raceahead Event Services
Taunton Half Marathon 6th April 2014
Race# Forename Surname Gender GenderPos Category CategoryPos Gun Time Pos Chip Time Rank Club Team
1820 Tom Merson Male 1 SM 1 01:08:55 1 01:08:55 1 Bristol & West AC
1546 Adam Miller Male 2 SM 2 01:16:07 2 01:16:05 2 Exmouth Harriers 
1831 Arran Tocknell Male 3 SM 3 01:16:50 3 01:16:48 3 Torbay AC
1714 Lucy MacAlister Female 1 F35 1 01:18:05 4 01:18:05 4 Bristol & West AC
1202 Matt Szala Male 4 SM 4 01:19:01 5 01:18:58 5
1695 Garry Smart Male 5 M45 1 01:20:06 6 01:20:03 6 Teignbridge Trotters
1353 Kevin Squibb Male 6 M40 1 01:20:25 7 01:20:23 7
1635 Adharanand Finn Male 7 M40 2 01:20:34 8 01:20:34 8 Torbay AC
2280 Paul Gregg Male 8 M45 2 01:21:11 9 01:21:04 9 Tamar Trotters
1808 Tim Vialls Male 9 M50 1 01:22:17 10 01:22:14 10 South West RR
2199 Steven Heard Male 10 SM 5 01:22:29 11 01:22:25 11
1795 Ben Neale Male 11 SM 6 01:22:33 12 01:22:28 12 Bere Alston Trekkers
1436 Andy Rich Male 12 SM 7 01:22:35 13 01:22:29 13 Cheddar RC
1614 Luke Passmore Male 13 SM 8 01:22:37 14 01:22:33 14
1025 Lance Mason Male 14 M50 2 01:22:41 15 01:22:38 15 Teignbridge Trotters
1164 Iain Elliott Male 15 SM 9 01:22:50 16 01:22:45 16
1800 Jody Bee Male 16 SM 10 01:22:52 17 01:22:48 17 South West RR
1335 Ashley Mansfield Male 17 SM 11 01:23:08 18 01:23:02 18 Running Forever RC
1099 Roland Hall Male 18 M40 3 01:23:59 19 01:23:52 19
2221 Sam White  Male 19 SM 12 01:24:04 20 01:23:59 20
1394 Joel Mitchell Male 20 M40 4 01:25:04 21 01:25:00 21
1850 Stuart Veen Male 21 M50 3 01:25:15 22 01:25:12 22 Tiverton Harriers
2277 Stephen Sincock Male 22 M50 4 01:25:30 23 01:25:29 23 South West RR
1861 Arron Kearney Male 23 SM 13 01:25:44 24 01:25:38 24 Bideford AC
1862 Richard Carter Male 24 M50 5 01:25:55 25 01:25:55 25 Exeter Tri Club
2198 Steve  Hay Male 25 M55 1 01:26:10 26 01:26:07 27 Torrington AC
2270 Adam Whaites Male 26 SM 14 01:26:24 27 01:26:15 28 Hydro Harriers
2008 Damien Fieldhouse Male 27 SM 15 01:26:33 28 01:26:22 29 Exeter Uni
1328 Andy Ellins Male 28 M45 3 01:26:37 29 01:26:02 26 Somerset RC Tri
2014 Helen Dyke Female 2 F40 1 01:26:39 30 01:26:36 30 Poole Runners
1416 Peter Burrows Male 29 SM 16 01:26:46 31 01:26:42 32
2208 Nicholas Einchcomb Male 30 M50 6 01:26:56 32 01:26:46 33 South West RR
1689 Anne Luke Female 3 F55 1 01:27:08 33 01:26:58 34 Tamar Trotters
1215 Charlie Ormerod Male 31 SM 17 01:27:22 34 01:27:19 36
1835 Phillip Tomlinson Male 32 M40 5 01:27:30 35 01:26:36 31
1816 Julian Ridgley Male 33 M40 6 01:27:31 36 01:27:28 38 Taunton AC
1852 Richard Moule Male 34 M40 7 01:27:31 37 01:27:25 37
2183 Nick Farthing Cutler Male 35 SM 18 01:27:52 38 01:27:51 39 Escape Support Group
2003 Mark Fisher Male 36 SM 19 01:27:52 39 01:27:51 40 Escape Support Group
1798 Simon Tithecott Male 37 M40 8 01:27:55 40 01:27:18 35 Torrington AC
2196 Richard McLaughlin Male 38 M40 9 01:28:11 41 01:27:58 41 Team Adventure Café
1197 Justin Smith Male 39 SM 20 01:28:17 42 01:28:10 42 Plymouth Harriers
1408 Oliver Burrows Male 40 SM 21 01:28:40 43 01:28:36 43
1611 Chris Prall Male 41 SM 22 01:28:49 44 01:28:39 44 Tamar Trotters
1769 Iain Donnelly Male 42 M40 10 01:29:54 45 01:29:52 47 Torbay AC
1676 Stephen Sirdefield Male 43 M50 7 01:29:56 46 01:29:50 46 Tiverton Harriers
1441 Clive Sawyer Male 44 M55 2 01:30:04 47 01:29:59 48 Running Forever RC
1875 Jonathan Sykes Male 45 SM 23 01:30:14 48 01:29:27 45
1360 Rob Organ Male 46 SM 24 01:30:19 49 01:30:08 49
1839 Andy Howlett Male 47 M40 11 01:30:23 50 01:30:14 51
1608 Jim Cooper Male 48 SM 25 01:30:26 51 01:30:09 50
1870 Chris Woods Male 49 SM 26 01:30:33 52 01:30:27 52 Somerset RC Tri
1603 Paul Gray Male 50 SM 27 01:31:00 53 01:30:53 53
2012 James Proctor Male 51 SM 28 01:31:02 54 01:30:57 55
1470 Thomas Murch Male 52 SM 29 01:31:04 55 01:30:55 54
1395 Kim Hill Female 4 SL 1 01:31:21 56 01:31:09 56 Taunton AC
1132 Ruan Kriel Male 53 SM 30 01:31:35 57 01:31:26 58
1213 Martyn Richards Male 54 SM 31 01:31:37 58 01:31:21 57
1481 Aidan Debard Male 55 M40 12 01:31:52 59 01:31:39 59
2242 Darren Jennings Male 56 SM 32 01:31:52 60 01:31:40 60
1435 Joseph Fender Male 57 SM 33 01:31:53 61 01:31:50 62
1487 Rob Bethune Male 58 SM 34 01:31:55 62 01:31:42 61
1757 Marcus Albano Male 59 SM 35 01:31:58 63 01:31:55 63
2229 Roger Hayes Male 60 M45 4 01:32:10 64 01:31:56 65 Teignbridge Trotters
1048 Marc Bostock Male 61 SM 36 01:32:14 65 01:32:04 66 Weston AC
1636 Tom Rivett Male 62 SM 37 01:32:18 66 01:32:13 68 Minehead RC
1824 Dave Moulder Male 63 M55 3 01:32:26 67 01:32:12 67 South West RR
1572 Mary Menon Female 5 SL 2 01:32:29 68 01:32:23 70
2278 Kathleen Sincock Female 6 F45 1 01:32:34 69 01:32:25 71 South West RR
1043 Mike Hoskin Male 64 M40 13 01:32:47 70 01:32:34 73 Instinctive Sports
1242 Stephen Garnham Male 65 M55 4 01:32:49 71 01:32:32 72
1634 Matthew Bowden Male 66 SM 38 01:32:51 72 01:32:38 74 Minehead RC
1737 Carl Ward Male 67 M45 5 01:32:51 73 01:32:42 76
2262 James Paull Male 68 SM 39 01:32:57 74 01:32:48 79 Somerset RC Tri
2256 Adam Fieldhouse Male 69 SM 40 01:32:58 75 01:32:47 78
1678 Paul Price Male 70 M50 8 01:32:58 76 01:31:56 64
1722 Becky James Female 7 SL 3 01:32:59 77 01:32:53 80 Bristol & West AC
1401 Peter Dunlop Male 71 SM 41 01:33:03 78 01:32:53 81
1113 Hannah Taunton Female 8 SL 4 01:33:05 79 01:33:00 82 Taunton AC
1592 Robert Nelder Male 72 M45 6 01:33:09 80 01:33:01 84
1762 Richard Killick Male 73 M50 9 01:33:11 81 01:32:42 77
2265 Robin Fieldhouse Male 74 SM 42 01:33:12 82 01:33:02 85
1720 Nina Davies Female 9 SL 5 01:33:16 83 01:33:10 86 Bristol & West AC
1693 Matthew Wheeler Male 75 M40 14 01:33:25 84 01:33:19 88 Weston AC
1312 Peter Taylor Male 76 M45 7 01:33:35 85 01:33:18 87 Plymouth Muscateers
2254 Luke Ayshford Male 77 SM 43 01:33:36 86 01:32:17 69
1425 Richard Kilworth Male 78 M50 10 01:33:37 87 01:33:25 89 Running Forever RC
1871 Craig Churchill Male 79 SM 44 01:33:57 88 01:33:31 90 Teignbridge Trotters
1538 Edward Paull Male 80 SM 45 01:34:02 89 01:33:55 94
1537 Lucy Paull Female 10 SL 6 01:34:04 90 01:33:57 95
1653 Tim Jones Male 81 M60 1 01:34:07 91 01:33:50 93 North Devon RR
1738 Paul Sell Male 82 SM 46 01:34:11 92 01:34:03 97 Clevedon AC
1526 Neale Jarrett Male 83 M50 11 01:34:15 93 01:34:08 98 Weston AC
1568 Tom Packer Male 84 SM 47 01:34:17 94 01:34:11 99 Erme Valley Harriers
1495 Helen Banbury Female 11 F40 2 01:34:20 95 01:34:00 96
1364 Keith Taylor Male 85 M50 12 01:34:23 96 01:32:40 75
1201 Daniel Butler Male 86 SM 48 01:34:24 97 01:33:01 83
1451 Christopher Heery Male 87 SM 49 01:34:27 98 01:34:12 100
2200 Alec McLaren Male 88 M55 5 01:34:39 99 01:34:29 101 Bideford AC
1631 Rob Beasley-Stones Male 89 SM 50 01:34:46 100 01:33:36 92
1688 Paul Snelling Male 90 M65 1 01:34:46 101 01:34:36 102 Weston AC
1815 Craig Weeks Male 91 SM 51 01:34:47 102 01:34:39 104
1359 Paul Masters Male 92 M50 13 01:34:51 103 01:34:37 103 Chard RR
1731 Jonathan Major Male 93 SM 52 01:34:52 104 01:34:40 105 South West RR
1615 Steven Selby Male 94 M45 8 01:35:18 105 01:33:32 91 Quantock Harriers
1812 Jim Hayward Male 95 M50 14 01:35:34 106 01:35:19 108
1521 Adam Rooke Male 96 SM 53 01:35:41 107 01:35:33 111
2191 Ian Snow Male 97 M60 2 01:35:50 108 01:35:42 117 Torrington AC
2188 Bruce Campbell Male 98 M45 9 01:35:50 109 01:35:25 109 Teignbridge Trotters
2178 Richard Horn Male 99 SM 54 01:35:50 110 01:34:56 106 South Molton Strugglers
1715 Mark Foss Male 100 SM 55 01:35:51 111 01:35:42 116 Hydro Harriers
2228 Rosemary Harvey Female 12 F40 3 01:35:53 112 01:35:38 113 Yeovil Town RRC
2193 Maggie Hunt Female 13 F55 2 01:35:55 113 01:35:46 119 Fetcheveryone RC
1787 Ken Summers Male 101 M60 3 01:35:56 114 01:35:40 114 Erme Valley Harriers
1228 Angela Toohey Female 14 F40 4 01:36:01 115 01:35:51 121
1501 Joe Dyer Male 102 M40 15 01:36:02 116 01:35:53 122
1651 Mark Willis Male 103 SM 56 01:36:05 117 01:35:49 120
1269 Nicolas Pettit Male 104 M60 4 01:36:06 118 01:35:55 123 Minehead RC
1240 Stephen Morfey Male 105 SM 57 01:36:07 119 01:35:41 115 Teignbridge Trotters
1329 Daniel Cahill Male 106 SM 58 01:36:11 120 01:36:07 126
1661 Matthew Hugh Male 107 SM 59 01:36:12 121 01:36:04 125
1533 Ian Morns Male 108 SM 60 01:36:13 122 01:36:04 124
1836 Paul Dwyer Male 109 SM 61 01:36:17 123 01:35:16 107 Weston AC
1367 Rich Warne Male 110 M45 10 01:36:25 124 01:36:21 129 Plymstock RR
1833 Steve Rosser Male 111 M45 11 01:36:28 125 01:36:16 128 South West RR
2279 Richard Drewett Male 112 M45 12 01:36:34 126 01:36:24 130
1641 Martin Blundy Male 113 SM 62 01:36:36 127 01:35:31 110
1256 Alex Church Male 114 M40 16 01:36:51 128 01:35:44 118
1656 Paul Adams Male 115 SM 63 01:36:54 129 01:36:51 136 Bridgwater College
1233 Tim Ward Male 116 M40 17 01:36:55 130 01:36:51 135
1055 Duncan Moore Male 117 SM 64 01:36:58 131 01:36:37 132
1569 Paul Main Male 118 SM 65 01:37:00 132 01:36:45 134
1026 Joel Baker Male 119 SM 66 01:37:02 133 01:35:33 112
1254 Patricia Soendgen-Brown Female 15 F40 5 01:37:16 134 01:36:56 137
1340 Rob Cowling Male 120 M45 13 01:37:22 135 01:36:58 139 Teignbridge Trotters
1639 Andrew Bucknell Male 121 M45 14 01:37:33 136 01:36:13 127
1793 Miles Mcneillie Male 122 SM 67 01:37:35 137 01:36:29 131
1624 Christopher Skeggs Male 123 SM 68 01:37:37 138 01:37:14 141
1507 Lloyd Williams Male 124 SM 69 01:37:44 139 01:36:37 133
1810 Alice Kelly Female 16 SL 7 01:37:45 140 01:37:19 142 Exmouth Harriers 
1212 Stephen Gabell Male 125 SM 70 01:37:52 141 01:37:33 143
1424 Samuel Fox Male 126 SM 71 01:37:57 142 01:37:51 146
1304 Craig Whitemore Male 127 M40 18 01:38:05 143 01:37:34 144
1562 Mark Maton Male 128 SM 72 01:38:14 144 01:37:05 140 Running Forever RC
1647 Richard Potter Male 129 SM 73 01:38:15 145 01:36:56 138
2299 Tom Sparkes Male 130 SM 74 01:38:19 146 01:37:55 147 Ashfords LLP
2220 Andy White Male 131 M45 15 01:38:31 147 01:38:03 149 Hydro Harriers
1162 Travis Wood Male 132 SM 75 01:38:39 148 01:38:15 151 Teignbridge Trotters
1387 Michael Parsons Male 133 SM 76 01:38:40 149 01:37:59 148
1012 Callum Mcbrayne Male 134 SM 77 01:38:43 150 01:38:26 152
1211 Andrew Langham Male 135 SM 78 01:38:47 151 01:38:28 154
2213 Vinny Syme Male 136 M40 19 01:38:47 152 01:38:27 153
1578 Ian Dart Male 137 M60 5 01:39:02 153 01:38:53 163 Pymouth Harriers
1739 John Tweedie Male 138 M45 16 01:39:08 154 01:38:44 158 Teignbridge Trotters
1598 Joe Enticott Male 139 SM 79 01:39:10 155 01:38:45 160
1125 Pauline Beer Female 17 F40 6 01:39:15 156 01:38:40 157 Taunton AC
1768 Sarah Hayes Female 18 SL 8 01:39:26 157 01:39:05 166 Running Forever RC
1029 Simon Patterson Male 140 SM 80 01:39:26 158 01:38:47 161 Taunton AC
1514 Tom Werner Male 141 M45 17 01:39:27 159 01:37:42 145 Quantock Harriers
1320 Shaun Grinter Male 142 SM 81 01:39:29 160 01:39:05 165
1828 Alistair Gregory Male 143 SM 82 01:39:31 161 01:38:32 155
1446 Stephen Walker Male 144 M50 15 01:39:33 162 01:39:14 167
2281 Louise Gregg Female 19 F40 7 01:39:43 163 01:38:44 159 Tamar Trotters
1730 Mike Kestle Male 145 M60 6 01:39:45 164 01:39:39 171
1853 Matt Cox Male 146 SM 83 01:39:45 165 01:38:05 150
1858 Lee Meaden Male 147 SM 84 01:39:46 166 01:39:32 169
1796 Chris Fuoco Male 148 M40 20 01:39:51 167 01:39:38 170
1692 Tony Watts Male 149 M40 21 01:39:58 168 01:38:40 156
1102 Daniel Miles Male 150 SM 85 01:40:00 169 01:39:54 175 Cardiff Triathletes
1602 Russell Worgan Male 151 M45 18 01:40:03 170 01:38:50 162 Quantock Harriers
1644 Rob Taylor Male 152 M40 22 01:40:08 171 01:40:00 176
1548 Jack Shepherd Male 153 SM 86 01:40:12 172 01:39:01 164
1843 Mark Hussell Male 154 M40 23 01:40:17 173 01:39:54 174 Tiverton Harriers
1753 Rebecca Barnacle Female 20 SL 9 01:40:38 174 01:40:24 180 Chard RR
1803 Richard Clifton Male 155 M50 16 01:40:38 175 01:40:23 179 Chard RR
1303 Stuart Whittaker Male 156 M40 24 01:40:41 176 01:40:10 177
1331 Kyran Kenworthy Male 157 SM 87 01:40:43 177 01:39:19 168
1255 Timothy Alcock Male 158 M45 19 01:40:47 178 01:40:16 178
1786 Becky Dakin Female 21 SL 10 01:40:49 179 01:40:33 182
1840 Matthew Bentley Male 159 SM 88 01:40:54 180 01:40:42 184 Running Forever RC
2218 Chris Mitchell Male 160 M60 7 01:41:06 181 01:39:53 173
2214 Mark Hampstead Male 161 M40 25 01:41:10 182 01:40:50 185 Running Forever RC
1265 Mark Pauling Male 162 SM 89 01:41:18 183 01:39:42 172
2284 Jeremy Greenslade Male 163 SM 90 01:41:22 184 01:41:17 194
2232 Tanya Lewis Female 22 F35 2 01:41:24 185 01:41:13 191 Running Forever RC
1783 Rebecca Carver Female 23 SL 11 01:41:26 186 01:41:20 195 Wells City Harriers
1140 Jacki Woon Female 24 F50 1 01:41:30 187 01:41:06 188 Teignbridge Trotters
1719 Hannah Baker Female 25 SL 12 01:41:35 188 01:41:16 193
2222 Daniel West Male 164 SM 91 01:41:42 189 01:41:11 190
1452 Neil Robertson Male 165 M55 6 01:41:51 190 01:41:40 197
2233 Stephen Mitchell Male 166 M55 7 01:42:02 191 01:41:46 199 Running Forever RC
2267 Peter West Male 167 M40 26 01:42:02 192 01:41:29 196
1281 Brett Andrews Male 168 M40 27 01:42:03 193 01:41:41 198
1685 Mark Hamling Male 169 M50 17 01:42:05 194 01:41:46 200 Teignbridge Trotters
1763 Steph Olliffe Female 26 F45 2 01:42:14 195 01:42:01 201 Torrington AC
1781 Michael Smith Male 170 M50 18 01:42:18 196 01:42:03 203 Weymouth St Paul's Harriers
1594 Carl Lewis Male 171 SM 92 01:42:18 197 01:40:31 181
1759 Daemon Reah Male 172 SM 93 01:42:20 198 01:42:06 204
2253 Patrick Winstone Male 173 M50 19 01:42:21 199 01:41:06 187 Town & Country Harriers
1618 Andrew Samuel Male 174 M55 8 01:42:24 200 01:41:09 189 South Molton Strugglers
1551 Guy Loader Male 175 SM 94 01:42:29 201 01:41:14 192
1699 James Fletcher Male 176 SM 95 01:42:30 202 01:40:35 183
1799 Ian Forbes Male 177 M40 28 01:42:43 203 01:40:55 186
2201 Kenneth Berry Male 178 M45 20 01:42:58 204 01:42:47 214 Watford Joggers
2249 Jackie Batten Female 27 F45 3 01:42:59 205 01:42:37 212 Minehead RC
1124 David Stone Male 179 M40 29 01:43:04 206 01:42:37 211
1429 Sue Bidgood Female 28 F50 2 01:43:16 207 01:43:06 216
1024 Louise Worthington Female 29 F35 3 01:43:18 208 01:42:23 208
1666 David Chadwick Male 180 SM 96 01:43:19 209 01:42:19 207
2246 Lisa Wood Female 30 F40 8 01:43:26 210 01:42:26 209
1286 Robert Barnes Male 181 M60 8 01:43:30 211 01:42:11 205
1250 Paul Jones Male 182 M50 20 01:43:43 212 01:42:02 202
1545 Roger Ingram Male 183 M50 21 01:43:43 213 01:43:15 218
1566 Wills Rawlins Male 184 SM 97 01:43:53 214 01:43:32 220
2271 Arthur Lewis Male 185 M50 22 01:43:55 215 01:43:33 221 Running Forever RC
1475 Michael White Male 186 SM 98 01:44:02 216 01:42:46 213
2212 Richard Mackrory Male 187 M60 9 01:44:05 217 01:43:44 226 Running Forever RC
1741 Mike Saunders Male 188 SM 99 01:44:07 218 01:43:35 222 Plymouth Musketeers
1072 Howard Goldsmith Male 189 M55 9 01:44:09 219 01:43:41 223
2285 Kevin Pease Male 190 M45 21 01:44:10 220 01:42:18 206
1352 Dan Loader Male 191 SM 100 01:44:11 221 01:43:03 215
1133 Raymond Sheridan Male 192 M40 30 01:44:12 222 01:42:35 210 Team Fudge
1083 Emma Perkins Female 31 SL 13 01:44:14 223 01:43:44 225
1508 Robert Emery Male 193 M55 10 01:44:15 224 01:44:04 227
1016 Nick Warren Male 194 SM 101 01:44:20 225 01:43:14 217 Haldon Traill Runners
1088 Henry Cox Male 195 SM 102 01:44:26 226 01:44:08 228 Running Forever RC
1176 Denis Violet Male 196 M55 11 01:44:42 227 01:44:22 232 Trull Troggers
1640 Jacqueline Bucknell Female 32 F45 4 01:44:43 228 01:43:24 219
1620 Robin Lee Male 197 SM 103 01:44:54 229 01:44:33 234
1707 Richard Kemp Male 198 M45 22 01:44:59 230 01:44:41 236 Tiverton Harriers
1021 Harry Waugh Male 199 SM 104 01:45:01 231 01:44:35 235
1718 Stephen Lofthouse Male 200 M45 23 01:45:06 232 01:43:42 224 Torbay AC
1723 Matthew Loughrey-Robinson Male 201 M50 23 01:45:09 233 01:44:47 237 East Cornwall Harriers
1393 Chris Isaac Male 202 M50 24 01:45:10 234 01:44:14 229
1496 Jenny Blythe Female 33 F45 5 01:45:13 235 01:45:01 238
1041 David Johns Male 203 M40 31 01:45:16 236 01:44:15 230
1175 Michael White Male 204 M50 25 01:45:16 237 01:44:16 231
1497 Joe Brina Male 205 SM 105 01:45:19 238 01:45:06 240
1090 Katie Williams Female 34 SL 14 01:45:31 239 01:45:15 243 Taunton AC
1058 Neil Smith Male 206 M40 32 01:45:36 240 01:45:22 249
1239 Stephen Greasley Male 207 M55 12 01:45:37 241 01:45:16 244
1223 Harry Hosiene Male 208 SM 106 01:45:40 242 01:45:30 255
1550 Leigh Parsons Male 209 SM 107 01:45:42 243 01:45:24 251
1274 Graham Partridge Male 210 M60 10 01:45:42 244 01:45:18 246 South West RR
1386 Adam Frost-Wilson Male 211 M40 33 01:45:48 245 01:45:29 254
1221 Gee Woodgate-Jones Female 35 F40 9 01:45:51 246 01:45:24 252
1827 Andrew Fox Male 212 M40 34 01:45:55 247 01:45:23 250
1406 Rebecca Mackenzie Female 36 SL 15 01:45:57 248 01:45:34 256
1570 Nathan Draper Male 213 SM 108 01:46:00 249 01:45:22 248
2236 Clive Goulty Male 214 M55 13 01:46:01 250 01:44:26 233 Minehead RC
1591 Steven Moule Male 215 SM 109 01:46:02 251 01:45:46 260
1667 Terry Field Male 216 M65 2 01:46:10 252 01:45:45 259
1657 Karen Phillips Female 37 SL 16 01:46:16 253 01:45:46 261
1687 Jules Cox Male 217 SM 110 01:46:17 254 01:45:20 247
1319 Phillip Hummel Male 218 M40 35 01:46:18 255 01:45:45 258
1502 Charli Holder Female 38 SL 17 01:46:18 256 01:45:47 264 Running Forever RC
1342 Naomi Binding Female 39 SL 18 01:46:21 257 01:45:11 241
1485 Timothy Burston Male 219 M45 24 01:46:23 258 01:46:00 267
1317 Andrew Redman Male 220 M40 36 01:46:24 259 01:46:09 268
1467 Simon Clayson Male 221 M45 25 01:46:29 260 01:45:06 239
1704 Graham Bentley Male 222 M45 26 01:46:30 261 01:45:16 245 Quantock Harriers
1077 Jenny Mcintyre Female 40 F35 4 01:46:31 262 01:45:52 265
2295 John Allinson-Smith Male 223 M40 37 01:46:31 263 01:45:46 262 Running Forever RC
1236 Simon Bunday Male 224 M50 26 01:46:33 264 01:45:28 253 Dawlish Coasters
1856 Roger Matthews Male 225 M45 27 01:46:38 265 01:45:13 242 Torbay AC
1544 David Webster Male 226 M55 14 01:46:55 266 01:46:49 278
2209 Jonathan Morren Male 227 M40 38 01:46:59 267 01:45:39 257
1355 Scott Bateman Male 228 SM 111 01:47:17 268 01:46:15 270
1276 Christopher Noonan Male 229 M50 27 01:47:23 269 01:47:00 280
1826 Sean Fitzgerald Male 230 SM 112 01:47:29 270 01:47:01 281
1725 David Trout Male 231 SM 113 01:47:32 271 01:46:31 275
1431 Fiona Pitcher Female 41 SL 19 01:47:34 272 01:46:17 271
1326 Rod Payne Male 232 M55 15 01:47:35 273 01:46:29 274 Teignbridge Trotters
1398 John Martin Male 233 M40 39 01:47:37 274 01:45:47 263
1789 Tanya Warburton Female 42 F35 5 01:47:39 275 01:47:24 288
1846 Ron Foord Male 234 M50 28 01:47:40 276 01:47:19 283 Running Forever RC
1305 Kevin Evans Male 235 SM 114 01:47:42 277 01:46:13 269 Bideford Blues
1564 Michael Glide Male 236 M50 29 01:47:42 278 01:47:20 284 Running Forever RC
1663 Dan Martyn Male 237 SM 115 01:47:42 279 01:45:55 266
1785 Nathan Trim Male 238 SM 116 01:47:47 280 01:47:12 282
1096 Justin Burke Male 239 SM 117 01:47:48 281 01:46:55 279
1664 Jack Dixon Male 240 SM 118 01:47:53 282 01:47:37 290
1382 Martyn Ewers Male 241 SM 119 01:47:54 283 01:46:24 273 Devon And Cornwall Police Ac
2009 David Morris Male 242 M55 16 01:47:55 284 01:46:41 277 Quantock Harriers
1630 Donna Lawson Female 43 F35 6 01:47:55 285 01:46:24 272
1323 Rode Trickett Male 243 SM 120 01:47:59 286 01:46:33 276
2224 Paul Metherall Male 244 M50 30 01:48:00 287 01:47:47 294
1075 Samantha Hollamby Female 44 SL 20 01:48:12 288 01:47:35 289
2237 Terence Fenton Male 245 M50 31 01:48:15 289 01:47:58 297 Great Western Runners
1705 Adam Mcgwyer Male 246 M40 40 01:48:29 290 01:47:20 285
1855 Nia Davies Female 45 F40 10 01:48:31 291 01:48:03 298 Weston AC
1593 Sean Joyce Male 247 SM 121 01:48:32 292 01:47:23 286
1841 Sharon Lang Female 46 F35 7 01:48:37 293 01:48:05 299 Plymouth Musketeers
1428 Stuart Mackenzie Male 248 M60 11 01:48:38 294 01:48:16 303
2275 Jason Vickers Male 249 M45 28 01:48:39 295 01:48:11 301 Burnham on Sea Harriers
1388 Duncan Cripps Male 250 M40 41 01:48:41 296 01:48:07 300
1760 Kevin Paull Male 251 M50 32 01:48:41 297 01:48:24 307 Erme Valley Harriers
2205 Kevin Besford Male 252 M50 33 01:48:53 298 01:47:48 295 Teignbridge Trotters
1574 Greg Speller Male 253 SM 122 01:48:54 299 01:47:24 287
1218 John Burnett Male 254 M40 42 01:48:59 300 01:47:46 293
1423 Hannah Yong Female 47 SL 21 01:49:03 301 01:47:39 291
1268 Paul Cave Male 255 M45 29 01:49:04 302 01:48:19 305
1261 David Greville Male 256 M40 43 01:49:06 303 01:47:41 292
1189 Michael Woodland Male 257 M60 12 01:49:13 304 01:48:52 309 Erme Valley Harriers
2274 Rebecca Platt Female 48 SL 22 01:49:18 305 01:48:15 302 Axe Valley Runners
1022 Josephine Waugh Female 49 F40 11 01:49:19 306 01:48:53 310
1023 Ben Waugh Male 258 M40 44 01:49:19 307 01:48:53 311
1717 James Jewell Male 259 SM 123 01:49:21 308 01:47:52 296 Bideford AC
1249 Zoe Masters Female 50 F40 12 01:49:24 309 01:49:06 321 Tamar Trotters
1160 Bel Hoskins Female 51 F45 6 01:49:25 310 01:48:18 304 Queen's College
1150 Dan Trippick Male 260 M40 45 01:49:25 311 01:48:20 306
1456 David Roberts Male 261 M40 46 01:49:32 312 01:49:01 316
1721 Marcos Martin Male 262 SM 124 01:49:37 313 01:49:00 315
1606 Nicola Cavanagh Female 52 SL 23 01:49:38 314 01:49:06 320
1794 Joey Howe Male 263 SM 125 01:49:39 315 01:49:08 322
1469 Lisa Rossiter Female 53 F35 8 01:49:42 316 01:49:02 318 Running Forever RC
2007 Julie Macfallane Female 54 F35 9 01:49:43 317 01:48:54 312
1672 Susan Anderson Female 55 F45 7 01:49:58 318 01:48:31 308
1220 Lewis Wiltshire Male 264 M45 30 01:50:00 319 01:49:33 327
1573 Richard Sweet Male 265 SM 126 01:50:04 320 01:49:00 313
1655 Patrick Leebody Male 266 SM 127 01:50:08 321 01:49:50 334
1610 Liam Thompson Male 267 M55 17 01:50:10 322 01:49:43 329
1437 Joanna Rich Female 56 F35 10 01:50:12 323 01:49:43 330 Cheddar RC
1019 Paul Booker Male 268 M45 31 01:50:16 324 01:49:01 317
1358 James Chappell Male 269 SM 128 01:50:16 325 01:49:16 324
1597 Jacob Lintott Male 270 SM 129 01:50:30 326 01:50:13 339
1670 Pamela Withers Female 57 F55 3 01:50:31 327 01:49:20 325 Weston AC
1684 Hayley Spiller Female 58 SL 24 01:50:31 328 01:49:31 326
1716 Candace Jewell Female 59 F35 11 01:50:33 329 01:49:04 319 Bideford AC
1613 Frank Biederman Male 271 M40 47 01:50:33 330 01:50:02 337 North Devon RR
1279 Steve Heywood Male 272 M55 18 01:50:41 331 01:50:22 345 Bideford AC
1500 Sue Pennington Female 60 F40 13 01:50:42 332 01:50:21 344 Bideford AC
1400 Robert Rudge Male 273 M40 48 01:50:46 333 01:50:25 347
1464 David Maccormick Male 274 SM 130 01:50:49 334 01:49:45 331
2234 Colin Flood Male 275 M65 3 01:50:50 335 01:50:15 342 Sidmouth RC
1247 Gareth Weaver Male 276 SM 131 01:50:51 336 01:49:11 323 Weston AC
1306 David Bowen Male 277 SM 132 01:50:52 337 01:50:14 340 Helen's Trihards
1677 Igor Jedlikowski Male 278 SM 133 01:50:53 338 01:49:00 314
2241 Ian Tier Male 279 M45 32 01:50:54 339 01:49:57 335
1098 Chris Sanders Male 280 SM 134 01:50:54 340 01:50:20 343
1646 Chris Williams Male 281 M40 49 01:50:55 341 01:50:34 349 Bideford AC
1698 Nick Cook Male 282 M45 33 01:50:57 342 01:49:48 332 Weston AC
1659 Mandy Murphy Female 61 F40 14 01:51:02 343 01:50:33 348
1758 Tom Williams Male 283 SM 135 01:51:03 344 01:49:41 328
1742 Bonnie Free Female 62 SL 25 01:51:18 345 01:50:11 338 Queen's College
1067 Dale Wilson Male 284 SM 136 01:51:19 346 01:49:49 333 Bideford Blues
1142 Tom Lewis Male 285 SM 137 01:51:34 347 01:50:41 351
1627 Nathan Lyon Male 286 SM 138 01:51:41 348 01:50:35 350 Bude Rats
1143 Emily Hutt Female 63 SL 26 01:51:51 349 01:50:43 352
1117 Peter Morton Male 287 SM 139 01:51:51 350 01:50:02 336
1834 Frank Stone Male 288 M45 34 01:51:52 351 01:51:17 358
1396 Matt Keen Male 289 SM 140 01:51:53 352 01:51:28 360
1074 Jonathan Seymour Male 290 M40 50 01:51:54 353 01:50:44 353
1847 Anne Fulton Female 64 F55 4 01:52:03 354 01:50:14 341 Quantock Harriers
1601 Andy Charles Male 291 M50 34 01:52:04 355 01:51:56 369 Tamar Trotters
1498 Tristan Scott Male 292 M40 51 01:52:11 356 01:52:00 373
1267 Andrew Butler Male 293 M45 35 01:52:21 357 01:50:50 354
1504 Michael Goodwin Male 294 M60 13 01:52:24 358 01:51:00 355
1232 John Ward Male 295 SM 141 01:52:27 359 01:52:08 376
1252 Ross Hawkins Male 296 M45 36 01:52:27 360 01:50:22 346 Tired And Hungry
2240 Victoria Bannister Female 65 SL 27 01:52:39 361 01:51:54 368 Taunton AC
1807 Sandra Moskiewicz Female 66 SL 28 01:52:42 362 01:51:59 370
1675 Krystyna Kurzeja Female 67 SL 29 01:52:42 363 01:51:59 371
1709 Amy Blythe Female 68 F35 12 01:52:43 364 01:51:44 365
1802 Andrew Laws Male 297 M40 52 01:52:50 365 01:51:16 357 Great Western Runners
1617 Leah Jones Female 69 F45 8 01:52:52 366 01:51:03 356 Quantock Harriers
1458 Darren King Male 298 SM 142 01:52:59 367 01:52:20 377 Plymouth Muscateers
1560 Megan Reeves Female 70 SL 30 01:53:01 368 01:51:35 362
1772 Sam Leaney Male 299 SM 143 01:53:02 369 01:51:26 359
1422 Marc Evans Male 300 SM 144 01:53:03 370 01:51:29 361
1291 Matthew Davis Male 301 SM 145 01:53:03 371 01:52:35 381
2255 Andy Ashford Male 302 M50 35 01:53:04 372 01:51:45 366 Running Forever RC
1528 Hywel Thomas Male 303 M50 36 01:53:10 373 01:51:44 364
2195 Anne Harrison Female 71 F55 5 01:53:13 374 01:52:38 383 Minehead RC
1558 Wendy Scott Female 72 F40 15 01:53:15 375 01:53:03 391
1680 Sean Ewings Male 304 SM 146 01:53:16 376 01:52:41 384
1576 Carolyne Morgan Female 73 SL 31 01:53:18 377 01:52:46 389
1174 Andrew Beake Male 305 M40 53 01:53:20 378 01:51:43 363 Running Forever RC
1534 Michelle Stephens Female 74 SL 32 01:53:22 379 01:51:59 372 Praying for Isla
1161 Andy Higham Male 306 M45 37 01:53:25 380 01:51:48 367
1749 Hollie Ryles Female 75 SL 33 01:53:39 381 01:52:41 385
1207 Karen Peters Female 76 F35 13 01:53:40 382 01:52:45 388
1260 Phil Taylor Male 307 M60 14 01:53:41 383 01:53:14 394
2269 Laura Kingdom Female 77 SL 34 01:53:44 384 01:52:32 380 Ali's Army
1130 Kim Hawkings Female 78 SL 35 01:53:46 385 01:53:18 397
1700 Jamie Hawkings Male 308 SM 147 01:53:46 386 01:53:18 396
1609 Malcolm Adams Male 309 M50 37 01:53:54 387 01:52:43 386 Running Forever RC
1266 David G Lane Male 310 M55 19 01:53:56 388 01:52:46 390 1st Chard Wheelers
1290 Dave Daniel Male 311 M45 38 01:53:56 389 01:52:04 374
1333 Katherine Chester Female 79 SL 36 01:53:57 390 01:52:08 375
1563 Philip Kirkpatrick Male 312 M45 39 01:53:57 391 01:53:12 393 Running Forever RC
1391 Stevie Potter Female 80 SL 37 01:53:58 392 01:53:35 404
1420 Nicola Mackenzie Female 81 SL 38 01:54:02 393 01:53:40 405
1373 Ian Cave Male 313 M45 40 01:54:06 394 01:53:22 399
1587 Gavin Wolfe Male 314 SM 148 01:54:09 395 01:52:38 382
1665 Jennie Cooling Female 82 F35 14 01:54:16 396 01:53:48 407
1050 Kaye Patterson Female 83 SL 39 01:54:20 397 01:52:27 378
1044 Darren Harvey Male 315 SM 149 01:54:21 398 01:52:28 379
1440 Annaleen Venter Female 84 F35 15 01:54:22 399 01:53:52 408
1494 Sarah Window Female 85 SL 40 01:54:22 400 01:53:45 406 Somerset RC Tri
2001 Guy Roberts Male 316 SM 150 01:54:25 401 01:53:54 410 Teignbridge Trotters
1662 Carol Martyn Female 86 F35 16 01:54:31 402 01:52:43 387
1771 Melissa White Female 87 SL 41 01:54:38 403 01:54:05 414
1778 Julian Wallace Male 317 M40 54 01:54:39 404 01:54:05 413
1791 David Harrison Male 318 M60 15 01:54:40 405 01:53:14 395
1805 Rebecca Squire Female 88 F35 17 01:54:41 406 01:53:34 403
1864 Tony Yeomans Male 319 M45 41 01:54:42 407 01:53:30 402
1756 Derek Blackford Male 320 M40 55 01:54:48 408 01:53:09 392 Teignbridge Trotters
2005 Kristian White Male 321 SM 151 01:54:53 409 01:53:57 411 Running Forever RC
2187 Jakko Bailey Male 322 M55 20 01:54:54 410 01:53:54 409 Crewkerne RC
1324 David Tucker Male 323 M45 42 01:54:55 411 01:54:12 415
1042 Rob Murr Male 324 M55 21 01:54:59 412 01:54:22 420 Running Forever RC
1750 Lorraine Oswick Female 89 F45 9 01:55:00 413 01:53:19 398
2179 Lulu Vasconcelos Female 90 SL 42 01:55:01 414 01:53:28 400
1361 Michael Davey Male 325 M50 38 01:55:05 415 01:54:36 422 North Devon RR
2215 Martin England Male 326 M50 39 01:55:07 416 01:54:32 421
2292 Paul Sturtridge Male 327 M60 16 01:55:08 417 01:54:50 429 Bideford AC
1310 Angela Morley Female 91 F50 3 01:55:16 418 01:54:41 425
1327 Nicola Ethell Female 92 F35 18 01:55:18 419 01:54:00 412
1748 Lisa Denley Female 93 SL 43 01:55:19 420 01:53:29 401
1082 Paul Markham Male 328 M40 56 01:55:25 421 01:54:42 426
1447 James Davey Male 329 M45 43 01:55:30 422 01:55:09 436
1345 Tracey Weston Female 94 SL 44 01:55:32 423 01:54:20 417
2282 Stuart Whitemore Male 330 M45 44 01:55:37 424 01:54:58 434
1234 Daniel Maycock Male 331 SM 152 01:55:39 425 01:55:28 444
1377 Lucy Danning Female 95 F40 16 01:55:41 426 01:54:54 432
1430 Chris Gunn Male 332 M40 57 01:55:47 427 01:54:39 423 Running Forever RC
1527 Jon Newby Male 333 M40 58 01:55:47 428 01:54:39 424
1187 Adam Thornton Male 334 SM 153 01:55:48 429 01:54:52 431
1097 Georgina Burke Female 96 F35 19 01:55:55 430 01:54:58 433
1584 Peter Nicholson Male 335 M50 40 01:55:56 431 01:54:20 418
1539 Becky Klein Female 97 SL 45 01:56:01 432 01:54:43 427
1390 Sarah Styles Female 98 F40 17 01:56:04 433 01:55:22 440 Weston AC
1421 Mark Mitchell Male 336 M45 45 01:56:05 434 01:54:48 428
1087 Sophie Wade Female 99 F35 20 01:56:06 435 01:55:15 439 Running Forever RC
1439 Kobus Du Toit Male 337 M45 46 01:56:08 436 01:55:38 445
2257 Malcolm Hutchings Male 338 M55 22 01:56:10 437 01:55:43 448 Running Forever RC
1351 Paul Sidhu Male 339 SM 154 01:56:15 438 01:54:17 416
1426 Andrew Youl Male 340 SM 155 01:56:19 439 01:54:51 430
1549 Caroline Slater Female 100 SL 46 01:56:24 440 01:55:42 447
1084 Christopher Reah Male 341 SM 156 01:56:26 441 01:55:54 455 Running Forever RC
1735 Brigitte Brown Female 101 F45 10 01:56:26 442 01:55:47 449
2286 Alan Heard Male 342 M60 17 01:56:26 443 01:56:07 459 Bideford AC
1309 Vincent Lynch Male 343 SM 157 01:56:26 444 01:54:22 419
1869 David Thorne Male 344 SM 158 01:56:26 445 01:55:04 435
1604 Chris Rogers Male 345 SM 159 01:56:27 446 01:55:11 437 Teignbridge Trotters
1472 Andy Rees Male 346 M45 47 01:56:30 447 01:55:23 442
1462 Marcus Whitfield Male 347 SM 160 01:56:32 448 01:56:22 462
1765 James Gadd Male 348 SM 161 01:56:35 449 01:55:22 441
1198 Rhys Robson-Edmunds Male 349 SM 162 01:56:38 450 01:55:14 438 Queen's College
2002 Lynda Smith Female 102 F45 11 01:56:43 451 01:56:31 466
1362 Gregory Coombes Male 350 M50 41 01:56:46 452 01:56:29 465
1346 Caroline Brina Female 103 F35 21 01:56:52 453 01:56:23 463
1061 Nadine Prouse Female 104 F35 22 01:56:54 454 01:56:14 460 Running Forever RC
1385 Megan Dalrymple Female 105 SL 47 01:56:56 455 01:55:23 443
1222 Chris Stoppard Male 351 SM 163 01:56:58 456 01:56:38 472
1185 Belinda Austen Female 106 F40 18 01:57:01 457 01:55:58 456
1246 Jodie Barratt Female 107 SL 48 01:57:02 458 01:56:20 461
2184 Daniel Bidgway Male 352 SM 164 01:57:07 459 01:56:00 457 Escape Support Group
1032 Linda Knight Female 108 F50 4 01:57:09 460 01:56:03 458
2263 Derek White Male 353 M70 1 01:57:19 461 01:56:44 477 Minehead RC
1784 Aaron Trim Male 354 SM 165 01:57:20 462 01:56:44 476
1086 Rachael Marshall Female 109 SL 49 01:57:24 463 01:56:34 470
1702 Hannah Matthews Female 110 SL 50 01:57:24 464 01:56:35 471
1144 Steven Reed Male 355 SM 166 01:57:26 465 01:56:34 469
1536 Simon Blew Male 356 SM 167 01:57:26 466 01:56:33 468
1751 Adam Slater Male 357 SM 168 01:57:29 467 01:55:40 446
2230 Les Elms Male 358 M50 42 01:57:34 468 01:56:40 473 Dawlish Coasters
1258 Lisa Johnson Female 111 F45 12 01:57:34 469 01:55:50 450
1404 Jon Martin Male 359 M50 43 01:57:35 470 01:55:53 454
2273 Kyla Hicks Female 112 SL 51 01:57:41 471 01:55:52 452
2272 Andy Hicks Male 360 M50 44 01:57:41 472 01:55:51 451
1832 Jeanne Fairs Female 113 F50 5 01:57:51 473 01:57:04 483
1736 Laurence Lowther Male 361 M55 23 01:57:53 474 01:56:51 482
1253 Rena Hawkins Female 114 F45 13 01:57:55 475 01:55:52 453 Tired And Hungry
2204 Dave Newman Male 362 M55 24 01:58:01 476 01:57:14 485
2010 Dominic Kerr Male 363 SM 169 01:58:05 477 01:56:47 478
2235 Ruth Johnson Female 115 F45 14 01:58:10 478 01:56:50 481 Teignbridge Trotters
2288 Rick Chubb Male 364 M60 18 01:58:14 479 01:56:28 464
1251 Charlie Pascall Male 365 M60 19 01:58:15 480 01:56:33 467
1477 Andy Sapey Male 366 M45 48 01:58:15 481 01:56:41 474
1273 Steve Jones Male 367 M45 49 01:58:20 482 01:57:29 487
1183 Christopher Freeman Male 368 M60 20 01:58:24 483 01:57:34 490
1334 Marion Keeping Female 116 F45 15 01:58:25 484 01:57:48 493
1873 Hannah Barlow Female 117 F35 23 01:58:27 485 01:56:41 475
1349 Chris Webster Male 369 SM 170 01:58:29 486 01:56:48 480
1348 Zoe Webster Female 118 F35 24 01:58:29 487 01:56:48 479
1482 Samantha Barnbrook Female 119 F35 25 01:58:32 488 01:57:07 484 Bideford AC
1582 Emma Harper Female 120 F35 26 01:58:33 489 01:58:02 497
2250 Adrian Male Male 370 SM 171 01:58:36 490 01:57:55 495
1280 James Britten Male 371 M40 59 01:58:49 491 01:58:09 499 Belvoir Tri Club
1668 Sam Hawkins-McDonald Female 121 F45 16 01:58:53 492 01:57:16 486
1427 Jeremy Constable Male 372 SM 172 01:58:59 493 01:58:34 502
1845 Peter Williams Male 373 M70 2 01:59:03 494 01:58:08 498 Running Forever RC
1541 Gary Bertolucci Male 374 SM 173 01:59:10 495 01:58:52 510
1403 Lorna Martin Female 122 F50 6 01:59:10 496 01:57:30 488 Teignbridge Trotters
2216 Julie Drayton Female 123 F50 7 01:59:13 497 01:58:41 507 North Devon RR
1007 Michael Williams Male 375 SM 174 01:59:14 498 01:57:31 489
1854 Russell Roberts Male 376 SM 175 01:59:15 499 01:57:38 492
1863 Michele Thornberry Female 124 F45 17 01:59:19 500 01:58:39 506
1381 Paul Patterson Male 377 M50 45 01:59:27 501 01:57:36 491
1817 Bryony Shanley Female 125 SL 52 01:59:29 502 01:58:25 501
2185 Renee Bidgway Female 126 F40 19 01:59:42 503 01:58:35 504 Escape Support Group
1118 Jennifer Chester Female 127 SL 53 01:59:42 504 01:57:53 494
1297 Emma Keitch Female 128 F40 20 01:59:44 505 01:57:59 496
1556 Tony Smith Male 378 M60 21 01:59:53 506 01:59:15 513
1384 Edward Wright Male 379 M40 60 02:00:05 507 01:59:29 519
1210 Lucy Walker-Blair Female 129 SL 54 02:00:05 508 01:59:24 518
1838 Becky Kingdon Female 130 SL 55 02:00:06 509 01:59:21 517
1697 Mary Goodacre Female 131 F60 1 02:00:07 510 01:59:37 522 Tamar Trotters
1184 Emma Harris Female 132 SL 56 02:00:07 511 01:58:21 500
1053 Adam Emmerson Male 380 SM 176 02:00:07 512 01:59:02 511
1542 Will Chandler Male 381 M45 50 02:00:08 513 01:59:35 521
1829 Ian Shelton Male 382 M50 46 02:00:09 514 01:58:35 503
1325 Eleanor Taylor Female 133 F50 8 02:00:11 515 01:58:37 505 Teignbridge Trotters
2289 Donna Marlow Female 134 SL 57 02:00:26 516 01:58:51 509
1788 John Marshall Male 383 SM 177 02:00:26 517 01:58:51 508
1571 Carly Greene Female 135 SL 58 02:00:36 518 01:59:31 520 Dawlish Coasters
1341 Rachael Harlond Female 136 SL 59 02:00:45 519 01:59:52 525
2290 John Doherty Male 384 M65 4 02:00:46 520 01:59:10 512 Sidmouth RC
1579 Samantha Critchley Female 137 SL 60 02:00:47 521 02:00:05 532
1013 Fiona Jones Female 138 F40 21 02:00:49 522 02:00:14 534
1728 Susan Bushnell Female 139 SL 61 02:00:49 523 01:59:18 514 Weston AC
1701 Estelle Rapsey Female 140 SL 62 02:00:49 524 01:59:19 515
1199 Seth Moseley Male 385 M45 51 02:00:50 525 2:0:00 530
1014 Chris Jones Male 386 M40 61 02:00:50 526 02:00:16 535
1681 Philip Doughty Male 387 M55 25 02:00:52 527 01:59:49 523
1729 Helen Baxter Female 141 F45 18 02:00:52 528 02:00:12 533 Chard RR
2180 Paul Stoker Male 388 M40 62 02:00:59 529 01:59:21 516
2231 Cath Pilton Female 142 F45 19 02:01:12 530 01:59:51 524 Teignbridge Trotters
1585 Colette Bennett Female 143 F40 22 02:01:13 531 01:59:54 527
1679 Tracy Sumner Female 144 F35 27 02:01:13 532 01:59:54 528
1468 Julie Gilbert Female 145 F40 23 02:01:14 533 02:00:38 541
1525 Peter Holburd Male 389 M50 47 02:01:15 534 02:00:38 543
1694 James Male Male 390 M40 63 02:01:16 535 02:00:17 536
1071 Dawn Strawbridge Female 146 SL 63 02:01:18 536 02:00:40 544
1337 Lydia Thomas Female 147 SL 64 02:01:19 537 02:00:41 545 Clapham Chasers
1600 George Einchcomb Male 391 SM 178 02:01:24 538 02:00:58 546
1696 Georgina Speake Female 148 F35 28 02:01:25 539 01:59:55 529 St Austell RC
1003 Amy Curtis Female 149 SL 65 02:01:32 540 01:59:52 526
1116 Mark Raisey Male 392 M50 48 02:01:39 541 02:00:04 531
1402 Robyn Pike Female 150 SL 66 02:01:48 542 02:00:38 542
1555 Wendy Smith Female 151 F50 9 02:01:59 543 02:01:20 555
1512 Adam Turner Male 393 SM 179 02:2:00 544 02:00:34 539
1513 Leaha Davey Female 152 SL 67 02:02:02 545 02:00:37 540
1154 Max Pike Male 394 SM 180 02:02:06 546 02:01:25 558
1171 Alex Hoskins Female 153 SL 68 02:02:07 547 02:1:00 547 Queen's College
2202 Mick Allen Male 395 M70 3 02:02:17 548 02:01:44 563 Exmouth Harriers 
1277 Sarah Dunne Female 154 SL 69 02:02:18 549 02:01:17 553
1145 Ian Jolley Male 396 SM 181 02:02:19 550 02:00:26 537
1275 Kerri-Anne Cully Female 155 SL 70 02:02:21 551 02:01:20 554
1821 James Dadd Male 397 SM 182 02:02:22 552 02:01:24 556
1577 Adam Morgan Male 398 SM 183 02:02:27 553 02:01:55 565
1127 Jo Hedderly Female 156 F40 24 02:02:30 554 02:00:32 538 Bideford AC
1302 Andrew Keirle Male 399 M50 49 02:02:32 555 02:01:25 557
1540 Linzi Conday Female 157 F35 29 02:02:35 556 02:01:12 552 Bangers
1625 Doug Jenkins Male 400 M55 26 02:02:39 557 02:01:07 549 Bideford AC
1463 Ian Wills Male 401 M45 52 02:02:41 558 02:02:02 566
1216 Nicola Bartlett Female 158 F40 25 02:02:42 559 02:02:02 567
1204 Lincoln Andrews Male 402 SM 184 02:02:46 560 02:01:41 561
2189 Sharon Adams Female 159 F35 30 02:02:49 561 02:01:08 550 Plymouth Musketeers
1567 Emma Phiilps Female 160 F35 31 02:02:50 562 02:01:36 560
1637 Louise King Female 161 F50 10 02:02:51 563 02:01:10 551 Plymouth Musketeers
1298 Matt Smith Male 403 M40 64 02:02:54 564 02:01:02 548
1671 Judy Moule Female 162 F40 26 02:02:56 565 02:01:28 559
1524 Laura Bond Female 163 F35 32 02:02:57 566 02:02:03 568
1849 Sally Shoolbraid Female 164 F50 11 02:02:59 567 02:01:51 564 Torbay AC
1622 Mike Ramsden Male 404 SM 185 02:03:26 568 02:02:19 570
2207 Ruth Dunstan Female 165 F35 33 02:03:30 569 02:02:33 572 Grantham RC
1761 Dave Porter Male 405 SM 186 02:03:35 570 02:02:46 578 Running Forever RC
1241 Michelle Lane Male 406 F35 34 02:03:36 571 02:02:37 573 Trull Troggers
1168 Chris Yeates Male 407 SM 187 02:03:37 572 02:02:18 569
1057 Paul Oaten Male 408 M55 27 02:03:49 573 02:02:58 580 Weston AC
2247 Andrew Ashford Male 409 M55 28 02:03:51 574 02:01:44 562
1586 Jess Lucas Male 410 M40 65 02:03:53 575 02:02:38 574
1565 Leah Perry Female 166 SL 71 02:03:53 576 02:02:41 575
1350 Kate Macfarlane Female 167 F40 27 02:03:59 577 02:02:43 576
1224 Sarah Huntley Female 168 F35 35 02:4:00 578 02:02:23 571
2194 Julia  Browne Female 169 F45 20 02:04:01 579 02:02:58 581 Fetcheveryone RC
1453 Allie Hawkins Female 170 SL 72 02:04:06 580 02:03:34 593
1438 Gabe Evans Male 411 SM 188 02:04:09 581 02:02:45 577
1151 Kevin Nacey Male 412 M50 50 02:04:20 582 02:03:22 589
1059 Toni Vernelli Female 171 F40 28 02:04:20 583 02:03:26 591 Vegan Runners
1368 Suzi Griffiths Female 172 F40 29 02:04:26 584 02:03:21 588 Taunton AC
2268 Adrian Marshall Male 413 M65 5 02:04:29 585 02:04:12 599 Weston AC
1844 Theresa Allain Female 173 F50 12 02:04:29 586 02:02:50 579 Great Western Runners
1790 Eleanor Palfreman Female 174 F35 36 02:04:35 587 02:03:46 595 Running Forever RC
2291 Zoe Knight Female 175 F35 37 02:04:36 588 02:03:17 586
1190 Kim Jenkin Female 176 SL 73 02:04:44 589 02:03:19 587 Bideford AC
1621 David Eldridge Male 414 M40 66 02:04:47 590 02:03:05 583 Bideford AC
1460 Nick Richards Male 415 M45 53 02:04:48 591 02:03:03 582
1703 Ian Taylor Male 416 SM 189 02:04:52 592 02:03:53 596
1330 James Kenworthy Male 417 M50 51 02:04:56 593 02:03:33 592
1865 Jamie Jewell Male 418 SM 190 02:04:57 594 02:03:09 584
2006 Lottie Jones Female 177 SL 74 02:05:08 595 02:03:12 585
1040 Jen Boulton Female 178 SL 75 02:05:09 596 02:03:37 594 Running Forever RC
1336 Tracy Low Female 179 F35 38 02:05:24 597 02:04:38 606
1307 Victoria Richardson Female 180 SL 76 02:05:27 598 02:03:23 590
1727 Mark Salter Male 419 M45 54 02:05:36 599 02:04:04 598
1106 Thomas Westcott Male 420 SM 191 02:05:37 600 02:04:15 600
1166 Tom Moore Male 421 M70 4 02:05:46 601 02:05:04 615
1126 Tracey Smith Female 181 F50 13 02:05:50 602 02:03:57 597
1465 Jamie Smart Male 422 SM 192 02:05:53 603 02:04:50 608
1588 Gemma Meredith Female 182 SL 77 02:05:56 604 02:04:25 601
1448 Catrin Blake Female 183 SL 78 02:05:57 605 02:05:01 610
1287 Kate James Female 184 F35 39 02:06:01 606 02:05:04 614
1314 Catherine Newton Female 185 F45 21 02:06:01 607 02:05:04 616
2259 Charlotte Thomas Female 186 SL 79 02:06:14 608 02:05:02 611 Ali's Army
2260 Kirsty Manley Female 187 SL 80 02:06:15 609 02:05:02 612 Ali's Army
2015 Tom Phillips Male 423 SM 193 02:06:18 610 02:04:33 604
1777 Daniel Low Male 424 SM 194 02:06:18 611 02:04:33 603
1321 Steve Low Male 425 SM 195 02:06:18 612 02:04:34 605
1128 Haydn North Male 426 M45 55 02:06:23 613 02:04:29 602
1257 Caroline Clark Female 188 F40 30 02:06:24 614 02:04:45 607 Teignbridge Trotters
1629 Graham Yarwood Male 427 M65 6 02:06:34 615 02:04:51 609
2287 Sharron Ware Female 189 F50 14 02:06:46 616 02:05:03 613
1076 David Blake Male 428 M45 56 02:06:47 617 02:05:05 617
1407 Alison Brace Female 190 F45 22 02:06:53 618 02:05:39 618 Tiverton Harriers
2264 Michelle Gilson Female 191 F45 23 02:06:54 619 02:05:41 619 Ali's Army
1724 Nina Taylor Female 192 SL 81 02:07:04 620 02:06:03 623
1052 Paul Lambert Male 429 M40 67 02:07:21 621 02:06:10 624
1553 Stephen Johnson Male 430 M50 52 02:07:22 622 02:06:36 628 Plymouth Striders
1434 Louisa Vine Female 193 SL 82 02:07:25 623 02:05:55 621
1733 Sam Tarn Male 431 SM 196 02:07:29 624 02:05:56 622
1825 James Kelland Male 432 SM 197 02:07:34 625 02:05:47 620
1278 Ursula Green Female 194 F40 31 02:07:35 626 02:06:31 625 Taunton AC
1219 Angela Litston Female 195 F35 40 02:07:42 627 02:06:48 633
1755 Dave Formosa Male 433 SM 198 02:07:48 628 02:06:40 629
1344 Ellie Cooper Female 196 SL 83 02:07:57 629 02:06:45 630
2203 Tom Keirle Male 434 SM 199 02:07:58 630 02:07:35 642
1792 Paul Gidley Male 435 M40 68 02:08:06 631 02:07:22 638
1015 Shelley Stentaford Female 197 SL 84 02:08:06 632 02:07:04 635
1478 Jayne Sapey Female 198 F45 24 02:08:06 633 02:06:33 626
1814 Andrew Brown Male 436 M50 53 02:08:10 634 02:07:07 636 Yeovil Town RRC
2226 Paul Gray Male 437 M45 57 02:08:15 635 02:06:35 627
1152 Luke Poole Male 438 SM 200 02:08:22 636 02:07:41 646
2225 Kay Gray Female 199 F50 15 02:08:25 637 02:06:45 631
1417 Helen Stenhouse Female 200 SL 85 02:08:28 638 02:07:39 644
1415 Louise Smith Female 201 F35 41 02:08:28 639 02:07:40 645
1094 Megan Kimber Female 202 SL 86 02:08:30 640 02:07:21 637
1182 Fenton Court Male 439 M60 22 02:08:36 641 02:06:54 634 SW Vets AC
1690 Richard Cottrell Male 440 SM 201 02:08:38 642 02:06:46 632
1272 Lucy Edwards Female 203 SL 87 02:08:39 643 02:08:15 652
1167 Naomi Atkinson Female 204 SL 88 02:08:49 644 02:07:30 641
1654 David Pearce Male 441 M50 54 02:08:54 645 02:08:12 651
1457 Karen Armstead Female 205 F45 25 02:09:01 646 02:08:24 653
1196 Annie Ellis Female 206 F45 26 02:09:02 647 02:07:26 639
1195 Dee Lewis Female 207 F45 27 02:09:02 648 02:07:26 640
1158 Joseph Smith Male 442 SM 202 02:09:10 649 02:08:09 650
1235 Richard Keatley Male 443 SM 203 02:09:15 650 02:07:45 647 Teignbridge Trotters
1206 Eugene Bonner Male 444 M55 29 02:09:17 651 02:07:38 643
1480 Mike Forbes-Buckingham Male 445 M55 30 02:09:27 652 02:07:50 648
2197 Mark Wightman Male 446 M50 55 02:09:29 653 02:07:51 649
1660 Andrew McNally Male 447 SM 204 02:09:44 654 02:08:57 654
1380 Antonia Cross Female 208 SL 89 02:09:47 655 02:9:00 655
1169 Steve Davis Male 448 M45 58 02:09:49 656 02:09:01 657
1376 Sophie Crees Female 209 SL 90 02:10:03 657 02:09:17 664
1300 Jane Jordan Female 210 F40 32 02:10:15 658 02:09:01 656 Running Forever RC
1764 Andrew Robert Male 449 SM 205 02:10:20 659 02:09:04 659 Clevedon AC
1801 Caroline Barratt Female 211 F45 28 02:10:27 660 02:09:39 667 Running Forever RC
1299 Sarah Melhuish Female 212 F45 29 02:10:41 661 02:09:07 662
1092 Kim Hawes Female 213 SL 91 02:10:43 662 02:09:13 663
1205 Judith Bonner Female 214 F50 16 02:10:46 663 02:09:07 661
1607 Chris Saunders Male 450 SM 206 02:10:48 664 02:09:04 660
1851 Tom Hutton Male 451 SM 207 02:10:54 665 02:09:22 665
1338 Steph Grafton Female 215 SL 92 02:10:54 666 02:09:22 666
1754 Christian King Male 452 SM 208 02:10:57 667 02:10:13 671 Running Forever RC
2298 Claire Webb Female 216 SL 93 02:10:57 668 02:09:02 658 Ashfords LLP
2223 Katharine Everett Female 217 SL 94 02:10:57 669 02:10:57 682
1081 Charlotte Markham Female 218 F40 33 02:11:01 670 02:10:18 673
1157 Julie Bindon Female 219 F40 34 02:11:05 671 02:10:19 674 Phoenix Panthers
1419 Kirsty Goss Female 220 SL 95 02:11:10 672 02:09:59 668
1248 Jonathan Preater Male 453 M50 56 02:11:24 673 02:10:31 678
1104 Rebecca Hine Female 221 SL 96 02:11:24 674 02:10:33 679 Running Forever RC
1181 Jane Freeman Female 222 SL 97 02:11:29 675 02:10:38 680
1186 Joanna Jarrett Female 223 F35 42 02:11:31 676 02:10:20 675
1095 Rhian Gilbert Female 224 F35 43 02:11:31 677 02:10:21 676
1776 Daniel Morris Male 454 SM 209 02:11:36 678 02:10:46 681
2181 Vicky Clarke Female 225 F35 44 02:11:38 679 02:10:00 669
1734 Brett Johnson Male 455 SM 210 02:11:43 680 02:10:11 670
1028 William Newnes Male 456 SM 211 02:11:56 681 02:11:14 684
1780 Stephen Densham Male 457 M45 59 02:12:05 682 02:10:16 672
1773 Renee Barrett Female 226 F45 30 02:12:05 683 02:10:31 677
1774 Lorraine Summerhayes Female 227 F40 35 02:12:09 684 02:11:18 686
1652 Iain Curr Male 458 M40 69 02:12:22 685 02:11:36 689
1580 Kerry Ogle Female 228 F35 45 02:12:24 686 02:10:59 683
1623 Stella Imong Female 229 F55 6 02:12:26 687 02:11:45 690 Teignbridge Trotters
1596 Gary Harding Male 459 SM 212 02:12:54 688 02:11:22 687
1047 Sue Lewis Female 230 F45 31 02:12:56 689 02:11:32 688 Running Forever RC
1822 Jane Sandiford Female 231 F45 32 02:13:00 690 02:11:45 691
1813 Hayley Weston Female 232 SL 98 02:13:15 691 02:11:14 685
1643 Mark Alway Male 460 SM 213 02:13:17 692 02:12:32 696
2227 Kay Taylor Female 233 F60 2 02:13:24 693 02:12:27 695
1034 Anita Uff Female 234 F40 36 02:13:25 694 02:12:15 694
1782 Garry Bayliss Male 461 M55 31 02:13:29 695 02:11:48 692
1561 Michael Kent Male 462 M45 60 02:13:47 696 02:13:33 701
1371 Vyvian Pike Male 463 M40 70 02:13:59 697 02:12:11 693
1489 Steve Murphy Male 464 M45 61 02:14:13 698 02:13:14 699
1188 Emily Harding Female 235 SL 99 02:14:27 699 02:13:11 698
1004 Louise Swaine Female 236 F40 37 02:14:39 700 02:13:00 697
1449 Stephen Huxtable Male 465 M45 62 02:14:44 701 02:14:13 705
2190 Michelle Howard Female 237 SL 100 02:14:57 702 02:14:02 702
1270 Mike Edwards Male 466 M45 63 02:15:12 703 02:14:48 710
1155 Jenny White Female 238 SL 101 02:15:18 704 02:14:07 704
1740 James Weston Male 467 SM 214 02:15:18 705 02:14:05 703
1194 Bobbie Sewell Female 239 F35 46 02:15:21 706 02:13:29 700
1178 Sharon Palfrey Female 240 F35 47 02:16:03 707 02:14:25 706
1708 Carol Williams Female 241 F50 17 02:16:03 708 02:14:26 708
1179 Tina Depledge Female 242 F35 48 02:16:03 709 02:14:25 707
1474 Helen Reid Female 243 F45 33 02:16:17 710 02:14:56 711
1450 Tim Hartley Male 468 M60 23 02:16:27 711 02:14:58 712 Teignbridge Trotters
1811 Gary Stevens Male 469 M50 57 02:16:31 712 02:14:42 709
1378 Alice Daniels Female 244 SL 102 02:16:32 713 02:15:25 714
1626 Laurence Russell Male 470 M45 64 02:16:37 714 02:15:49 718 Running Forever RC
1797 Rachel Finlayson Female 245 F50 18 02:16:37 715 02:15:50 719 Running Forever RC
1837 Ian Hobbs Male 471 M65 7 02:16:54 716 02:15:10 713 Camel Valley Triathlon Club
2258 Sharon Tull Female 246 F40 38 02:17:16 717 02:15:33 716
1073 Elizabeth Williams Female 247 F40 39 02:17:20 718 02:16:16 721 Running Forever RC
2297 Louisa Musgrove Female 248 SL 103 02:17:25 719 02:15:30 715 Ashfords LLP
1163 Agnieszka Musial Female 249 SL 104 02:17:32 720 02:15:39 717 Phoenix Panthers
2182 Kuileng Marrow Female 250 F45 34 02:17:56 721 02:17:07 728
1859 Rose Stevens Female 251 F40 40 02:18:00 722 02:16:39 723
1409 Kim Whyte Female 252 F40 41 02:18:00 723 02:17:17 729
2266 Penny Hadfield-Bennett Female 253 F40 42 02:18:05 724 02:16:19 722 Plymouth Harriers
1085 Louisa Stallworthy Female 254 F40 43 02:18:06 725 02:16:48 724
1123 Lisa Chant Female 255 F40 44 02:18:12 726 02:16:15 720
1505 Humphrey Walters Male 472 M70 5 02:18:20 727 02:17:33 733
1105 Kate Foster Female 256 F40 45 02:18:20 728 02:17:05 727
1103 Steve Foster Male 473 M40 71 02:18:20 729 02:17:04 726
1134 Amanda Rainford Female 257 F45 35 02:18:28 730 02:17:31 731
1711 Graham Routley Male 474 M40 72 02:18:50 731 02:16:55 725
1599 Andrew Govier Male 475 M45 65 02:18:50 732 02:17:19 730
2211 Nicola Fathers Female 258 F45 36 02:19:08 733 02:17:40 734
2210 Edward Fathers Male 476 M45 66 02:19:08 734 02:17:40 735
1575 Emma O'Brien Female 259 F40 46 02:19:26 735 02:17:32 732
1370 Tamsyn Marrow Female 260 F35 49 02:19:30 736 02:18:40 739
2192 Trevor Godley Male 477 M65 8 02:19:33 737 02:17:54 736 Minehead RC
1510 Maria Hodson Female 261 F45 37 02:19:45 738 02:18:37 737
1519 Sarah Brown Female 262 SL 105 02:20:10 739 02:19:37 743 Sidmouth RC
1017 Lynn Sloman Female 263 F40 47 02:20:18 740 02:18:39 738
1173 Josh Llewellyn Male 478 SM 215 02:20:30 741 02:19:20 740
1172 Juliette Lowe Female 264 SL 106 02:20:30 742 02:19:21 741
1770 Michael Sharpe Male 479 M65 9 02:20:33 743 02:19:45 746 Running Forever RC
1866 David Pease Male 480 M40 73 02:21:11 744 02:20:12 752
1193 Leslie Byrne Male 481 M55 32 02:21:12 745 02:20:16 753
1522 Marc Beale Male 482 SM 216 02:21:14 746 02:19:44 745
1523 Angie Beale Female 265 F55 7 02:21:16 747 02:19:46 747
1262 Nicky Cowling Female 266 F50 19 02:21:22 748 02:19:42 744 Teignbridge Trotters
1354 Caroline Spokes Female 267 F35 50 02:21:27 749 02:19:35 742 Buckland Bolters
1315 Zeata Graham Female 268 F40 48 02:21:28 750 02:20:39 754
1064 Katie Elliott Female 269 F40 49 02:21:30 751 02:20:09 751 Running Forever RC
1063 Jamie Elliott Male 483 M40 74 02:21:30 752 02:20:06 750
1296 Dan Keitch Male 484 SM 217 02:21:32 753 02:19:50 748
1318 Jay Lewis Male 485 SM 218 02:21:50 754 02:20:00 749
1682 Claire Allison Female 270 F40 50 02:22:19 755 02:20:48 756 Running Forever RC
1079 Catherine Farmer Female 271 F40 51 02:22:30 756 02:21:20 762
1322 Roger Gray Male 486 M55 33 02:22:38 757 02:20:42 755
1674 Andrew Muller Male 487 M40 75 02:22:50 758 02:21:37 763
1867 Lisa Ellis Female 272 SL 107 02:22:52 759 02:20:56 757
2243 James Duder Male 488 SM 219 02:22:53 760 02:21:14 758
2244 Lucy Duder Female 273 F35 51 02:22:53 761 02:21:15 760
1509 Louise Hacker Female 274 F40 52 02:22:54 762 02:21:15 761
1410 Spencer Earp Male 489 M40 76 02:22:54 763 02:21:14 759
1110 Emma Davis Female 275 F40 53 02:23:17 764 02:21:40 764
1518 Linda Lippiatt Female 276 F40 54 02:23:27 765 02:22:51 771
1413 Ryan Milton Male 490 SM 220 02:23:36 766 02:22:37 767
2294 Karen Renwick Female 277 SL 108 02:23:39 767 02:22:41 768
1227 Sarah Werner Female 278 F40 55 02:23:42 768 02:22:14 765 Quantock Harriers
1031 Helen Phillips Female 279 F35 52 02:23:42 769 02:22:14 766 Quantock Harriers
1038 Suzanne Knight Female 280 F40 56 02:23:46 770 02:22:58 772
1008 Stephen Welsh Male 491 SM 221 02:23:46 771 02:22:58 773
1520 Alistair Lang Male 492 SM 222 02:24:06 772 02:23:01 774 Minehead RC
1011 Charlotte Foster Female 281 SL 109 02:24:38 773 02:22:47 769
1138 Harriet Foster Female 282 SL 110 02:24:38 774 02:22:48 770
1271 Ian Peacock Male 493 M40 77 02:25:31 775 02:24:28 778
1018 Louise Carvell Female 283 F40 57 02:25:39 776 02:24:49 779
1379 Angela Lazarus Female 284 SL 111 02:25:41 777 02:23:58 775
1767 Natalie Deason-Barrow Female 285 SL 112 02:25:44 778 02:24:00 776
1060 Shannon Mcgurk Female 286 SL 113 02:25:46 779 02:24:19 777
1389 Deb Allen Female 287 F55 8 02:25:54 780 02:25:11 781 Weston AC
1766 Chris Wyatt Male 494 SM 223 02:26:52 781 02:25:09 780
1120 Claire Cottrell Female 288 SL 114 02:27:36 782 02:26:19 783 Lacey-May
1121 Ben Cottrell Male 495 SM 224 02:27:36 783 02:26:18 782 Lacey-May
1027 Ted Powell Male 496 SM 225 02:28:39 784 02:27:03 784
2217 Pauline Pascoe Female 289 F45 38 02:28:41 785 02:27:06 785
1115 Lela Payne Female 290 SL 115 02:28:51 786 02:27:35 787
1289 Esme Wakefield Female 291 SL 116 02:29:05 787 02:27:13 786 Esme Climbs Kili 2014
1642 Rebecca Mountford Female 292 SL 117 02:29:45 788 02:28:51 792 North Devon RR
1830 Sue Turk Female 293 F45 39 02:29:49 789 02:28:53 793
2300 Martin Chaffey Male 497 SM 226 02:29:49 790 02:27:54 788 Yeovil Town RRC
1243 David Butler Male 498 M45 67 02:30:20 791 02:28:50 791
1069 Lisa Mccaffrey Female 294 SL 118 02:30:42 792 02:28:45 789
1191 Jennifer Dyke Female 295 SL 119 02:30:42 793 02:28:46 790
1726 Calum Dodd Male 499 SM 227 02:31:16 794 02:30:14 797
1857 David Jordan Male 500 M50 58 02:31:22 795 02:29:35 794
1673 Kath Muller Female 296 F40 58 02:31:39 796 02:30:25 798
2251 Martin Fieldhouse Male 501 M60 24 02:31:43 797 02:29:53 795
1301 Kimberly Weston Female 297 F35 53 02:31:45 798 02:29:55 796 Yeovil Town RRC
1139 Fiona Turnbull Female 298 F35 54 02:33:02 799 02:31:59 802 Running Forever RC
1589 Jessica Fox Female 299 SL 120 02:33:04 800 02:31:05 799
1231 Barry Whitcombe Male 502 M45 68 02:33:04 801 02:31:05 800
1746 Vicky Musselwhite Female 300 SL 121 02:33:15 802 02:32:30 804 Chard RR
1530 Peter Widdrington Male 503 M70 6 02:33:15 803 02:31:33 801
1442 Sarah Wakefield Female 301 F55 9 02:34:13 804 02:32:21 803
1374 Jon Fox Male 504 SM 228 02:35:02 805 02:33:16 805
2013 Richard Simpson Male 505 M65 10 02:35:22 806 02:33:32 806 Fleet & Crockham AC
1633 Xena Kirby Female 302 SL 122 02:35:36 807 02:34:51 809
1131 Eliza Brodie Female 303 SL 123 02:35:37 808 02:34:34 807 Running Forever RC
1445 Andrew Ciavarella Male 506 SM 229 02:36:06 809 02:34:57 810
1444 Susan Nelmes Female 304 SL 124 02:36:06 810 02:34:58 811 Running Forever RC
1583 Nikki Nicholson Female 305 F50 20 02:36:17 811 02:34:42 808
1529 Rachel Orr Female 306 SL 125 02:36:22 812 02:35:14 813
1101 Jody George Male 507 SM 230 02:36:27 813 02:35:01 812 Bcttt
2004 Georgia Kiely Female 307 SL 126 02:36:43 814 02:35:39 814 Minehead RC
2011 Hannah Pollard Female 308 SL 127 02:36:46 815 02:36:00 815
1203 Lyn Burgess Female 309 F45 40 02:37:07 816 02:36:01 816 Running Forever RC
1517 Debbie Cridge Female 310 F45 41 02:38:27 817 02:36:55 817
1552 Amy Lewis Female 311 SL 128 02:39:52 818 02:37:56 818
1065 Stephanie Parlour Female 312 F35 55 02:39:59 819 02:38:35 819 Running Forever RC
1292 Louise Mitchell Female 313 F35 56 02:41:50 820 02:40:18 820
1649 Hollie Baxter Female 314 SL 129 02:44:13 821 02:42:26 821 Plymouth Harriers
1062 Jodie Lane Female 315 SL 130 02:44:52 822 02:43:25 822
1818 Sean Doherty Male 508 SM 231 02:45:37 823 02:43:50 824
1823 Joe Crean Male 509 SM 232 02:45:38 824 02:43:49 823
1230 Sian Gage Female 316 SL 131 02:46:15 825 02:44:17 825
1229 Neil Gage Male 510 SM 233 02:46:16 826 02:44:17 826
1605 Dan Collins Male 511 M60 25 02:49:15 827 02:47:30 827
1372 Sharon Pike Female 317 F40 59 02:49:44 828 02:47:56 828
1046 Bryan White Male 512 SM 234 02:50:39 829 02:49:40 829
1590 Jo Nieto Female 318 F40 60 02:52:03 830 02:50:16 830 Plymouth Harriers
1009 Tamsin Hodge Female 319 F45 42 02:52:07 831 02:50:52 831
1375 Michael Mercieca Male 513 SM 235 02:55:27 832 02:53:49 832
1030 Sylvia Jackson Female 320 F55 10 02:56:00 833 02:54:58 833
2296 Josh Davis Male 514 SM 236 02:58:04 834 02:56:09 834 Ashfords LLP
1339 Sadie Brookes Female 321 F40 61 02:59:48 835 02:58:13 835
2238 Ann Fulke-Greville Female 322 F60 3 03:06:01 836 03:04:44 836
56 Patrick Casey Male 515 M50 59 03:23:21 837 03:22:36 837 Taunton AC
1712 John Nolan Male SM DNF
1054 Sarah Brown Female F35 DNF
1842 Melanie Boarder Female F35 DNF Chard RR
1412 Michaela Milton Female SL DNF
1543 Linda Macbeth Female F40 DNF
1214 Lucinda Kimberley-Cainey Female SL DNF