FIRST CHANCE 10k
2nd January 2011
  Chip Time Gun Pos. Gun Time Race No. Name Club Category
1 00:31:05 1 00:31:03 410 Kairn Stone Newnham & Essex Beagles M20-39
2 00:31:15 2 00:31:14 177 Matt Ellis Westbury Harriers M20-39
3 00:31:43 3 00:31:41 284 Mark Jenkin Bideford AAC M20-39
4 00:32:20 4 00:32:19 301 Michael Wilsmore Bristol & West AC M20-39
5 00:32:30 5 00:32:28 164 Mark Ryall Victoria Park Harriers M20-39
6 00:32:52 6 00:32:50 291 Shaun Antell North Devon Road Runners M20-39
7 00:32:55 7 00:32:53 42 Lee Turner Torbay AAC M20-39
8 00:32:55 8 00:32:55 106 Pete Waumsley Tamar Trotters M20-39
9 00:33:01 9 00:32:59 205 Ashley Humphreys Exeter Harriers M20-39
10 00:33:21 10 00:33:20 297 Adam Holland Tavistock AC M20-39
11 00:33:49 11 00:33:47 489 Mike Burrett Leeds City M20-39
12 00:34:27 12 00:34:27 445 Chris Sabine Plymouth Harriers M40-44
13 00:34:34 13 00:34:33 598 Andrew Chambers Bristol & West AC M20-39
14 00:41:25 14 00:34:54 28 Jon Parkinson Torbay AAC M40-44
15 00:35:18 15 00:35:18 594 James Prentice South West Road Runners M20-39
16 00:36:08 16 00:36:07 458 Debbie Marsden Westbury Harriers F20-34
17 00:36:16 17 00:36:15 501 Andrew Longthorpe Torbay AAC M20-39
18 00:36:20 18 00:36:19 578 Jo Meek Tavistock AC F20-34
19 00:36:26 19 00:36:26 100 Michael Musgrove Exmouth Harriers M40-44
20 00:36:28 20 00:36:28 115 Daryl Tarquin Milford Teignbridge Trotters M20-39
21 00:36:31 21 00:36:29 230 Andy Norris   M20-39
22 00:36:43 22 00:36:43 378 Richard Palmer Running Forever RC M20-39
23 00:36:43 23 00:36:43 502 Edward Paull Running Forever RC M20-39
24 00:36:43 24 00:36:44 105 Roger Voaden Okehampton Running Club M45-49
25 00:36:47 25 00:36:48 300 Tim Vialls South West Road Runners M45-49
26 00:36:49 26 00:36:49 531 Adam Miller Exmouth Harriers M20-39
27 00:36:48 27 00:36:49 60 Milan Goc Sidmouth RC M20-39
28 00:37:20 28 00:37:20 36 Sharon Whitgreave   F35-39
29 00:37:35 29 00:37:35 176 Robyn Golding Westbury Harriers F35-39
30 00:37:57 30 00:37:56 242 Lucy Commander South West Road Runners F20-34
31 00:37:58 31 00:37:57 538 Robert Leeke South Devon AC M40-44
32 00:38:08 32 00:38:09 465 John Dixon Erme Valley Harriers M45-49
33 00:38:15 33 00:38:14 17 Nigel Fenn Torbay AAC M20-39
34 00:38:18 34 00:38:19 228 Alex Mckay   M40-44
35 00:38:22 35 00:38:22 108 Andy Thompson   M40-44
36 00:38:26 36 00:38:26 3 James Murray Bideford AAC M40-44
37 00:38:29 37 00:38:30 508 Mike Hansen Erme Valley Harriers M50-54
38 00:38:27 38 00:38:33 134 Mike Ridley   M20-39
39 00:38:39 39 00:38:41 389 Chris Powell South West Road Runners M40-44
40 00:38:47 40 00:38:46 290 Jeremy Hocking South Devon AC M20-39
41 00:38:49 41 00:38:48 248 Alison Mcewing Erme Valley Harriers F20-34
42 00:38:51 42 00:38:52 81 Shane Roach Cheddar RC M40-44
43 00:38:59 43 00:39:05 571 Kyle Treherne Walton AC Male Under 20
44 00:39:00 44 00:39:09 417 Sarah Miller Bude Rats F35-39
45 00:39:19 45 00:39:22 286 Andrew Bushell Plymouth Harriers M20-39
46 00:39:21 46 00:39:24 344 Frank Reay   M45-49
47 00:39:25 47 00:39:27 239 Stuart Veen Tiverton Harriers M45-49
48 00:39:39 48 00:39:38 454 Matthew Balcer   M20-39
49 00:39:38 49 00:39:41 581 Steve Price Exeter Tri M20-39
50 00:39:42 50 00:39:42 198 Caroline Hewitt Tiverton Harriers F45-49
51 00:39:45 51 00:39:45 51 Ellie Sutcliffe   F20-34
52 00:39:46 52 00:39:46 367 Ian Langler Teignbridge Trotters M20-39
53 00:39:42 53 00:39:46 332 Martin Brace Tiverton Harriers M40-44
54 00:39:48 54 00:39:49 160 Neil Marke Bideford AAC M45-49
55 00:39:52 55 00:39:52 262 Anna Rust Exeter Harriers Female Under 20
56 00:39:51 56 00:39:53 496 David Stephenson   M20-39
57 00:39:57 57 00:39:59 388 Gary Vernon Launceston Road Runners M40-44
58 00:39:59 58 00:40:05 293 Caroline Steven Tavistock AC F40-44
59 00:40:03 59 00:40:06 443 Ian Mcclean South Devon AC M45-49
60 00:40:16 60 00:40:17 136 Richard Bishop   M40-44
61 00:40:17 61 00:40:18 467 Ian Snow Torrington AAC M60-64
62 00:40:21 62 00:40:23 602 Alistair Smith   M40-44
63 00:40:25 63 00:40:28 524 James Woolf Exeter Tri M40-44
64 00:40:33 64 00:40:34 165 Linsey Birghall Victoria Park Harriers F20-34
65 00:40:31 65 00:40:36 351 Jamie Bond Tiverton Harriers M45-49
66 00:40:36 66 00:40:37 221 Andrew Johnson Exmouth Harriers M45-49
67 00:40:37 67 00:40:39 49 Neil Downer South Devon AC M40-44
68 00:40:39 68 00:40:41 354 Paul Wilsmore Tamar Trotters M60-64
69 00:40:43 69 00:40:42 214 Serane Burd WRN F20-34
70 00:40:40 70 00:40:44 12 Glynn Hughes Torbay AAC M40-44
71 00:40:41 71 00:40:46 517 Martin Beddow   M40-44
72 00:40:47 72 00:40:47 53 Ami Yetton Plymouth Harriers F20-34
73 00:40:48 73 00:40:48 250 Russell Cleave Torbay AAC M20-39
74 00:40:52 74 00:40:51 497 James Zaple Herne Hill M50-54
75 00:41:01 75 00:41:02 73 Paul Penrose Plymouth Tri Club M40-44
76 00:41:09 76 00:41:11 59 Karen Cook South West Road Runners F50-54
77 00:41:19 77 00:41:21 183 Brian Friend Okehampton Running Club M40-44
78 00:41:29 78 00:41:30 204 Andrew Charles Tamar Trotters M45-49
79 00:41:29 79 00:41:31 192 Kent Watson Erme Valley Harriers M45-49
80 00:41:28 80 00:41:32 162 Mike Roberts Teignbridge Trotters M20-39
81 00:41:32 81 00:41:36 361 Lewis Jones South West Road Runners M60-64
82 00:41:35 82 00:41:39 116 Lawson Neil South West Road Runners M55-59
83 00:41:41 83 00:41:42 569 Robin Craig   M20-39
84 00:41:34 84 00:41:43 462 Robbie Hawkins Yeovil Town RRC M20-39
85 00:41:41 85 00:41:51 152 Nick Lecharpentier Somerset Rc Tri M20-39
86 00:41:50 86 00:41:52 372 Donald Maclaren St Austell RC M50-54
87 00:41:53 87 00:41:59 217 James Blight Tamar Trotters M20-39
88 00:42:05 88 00:42:08 468 Jamie Andrew St Austell RC M20-39
89 00:42:02 89 00:42:11 112 Steven Selby Quantock Harriers M45-49
90 00:42:09 90 00:42:13 335 Nigel Stopard Dartmouth M45-49
91 00:42:07 91 00:42:15 215 Henry Thomas Plymouth Harriers M20-39
92 00:42:15 92 00:42:16 101 David King Sw Veterans AC M55-59
93 00:42:18 93 00:42:18 141 Simon Hammond Bude Rats M40-44
94 00:42:24 94 00:42:24 212 Peter Barley Tavistock AC M55-59
95 00:42:25 95 00:42:27 30 Roger Rowe Exmouth Harriers M65+
96 00:42:18 96 00:42:28 245 Helen Heard Bude Rats F35-39
97 00:42:30 97 00:42:32 322 Joe Bracher Erme Valley Harriers M40-44
98 00:42:28 98 00:42:34 582 Andy Taylor South West Road Runners M45-49
99 00:42:34 99 00:42:37 244 Mandy Wheeler South West Road Runners F35-39
100 00:42:40 100 00:42:42 219 James Ferguson South West Road Runners M55-59
101 00:42:44 101 00:42:44 577 Jon Meek Tavistock AC M45-49
102 00:42:42 102 00:42:46 29 Catherine Fewings Torbay AAC F45-49
103 00:42:44 103 00:42:49 419 Mervyn Rice Okehampton Running Club M55-59
104 00:42:51 104 00:42:51 492 Gary Clark Teignbridge Trotters M40-44
105 00:42:53 105 00:42:56 34 Ben Epps Teignbridge Trotters M20-39
106 00:42:59 106 00:43:00 168 Amelia Hall Torbay AAC F40-44
107 00:42:54 107 00:43:01 407 Bazza Frost Cornwall AC M50-54
108 00:42:56 108 00:43:01 225 Joe Kearns Launceston Road Runners M45-49
109 00:42:50 109 00:43:03 222 Tony Rippon South West Road Runners M50-54
110 00:43:04 110 00:43:04 541 Ken Tinkler Newton Abbot AC M50-54
111 00:42:52 111 00:43:08 430 David Oliver Plymstock Road Runners M45-49
112 00:43:14 112 00:43:16 404 Greg Fine Torbay AAC M55-59
113 00:43:09 113 00:43:16 263 Matthew Dominey South West Road Runners M20-39
114 00:43:19 114 00:43:18 498 Josephine Gilbert St Austell RC Female Under 20
115 00:43:11 115 00:43:20 179 Craig Macalpine Erme Valley Harriers M20-39
116 00:43:18 116 00:43:23 173 Neil Edwards   M40-44
117 00:43:34 117 00:43:34 37 Nathan Bellgrove Sydney Triathlon Group M20-39
118 00:43:35 118 00:43:38 392 Patrick Munn   M45-49
119 00:43:36 119 00:43:40 279 James Henderson Teignbridge Trotters M20-39
120 00:43:44 120 00:43:47 259 Ken Summers Erme Valley Harriers M60-64
121 00:43:53 121 00:44:08 550 John Carter Plymstock Road Runners M40-44
122 00:44:03 122 00:44:11 91 Rob Graham   M20-39
123 00:44:22 123 00:44:31 428 Mark Latchford Running Forever RC M50-54
124 00:44:25 124 00:44:32 21 Craig Churchill Teignbridge Trotters M20-39
125 00:44:30 125 00:44:34 117 Wilson Raymond Torbay AAC M60-64
126 00:44:36 126 00:44:43 559 Joanna Daniel Okehampton Running Club F40-44
127 00:44:39 127 00:44:44 352 Nick Bond Tiverton Harriers Male Under 20
128 00:44:26 128 00:44:50 47 Jamie Town   M20-39
129 00:44:38 129 00:44:52 339 Joshua Richardson Durham University Male Under 20
130 00:44:36 130 00:44:56 144 John Lambert   M50-54
131 00:44:45 131 00:45:04 273 Nick Warren   M20-39
132 00:44:54 132 00:45:06 398 Julie Payne WRN F45-49
133 00:45:04 133 00:45:06 385 Mark Livermore Erme Valley Harriers M45-49
134 00:45:04 134 00:45:06 148 Garry Player St Austell RC M40-44
135 00:44:52 135 00:45:07 246 Diane Puzey Sidmouth RC F45-49
136 00:45:00 136 00:45:07 348 Louise Barnes Haldon Trail Runners F40-44
137 00:45:00 137 00:45:09 588 Gerry Rufolo   M45-49
138 00:45:08 138 00:45:10 196 Peter Tabenor Plymouth Harriers M65+
139 00:45:00 139 00:45:10 159 Jo Bedler Bideford AAC F35-39
140 00:45:18 140 00:45:18 157 Dan Morley Exmouth Harriers Male Under 20
141 00:45:12 141 00:45:20 583 Martin Smith Royal Manor Of Portland AC M20-39
142 00:45:19 142 00:45:26 585 Maggie Hunt Fetch Everyone RC F50-54
143 00:44:58 143 00:45:28 422 Louise Tyrell   F20-34
144 00:45:21 144 00:45:28 96 Don Pearson D&c Police M50-54
145 00:45:22 145 00:45:39 466 Michael Prior   M20-39
146 00:45:36 146 00:45:42 426 Kate Lawless   F40-44
147 00:45:37 147 00:45:42 151 Keith Belt   M65+
148 00:45:44 148 00:45:47 548 Paul Knight   M20-39
149 00:45:30 149 00:45:51 124 David Loader Running Forever RC M40-44
150 00:45:34 150 00:45:52 257 Steven Collins Wimbledon Windmilers M20-39
151 00:45:43 151 00:46:02 255 Sarah Hubner   F20-34
152 00:45:40 152 00:46:04 252 Jim Durston South West Road Runners M45-49
153 00:46:02 153 00:46:07 129 Ray Brown Torbay AAC M60-64
154 00:46:01 154 00:46:11 199 Angela Martin Bude Rats F40-44
155 00:46:09 155 00:46:12 41 David Brown Truro M40-44
156 00:45:51 156 00:46:12 371 Martin Pipet St Austell RC M20-39
157 00:46:13 157 00:46:21 601 Jeremy Moore   M20-39
158 00:46:18 158 00:46:24 554 Mick Dumper   M50-54
159 00:46:06 159 00:46:27 400 John Foster   M40-44
160 00:46:16 160 00:46:31 64 Julie Towers Launceston Road Runners F45-49
161 00:46:09 161 00:46:37 223 Eric Foster Dawlish Coasters M55-59
162 00:46:34 162 00:46:40 271 Mike Erith Tavistock AC M60-64
163 00:46:26 163 00:46:42 505 Alan Cattell Exeter Harriers M50-54
164 00:46:35 164 00:46:46 220 Andy Hynds Exeter Harriers M50-54
165 00:46:40 165 00:46:49 534 Tammi Vukusic   F35-39
166 00:46:43 166 00:46:51 360 Darren Dunridge Plymouth Musketeers M40-44
167 00:46:39 167 00:46:54 409 Kathryn Wilmot Plymstock Road Runners F40-44
168 00:46:50 168 00:46:56 324 Gary Chater Launceston Road Runners M40-44
169 00:46:43 169 00:46:59 347 Hayley Ratcliff Torbay AAC F40-44
170 00:46:44 170 00:47:00 544 David Salmon Plymstock Road Runners M45-49
171 00:46:54 171 00:47:00 440 Greg Miller Okehampton Running Club M40-44
172 00:46:44 172 00:47:07 402 Neil Popham   M40-44
173 00:47:12 173 00:47:17 56 Ray Elston Exmouth Harriers M65+
174 00:47:12 174 00:47:18 403 Alice Rogers Tavistock AC Female Under 20
175 00:47:07 175 00:47:21 311 Michael Carpenter Launceston Road Runners M55-59
176 00:47:18 176 00:47:25 280 Jane Jackson Okehampton Running Club F50-54
177 00:47:20 177 00:47:34 197 Maggie Bunting Tamar Trotters F40-44
178 00:47:21 178 00:47:35 107 Helen Roper Tamar Trotters F35-39
179 00:47:15 179 00:47:36 203 Julia Stacey Tiverton Harriers F20-34
180 00:47:39 180 00:47:38 45 Zak Francis Sidmouth RC Male Under 20
181 00:47:25 181 00:47:42 236 Amanda Perry WRN F45-49
182 00:47:12 182 00:47:44 518 Simon Houghton   M20-39
183 00:47:37 183 00:47:46 88 Paul Marshall Tavistock AC M55-59
184 00:47:43 184 00:47:47 32 Claire Comber   F45-49
185 00:47:37 185 00:47:47 182 Dan Marks Erme Valley Harriers M20-39
186 00:47:37 186 00:47:52 549 Samantha Stevenson WRN F20-34
187 00:47:39 187 00:47:56 557 Tom Edwards   Male Under 20
188 00:47:44 188 00:47:59 313 Colin Flood Sidmouth RC M60-64
189 00:47:48 189 00:47:59 226 John Sanders   M45-49
190 00:47:46 190 00:48:00 338 Dominic Richardson   M50-54
191 00:47:57 191 00:48:06 320 Kevin Paull Erme Valley Harriers M45-49
192 00:47:59 192 00:48:08 500 Steven O'donoghue Haldon Trail Runners M50-54
193 00:48:04 193 00:48:11 149 Lisa Wotton St Austell RC F45-49
194 00:47:53 194 00:48:12 408 Daniel Gough   M20-39
195 00:48:04 195 00:48:14 296 Gus Hamilton   M20-39
196 00:48:07 196 00:48:19 343 Marika Dowse WRN F40-44
197 00:47:48 197 00:48:21 495 Jacki Woon   F45-49
198 00:47:48 198 00:48:21 494 Adrian Woon   M40-44
199 00:48:22 199 00:48:25 453 Hayden Stephenson   M20-39
200 00:48:19 200 00:48:28 328 Coit Notley   M20-39
201 00:48:24 201 00:48:30 270 Kate Rogers Tavistock AC F50-54
202 00:48:12 202 00:48:30 421 Andy Virgin Bude Rats M20-39
203 00:48:06 203 00:48:34 65 Vicky Murphy Plymouth Harriers F20-34
204 00:48:18 204 00:48:38 235 Neil Prady Erme Valley Harriers M45-49
205 00:48:32 205 00:48:40 153 Andy Evans   M45-49
206 00:48:08 206 00:48:40 586 Robert Webb   M40-44
207 00:48:39 207 00:48:43 63 Roger Webb South Devon AC M55-59
208 00:48:29 208 00:48:48 256 Andrew Collins   M20-39
209 00:48:39 209 00:48:50 514 Sarah Whalley Teignbridge Trotters F35-39
210 00:48:48 210 00:49:01 72 Martin Venning Launceston Road Runners M60-64
211 00:48:46 211 00:49:02 323 Janine Callard Torbay AAC F45-49
212 00:48:52 212 00:49:02 161 Linda Eastmond Bideford AAC F45-49
213 00:48:58 213 00:49:05 573 Rebecca Windemer Tavistock AC Female Under 20
214 00:49:06 214 00:49:14 336 Sharon Bowman Teignbridge Trotters F45-49
215 00:49:04 215 00:49:15 76 Baker Graeme Teignbridge Trotters M65+
216 00:49:03 216 00:49:27 121 Irene Hewings Torbay AAC F50-54
217 00:49:16 217 00:49:28 137 Maria Courtney   F40-44
218 00:49:25 218 00:49:30 333 Joanne Colling   F40-44
219 00:49:22 219 00:49:31 423 John Lee Erme Valley Harriers M50-54
220 00:49:20 220 00:49:32 447 David Pittard   M20-39
221 00:49:12 221 00:49:32 310 Stephen Wallace Teignbridge Trotters M60-64
222 00:49:05 222 00:49:36 283 Adam Loats   M20-39
223 00:49:34 223 00:49:39 31 Clive Comber   M50-54
224 00:49:30 224 00:49:46 515 Alison Moore   F35-39
225 00:49:40 225 00:49:47 39 Marilyn Cooper Okehampton Running Club F55-f59
226 00:49:29 226 00:49:48 504 Anne Acton WRN F50-54
227 00:49:31 227 00:49:50 247 Lawrence Atherton South West Road Runners M45-49
228 00:49:29 228 00:49:52 327 Peter Solly   M20-39
229 00:49:47 229 00:49:52 7 Michael Goodwin   M60-64
230 00:49:39 230 00:49:54 412 Kevin Thompson Dawlish Coasters M55-59
231 00:49:52 231 00:49:59 20 Frank Burnell Hayle Runners M55-59
232 00:49:53 232 00:50:00 574 Michael Newcombe Torrington AAC M20-39
233 00:49:44 233 00:50:04 438 Phil Hayes Uknetrunner.co.uk M50-54
234 00:49:33 234 00:50:04 439 Paul Joyce   M40-44
235 00:49:58 235 00:50:05 470 Alison Thomas Hayle Runners F35-39
236 00:49:58 236 00:50:06 390 Justin Wilkins St Austell RC M20-39
237 00:49:56 237 00:50:11 355 Justin Smallwood Exeter Rowing Club M50-54
238 00:50:01 238 00:50:13 535 Justin Peachey   M20-39
239 00:50:08 239 00:50:13 342 John Donovan Torbay AAC M55-59
240 00:50:11 240 00:50:16 138 Tessa Hearfield Torbay AAC F50-54
241 00:50:03 241 00:50:16 444 Brian Gosling Sidmouth RC M60-64
242 00:50:02 242 00:50:17 478 Ernie Barnes   M60-64
243 00:50:04 243 00:50:18 442 Valerie Mcclean South Devon AC F40-44
244 00:49:50 244 00:50:19 349 Tony Martin   M50-54
245 00:49:47 245 00:50:23 391 Jo Lake   F20-34
246 00:50:09 246 00:50:26 556 Heidi-liese Farress   F40-44
247 00:50:18 247 00:50:26 180 Kevin Besford Teignbridge Trotters M45-49
248 00:50:27 248 00:50:27 539 Jeanne Smith Newton Abbot AC F40-44
249 00:50:24 249 00:50:28 580 Naomi Flanagan South Devon AC F20-34
250 00:50:27 250 00:50:32 499 Mark Anthony Pym   M40-44
251 00:50:12 251 00:50:33 346 Mike Nicholls Running Forever RC M55-59
252 00:50:28 252 00:50:38 68 Michael Roberts Plymouth Harriers M60-64
253 00:50:14 253 00:50:47 587 Malcolm Dickson   M45-49
254 00:50:27 254 00:50:49 358 Sharon Hooper WRN F45-49
255 00:50:40 255 00:50:52 566 Andy Burgess Running Forever RC M20-39
256 00:50:35 256 00:50:57 147 Malcolm Boon Running Forever RC M20-39
257 00:50:34 257 00:50:59 74 Debbie Drake Torbay AAC F45-49
258 00:50:48 258 00:51:00 567 Kirsty Burgess   F35-39
259 00:50:57 259 00:51:01 16 Max Spence Bude Rats M40-44
260 00:50:59 260 00:51:02 456 George Oldfield   M40-44
261 00:50:45 261 00:51:03 575 Paul Hill   M45-49
262 00:51:04 262 00:51:13 85 Anne Lucas Torbay AAC F60
263 00:51:10 263 00:51:22 57 Emma Thomas WRN F45-49
264 00:51:15 264 00:51:28 370 Jane Jones Okehampton Running Club F45-49
265 00:51:14 265 00:51:31 558 Colin Edwards   M55-59
266 00:51:12 266 00:51:34 229 Malcolm Hutchings Running Forever RC M50-54
267 00:51:35 267 00:51:36 397 Allison Poyner   F40-44
268 00:51:30 268 00:51:41 341 Bryan King Plymouth Musketeers M55-59
269 00:51:29 269 00:51:41 140 Sharon Adams Plymouth Musketeers F35-39
270 00:51:27 270 00:51:42 216 Halcyon Pughe WRN F55-f59
271 00:51:40 271 00:51:48 90 Georgina Gillman   F20-34
272 00:51:38 272 00:51:51 592 Jenny Long WRN F20-34
273 00:51:40 273 00:51:51 274 Toni Vernelli   F35-39
274 00:51:31 274 00:51:56 111 Leah Jones Quantock Harriers F40-44
275 00:51:42 275 00:52:00 416 James Miller   M20-39
276 00:51:46 276 00:52:01 476 Linda Pollard Tamar Trotters F55-f59
277 00:51:43 277 00:52:04 526 Kevin O'mahoney Launceston Road Runners M65+
278 00:52:00 278 00:52:11 10 Jane Calvert Axe Valley Runners F45-49
279 00:51:40 279 00:52:14 314 Sarah Whatman   F20-34
280 00:52:01 280 00:52:15 579 Evalyn Flanagan   F60
281 00:52:10 281 00:52:21 437 Sean Morris Tamar Trotters M40-44
282 00:52:20 282 00:52:27 75 Jim Wyatt Exmouth Harriers M65+
283 00:52:16 283 00:52:28 536 Jayne West Okehampton Running Club F20-34
284 00:52:04 284 00:52:29 120 Andrew Park Torbay AAC M60-64
285 00:52:13 285 00:52:35 542 Steve Foster   M20-39
286 00:52:20 286 00:52:36 432 Sarah Watkins   F45-49
287 00:52:14 287 00:52:42 193 Jayne Lockwood South West Road Runners F40-44
288 00:52:45 288 00:53:01 86 Helen Medland Bude Rats F50-54
289 00:52:44 289 00:53:04 243 Victoria Nolan South West Road Runners F40-44
290 00:52:35 290 00:53:04 374 Sam Thurlow   M20-39
291 00:52:57 291 00:53:06 461 Kyra Hawkins Yeovil Town RRC F20-34
292 00:52:54 292 00:53:09 477 Mick Allen Exmouth Harriers M65+
293 00:53:03 293 00:53:09 269 Raoul Grantham   M40-44
294 00:53:05 294 00:53:17 568 Hayley Lowe   F20-34
295 00:53:04 295 00:53:17 448 Jenny Lowe   F20-34
296 00:53:12 296 00:53:24 599 Mandi Burroughs   F45-49
297 00:53:09 297 00:53:27 591 Izzy Watkins WRN F50-54
298 00:53:01 298 00:53:31 302 Kerrie Potter   F35-39
299 00:53:14 299 00:53:34 171 Sue Pascoe Erme Valley Harriers F35-39
300 00:53:08 300 00:53:36 52 Wendy May   F45-49
301 00:53:23 301 00:53:43 507 Carol Hansen Erme Valley Harriers F45-49
302 00:53:27 302 00:53:44 593 Louise Crisp WRN F20-34
303 00:53:16 303 00:53:45 376 Steven Ronchetti   M45-49
304 00:53:11 304 00:53:47 359 Liz Wilson Bude Rats F45-49
305 00:53:48 305 00:53:54 572 John Windemer Tavistock AC M55-59
306 00:53:50 306 00:53:57 4 Robbie Murray Bideford AAC Male Under 20
307 00:53:47 307 00:53:58 570 Neil Frediani British Airways AC M50-54
308 00:53:40 308 00:53:58 420 Sally Gostick Bude Rats F35-39
309 00:53:45 309 00:54:03 272 Emma Pearcy South West Road Runners F20-34
310 00:53:48 310 00:54:04 399 Jacquie Barnes   F40-44
311 00:53:51 311 00:54:04 69 Diane Norman WRN F45-49
312 00:53:37 312 00:54:07 303 Neil Potter   M20-39
313 00:53:43 313 00:54:10 190 John Mythen   M55-59
314 00:53:37 314 00:54:12 194 Eugene Bonner South West Road Runners M50-54
315 00:54:04 315 00:54:14 513 Mike Gutans Exeter Tri M45-49
316 00:53:35 316 00:54:20 516 Mark Willcocks Uknetrunner.co.uk M45-49
317 00:54:18 317 00:54:22 510 Phil Perkins Torbay AAC M60-64
318 00:53:52 318 00:54:25 211 Daniel Jones   M20-39
319 00:54:02 319 00:54:30 15 Jennifer Evans   F20-34
320 00:54:31 320 00:54:47 99 Derek Blackford Teignbridge Trotters M20-39
321 00:54:20 321 00:54:52 340 Louise King Plymouth Musketeers F45-49
322 00:54:38 322 00:55:00 553 James Menzies   M20-39
323 00:54:53 323 00:55:04 102 Deborah Clarke Teignbridge Trotters F35-39
324 00:54:32 324 00:55:05 210 Ben Jones   M20-39
325 00:54:50 325 00:55:08 356 Anne Smyth WRN F55-f59
326 00:54:47 326 00:55:08 547 Linda Harley   F40-44
327 00:54:38 327 00:55:12 189 Jon Talbot   M20-39
328 00:54:50 328 00:55:16 318 Jackie Tomlinson   F40-44
329 00:54:43 329 00:55:16 187 Wayne Talbot   M45-49
330 00:54:50 330 00:55:18 224 Janet Foster Dawlish Coasters F55-f59
331 00:54:58 331 00:55:21 424 Lorna Lee Plymstock Road Runners F40-44
332 00:54:47 332 00:55:21 405 Judy Lander WRN F50-54
333 00:54:58 333 00:55:21 469 Rachel Stephens Plymstock Road Runners F20-34
334 00:55:03 334 00:55:21 78 Philippa Allom Okehampton Running Club F45-49
335 00:55:13 335 00:55:25 33 Glenn Jarvis Teignbridge Trotters M65+
336 00:55:12 336 00:55:27 155 Sallie Malt   F50-54
337 00:55:05 337 00:55:32 267 Adam Alford   M20-39
338 00:55:24 338 00:55:44 169 Myra Mckay Erme Valley Harriers F60
339 00:55:37 339 00:55:54 163 Michelle Roberts Teignbridge Trotters F20-34
340 00:55:28 340 00:56:01 384 Karen Thorne WRN F20-34
341 00:55:53 341 00:56:01 427 Peter Lawless   M45-49
342 00:55:36 342 00:56:03 174 Michael Timms Bude Rats M50-54
343 00:55:58 343 00:56:06 523 Julia Adcock   F45-49
344 00:55:50 344 00:56:11 276 Tracey Mcfadden St Austell RC F45-49
345 00:55:44 345 00:56:17 287 Nigel Barnett   M20-39
346 00:55:51 346 00:56:21 521 Felicity King   F45-49
347 00:56:29 347 00:56:36 481 Katie Bullock St Austell RC F20-34
348 00:56:12 348 00:56:36 551 Deborah Carter Plymstock Road Runners F40-44
349 00:56:14 349 00:56:38 429 Iona Oliver Plymstock Road Runners F45-49
350 00:56:15 350 00:56:41 264 Laura Jacobs WRN F20-34
351 00:56:14 351 00:56:44 232 Marion Prideaux Launceston Road Runners F50-54
352 00:56:20 352 00:56:45 491 Terry Bewes Sidmouth RC M60-64
353 00:56:29 353 00:56:50 201 Margaret Kirton WRN F60
354 00:56:46 354 00:57:00 125 Alan Luffingham Okehampton Running Club M55-59
355 00:56:31 355 00:57:02 119 Helene Bond WRN F40-44
356 00:56:55 356 00:57:09 411 Stella Imong Teignbridge Trotters F55-f59
357 00:56:50 357 00:57:19 14 Eleanor Bennun   F20-34
358 00:56:54 358 00:57:20 455 Bronwen Hill   F35-39
359 00:57:18 359 00:57:41 62 Emily Macaulay WRN F20-34
360 00:57:09 360 00:57:42 304 Simon Vosper   M40-44
361 00:57:22 361 00:57:48 540 Christine Rive WRN F60
362 00:57:29 362 00:57:48 206 Graham Yarwood   M60-64
363 00:57:24 363 00:57:50 208 Clare Turner WRN F40-44
364 00:57:23 364 00:57:51 312 Bob Middleton Teign Valley RC M50-54
365 00:57:45 365 00:57:54 213 Michael Lee Erme Valley Harriers M65+
366 00:57:43 366 00:57:58 83 Jackie Chapman Launceston Road Runners F45-49
367 00:57:42 367 00:58:02 234 Bruce Hooker   M50-54
368 00:57:55 368 00:58:08 156 Joanna Luxton   F20-34
369 00:57:45 369 00:58:09 40 Jasmine Heslop   F35-39
370 00:57:38 370 00:58:10 431 Nancy Dowling WRN F60
371 00:57:40 371 00:58:13 482 Roger Hutchinson   M40-44
372 00:57:40 372 00:58:15 195 Judith Bonner South West Road Runners F45-49
373 00:57:53 373 00:58:19 317 Lee Tozer   M45-49
374 00:57:46 374 00:58:20 277 Adrian Colston South West Road Runners M45-49
375 00:57:58 375 00:58:25 94 Vanessa Zalman WRN F40-44
376 00:58:07 376 00:58:33 170 Susan Lewis   F45-49
377 00:58:14 377 00:58:33 350 Amanda Milverton Teignbridge Trotters F40-44
378 00:58:21 378 00:58:34 278 Andrea Wall Torbay AAC F45-49
379 00:58:23 379 00:58:37 294 Sam Williams   F35-39
380 00:58:22 380 00:58:45 576 Bob Burton Plymstock Road Runners M50-54
381 00:58:32 381 00:58:55 43 Sharon Knowles WRN F40-44
382 00:58:38 382 00:58:56 275 Penny Clapham Teign Valley RC F60
383 00:58:42 383 00:59:08 38 Diane Perkins   F45-49
384 00:59:08 384 00:59:25 441 Sarah Brown Sidmouth RC F20-34
385 00:59:11 385 00:59:28 253 Gemma Henderson   F20-34
386 00:59:19 386 00:59:30 268 Elisabeth Hipkins WRN F35-39
387 00:59:20 387 00:59:31 82 Sherrie Watson WRN F45-49
388 00:58:56 388 00:59:31 396 Owen Rocket   M45-49
389 00:59:16 389 00:59:33 353 Louise Brown Sidmouth RC F50-54
390 00:59:18 390 00:59:34 89 Ali Uzzell   F35-39
391 00:59:13 391 00:59:38 46 Calvin Town   M60-64
392 00:59:08 392 00:59:39 597 Teresa Norton   F35-39
393 00:59:15 393 00:59:40 8 Sue Blackburn   F40-44
394 00:59:31 394 00:59:41 512 Karen Gutans Exeter Tri F40-44
395 00:59:41 395 00:59:55 545 Cheryll Leach Launceston Road Runners F60
396 01:00:03 396 01:00:34 178 Hannah Martin WRN F35-39
397 01:00:02 397 01:00:34 479 Rachel Jermyn Run In England F40-44
398 01:00:06 398 01:00:39 288 Robin Millman   M50-54
399 01:00:22 399 01:00:42 139 Anne Lowes WRN F55-f59
400 01:00:15 400 01:00:49 331 Rhona Hope WRN F55-f59
401 01:00:31 401 01:00:54 506 Janet Cattell   F55-f59
402 01:00:57 402 01:01:08 249 Claire Littlejohns WRN F35-39
403 01:00:38 403 01:01:12 285 Gill Thorne WRN F60
404 01:01:10 404 01:01:21 464 Louise Johnson   F40-44
405 01:01:17 405 01:01:30 110 Alexandra Pickford Torbay AAC M60-64
406 01:00:52 406 01:01:31 330 Louise Trout   F20-34
407 01:01:05 407 01:01:32 600 Cynthia Richings Tamar Trotters F60
408 01:00:53 408 01:01:32 446 Beverley Clover   F40-44
409 01:02:07 409 01:02:33 345 Teresa Langler Torquay AC F20-34
410 01:02:04 410 01:02:40 309 Melitza Back WRN F50-54
411 01:02:26 411 01:02:54 319 Sharon Haycock South West Road Runners F40-44
412 01:02:19 412 01:02:56 70 Anne Roberts   F55-f59
413 01:02:29 413 01:03:01 595 Jeremy Hill   M40-44
414 01:02:49 414 01:03:14 530 Imelda Rogers WRN F45-49
415 01:02:45 415 01:03:17 118 Wilson Margaret   F60
416 01:03:03 416 01:03:26 44 Emma Fawkes WRN F20-34
417 01:03:03 417 01:03:26 27 Denise Pilcher   F40-44
418 01:02:52 418 01:03:26 54 Emma Grainger   F55-f59
419 01:03:05 419 01:03:35 109 Frank Strange   M55-59
420 01:03:15 420 01:03:44 218 Alister Ferguson South West Road Runners M20-39
421 01:03:34 421 01:04:05 565 June White   F55-f59
422 01:03:58 422 01:04:24 509 Tilde Dodd   F40-44
423 01:03:57 423 01:04:28 387 Becky Vernon Launceston Road Runners F20-34
424 01:03:58 424 01:04:29 321 Ann-marie Chater Launceston Road Runners F40-44
425 01:03:55 425 01:04:32 77 Gerald Symons Running Forever RC M55-59
426 01:04:25 426 01:04:40 373 Hazel Maclaren WRN F45-49
427 01:04:05 427 01:04:41 306 Julie O'sullivan   F40-44
428 01:04:19 428 01:04:42 485 Sarah Beacock WRN F45-49
429 01:04:23 429 01:04:46 135 Jackie Jacobs   F40-44
430 01:04:38 430 01:05:03 459 Adam Hawkins Yeovil Town RRC M55-59
431 01:05:21 431 01:05:57 543 Helen Warren WRN F45-49
432 01:06:13 432 01:06:38 23 Jane Harvey-hill Quantock Harriers F35-39
433 01:06:18 433 01:06:46 175 Alison Timms Bude Rats F45-49
434 01:06:35 434 01:07:00 452 Andrew Hammett South Devon AC M65+
435 01:06:27 435 01:07:02 561 Yvonne Gilbert WRN F50-54
436 01:07:00 436 01:07:10 362 Marissa Milton Brixham Harriers F35-39
437 01:06:43 437 01:07:17 231 Helen Norris WRN F35-39
438 01:07:00 438 01:07:25 460 Corinne Hawkins Yeovil Town RRC F50-54
439 01:07:01 439 01:07:40 406 Sera Blewitt   F35-39
440 01:07:32 440 01:08:03 104 Melanie Cox WRN F50-54
441 01:08:35 441 01:09:02 266 Nicki Knox   F20-34
442 01:08:42 442 01:09:20 61 Martin Axon Running Forever RC M40-44
443 01:09:30 443 01:10:07 114 Charles Axon Running Forever RC M20-39
444 01:09:59 444 01:10:21 449 Lita Vallance Okehampton Running Club F20-34
445 01:10:42 445 01:11:07 451 Leonora Richards South Devon AC F55-f59
446 01:11:24 446 01:11:41 241 Jessica Lynes Bude Rats F45-49
447 01:11:24 447 01:11:41 142 Nicola Hammond Bude Rats F40-44
448 01:11:07 448 01:11:42 22 Nina Shillabeer Plymstock Road Runners F55-f59
449 01:11:35 449 01:12:10 251 Michelle Cavill WRN F35-39
450 01:11:35 450 01:12:10 238 Claire Thorne Run In England F35-39
451 01:11:34 451 01:12:10 282 Emma Pateman WRN F35-39
452 01:11:35 452 01:12:10 281 Isobel Court WRN F20-34
453 01:13:17 453 01:13:48 493 Valerie Brewster WRN F60
454 01:13:43 454 01:14:13 375 Laura Hitchman   F20-34
455 01:13:43 455 01:14:20 166 Julie Fortt WRN F40-44
456 01:13:44 456 01:14:20 186 Joanna Fletcher WRN F45-49
457 01:13:55 457 01:14:27 35 Patricia Seabrook Finch Coasters F60
458 01:14:06 458 01:14:36 434 Aimee Matthews   F20-34
459 01:14:19 459 01:14:47 334 Sarah Timms   F20-34
460 01:15:08 460 01:15:13 368 Jan Walker Running Forever RC F55-f59
461 01:15:22 461 01:16:00 237 Kate Mackenzie Running Forever RC F45-49
462 01:16:38 462 01:17:16 123 Claire Salter Running Forever RC F20-34
463 01:16:37 463 01:17:16 84 Mel Axon Running Forever RC F45-49
464 01:17:55 464 01:18:24 80 Michelle Stockman   F35-39
465 01:17:57 465 01:18:26 79 Glenn Stockman   M20-39
466 01:22:05 466 01:22:35 377 Nicky Eaglesfield   F35-39
467 01:22:05 467 01:22:35 435 Lisa Gorman   F40-44
468 01:22:46 468 01:23:23 167 Chris Scanlon   F45-49
469 01:33:00 469 01:33:38 185 Linda Myles WRN F55-f59
470 01:33:00 470 01:33:38 188 Sue Talbot WRN F50-54