:54:13 550
2019 Sarah Carter Female 139 F40 27 01:55:36 555 01:54:28 555 Bideford AC
1346 Jake Fuller Male 417 SM 199 01:55:45 556 01:53:49 538
1015 Andrew Butler Male 418 M45 68 01:55:50 557 01:54:09 548
1669 Diana Richards Female 140 F45 18 01:55:56 558 01:55:01 561 Exmouth Harriers
1943 Nick May Male 419 M55 28 01:55:57 559 01:55:17 566
2002 Julie Turner Female 141 F35 23 01:55:57 560 01:55:15 565 Chard RR
2186 Derek Blackford Male 420 M40 71 01:55:59 561 01:54:09 547 Teignbridge Trotters 
1249 Robert Barnes Male 421 M60 12 01:56:01 562 01:55:05 563
1470 Sharron Kington Female 142 F50 10 01:56:02 563 01:54:59 560 Taunton AC
1753 Rich Lovelock Male 422 SM 200 01:56:07 564 01:55:39 574
2023 Eleanor Taylor Female 143 F50 11 01:56:11 565 01:54:34 556 Teignbridge Trotters 
1146 David Carter Male 423 M40 72 01:56:12 566 01:55:01 562
1117 Henry Ritchie Male 424 SM 201 01:56:13 567 01:55:27 567 Running Forever RC
2115 Claire Gibbs Female 144 F45 19 01:56:15 568 01:55:33 570 Chard RR
1406 Shane Binding Male 425 SM 202 01:56:19 569 01:55:45 576
1554 Daniel Fairfax Male 426 SM 203 01:56:21 570 01:55:37 571
1604 Kitty Monks Female 145 SL 56 01:56:26 571 01:55:58 579
2008 Les  Elms Male 427 M50 38 01:56:29 572 01:55:27 568 Dawlish Coasters
1742 Kim Rainford Female 146 SL 57 01:56:36 573 01:55:56 578 Royal Manor of Portland AC
1195 Bruce Crosland Male 428 M45 69 01:56:41 574 01:55:38 573
2147 Mary Ostle Female 147 F55 10 01:56:42 575 01:56:25 587 Plymouth Harriers
1856 Dotty King Female 148 F45 20 01:56:49 576 01:56:02 581 Bere Alston Trekkers
1686 Niall Hosiene Male 429 M45 70 01:56:58 577 01:56:34 592
1925 Dominique Oliver Female 149 SL 58 01:56:59 578 01:55:13 564 Devon & Cornwall Police AC
1453 James Neville Male 430 SM 204 01:57:00 579 01:56:19 585
1893 Calum Dodd Male 431 SM 205 01:57:05 580 01:56:17 584
1907 Peter Williams Male 432 M65 5 01:57:15 581 01:55:43 575 Running Forever RC
1046 Kenneth Bidgood Male 433 M55 29 01:57:19 582 01:56:55 599
1551 Adam Thompson Male 434 SM 206 01:57:21 583 01:56:39 593
1812 Francis Knight Male 435 M50 39 01:57:22 584 01:55:32 569
1530 Clare Quantick Female 150 SL 59 01:57:22 585 01:57:09 603
1494 David Bebbington Male 436 SM 207 01:57:31 586 01:55:56 577
1647 Robert Bridgman Male 437 M55 30 01:57:34 587 01:55:38 572
1409 James Shaun Male 438 SM 208 01:57:34 588 01:56:45 598
2158 Stephen Kedge Male 439 M50 40 01:57:35 589 01:55:59 580
2151 Jo Hedderly Female 151 F35 24 01:57:36 590 01:56:29 589 Bideford AC
1279 Steve Foster Male 440 M40 73 01:57:36 591 01:56:32 591
1023 Sally Cole Female 152 F35 25 01:57:36 592 01:56:32 590
2033 Andrew Pugh Male 441 M45 71 01:57:46 593 01:56:16 583
1303 Katharine Crocker Female 153 SL 60 01:57:49 594 01:57:16 605
1440 Edward Rozier Male 442 M50 41 01:57:50 595 01:57:10 604 Bourton RR
1304 Matthew Crocker Male 443 SM 209 01:57:50 596 01:57:17 606 Clevedon AC
2116 Alan Heard Male 444 M55 31 01:57:50 597 01:56:42 596 Bideford AC
2136 Patricia Martin Female 154 F50 12 01:57:50 598 01:56:42 595 Bideford AC
1311 Shirley Pontefract Female 155 F55 11 01:57:52 599 01:56:42 594
2036 Brian Bisgrove Male 445 M50 42 01:57:53 600 01:57:34 611 Real Buzz Run Britain
1116 George Chalstrey Male 446 M60 13 01:57:54 601 01:56:12 582 Sidmouth RC
1800 Kiri Purssey Female 156 SL 61 01:57:55 602 01:57:24 609
1131 Trudy Lester Female 157 F45 21 01:58:03 603 01:56:21 586 Sidmouth RC
1158 Alison Salvador Female 158 F40 28 01:58:03 604 01:57:28 610 Burnham on Sea Harriers
1284 Alison Evely Female 159 F45 22 01:58:09 605 01:57:00 601 West Country Tri
1520 Mark Greenway Male 447 SM 210 01:58:23 606 01:57:46 614
1756 Paul Williamson Male 448 M45 72 01:58:29 607 01:56:26 588
1682 Antonia Jones Female 160 SL 62 01:58:34 608 01:57:18 607
1759 Lucy Payne Female 161 F55 12 01:58:36 609 01:56:43 597 Teignbridge Trotters 
1073 Jane Kennedy Female 162 F55 13 01:58:39 610 01:57:09 602 South West Vets
1515 Allie Hawkins Female 163 SL 63 01:58:44 611 01:58:14 621
1244 Karen Wray Female 164 F40 29 01:58:51 612 01:58:17 622 Running Forever RC
2145 Marion Keeping Female 165 F45 23 01:58:52 613 01:56:56 600
1710 Keith Anderson Male 449 M60 14 01:58:58 614 01:57:20 608 Teignbridge Trotters 
1780 Emil Goretzki Male 450 SM 211 01:59:00 615 01:58:32 628
1904 Charlotte Conroy Female 166 F35 26 01:59:00 616 01:58:08 618
1671 Emily Webber Female 167 SL 64 01:59:07 617 01:58:29 626
1865 Caroline Slater Female 168 SL 65 01:59:08 618 01:58:32 627
1431 Polly Marsh Female 169 F40 30 01:59:16 619 01:58:20 623
1579 Colm Sheehan Male 451 SM 212 01:59:17 620 01:57:38 613
1814 Maddie Smale Female 170 SL 66 01:59:18 621 01:58:24 624
2183 Lauren Luscombe Female 171 SL 67 01:59:20 622 01:57:54 616
1908 Paul Edwards Male 452 M45 73 01:59:27 623 01:58:42 632
1898 Matthew Bowden Male 453 SM 213 01:59:31 624 01:58:42 633
2103 Peter Childs Male 454 M60 15 01:59:35 625 01:58:33 629
1924 Richard Woolley Male 455 M50 43 01:59:35 626 01:57:36 612
1256 David Wilson Male 456 SM 214 01:59:40 627 01:59:14 639
1760 Rod Payne Male 457 M55 32 01:59:40 628 01:57:47 615 Teignbridge Trotters 
1182 Faith Foote Female 172 F50 13 01:59:42 629 01:58:39 631
1513 Michele Thornberry Female 173 F40 31 01:59:47 630 01:58:12 620
1643 Abi Blee Female 174 SL 68 01:59:49 631 01:59:28 643
1559 Philip Kirkpatrick Male 458 M40 74 01:59:52 632 01:59:35 646 Running Forever RC
2108 Lorna Martin Female 175 F50 14 01:59:53 633 01:57:59 617 Teignbridge Trotters 
1172 Tommy Jarvis Male 459 SM 215 01:59:59 634 01:59:17 641
1372 Leanne Grant Female 176 F40 32 02:00:10 635 01:58:25 625
1737 Christopher Reah Male 460 SM 216 02:00:11 636 01:59:45 652 Running Forever RC
2179 Alun Garland Male 461 M55 33 02:00:15 637 01:58:11 619
1059 Chris Phillips Male 462 SM 217 02:00:26 638 01:58:38 630
2058 Denis Bailey Male 463 M65 6 02:00:32 639 01:59:42 651
1197 Chris Smith Male 464 SM 218 02:00:34 640 01:59:41 650
1454 Amy Holliday Female 177 F35 27 02:00:35 641 01:59:38 647
1557 Hannah Kirkman Female 178 F45 24 02:00:37 642 01:58:46 634 Running Forever RC
2090 Harriet Pottinger Female 179 F50 15 02:00:45 643 01:59:25 642
1914 Peter Haig Male 465 M55 34 02:00:55 644 01:59:03 636
1934 Helen Akerman Female 180 F45 25 02:00:55 645 02:00:22 658 Yeovil Town RRC
1149 Lynda Smith Female 181 F40 33 02:00:56 646 01:59:57 655
1355 James Shute Male 466 SM 219 02:00:56 647 01:59:04 637
1063 Linda Pike Female 182 F45 26 02:00:59 648 02:00:12 657 Honiton RC
1782 Jane Nicholls Female 183 F35 28 02:1:00 649 01:59:09 638 Running Forever RC
1219 Kirsty Watts Female 184 F35 29 02:01:02 650 01:59:00 635 Weston AC
1087 Toni Vernelli Female 185 F40 34 02:01:04 651 01:59:33 644 Vegan Runners UK
1584 Peter Holburd Male 467 M50 44 02:01:05 652 02:00:07 656
2004 Anna Smith Female 186 SL 69 02:01:09 653 02:00:27 660 Chard RR
1594 Adam Morgan Male 468 SM 220 02:01:17 654 02:00:39 664
1223 Matthew Thorne Male 469 SM 221 02:01:18 655 01:59:17 640
2043 Evalyn Flanagan Female 187 F55 14 02:01:21 656 01:59:41 649
1862 Tracey Stronghill Female 188 F45 27 02:01:23 657 02:00:45 665 Fit2run
1501 Paul Markham Male 470 M40 75 02:01:23 658 02:00:53 674
1369 David Tucker Male 471 M45 74 02:01:23 659 02:00:53 672
1503 David Eccles Male 472 M45 75 02:01:24 660 02:00:48 666
1735 Angela Blakesley Female 189 F45 28 02:01:28 661 01:59:33 645 Teignbridge Trotters 
2144 John Greathead Male 473 M40 76 02:01:30 662 02:01:10 677
2143 Debbie Greathead Female 190 F40 35 02:01:30 663 02:01:10 678
1445 Wendy Scott Female 191 F35 30 02:01:32 664 02:00:32 663
2203 Edwin Atkinson Male 474 M65 7 02:01:40 665 02:01:03 676
1581 Emma Fisk Female 192 SL 70 02:01:45 666 02:00:28 661
1487 Rena Hawkins Female 193 F40 36 02:01:45 667 01:59:40 648
2218 Tracey Davidson Female 194 F45 29 02:01:47 668 01:59:49 653
1349 Nicola Peat Female 195 F40 37 02:01:53 669 01:59:56 654
1920 Andrew McCracken Male 475 M40 77 02:01:59 670 02:01:25 679
2055 Stephen Vooght Male 476 M50 45 02:02:03 671 02:00:22 659
1455 Emma-Jane Leach Female 196 SL 71 02:02:12 672 02:00:51 670
1778 Graham Hutton Male 477 SM 222 02:02:13 673 02:00:51 669
1105 Peter Carthew Male 478 M45 76 02:02:19 674 02:00:53 673
1302 Paul Morris Male 479 SM 223 02:02:19 675 02:00:28 662
1828 Anne Venn Female 197 SL 72 02:02:19 676 02:00:49 667
2130 Jeremy Lowe Male 480 M65 8 02:02:20 677 02:01:52 683
1839 Will Venn Male 481 SM 224 02:02:20 678 02:00:50 668
1396 Rebecca Squire Female 198 F35 31 02:02:20 679 02:01:26 680
1574 Sarah Winfield Female 199 SL 73 02:02:28 680 02:00:54 675
1553 Yanina Pelegri Fairfax Female 200 F35 32 02:02:41 681 02:01:58 687 Running Forever RC
1436 Adam Chudley Male 482 SM 225 02:02:44 682 02:02:06 691
2026 Sharon Hooper Female 201 F45 30 02:02:52 683 02:02:03 690 South West RR
2122 Pete  Bartlett Male 483 M50 46 02:02:54 684 02:00:52 671 Weston AC
1638 Kevin Harris Male 484 SM 226 02:02:55 685 02:01:51 682
1650 Ryan Harris Male 485 SM 227 02:02:57 686 02:01:53 684
1655 Adrian Marshall Male 486 M65 9 02:03:01 687 02:02:48 710 Weston AC
1741 Timothy George Male 487 SM 228 02:03:05 688 02:01:40 681
1864 Ricky Waite Male 488 M40 78 02:03:11 689 02:02:19 699
2171 Sharron Ware Female 202 F45 31 02:03:19 690 02:02:44 709
1187 Rachel Hume Female 203 SL 74 02:03:26 691 02:03:06 713
2093 Sandra Thorpe Female 204 F55 15 02:03:37 692 02:01:54 685 Honiton RC
1200 David Brunt Male 489 M65 10 02:03:39 693 02:02:09 696
1198 Kim Allen Female 205 SL 75 02:03:47 694 02:02:34 706
1567 Janet Tucker Female 206 F55 16 02:03:48 695 02:02:09 695
1294 Thelema Nethercott Female 207 SL 76 02:03:50 696 02:03:25 719
1321 Kirsty Bowman Female 208 SL 77 02:03:51 697 02:01:56 686 Teignbridge Trotters 
1518 Nikki Crabb Female 209 F35 33 02:03:51 698 02:02:07 692
1318 William Styles Male 490 SM 229 02:03:51 699 02:02:52 711
1736 Chryso Metta Female 210 SL 78 02:03:54 700 02:01:58 688
1204 Belinda Austen Female 211 F40 38 02:03:55 701 02:02:40 708
1226 Louise Dyer Female 212 SL 79 02:03:57 702 02:02:23 701
1443 Emily Taylor Female 213 SL 80 02:03:57 703 02:02:24 702
2211 Mark Wotton Male 491 M50 47 02:4:00 704 02:02:07 693 Teignbridge Trotters 
2166 Ruth Johnson Female 214 F45 32 02:4:00 705 02:02:07 694 Teignbridge Trotters 
1389 Karen Stephens Female 215 SL 81 02:04:01 706 02:02:17 698 Burnham on Sea Harriers
1648 Stephen Lee Male 492 M40 79 02:04:05 707 02:01:59 689
1402 Isobel Matthews Female 216 SL 82 02:04:08 708 02:02:10 697
2129 Daniel Bidgway Male 493 SM 230 02:04:13 709 02:02:29 703
2128 Renee Bidgway Female 217 F35 34 02:04:15 710 02:02:31 705
1947 Vanessa Setterington Female 218 F40 39 02:04:20 711 02:03:33 721
1221 Andrew Saunders Male 494 SM 231 02:04:23 712 02:02:22 700
1531 Ian Peacock Male 495 SM 232 02:04:28 713 02:3:00 712
1610 Peter Dean Male 496 M45 77 02:04:30 714 02:02:38 707
1220 Madeline Cook Female 219 F50 16 02:04:32 715 02:02:31 704 Weston AC
1380 Kevin Steele Male 497 M40 80 02:04:45 716 02:03:14 715 Tiverton Harriers
1101 Fenton Court Male 498 M60 16 02:04:50 717 02:03:22 717 South West Vets
2138 John Doherty Male 499 M60 17 02:04:51 718 02:03:09 714 Sidmouth RC
1799 Michael Roberts Male 500 M60 18 02:04:51 719 02:03:53 724 Plymouth Harriers
1888 Robert Stone Male 501 M50 48 02:04:53 720 02:04:15 729
1098 Anastassja Fletcher Female 220 SL 83 02:04:54 721 02:04:18 730
2152 Glen Martin Male 502 M65 11 02:04:55 722 02:03:32 720 Bideford AC
1895 Charly Venning Female 221 SL 84 02:04:57 723 02:04:37 737
1132 Martin Chaffey Male 503 SM 233 02:04:57 724 02:04:26 733 Yeovil Town RRC
1334 Andrew Keirle Male 504 M50 49 02:04:59 725 02:04:04 728
1255 Ralph Heard Male 505 SM 234 02:05:10 726 02:03:22 716
1246 Tony Knight Male 506 M50 50 02:05:11 727 02:03:24 718
1787 Sally Shoolbraid Female 222 F50 17 02:05:13 728 02:04:32 735 Torbay AC
1313 Karen Rice Female 223 F35 35 02:05:16 729 02:04:42 740
1376 Beth Lock Female 224 SL 85 02:05:17 730 02:04:02 727
1491 Paul Main Male 507 SM 235 02:05:17 731 02:04:02 726
1921 Matt Mitchell Male 508 M45 78 02:05:24 732 02:03:45 722 Chiltern Harriers
1100 Fiona Gaffney Female 225 F35 36 02:05:32 733 02:04:49 741 Yeovil Town RRC
1314 Leaha Davey Female 226 SL 86 02:05:38 734 02:04:34 736 Bideford AC
1617 Jason Woodcock Male 509 SM 236 02:05:41 735 02:03:47 723
1511 Jodie Barratt Female 227 SL 87 02:05:47 736 02:04:38 739
1510 Emma Shuttleworth Female 228 SL 88 02:05:47 737 02:04:38 738
1592 Carol Manvill Female 229 F50 18 02:05:52 738 02:04:22 731
2100 Donna Marlow Female 230 SL 89 02:05:58 739 02:03:57 725
1093 Catherine Rosewell Female 231 SL 90 02:05:58 740 02:05:11 748
1401 Jess Gierke Female 232 F40 40 02:06:02 741 02:04:54 742
1726 Val Sweeney Female 233 F45 33 02:06:06 742 02:04:29 734
1823 David Finn Male 510 M50 51 02:06:07 743 02:05:41 754
2224 Richard Watson Male 511 M45 79 02:06:21 744 02:04:59 743
1867 Mark Salter Male 512 M45 80 02:06:26 745 02:05:34 753
1680 Hollie Thomas Female 234 SL 91 02:06:29 746 02:04:25 732
1305 Natalie Ayton Female 235 SL 92 02:06:38 747 02:05:44 755
1307 Richard Ackland Male 513 SM 237 02:06:38 748 02:05:46 756
1485 Gail Parker Female 236 F45 34 02:06:48 749 02:05:23 751
1776 Graham Yarwood Male 514 M65 12 02:06:54 750 02:05:17 750
2045 Mick Allen Male 515 M65 13 02:06:55 751 02:05:54 757 Exmouth Harriers
1596 Allie Earp Female 237 F35 37 02:06:56 752 02:04:59 744
1276 Vicky Chamberlain Female 238 F40 41 02:06:58 753 02:05:02 747
1024 Jen Boulton Female 239 SL 93 02:06:59 754 02:06:09 760 Running Forever RC
1795 Roz Glover Female 240 F40 42 02:07:01 755 02:06:21 762
1179 Lisa Moule Female 241 F40 43 02:07:03 756 02:05:01 746
1180 Kelly Noble Female 242 SL 94 02:07:03 757 02:05:01 745
1519 Joanne Davey Female 243 F35 38 02:07:10 758 02:06:26 763 Honiton RC
1280 Roger Gray Male 516 M55 35 02:07:12 759 02:06:37 768
1672 Natalie Rees Female 244 SL 95 02:07:17 760 02:06:37 769
1846 Sandra Stewart Female 245 F45 35 02:07:19 761 02:05:30 752
1007 Steve Gaskin Male 517 M45 81 02:07:23 762 02:06:10 761
2160 David Walden Male 518 M65 14 02:07:23 763 02:05:17 749
1949 Julian Setterington Male 519 M45 82 02:07:28 764 02:06:41 771 Bere Alston Trekkers
1387 Alexander Burn Male 520 SM 238 02:07:31 765 02:06:36 767
1097 Claire George Female 246 SL 96 02:07:31 766 02:06:53 773
1836 Chris Slinger Male 521 M45 83 02:07:35 767 02:06:41 770
1135 Iwan Lawrence Male 522 SM 239 02:07:36 768 02:06:05 759
1772 Alastair Collins Male 523 M40 81 02:07:41 769 02:06:42 772 Running Forever RC
2153 Vaughn Pring Male 524 M45 84 02:8:00 770 02:06:27 764
2169 Garry Bayliss Male 525 M55 36 02:08:06 771 02:06:04 758
1456 Estelle Rapsey Female 247 SL 97 02:08:14 772 02:06:35 766
1347 George Cutter Male 526 SM 240 02:08:20 773 02:07:22 779
1571 Paul Coomber Male 527 M45 85 02:08:23 774 02:06:33 765 Minehead RC
1708 Miss Tucker Female 248 SL 98 02:08:29 775 02:07:45 782
1722 Haydn North Male 528 M45 86 02:08:29 776 02:07:46 783
2134 Doug Jenkin Male 529 M55 37 02:08:35 777 02:07:12 775 Bideford AC
2135 Kim Jenkin Female 249 SL 99 02:08:35 778 02:07:13 776 Bideford AC
1351 Nicola Frost-Wilson Female 250 F35 39 02:08:35 779 02:08:11 788
2070 John Hasson Male 530 M45 87 02:08:36 780 02:08:02 786
1452 Duncan Meikle Male 531 M60 19 02:08:44 781 02:08:15 791
1489 Andrew Beake Male 532 M40 82 02:08:47 782 02:07:07 774
1133 Theresa Stone Female 251 SL 100 02:08:47 783 02:08:04 787
2085 Jane Harvey-Hill Female 252 F40 44 02:08:50 784 02:07:14 777 Quantock Harriers
1793 Stella Imong Female 253 F55 17 02:08:54 785 02:08:16 793 Teignbridge Trotters 
1399 Dominique Beach Female 254 SL 101 02:09:03 786 02:08:01 784
2161 Jo Blight Female 255 F35 40 02:09:09 787 02:07:17 778
1755 Tony Smith Male 533 M60 20 02:09:22 788 02:07:36 781
2099 Kerry Hayes Female 256 SL 102 02:09:23 789 02:07:22 780 Town & Country Harriers
1866 Dace Veilande Female 257 F45 36 02:09:27 790 02:09:02 801
1537 Sarah Merry Female 258 F40 45 02:09:41 791 02:08:51 800
1606 Louise Chattell Female 259 F35 41 02:09:42 792 02:08:44 797
2088 Paul Gray Male 534 M45 88 02:09:49 793 02:08:15 789
2086 Mark Philp Male 535 SM 241 02:09:49 794 02:08:15 790
2087 Kaye Gray Female 260 F50 19 02:09:49 795 02:08:16 792
1079 Nick Richards Male 536 M45 89 02:10:00 796 02:08:02 785
1381 Michael Waldron Male 537 SM 242 02:10:03 797 02:09:37 811
1136 Eleanor Payne Female 261 SL 103 02:10:08 798 02:08:36 795
1906 Tracey Wilson Female 262 F45 37 02:10:12 799 02:09:05 802 Bideford AC
1209 Ursula Green Female 263 F40 46 02:10:14 800 02:09:27 809
1432 Laraine Gibbins Female 264 F45 38 02:10:27 801 02:08:29 794
1480 Lynda Hawkins Female 265 F40 47 02:10:29 802 02:08:50 798 Sidmouth RC
1479 Jade Hawkins Female 266 SL 104 02:10:29 803 02:08:50 799 Sidmouth RC
1870 Brendan Wellman Male 538 SM 243 02:10:34 804 02:09:13 804
2178 Nigel Bryant Male 539 M60 21 02:10:41 805 02:08:37 796
1590 Emily Spencer Female 267 SL 105 02:10:48 806 02:10:16 819
2064 Taryn Monks Female 268 F50 20 02:10:58 807 02:10:23 822
1400 Mark Pow Male 540 SM 244 02:11:01 808 02:09:12 803
1214 Georgina Burke Female 269 F35 42 02:11:02 809 02:09:16 806
2117 Trevor Godley Male 541 M65 15 02:11:03 810 02:09:13 805 Minehead RC
1394 Amanda Williams Female 270 SL 106 02:11:05 811 02:09:21 808
1270 Sarah Blundell Female 271 F50 21 02:11:06 812 02:09:49 813
1061 Denise Evely Female 272 SL 107 02:11:12 813 02:10:07 818
2176 Karen Armstead Female 273 F45 39 02:11:18 814 02:09:20 807
2184 Ieuan Jones Male 542 SM 245 02:11:19 815 02:09:50 814
1056 Elizabeth Cox Female 274 SL 108 02:11:21 816 02:09:36 810
1621 Caroline Barratt Female 275 F45 40 02:11:22 817 02:09:51 815
1048 John Chugg Male 543 SM 246 02:11:28 818 02:10:42 824
1827 Alison Lowbridge Female 276 F45 41 02:11:31 819 02:10:16 820
1556 Rob Murr Male 544 M50 52 02:11:31 820 02:09:40 812 Running Forever RC
1288 Helen Painter Female 277 F45 42 02:11:47 821 02:10:07 816
1449 Mark Painter Male 545 SM 247 02:11:47 822 02:10:07 817
2148 Lin Lewis Female 278 F50 22 02:12:09 823 02:10:17 821 Running Forever RC
1332 Emma Webber Female 279 F40 48 02:12:13 824 02:10:42 823 Running Forever RC
1547 Samantha King Female 280 F35 43 02:12:24 825 02:11:27 827
1395 Kirstie Mangham Female 281 SL 109 02:12:30 826 02:11:10 825
1546 Debbie Fieldhouse Female 282 SL 110 02:12:30 827 02:11:33 828
1111 Russ Dorgan Male 546 M45 90 02:12:40 828 02:11:36 830
1169 Andy Avis Male 547 SM 248 02:12:41 829 02:11:23 826
1762 Hannah Lewis Female 283 SL 111 02:12:49 830 02:11:59 835
1348 Serena Dyer Female 284 F35 44 02:13:32 831 02:11:35 829
2057 Sharon Reading Female 285 F45 43 02:13:32 832 02:11:56 833
1446 Tristan Scott Male 548 M40 83 02:13:33 833 02:12:27 838
1112 Marie Clements Female 286 F35 45 02:13:47 834 02:11:58 834
1042 Anna Dalzell Female 287 F40 49 02:13:48 835 02:11:54 832
1601 Graham Lewis Male 549 M55 38 02:13:53 836 02:11:50 831
155 Kate Hine Female 288 SL 112 02:13:54 837 02:12:16 837
2162 Sarah Hart-Alexander Female 289 F40 50 02:13:54 838 02:13:32 847
1447 Nicole Prettyjohns Female 290 SL 113 02:13:59 839 02:13:09 842
1224 Bec Seward Female 291 SL 114 02:13:59 840 02:13:09 841
1188 Rachael Holden Female 292 SL 115 02:14:01 841 02:12:12 836
1582 Roxanne Watson Female 293 SL 116 02:14:11 842 02:12:54 840
1614 Mike Edwards Male 550 M45 91 02:14:27 843 02:13:57 849
2125 Michelle Bright Female 294 F35 46 02:14:32 844 02:13:28 846 Bideford AC
2124 Clive Bright Male 551 M50 53 02:14:32 845 02:13:27 845 Bideford AC
1754 Wendy Smith Female 295 F50 23 02:14:34 846 02:12:49 839
1240 Wendy Le Masurier Female 296 F35 47 02:14:48 847 02:14:02 850 Honiton RC
2182 Simon Mager Male 552 SM 249 02:14:52 848 02:14:21 851
2181 Vanessa Coath Female 297 F35 48 02:14:53 849 02:14:22 852
1552 Michael Sharpe Male 553 M65 16 02:14:56 850 02:13:24 844 Running Forever RC
2096 Suzi Griffiths Female 298 F40 51 02:15:06 851 02:13:41 848 Taunton AC
2051 Ann Hutchinson Female 299 F55 18 02:15:06 852 02:13:16 843 Minehead RC
1931 Sharon Edwards Female 300 F45 44 02:15:28 853 02:14:44 854
1295 Nick Denslow Male 554 SM 250 02:15:48 854 02:15:04 859
1608 Tania Goddard Female 301 F50 24 02:15:55 855 02:15:07 861
1230 Chris Weller Female 302 F40 52 02:16:04 856 02:14:58 857
2213 Humphrey Walters Male 555 M65 17 02:16:04 857 02:14:44 855
1217 Becki George Female 303 SL 117 02:16:04 858 02:14:39 853
1853 Samantha Prettyjohns Female 304 F40 53 02:16:13 859 02:15:13 862
1854 Paula James Female 305 F40 54 02:16:13 860 02:15:14 863
1222 Leslie Hooper Male 556 M55 39 02:16:24 861 02:15:43 864
1748 Tamsyn Marrow Female 306 F35 49 02:16:40 862 02:14:59 858
1282 Kathy Layzell Female 307 F40 55 02:16:48 863 02:16:01 866 Honiton RC
1663 Nicola Routledge Female 308 F35 50 02:16:55 864 02:14:52 856
1044 Debbie Vinnicombe Female 309 F55 19 02:17:00 865 02:15:06 860
64 Russell Forsyth Male 557 M50 54 02:17:26 866 02:16:53 869
1134 Kui-Leng Marrow Female 310 F45 45 02:17:34 867 02:15:53 865
2031 Richard Jones  Male 558 M45 92 02:17:42 868 02:16:41 867
1525 Brian Harris Male 559 M50 55 02:17:42 869 02:16:41 868
1641 Rebecca Bailey Female 311 SL 118 02:18:22 870 02:17:15 870
1750 Stacey Lockyer Female 312 SL 119 02:18:56 871 02:18:10 872
66 Martin Collins Male 560 M45 93 02:18:56 872 02:18:12 873
1354 Samantha Pike Female 313 SL 120 02:19:24 873 02:18:48 878
1492 Adrian Davy Male 561 SM 251 02:19:24 874 02:18:49 879
1164 Kate Lamkin Female 314 F40 56 02:19:30 875 02:19:00 883
1075 Jayne Packer Female 315 F40 57 02:19:30 876 02:18:58 882
1181 Mark Raisey Male 562 M50 56 02:19:42 877 02:17:57 871
1517 Katy Barnes Female 316 SL 121 02:19:43 878 02:18:47 876
1125 Mark Alway Male 563 SM 252 02:19:49 879 02:19:06 884
1950 Tracy Sumner Female 317 SL 122 02:20:10 880 02:18:23 874
1055 Nadine Prouse Female 318 F35 51 02:20:30 881 02:18:43 875 Running Forever RC
1526 Margaret Poole Female 319 F40 58 02:20:34 882 02:19:48 889
1202 Andrea Stuckey Female 320 F40 59 02:20:44 883 02:18:58 881
1141 Elizabeth Williams Female 321 F40 60 02:20:44 884 02:18:58 880 Running Forever RC
1186 Susie Marsh Female 322 SL 123 02:20:49 885 02:18:47 877
2188 Sarah Abrams Female 323 F45 46 02:20:54 886 02:20:12 892 Plymouth Musketeers RC
1821 David Jordan Male 564 M50 57 02:21:07 887 02:19:39 888
1668 Ruth Stainton Female 324 SL 124 02:21:16 888 02:19:22 885
1667 Emma Brown Female 325 F40 61 02:21:16 889 02:19:23 886
2067 Martin Fieldhouse Male 565 M60 22 02:21:32 890 02:19:37 887
2021 Sam Pontin Female 326 F40 62 02:21:39 891 02:20:19 894 Bideford AC
1383 Susan Thompson Female 327 F55 20 02:21:43 892 02:20:43 898
1178 Clare Rainey Female 328 F40 63 02:22:05 893 02:20:19 895
1743 Catrin Blake Female 329 SL 125 02:22:06 894 02:20:03 891
1341 Emma Martin Female 330 F35 52 02:22:06 895 02:20:02 890
1091 Peter Widdrington Male 566 M65 18 02:22:18 896 02:20:13 893
2007 Liz Paddick Female 331 F35 53 02:22:21 897 02:21:45 903
1331 Linda Macbeth Female 332 F40 64 02:22:28 898 02:20:37 897
1774 Lee Shanahan Male 567 SM 253 02:22:33 899 02:21:16 900
1739 Peter Stevenson Male 568 M55 40 02:22:35 900 02:20:33 896
1147 Stephen Doyle Male 569 SM 254 02:22:45 901 02:21:27 902
1373 Harriet Simpson Female 333 SL 126 02:23:11 902 02:21:17 901
1382 James Willis Male 570 SM 255 02:23:11 903 02:21:16 899
1317 Steph Westaway Female 334 F35 54 02:23:41 904 02:22:55 909
1435 Katarina Margetakova Female 335 SL 127 02:23:41 905 02:22:56 910
1259 Mark Hindry Male 571 SM 256 02:23:53 906 02:22:39 908 Harvel HHH
1586 Jo Truscott Female 336 F35 55 02:23:58 907 02:22:27 905 Chard RR
1137 Kerri Spong Female 337 F35 56 02:24:01 908 02:22:19 904
1892 Nina Taylor Female 338 SL 128 02:24:09 909 02:23:21 911
1463 Bob Gold Male 572 M55 41 02:24:10 910 02:22:28 906 Romsey RR
2118 Peter Coakes Male 573 SM 257 02:24:16 911 02:23:39 913
1784 Gillian Humphrey Female 339 F50 25 02:24:20 912 02:23:34 912
1118 Leona Naish Female 340 F40 65 02:24:31 913 02:22:33 907
2191 Maurice Whiteley Male 574 M60 23 02:24:56 914 02:23:47 916
1138 Lynn Sloman Female 341 F40 66 02:25:24 915 02:23:42 914
2154 Louise King Female 342 F45 47 02:25:39 916 02:23:45 915 Plymouth Musketeers RC
1207 Emily Simmons Female 343 SL 129 02:25:40 917 02:24:58 919 Plymouth Musketeers RC
1673 Donna Hookens Female 344 SL 130 02:26:00 918 02:24:33 918
1504 Maggie Morris Female 345 F50 26 02:26:04 919 02:25:32 925 Ludlow RC
1948 Nicholas Gratton Male 575 SM 258 02:26:13 920 02:24:59 920
1193 Louise Mitchell Female 346 F35 57 02:26:21 921 02:24:16 917
1670 Sharon Hooper Female 347 F35 58 02:26:33 922 02:25:01 921
1153 Kayleigh Steadman Female 348 SL 131 02:26:42 923 02:25:16 923
1744 Julia Turnbull Female 349 F40 67 02:26:44 924 02:26:04 926 Blister Sisters
1813 Sascha Welsh Female 350 SL 132 02:26:49 925 02:25:12 922 Team AVS
1026 David Wood Male 576 M40 84 02:27:15 926 02:26:32 927
2078 Richard Simpson Male 577 M65 19 02:27:27 927 02:25:21 924 Fleet & Crockham AC
1465 Ali Benger Female 351 SL 133 02:27:49 928 02:26:53 928
1108 Angela Litston Female 352 F35 59 02:28:05 929 02:27:05 929
1021 Louise Wonnacott Female 353 F35 60 02:28:52 930 02:27:06 930 Running Forever RC
1379 Hayley Shute Female 354 SL 134 02:29:01 931 02:27:08 931
1587 David Carter Male 578 SM 259 02:29:02 932 02:28:09 936
1645 Anne Curry Female 355 SL 135 02:29:23 933 02:27:19 932
1952 Sophie Trussell Female 356 SL 136 02:29:43 934 02:27:46 933
1263 Zoe Jones Female 357 F40 68 02:29:54 935 02:28:37 937
1746 Tom Dace Male 579 SM 260 02:29:56 936 02:28:08 934
1745 Camilla Harrison Female 358 SL 137 02:29:56 937 02:28:08 935
1509 Eliza Brodie Female 359 SL 138 02:30:55 938 02:29:19 938
1723 Alistair Lang Male 580 SM 261 02:30:56 939 02:29:20 939 Minehead RC
1532 Kerri Webber Female 360 SL 139 02:31:00 940 02:30:15 942
1168 Robert Alderson Male 581 SM 262 02:31:24 941 02:30:05 940
1039 Paula Cannings Female 361 F45 48 02:31:25 942 02:30:05 941
1909 Trudi Holley Female 362 F40 69 02:31:37 943 02:30:53 945
1258 Trev Boardman Male 582 M45 94 02:32:06 944 02:30:49 944
2027 Naomi Emerick Female 363 F55 21 02:32:08 945 02:31:22 946
1077 Gary Wheaton Male 583 M40 85 02:32:11 946 02:30:42 943 Chard RR
1194 David Moreland Male 584 M60 24 02:33:09 947 02:31:36 948 Dawlish Coasters
1262 Chris Ellis Male 585 SM 263 02:33:20 948 02:31:32 947
1211 Kelly De Andres Female 364 SL 140 02:33:50 949 02:33:12 951
1212 Emma Hayes Female 365 SL 141 02:33:50 950 02:33:12 952
1122 Jamie Wheeler Male 586 SM 264 02:34:03 951 02:33:09 950
1166 David Butler Male 587 M45 95 02:34:06 952 02:32:27 949
1350 Laura Roberts Female 366 SL 142 02:34:41 953 02:34:16 954
1933 Alan Samways Male 588 M60 25 02:35:05 954 02:33:58 953 Royal Manor of Portland AC
1789 Martyn Coxon Male 589 M40 86 02:35:41 955 02:34:47 956
1215 Rianne Woodruff Female 367 SL 143 02:36:25 956 02:34:44 955
1120 Lucy Wheeler Female 368 SL 144 02:36:48 957 02:35:54 959
1264 Michelle Crabbe Female 369 F40 70 02:37:42 958 02:35:54 958
1838 Samuel Chinn Male 590 SM 265 02:37:43 959 02:36:29 960
1837 Patrick Chinn Male 591 M50 58 02:37:45 960 02:36:32 961
1714 Caroline Swan Female 370 F45 49 02:37:57 961 02:36:36 962
1121 Kieran Neale Male 592 SM 266 02:37:59 962 02:35:53 957
1272 Donna Chave Female 371 SL 145 02:38:34 963 02:36:56 963
1057 Jessica Polley Female 372 SL 146 02:38:34 964 02:36:56 964
1041 Amy Muxworthy Female 373 SL 147 02:38:56 965 02:37:40 965
1345 Bethan Crisp Female 374 SL 148 02:39:45 966 02:37:50 966
1338 Charlotte Foster Female 375 SL 149 02:39:46 967 02:37:51 967
1175 Steve Rose Male 593 M40 87 02:40:26 968 02:38:41 968
1367 Stacy Ryder Female 376 F35 61 02:41:02 969 02:39:36 969
1384 Sharlie Hughes Female 377 SL 150 02:41:10 970 02:40:12 970
1393 Gemma Radcliffe Female 378 SL 151 02:43:05 971 02:41:12 971
1104 Gemma Southby Female 379 SL 152 02:44:09 972 02:42:53 972
1842 Claire Pile Female 380 SL 153 02:45:56 973 02:44:59 973
2180 Katie Thomson Female 381 SL 154 02:46:01 974 02:45:03 974
1128 Lauren Jewhurst Female 382 SL 155 02:46:55 975 02:46:07 975
1011 Martin Tedwell Male 594 M55 42 02:49:00 976 02:48:28 976
1607 Dan Collins Male 595 M60 26 02:50:28 977 02:48:29 977
2091 Mary Dunmall Female 383 F55 22 02:55:04 978 02:53:42 979
2025 Lesley Bigmore Female 384 F55 23 02:55:05 979 02:53:39 978 Brackla Harriers
1506 Wendy Williams Female 385 F45 50 02:55:49 980 02:55:05 980 Honiton RC
1498 Steve Clapham Male 596 M55 43 03:00:44 981 02:58:53 981
1890 Gary Griffiths Male 597 M40 88 03:02:44 982 03:01:04 983
1757 Kim Southwell Female 386 SL 156 03:02:44 983 03:01:03 982
1438 Kelly Brooks Female 387 SL 157 03:04:18 984 03:02:37 984
1437 Bianca Hardman Female 388 SL 158 03:04:18 985 03:02:37 985
1430 Charles Dyke Male 598 SM 267 03:06:49 986 03:05:07 988
1701 Colin Scarlett Male 599 M40 89 03:06:50 987 03:05:06 986
1429 Craig Hooper Male 600 SM 268 03:06:50 988 03:05:06 987
2131 Peter Smith Male 601 M65 20 03:07:53 989 03:06:04 989
1374 Tracy Critchley Female 389 F40 71 03:30:01 990 03:28:45 990