TAUNTON HALF MARATHON
3rd APRIL 2011
Race# Forename Surname Gender Gender Pos Category Category Pos Gun Time Pos Chip Time Rank Club
2297 Mark Jenkin Male 1 SM 1 01:10:20 1 01:10:18 1
1006 Luke Scott Male 2 SM 2 01:11:05 2 01:11:04 2 Taunton AC
1235 Daniel Alsop Male 3 SM 3 01:13:36 3 01:13:35 3 St Austell RC
1270 Rich Shelley Male 4 M40 1 01:13:52 4 01:13:49 4 Plymstock RR
2093 Chris Sabine Male 5 M40 2 01:14:20 5 01:14:17 5 Tamar Trotters
1852 Nick Hides Male 6 M45 1 01:16:20 6 01:16:17 6 Clevedon AC
2254 Lee Turner Male 7 SM 4 01:16:48 7 01:16:46 8 Torbay AC
1146 Mateusz Szala Male 8 SM 5 01:16:48 8 01:16:46 7 Sidmouth RC
1008 Andrew Cooke Male 9 SM 6 01:17:25 9 01:17:23 9 Bristol & West AC
1007 Wesley Harrison Male 10 SM 7 01:17:35 10 01:17:32 10 Serpentine RC
1009 Paul Gregg Male 11 M45 2 01:18:29 11 01:18:24 11 Tamar Trotters
1246 Clive Richards Male 12 M45 3 01:18:59 12 01:18:56 12 Clevedon AC
1794 Stuart Creech Male 13 SM 8 01:19:21 13 01:19:21 13 Minehead RC
2197 Kerry Roberts Male 14 M45 4 01:19:39 14 01:19:35 14
2416 Neil Williams Male 15 SM 9 01:20:12 15 01:20:09 15 BadTri
2160 Iain Darby Male 16 SM 10 01:20:22 16 01:20:15 16 Plymouth Coasters
2163 Richard Palmer Male 17 SM 11 01:20:56 17 01:20:52 17 Running Forever RC
2387 Nigel Fenn Male 18 SM 12 01:21:13 18 01:21:10 18 Torbay AC
1961 Steve Willis Male 19 M40 3 01:21:32 19 01:21:28 19 Taunton AC
2180 Peter Norris Male 20 M45 5 01:21:36 20 01:21:33 20 Tiverton Harriers
1285 Luke Reed Male 21 SM 13 01:21:48 21 01:21:43 22 Axe Valley Runners
1977 Steven Brookes Male 22 M45 6 01:21:59 22 01:21:54 23 Tamar Trotters
2418 Jo Meek Female 1 SL 1 01:22:13 23 01:22:10 25 Tavistock AC
1809 Nick Bryant Male 23 SM 14 01:22:14 24 01:22:10 24
2299 Ian Pang Male 24 M45 7 01:22:22 25 01:22:11 26 South West RR
1574 Dave Cutler Male 25 SM 15 01:22:29 26 01:21:39 21
2088 Tony Vesty Male 26 M45 8 01:22:36 27 01:22:27 27
1206 "Daryl ""Tarquin""" Milford Male 27 SM 16 01:22:40 28 01:22:40 29 Teignbridge Trotters
1002 Anne Luke Female 2 F50 1 01:22:44 29 01:22:39 28 Tamar Trotters
1860 Richard Clifton Male 28 M45 9 01:23:02 30 01:22:54 30 Chard RR
2040 Helen Dyke Female 3 F35 1 01:23:17 31 01:23:13 31 Poole Runners
1279 Adrian Kearns Male 29 M40 4 01:23:42 32 01:23:34 32
2350 Robin Ewings Male 30 SM 17 01:23:43 33 01:23:40 33 Tiverton Harriers
2006 Robert Tuer Male 31 SM 18 01:23:48 34 01:23:41 34 Clapham Chasers
2474 Alan Baker Male 32 SM 19 01:24:19 35 01:24:12 35 Clevedon AC
2082 Martin Brace Male 33 M40 5 01:24:26 36 01:24:22 37 Tiverton Harriers
1079 Nicholas Einchcomb Male 34 M45 10 01:24:32 37 01:24:22 38 South West RR
2496 Paul Lipman Male 35 SM 20 01:24:36 38 01:24:15 36 Shaftsbury Barnet
2035 Paul Cuff Male 36 SM 21 01:24:51 39 01:24:47 39 Taunton AC
2009 Jack Batten Male 37 SM 22 01:25:08 40 01:25:04 40
2259 Caroline Hewitt Female 4 F45 1 01:25:10 41 01:25:07 41 Tiverton Harriers
2411 Stuart Jervis Male 38 SM 23 01:25:14 42 01:25:13 42
1196 Daniel Talbot Male 39 SM 24 01:25:46 43 01:25:39 44 Running Forever RC
2343 Michael Baker Male 40 SM 25 01:26:08 44 01:25:34 43
1851 Steven James Male 41 SM 26 01:26:13 45 01:26:09 45 Clevedon AC
1043 Graham Bell Male 42 SM 27 01:26:24 46 01:26:18 47
1430 Clive Harwood Male 43 M60 1 01:26:25 47 01:26:19 48 Wells City Harriers
2438 Tim Peters Male 44 SM 28 01:26:28 48 01:26:23 49
2366 Mike Phillips Male 45 M40 6 01:26:31 49 01:26:15 46 North Devon RR
2332 Jenny Moore Female 5 F45 2 01:26:31 50 01:26:24 50 Wells City Harriers
2386 Wendy Urban Female 6 F45 3 01:26:36 51 01:26:30 51 Torbay AC
1233 Jason Cropton Male 46 SM 29 01:26:46 52 01:26:39 54 Stroud AC
1067 Joe De Silva Male 47 SM 30 01:26:52 53 01:26:37 52
1916 Dominic Taylor-jones Male 48 SM 31 01:27:03 54 01:26:53 56 Weston AC
1862 Nigel Morgan Male 49 SM 32 01:27:25 55 01:26:40 55 Minehead RC
1104 Stuart Philps Male 50 M45 11 01:27:32 56 01:27:23 57 Bideford AAC
2280 Dave Oaten Male 51 M45 12 01:27:36 57 01:27:26 58
1746 Mark Fisher Male 52 SM 33 01:27:37 58 01:27:30 59
2279 Adrian Noble Male 53 M45 13 01:27:50 59 01:27:40 62 Weston AC
2283 Andy Charles Male 54 M45 14 01:27:55 60 01:27:38 60 Tamar Trotters
1869 Richard Cave Male 55 M40 7 01:27:56 61 01:27:41 63 Chard RR
1633 Tyne Govier Male 56 SM 34 01:28:00 62 01:27:45 64
2126 Maxim Zaraisky Male 57 SM 35 01:28:01 63 01:27:40 61
2085 Daniel Sheldrick Male 58 SM 36 01:28:01 64 01:26:37 53 Running Forever RC
1915 Kieron Mumford Male 59 SM 37 01:28:03 65 01:27:57 65 Littledown Harriers
2049 Natalie Kolodziej Female 7 SL 2 01:28:08 66 01:28:02 66 Serpentine RC
2034 John Morgan Male 60 SM 38 01:28:19 67 01:28:12 67 Yeovil Town RRC
1076 Serane Burd Female 8 SL 3 01:28:30 68 01:28:22 69 Womens Running Network
1030 Gary Clark Male 61 M40 8 01:28:37 69 01:28:30 70 Teignbridge Trotters
1492 Richard Easton Male 62 SM 39 01:28:40 70 01:28:35 71
2164 Jeremy Greenslade Male 63 SM 40 01:28:56 71 01:28:52 75 Running Forever RC
1040 Stuart Collins Male 64 M50 1 01:28:57 72 01:28:45 73
1345 Stuart Paul Male 65 SM 41 01:29:00 73 01:28:54 76
1278 Allan Wallace Male 66 SM 42 01:29:08 74 01:29:05 77 Glasgow VA Runners
1217 Martin Lock Male 67 M45 15 01:29:12 75 01:28:44 72
1802 Steven Selby Male 68 M45 16 01:29:19 76 01:28:21 68 Quantock Harriers
1230 Stephen Barker Male 69 SM 43 01:29:22 77 01:29:10 78
1282 Laura Croker Female 9 F35 2 01:29:44 78 01:29:40 82 Clevedon AC
2464 Dave Downs Male 70 M50 2 01:29:50 79 01:29:33 80
2288 Paul Wilsmore Male 71 M60 2 01:29:54 80 01:29:37 81 Tamar Trotters
2155 Michael Jones Male 72 M40 9 01:29:56 81 01:29:40 83
1234 Brett Rogers Male 73 SM 44 01:30:04 82 01:29:56 85 Langport Runners
2207 Phil Richards Female 10 F35 3 01:30:07 83 01:29:49 84 Weston AC
1166 Greg Howe Male 74 SM 45 01:30:15 84 01:30:07 86
2405 Mike Vallis Male 75 M40 10 01:30:24 85 01:29:17 79
1058 Joshua Paparo Male 76 SM 46 01:30:28 86 01:30:19 89 Serpentine RC
1281 Phillip Tomlinson Male 77 M40 11 01:30:40 87 01:30:19 88 Weston AC
2420 Ross Neads Male 78 SM 47 01:30:42 88 01:28:49 74
2331 Martin Shoots Male 79 M45 17 01:30:46 89 01:30:29 90
1052 Claire Morgan-Hughes Female 11 F35 4 01:30:47 90 01:30:38 92
2086 Neil Maston Male 80 M50 3 01:30:47 91 01:30:19 87 Clevedon AC
2403 Tim Jones Male 81 M55 1 01:30:48 92 01:30:30 91 North Devon RR
1985 Bryan Morley Male 82 M40 12 01:30:51 93 01:30:40 94 Weston AC
2201 Jamie Blackman Male 83 SM 48 01:30:59 94 01:30:41 95 Bideford AAC
1113 Daniel Mitchell Male 84 SM 49 01:31:05 95 01:30:57 99
2190 Nathan White Male 85 SM 50 01:31:16 96 01:30:48 97 Haldon Trail Runners
1799 Adam Tuaima Male 86 M40 13 01:31:18 97 01:30:42 96
243 Chris Charnock Male 87 M40 14 01:31:26 98 01:31:05 102 Kirton Krawlers
1508 Andrew Procter Male 88 SM 51 01:31:29 99 01:31:23 104
2218 Neil Robertson Male 89 M50 4 01:31:31 100 01:31:21 103
2121 Richard Veale Male 90 SM 52 01:31:31 101 01:31:25 105
1172 Martin Holley Male 91 M40 15 01:31:39 102 01:31:31 108 Chard RR
1974 Andrew Hanson Male 92 SM 53 01:31:44 103 01:30:40 93
1690 Sam Jones Male 93 SM 54 01:31:46 104 01:31:35 111
2447 Paul Arrowsmith Male 94 SM 55 01:31:46 105 01:31:34 110 East Cornwall Harriers
2067 Rich Warne Male 95 M45 18 01:31:48 106 01:31:30 106 Plymstock RR
2440 Paul Penrose Male 96 M40 16 01:31:50 107 01:30:59 100 Plymouth tri club
1740 Marcus Adams Male 97 SM 56 01:31:50 108 01:31:30 107
2007 Dave Cowell Male 98 M45 19 01:31:59 109 01:31:49 114 Weston AC
1930 Stuart McLean Male 99 SM 57 01:32:03 110 01:31:50 115
1928 Roderick Mclean Male 100 SM 58 01:32:03 111 01:31:53 116
2154 Keith Taylor Male 101 M45 20 01:32:07 112 01:31:47 113
1769 Richard Elston Male 102 M40 17 01:32:13 113 01:32:06 119
1284 Chris wadey Male 103 SM 59 01:32:17 114 01:30:53 98 Chard RR
1908 Phil Spencer Male 104 M45 21 01:32:18 115 01:32:08 120 Tiverton Harriers
1829 Abhay Bygott Male 105 SM 60 01:32:20 116 01:31:59 117
1864 Ben Coldicott Male 106 SM 61 01:32:20 117 01:31:00 101
2256 James Bryant Male 107 SM 62 01:32:22 118 01:32:10 121 Christchurch Runners
1238 Thomas Burman Male 108 SM 63 01:32:23 119 01:32:17 123 Teignbridge Trotters
2239 Stuart Anderson Male 109 M45 22 01:32:26 120 01:32:06 118
2287 Mark Jones Male 110 M40 18 01:32:29 121 01:31:40 112
2319 John Crocker Male 111 M45 23 01:32:34 122 01:32:28 124 Teignbridge Trotters
2138 Michael Cruse Male 112 SM 64 01:32:36 123 01:31:31 109
1620 Ben Hall Male 113 SM 65 01:33:08 124 01:32:54 127
2209 James Walker Male 114 SM 66 01:33:08 125 01:33:03 129 Royal Marines
2050 Mark Westcott Male 115 SM 67 01:33:08 126 01:32:16 122
2084 Eddie Gray Male 116 M45 24 01:33:13 127 01:32:50 126 Quantock Harriers
1171 Christopher Violet Male 117 M40 19 01:33:18 128 01:32:43 125 Barnet & District AC
2488 Russell Cleave Male 118 SM 68 01:33:24 129 01:33:20 132 Torbay AC
1992 Cathy Fewings Female 12 F45 4 01:33:29 130 01:33:15 131 Torbay AC
2230 Andrew Thomas Male 119 M45 25 01:33:50 131 01:33:35 133
2320 Ian Snow Male 120 M60 3 01:33:57 132 01:33:49 135 Torrington AAC
1948 Victoria Plummer Female 13 SL 4 01:33:59 133 01:33:13 130 Team Bath AC
1913 Ian Rogers Male 121 SM 69 01:34:11 134 01:33:59 137
1912 Linda Rogers Female 14 SL 5 01:34:14 135 01:34:01 138
29 Louisa Ruderman Female 15 SL 6 01:34:20 136 01:34:13 139 Serpentine RC
1683 Adam Clapperton Male 122 SM 70 01:34:20 137 01:33:57 136
2182 Ross Baker Male 123 SM 71 01:34:22 138 01:33:45 134 Quantock Harriers
1841 James Beach Male 124 SM 72 01:34:26 139 01:34:19 143
2202 Neil Wallace Male 125 M50 5 01:34:27 140 01:34:16 141 Clevedon AC
2215 Ravenna Brown Female 16 SL 7 01:34:32 141 01:34:16 142
1889 Nick Wiles Male 126 M45 26 01:34:32 142 01:34:15 140
2080 Joe Bracher Male 127 M40 20 01:34:39 143 01:34:32 147 Erme Valley Harriers
1274 Tobias Hinchliffe Male 128 SM 73 01:34:45 144 01:34:27 145
1273 John Hinchliffe Male 129 M55 2 01:34:48 145 01:34:29 146
1179 Richard Luke Male 130 M55 3 01:34:57 146 01:34:37 149 Tamar Trotters
2087 Liene Penny Female 17 SL 8 01:34:58 147 01:34:41 150 Taunton AC
1943 Mish Barlow-Graham Female 18 SL 9 01:35:03 148 01:34:33 148 Salisbury AC
1808 Andrew Langham Male 131 SM 74 01:35:08 149 01:34:20 144
1108 John Cox Male 132 M60 4 01:35:13 150 01:34:57 153 Langport Runners
2315 Neil Marke Male 133 M45 27 01:35:14 151 01:35:03 155 Bideford AAC
1177 John McNeilly Male 134 M60 5 01:35:15 152 01:35:06 156 Great Western Runners
1142 Jon Helyer Male 135 M40 21 01:35:16 153 01:35:02 154 Hydro Harriers 
2282 Dean Titchener Male 136 SM 75 01:35:16 154 01:32:55 128 Torbay AC
2012 Aidan Debard Male 137 M40 22 01:35:18 155 01:34:55 152
1893 Alex Bailey Male 138 SM 76 01:35:19 156 01:34:50 151
1979 Alistair Bartlett Male 139 SM 77 01:35:24 157 01:35:12 158
1877 Tom Wallace Male 140 SM 78 01:35:24 158 01:35:13 159
1938 Russell Worgan Male 141 M40 23 01:35:29 159 01:35:06 157 Quantock Harriers
2452 Lisa Tucker Female 19 F35 5 01:35:40 160 01:35:24 161
2021 Stephen Sirdefield Male 142 M45 28 01:35:41 161 01:35:29 164 Tiverton Harriers
2200 Alan Williams Male 143 SM 79 01:35:50 162 01:35:32 166 Tamar Trotters
1033 Richard Drewett Male 144 M45 29 01:35:51 163 01:35:40 168
2156 Kevin Crouch Male 145 SM 80 01:35:51 164 01:35:26 163
2269 Steve Selley Male 146 M45 30 01:36:08 165 01:35:51 169 Tiverton Harriers
1226 Jane Seaman Female 20 F45 5 01:36:16 166 01:35:52 170 Quantock Harriers
2433 Matija Klanjscek Male 147 SM 81 01:36:22 167 01:36:12 172
1204 Davina Blanchard Female 21 F40 1 01:36:28 168 01:36:16 173 South West RR
1276 Simon Goodman Male 148 SM 82 01:36:32 169 01:36:24 178
1783 Nik Whalley Male 149 SM 83 01:36:34 170 01:36:27 179 South Molton Strugglers
1470 Richard Addy Male 150 M40 24 01:36:38 171 01:35:33 167
2076 Nick Chapman Male 151 SM 84 01:36:41 172 01:36:23 177 Taunton AC
2423 Andrew Ludlam Male 152 M50 6 01:36:48 173 01:35:26 162 Teignbridge Trotters
2321 Vernon Gillard Male 153 M45 31 01:36:50 174 01:36:37 183 Honiton RC
1197 Peter Timmons Male 154 M45 32 01:36:58 175 01:36:00 171 Royal Manor of Portland AC
2465 Bruce Campbell Male 155 M40 25 01:36:59 176 01:36:20 175 Teignbridge Trotters
1175 Kahtryn Hough Female 22 F45 6 01:37:03 177 01:36:50 187 South West RR
1876 James Hedditch Male 156 SM 85 01:37:05 178 01:35:31 165
1129 Kenneth Berry Male 157 M45 33 01:37:05 179 01:36:56 189 Watford Joggers
2475 Mathieu Simard Male 158 SM 86 01:37:11 180 01:36:50 186
2494 George Watkins Male 159 SM 87 01:37:11 181 01:36:49 185
1059 Josh Harris Male 160 SM 88 01:37:12 182 01:35:20 160 Weston AC
1314 Chris Speed Male 161 SM 89 01:37:12 183 01:36:49 184
1634 Mark Dixon Male 162 M40 26 01:37:20 184 01:36:53 188
1329 Matt Wright Male 163 SM 90 01:37:24 185 01:37:10 191
2459 Peter Sunnucks Male 164 SM 91 01:37:27 186 01:36:28 181
2480 Timothy Alcock Male 165 M40 27 01:37:44 187 01:36:35 182
1554 Ed Chedzoy Male 166 SM 92 01:37:56 188 01:37:41 196
1482 Shaun Grinter Male 167 SM 93 01:37:59 189 01:37:36 195
1135 Guy Loader Male 168 SM 94 01:38:01 190 01:37:00 190
2378 Sharon Johnson Female 23 F40 2 01:38:09 191 01:37:23 194
2428 Jeremy Rossiter Male 169 SM 95 01:38:11 192 01:36:28 180
2390 Jon Hanson Male 170 M55 4 01:38:19 193 01:37:19 193 Sidmouth RC
1685 Rob Organ Male 171 SM 96 01:38:21 194 01:37:58 199
1115 Michael Bryant Male 172 M50 7 01:38:22 195 01:38:13 203
1181 Nigel Nobbs Male 173 M45 34 01:38:23 196 01:38:08 201
1742 Hannah Taunton Female 24 SL 10 01:38:33 197 01:38:24 205 Taunton AC
1787 David Davenport Male 174 M40 28 01:38:34 198 01:37:17 192
2132 Jenny Blythe Female 25 F40 3 01:38:43 199 01:38:23 204
1543 James Biggs Male 175 SM 97 01:38:50 200 01:36:18 174
1838 David Bond Male 176 SM 98 01:38:51 201 01:38:45 212
2068 Matt Ostler Male 177 SM 99 01:38:52 202 01:36:20 176
1866 Anthony Finn Male 178 SM 100 01:39:11 203 01:39:06 218
1903 James Willis Male 179 SM 101 01:39:19 204 01:38:45 211
2039 Neil Husband Male 180 M45 35 01:39:23 205 01:38:32 206 Plymouth tri club
2248 Richard Rae Male 181 M45 36 01:39:25 206 01:39:09 220
1768 Denis Violet Male 182 M50 8 01:39:26 207 01:38:50 214
2011 David Manning Male 183 SM 102 01:39:29 208 01:39:16 223
2430 Marc Scholz Male 184 SM 103 01:39:33 209 01:38:12 202
1090 Christopher Garner Male 185 SM 104 01:39:37 210 01:39:13 222
1467 Patricia Soendgen-Brown Female 26 F35 6 01:39:39 211 01:38:50 213
1801 Matt Price Male 186 M40 29 01:39:41 212 01:38:42 208
1221 Roger Saunders Male 187 M55 5 01:39:41 213 01:39:23 227 Honiton RC
1423 Alastair Temblett Male 188 SM 105 01:39:47 214 01:37:42 197
1688 Tom Fursdon Male 189 SM 106 01:39:47 215 01:39:03 216
1201 Mandy Wheeler Female 27 F35 7 01:39:48 216 01:39:33 232 South West RR
2407 David Schiller Male 190 M40 30 01:39:48 217 01:39:27 230
1776 Jonathan Seymour Male 191 M40 31 01:39:50 218 01:39:18 225
1935 Joe Brina Male 192 SM 107 01:39:50 219 01:39:29 231
1556 Ian Angell Male 193 SM 108 01:39:51 220 01:39:21 226
1018 Robert Spoors Male 194 M55 6 01:39:52 221 01:39:18 224
1784 Paul Spence Male 195 M50 9 01:39:53 222 01:37:58 200
1259 Craig Churchill Male 196 SM 109 01:39:59 223 01:39:45 241 Teignbridge Trotters
1139 Tracey Hulland Female 28 F40 4 01:40:00 224 01:38:40 207 South Molton Strugglers
2415 Catherine Williams Female 29 SL 11 01:40:04 225 01:39:48 242 BadTri
1072 Tom Werner Male 197 M45 37 01:40:05 226 01:39:06 217 Quantock Harriers
1849 Robert Cregan Male 198 M40 32 01:40:12 227 01:39:09 221
2198 Sam Wallis Male 199 SM 110 01:40:14 228 01:38:44 210
1094 Allen Taylor Male 200 SM 111 01:40:16 229 01:39:55 244
2394 Joe Dunster Male 201 SM 112 01:40:19 230 01:37:55 198
1464 Chris Price Male 202 SM 113 01:40:20 231 01:39:26 229
2361 Don Marsh Male 203 M45 38 01:40:24 232 01:40:10 250 Bideford AAC
1141 Mark Latchford Male 204 M50 10 01:40:24 233 01:39:06 219 Running Forever RC
2057 Adrien Clark Male 205 SM 114 01:40:25 234 01:40:06 249 Plymstock RR
1767 Matt Frost Male 206 SM 115 01:40:27 235 01:39:55 245
1560 Jon Ellis-smith Male 207 M40 33 01:40:31 236 01:39:35 233
1057 Mark Hamling Male 208 M50 11 01:40:33 237 01:40:18 252 Teignbridge Trotters
2146 Alex Perrone Male 209 M45 39 01:40:33 238 01:40:00 246
1193 Andy Burgess Male 210 SM 116 01:40:36 239 01:39:50 243 Running Forever RC
1162 Amanda Palmer Female 30 F35 8 01:40:37 240 01:39:38 234
1709 Lewis Kenworthy Male 211 SM 117 01:40:44 241 01:39:41 239
1686 Michael Parsons Male 212 SM 118 01:40:47 242 01:39:39 235
1060 David Morgan  Male 213 SM 119 01:40:47 243 01:38:43 209
2419 Matthew Jones Male 214 SM 120 01:40:48 244 01:40:02 247
2400 Lorin Young Female 31 SL 12 01:40:49 245 01:40:28 258
2004 Kevin Paull Male 215 M45 40 01:40:51 246 01:40:16 251 Erme Valley Harriers
2192 Chris Hewlins Male 216 SM 121 01:41:01 247 01:40:46 261 Plymouth tri club
1173 Janet Watson Female 32 F55 1 01:41:06 248 01:40:47 263 Falmouth RR
1283 Jonathan Weeks Male 217 SM 122 01:41:09 249 01:40:28 257 Running Forever RC
1946 Mark Powell Male 218 SM 123 01:41:10 250 01:38:52 215
2409 Matt Sommers Male 219 SM 124 01:41:14 251 01:39:42 240
1995 Mark Uff Male 220 M40 34 01:41:20 252 01:41:03 267
1682 Sean Doherty Male 221 SM 125 01:41:27 253 01:39:25 228
1509 Shane Johnson Male 222 M40 35 01:41:28 254 01:40:55 265
1955 Louise Kelsey Female 33 F35 9 01:41:29 255 01:39:40 237 Tamar Trotters
1676 Alan Hall Male 223 M45 41 01:41:35 256 01:39:40 236
1352 Tom Newman Male 224 SM 126 01:41:35 257 01:41:12 271
1525 Patrick Hall Male 225 SM 127 01:41:37 258 01:41:09 270
2483 Karen Weir Female 34 F35 10 01:41:38 259 01:41:23 278 Ranelagh Harriers
1873 Richard Killick Male 226 M45 42 01:41:40 260 01:39:41 238
1241 Janet Hewlett Female 35 F40 5 01:41:41 261 01:40:04 248 Minehead RC
2436 Andrew Stewart Male 227 SM 128 01:41:42 262 01:41:13 272
1263 Hayley Marriott Female 36 F35 11 01:41:44 263 01:41:17 275
2478 Matthew Loughrey-Robinson Male 228 M45 43 01:41:47 264 01:41:27 281 East Cornwall Harriers
1229 Dave Broadbent Male 229 SM 129 01:41:47 265 01:41:37 285 Weston AC
1720 Tristan Bailey Male 230 SM 130 01:41:49 266 01:40:25 253
2105 Mark Howell Male 231 SM 131 01:42:00 267 01:41:25 280
1107 Richard Potts Male 232 SM 132 01:42:00 268 01:40:27 255
1046 Rose Harvey Female 37 F35 12 01:42:04 269 01:41:01 266 Yeovil Town RRC
1471 Wayne Crocker Male 233 SM 133 01:42:07 270 01:41:15 273
2158 Dominic Dennis-Browne Male 234 M45 44 01:42:10 271 01:41:43 288
1736 Robin Upton Male 235 SM 134 01:42:12 272 01:41:39 287
1253 Kirsty McMakin Female 38 SL 13 01:42:12 273 01:41:39 286 Running Forever RC
1155 Jackie Batten Female 39 F40 6 01:42:22 274 01:40:45 260 Minehead RC
1341 Terry Field Male 236 M65 1 01:42:24 275 01:42:09 302
1693 Robert Wells Male 237 SM 135 01:42:25 276 01:40:28 256
2092 Elaine Fields Female 40 F35 13 01:42:26 277 01:42:11 304 South Molton Strugglers
2370 Steve Sanders Male 238 M50 12 01:42:27 278 01:40:30 259 Bideford AAC
1354 Sue Bidgood Female 41 F50 2 01:42:29 279 01:42:17 307
2324 Stephen Griffiths Male 239 M40 36 01:42:29 280 01:40:26 254 Yeovil Town RRC
1751 Stuart Whitemore Male 240 M45 45 01:42:31 281 01:42:05 296
1280 Steve Woodley Male 241 SM 136 01:42:33 282 01:42:08 299
1183 David Loader Male 242 M40 37 01:42:34 283 01:41:05 268 Running Forever RC
1679 Mark Cooksley Male 243 SM 137 01:42:35 284 01:42:23 311 University of Plymouth AC
1823 Sally Tovey Female 42 F40 7 01:42:35 285 01:42:16 306 Running Forever RC
1886 Paul Cave Male 244 M45 46 01:42:37 286 01:42:03 295
1049 Ashley Wright Male 245 M40 38 01:42:37 287 01:42:10 303
1069 Salter Ian Male 246 SM 138 01:42:39 288 01:42:20 309 Hydro Harriers 
1138 Phil Pennington Male 247 M45 47 01:42:39 289 01:41:18 276 South Molton Strugglers
1911 Graham Bentley Male 248 M45 48 01:42:39 290 01:42:25 312 Quantock Harriers
1773 Jordan Blakesley Male 249 SM 139 01:42:41 291 01:41:06 269
2402 Sean Fitzgerald Male 250 SM 140 01:42:41 292 01:40:51 264
2466 Richard Staunton Male 251 M40 39 01:42:43 293 01:40:46 262 Running Forever RC
1507 Mark Rolfe Male 252 M40 40 01:42:52 294 01:42:18 308
1145 Robert Emery Male 253 M55 7 01:42:54 295 01:42:43 317 Hogweed Trotters
1596 Tom Lewis Male 254 SM 141 01:42:54 296 01:41:29 284
2232 Michael Price Male 255 M50 13 01:42:57 297 01:41:15 274
1643 Andrew Wooff Male 256 SM 142 01:43:01 298 01:42:08 300
2463 Gabby Downs Female 43 F45 7 01:43:02 299 01:42:44 318
2107 Joe Dyer Male 257 M40 41 01:43:02 300 01:41:54 292
2294 Andrew Dixon Male 258 M40 42 01:43:04 301 01:41:53 291
1248 Jakko Bailey Male 259 M55 8 01:43:05 302 01:42:15 305 Crewkerne RC
2226 Helen Jenkins Female 44 SL 14 01:43:06 303 01:42:28 314
1061 Tracy Elphick Female 45 F35 14 01:43:06 304 01:42:53 325 Teignbridge Trotters
1062 Nathan Elphick Male 260 M40 43 01:43:06 305 01:42:53 324 Teignbridge Trotters
2334 Nick McMahon Male 261 M55 9 01:43:07 306 01:42:48 320 Erme Valley Harriers
2308 Maria Wadey Female 46 F40 8 01:43:07 307 01:41:29 283 Chard RR
1586 Craig Stone Male 262 SM 143 01:43:11 308 01:41:23 279
2175 Hannah Baker Female 47 SL 15 01:43:18 309 01:41:54 294
1294 Andy Marshall Male 263 SM 144 01:43:19 310 01:41:46 289 6 Rifles
2383 Andrew Hodges Male 264 M40 44 01:43:24 311 01:42:23 310 Team AVS
2028 Robert Ogden Male 265 M60 6 01:43:26 312 01:43:05 327
2250 Adrian Woon Male 266 M40 45 01:43:27 313 01:41:20 277
2485 Nikki Guiver Female 48 F40 9 01:43:28 314 01:41:53 290 Yeovil Town RRC
2208 Andrew Gussey Male 267 M40 46 01:43:29 315 01:42:29 315
1725 Sarah Higgins Female 49 F40 10 01:43:31 316 01:42:40 316
1436 Paul Taylor Male 268 M40 47 01:43:33 317 01:43:09 329
1905 Stuart Moulson Male 269 M40 48 01:43:33 318 01:43:15 333 Teignbridge Trotters
2367 Nathan Draper Male 270 SM 145 01:43:35 319 01:42:46 319 Quantock Harriers
2251 Jacki Woon Female 50 F45 8 01:43:35 320 01:41:28 282
2275 Oliver Teal Male 271 SM 146 01:43:35 321 01:43:05 328
1657 Matt Crowley Male 272 SM 147 01:43:40 322 01:41:54 293
2043 Joe Greenwood Male 273 SM 148 01:43:40 323 01:42:07 297
2079 Jennie Cooling Female 51 SL 16 01:43:41 324 01:43:22 335 Running Forever RC
2353 Rob Graham Male 274 SM 149 01:43:51 325 01:42:52 322 South West RR
2044 Jonathan Hillier Male 275 M50 14 01:43:52 326 01:42:50 321
1665 Trudi Smith Female 52 F35 15 01:43:55 327 01:42:08 298 South West RR
1890 Simon Bunday Male 276 M50 15 01:43:56 328 01:43:28 338
1489 Leslie Vickery Male 277 M50 16 01:43:59 329 01:43:14 332
1542 Robert Luke Male 278 M45 49 01:44:06 330 01:42:08 301 South West RR
1262 Paula Hall Female 53 F45 9 01:44:09 331 01:43:41 346 Clevedon AC
1169 Charlie Crocker Female 54 F40 11 01:44:12 332 01:42:28 313
1036 Colin Flood Male 279 M60 7 01:44:12 333 01:43:35 343
2100 Jon Geary Male 280 SM 150 01:44:12 334 01:43:13 331
1932 Tara Rufus Female 55 F35 16 01:44:13 335 01:43:27 337
1205 Andy White Male 281 M45 50 01:44:17 336 01:43:56 353 Hydro Harriers 
1756 David Stone Male 282 M40 49 01:44:23 337 01:43:18 334
2493 Liam Thompson Male 283 M55 10 01:44:23 338 01:44:03 357
1299 Paul Hazeldine Male 284 SM 151 01:44:24 339 01:44:00 356
2349 Keely Lambert Female 56 SL 17 01:44:27 340 01:44:16 365
1089 Simon Morris Male 285 M50 17 01:44:29 341 01:44:06 361
1343 Richard Smith Male 286 M40 50 01:44:31 342 01:43:29 340
1012 Andy Buswell Male 287 M45 51 01:44:31 343 01:44:07 362 Real Buzz Run Britain
1615 Stephen Wray Male 288 SM 152 01:44:32 344 01:44:04 359
2150 Steve Doone Male 289 M40 51 01:44:32 345 01:44:03 358
1242 Peter Blakesley Male 290 M50 18 01:44:34 346 01:42:57 326 Teignbridge Trotters
2398 Naomi Cooper Female 57 SL 18 01:44:39 347 01:43:32 341
2274 Ellouise Griggs Female 58 SL 19 01:44:43 348 01:43:35 344
1137 Trusha Yadave Female 59 SL 20 01:44:46 349 01:44:33 375 LDWA
1039 Ian Mackenzie Male 291 M65 2 01:44:54 350 01:44:28 371
1038 Rachael Mackenzie Female 60 F40 12 01:44:55 351 01:44:29 372
1969 Adrian Marshall Male 292 M60 8 01:44:56 352 01:44:48 378 Weston AC
1689 Oliver Webb Male 293 SM 153 01:44:56 353 01:43:54 350
1642 Harry Rouse Male 294 SM 154 01:44:57 354 01:42:52 323
2369 Jo Bedler Female 61 F35 17 01:45:01 355 01:43:47 348 Bideford AAC
1662 Tom Collins Male 295 SM 155 01:45:02 356 01:44:23 368
1045 Kate Hughes Female 62 F40 13 01:45:11 357 01:43:55 352
1741 Shaun Parker Male 296 SM 156 01:45:15 358 01:44:22 367
1988 Jon Grover Male 297 SM 157 01:45:17 359 01:44:27 370 Yeovil Town RRC
2110 Jennifer Hills Female 63 SL 21 01:45:18 360 01:44:26 369
1336 Robert Colebrooke Male 298 SM 158 01:45:20 361 01:43:10 330
1194 Joanna Boon Female 64 SL 22 01:45:24 362 01:43:56 354 Running Forever RC
1821 Wayne Fennell Male 299 SM 159 01:45:27 363 01:44:32 374 North Devon RR
2072 Michael Woodland Male 300 M55 11 01:45:29 364 01:44:55 382 Erme Valley Harriers
1114 Chris Mitchell Male 301 M55 12 01:45:31 365 01:43:58 355
2026 Ian Stone Male 302 SM 160 01:45:31 366 01:43:37 345
2221 Tony Watts Male 303 M40 52 01:45:32 367 01:43:54 349 Yeovil Town RRC
2222 Jon Rowe Male 304 SM 161 01:45:32 368 01:43:55 351 Yeovil Town RRC
2356 Kathryn Hall Female 65 F35 18 01:45:39 369 01:45:03 385
1927 Ann Le Bek Female 66 F45 10 01:45:40 370 01:44:17 366
2002 Joyce Rendell Female 67 F55 2 01:45:43 371 01:44:58 383
1386 Martin Robinson Male 305 SM 162 01:45:43 372 01:43:33 342
1967 Graham Partridge Male 306 M55 13 01:45:46 373 01:44:06 360 South West RR
2047 Tomas Simko Male 307 SM 163 01:45:46 374 01:43:28 339
2048 Michal Pekar Male 308 SM 164 01:45:47 375 01:43:25 336
1764 Alan Heard Male 309 M55 14 01:45:49 376 01:45:34 393 Bideford AAC
1805 Jackie Wiggins Female 68 F35 19 01:45:50 377 01:44:53 381
1025 Rebecca Kerr Female 69 SL 23 01:45:50 378 01:45:27 389
1186 Bruce Pedrick Male 310 M40 53 01:45:51 379 01:43:44 347 Tamar Trotters
2112 Sean Monk Male 311 M45 52 01:45:53 380 01:45:21 388
2307 Neil Aggett Male 312 SM 165 01:46:05 381 01:44:08 363
1826 Robert Angus Male 313 SM 166 01:46:08 382 01:45:47 399
1497 Peter Royle Male 314 SM 167 01:46:09 383 01:44:59 384
2340 Steve Hookins Male 315 M40 54 01:46:09 384 01:45:48 400
2189 Martin Pearson Male 316 SM 168 01:46:09 385 01:45:31 392
2376 Stephanie Ross Female 70 F50 3 01:46:10 386 01:45:47 398 Teignbridge Trotters
2434 Michael Gammon Male 317 SM 169 01:46:17 387 01:45:34 394 North Devon RR
1317 Andrew Smith Male 318 M50 19 01:46:17 388 01:45:54 402
1319 Philip Pearce Male 319 M50 20 01:46:18 389 01:45:53 401
1348 Tom Bond Male 320 SM 170 01:46:18 390 01:44:49 379
1085 Sarah Schutte Female 71 SL 24 01:46:19 391 01:45:54 403 Teignbridge Trotters
2139 Hywel Daniels Male 321 SM 171 01:46:19 392 01:44:41 376
1054 Lesley Roberts Female 72 F40 14 01:46:21 393 01:44:31 373 Sidmouth RC
2323 Alan Littlejohns Male 322 M60 9 01:46:25 394 01:45:44 397 Launceston RR
2468 Phil Hayes Male 323 M50 21 01:46:27 395 01:45:58 406
1997 Lee Bond Male 324 SM 172 01:46:27 396 01:46:00 408
2484 Dan Adams Male 325 SM 173 01:46:27 397 01:45:59 407 Kintbury Harriers
2431 Jackie Evans Female 73 F45 11 01:46:28 398 01:44:13 364 Minehead RC
1428 Adam Mcgwyer Male 326 SM 174 01:46:31 399 01:44:45 377
1419 Tim Silverwood Male 327 SM 175 01:46:33 400 01:44:52 380
1971 Geraldine Hope Female 74 F40 15 01:46:36 401 01:46:17 413 Weston AC
1392 Matt Bond Male 328 SM 176 01:46:39 402 01:46:19 414
2360 Rowland Lyons Male 329 M45 53 01:46:40 403 01:46:07 410 Hydro Harriers 
1579 Chris Isaac Male 330 M45 54 01:46:41 404 01:45:27 390
1267 Caro Prescott Female 75 F45 12 01:46:42 405 01:45:28 391 Womens Running Network
2355 David Taylor Male 331 M60 10 01:46:50 406 01:46:33 417 Teignbridge Trotters
1635 Sallie Garnett Female 76 F40 16 01:46:53 407 01:46:15 411
2490 Chris Andrews Male 332 M45 55 01:46:57 408 01:46:49 424 Plymouth Musketeers
1271 Paul Henley Male 333 SM 177 01:46:57 409 01:45:54 404 Great Western Runners
1978 Andy Hynds Male 334 M50 22 01:46:58 410 01:45:13 386 Exeter Harriers
1121 Sue Nicholls Female 77 SL 25 01:47:02 411 01:46:43 421 Burnham-on-Sea Harriers
1887 Colin Maddock Male 335 M45 56 01:47:02 412 01:46:28 415
1358 James Appleton Male 336 SM 178 01:47:08 413 01:46:39 419
1410 Ian Cave Male 337 M40 55 01:47:08 414 01:46:34 418
1491 Julian Lee Male 338 M45 57 01:47:13 415 01:45:37 395
2062 Nigel Jones Male 339 M50 23 01:47:18 416 01:46:48 423
1340 Ken Howick Male 340 M45 58 01:47:19 417 01:46:43 422
2188 Tim Lane Male 341 M40 56 01:47:20 418 01:47:00 432 Bideford AAC
1364 Matthew Bentley Male 342 SM 179 01:47:31 419 01:47:14 438 Running Forever RC
1757 John Allinson-Smith Male 343 SM 180 01:47:35 420 01:46:17 412 Running Forever RC
1056 Mark Hampstead Male 344 SM 181 01:47:38 421 01:46:59 430
1981 Rachael Green Female 78 SL 26 01:47:39 422 01:46:41 420 Crewkerne RC
1065 Jonathan Morren Male 345 M40 57 01:47:45 423 01:45:17 387
1349 Sarah Workman Female 79 F35 20 01:47:53 424 01:47:00 431
1881 Robert Rhodes Male 346 SM 182 01:47:54 425 01:45:55 405
2144 Gerald Entwistle Male 347 M55 15 01:47:56 426 01:47:24 444
2446 Chris Rouse Male 348 SM 183 01:47:57 427 01:45:43 396
2317 Nigel Robinson Male 349 SM 184 01:47:58 428 01:46:56 427 Hydro Harriers 
2326 Les  Marsh Male 350 M55 16 01:47:58 429 01:46:58 429
1897 Kevin Butler Male 351 M55 17 01:47:59 430 01:46:54 426
1344 Mark Dalton Male 352 M40 58 01:48:01 431 01:47:00 434
1731 Richard Puttick Male 353 M50 24 01:48:03 432 01:47:12 437
2437 Mike Guest Male 354 SM 185 01:48:04 433 01:46:32 416
1571 Roger Jones Male 355 M40 59 01:48:06 434 01:46:00 409
1174 Sarah Choak Female 80 F40 17 01:48:07 435 01:47:47 453 Falmouth RR
2017 Stephen Greasley Male 356 M50 25 01:48:08 436 01:47:21 442
1500 Jeremy Constable Male 357 SM 186 01:48:12 437 01:47:20 441
1034 Kelly Pople Female 81 F40 18 01:48:12 438 01:47:21 443
1475 Stuart Whittaker Male 358 SM 187 01:48:21 439 01:47:14 439
2178 Tom Riviello Male 359 SM 188 01:48:30 440 01:46:56 428
1926 David Webster Male 360 M45 59 01:48:34 441 01:48:07 461
1914 Jason Jones Male 361 SM 189 01:48:37 442 01:47:45 450
2435 Alan Dunkley Male 362 M45 60 01:48:37 443 01:47:11 435
2309 Richard Roden Male 363 M45 61 01:48:37 444 01:47:32 446
1833 Chris Jackson Male 364 SM 190 01:48:47 445 01:47:51 454
1698 Victoria Tindall Female 82 SL 27 01:48:47 446 01:47:51 455
2477 Hwajung Oh Female 83 SL 28 01:48:47 447 01:47:00 433
225 Sam Groves Male 365 SM 191 01:48:48 448 01:48:16 467
1782 Heidi Irvine Female 84 SL 29 01:48:52 449 01:47:46 451
1941 Adam Duffen Male 366 SM 192 01:48:52 450 01:47:43 448
2371 Greg Lassetter Male 367 M40 60 01:48:55 451 01:48:14 465
2216 Nick Grahame Male 368 M50 26 01:48:58 452 01:48:32 469
2191 Kevin Glover Male 369 SM 193 01:49:06 453 01:48:10 463 Axe Valley Runners
1529 Kevin Neal Male 370 SM 194 01:49:08 454 01:47:30 445
1191 Sally Hutter Female 85 F45 13 01:49:13 455 01:47:44 449
1918 Samantha Hobbs Female 86 F35 21 01:49:14 456 01:46:50 425
1353 Michael Goodwin Male 371 M60 11 01:49:16 457 01:48:47 476
1459 Iain Burns Male 372 SM 195 01:49:17 458 01:48:16 466
1325 Beverley Collins Female 87 F45 14 01:49:21 459 01:48:44 472
1564 Samuel Russell Male 373 SM 196 01:49:22 460 01:47:12 436
1605 Lawrence Mills Male 374 SM 197 01:49:23 461 01:47:14 440
2348 Darrren Nunn Male 375 M45 62 01:49:26 462 01:48:47 475 Quantock Harriers
1302 Peter May Male 376 M45 63 01:49:28 463 01:47:47 452
1066 Mike Atkins Male 377 M50 27 01:49:33 464 01:49:17 490 South West RR
1362 Wayne Long Male 378 SM 198 01:49:34 465 01:47:32 447
2273 Adrian Rigsby Male 379 M50 28 01:49:35 466 01:48:03 460
2140 Rebecca Batchelor Female 88 F35 22 01:49:36 467 01:48:53 479
1168 Jan Walpole Female 89 F40 19 01:49:37 468 01:47:54 456
2073 Lee Snyder Male 380 M40 61 01:49:40 469 01:49:09 484
1189 John Marshall Male 381 M45 64 01:49:45 470 01:48:48 477 Tavistock AC
1044 Stephen Moore Male 382 SM 199 01:49:46 471 01:48:01 458
1859 Kerry Reynolds Female 90 SL 30 01:49:49 472 01:48:53 478 Royal Manor of Portland AC
1582 Louise De Miranda Female 91 SL 31 01:49:50 473 01:48:46 473
2030 Nick Kirke Male 383 SM 200 01:49:54 474 01:48:46 474
1786 Carol Davenport Female 92 F40 20 01:49:58 475 01:48:41 471
1289 Michael Knight Male 384 SM 201 01:49:58 476 01:49:11 486
2410 Dave Christmas Male 385 M55 18 01:49:59 477 01:49:10 485 Bitton RR
2228 Brian Lee Male 386 M45 65 01:50:00 478 01:47:57 457
1300 Louise Reynolds Female 93 SL 32 01:50:03 479 01:49:02 481
2022 Oliver Disney-Walford Male 387 SM 202 01:50:04 480 01:48:02 459
2262 Lucy Partridge Female 94 SL 33 01:50:07 481 01:49:33 499
2037 Spencer Turnbull Male 388 SM 203 01:50:08 482 01:48:57 480
1867 Rob Leach Male 389 SM 204 01:50:10 483 01:48:19 468
1870 Richard Elliott Male 390 SM 205 01:50:12 484 01:49:32 495 Running Forever RC
1355 Kenneth Bidgood Male 391 M55 19 01:50:17 485 01:50:03 512
1641 Stephen Linton Male 392 SM 206 01:50:18 486 01:48:38 470
2476 Elliot Enfield Male 393 SM 207 01:50:21 487 01:48:14 464
1524 Roger Ingram Male 394 M50 29 01:50:21 488 01:49:12 487
1029 Caroline Clark Female 95 F40 21 01:50:28 489 01:49:50 506 Womens Running Network
1639 Robert Stabbins Male 395 M40 62 01:50:30 490 01:50:00 510
2454 Andy Mackonochie Male 396 M50 30 01:50:30 491 01:49:38 500
1778 Andrew Melhuish Male 397 M40 63 01:50:34 492 01:48:08 462 Quantock Harriers
1379 Ruth Hacker Female 96 F40 22 01:50:37 493 01:50:02 511
1949 David Harrison Male 398 M55 20 01:50:43 494 01:49:13 488
1469 Edward Skinner Male 399 SM 208 01:50:45 495 01:49:22 491 Torbay AC
1080 Martin Venning Male 400 M60 12 01:50:45 496 01:50:17 514 Launceston RR
2495 Luke Moon Male 401 SM 209 01:50:48 497 01:50:25 517
1231 Kate Perrett Female 97 F35 23 01:50:48 498 01:49:49 505 Royal Manor of Portland AC
1103 Richard Westgate Male 402 M55 21 01:50:59 499 01:49:28 492 South West RR
1102 Lesley Westgate Female 98 F55 3 01:51:01 500 01:49:30 494 Maiden Newton Runners
2023 Wayne Abbott Male 403 SM 210 01:51:02 501 01:49:54 508
2479 Graham Penn Male 404 M55 22 01:51:04 502 01:50:40 522 Teignbridge Trotters
1022 Karen Mahoney Female 99 F40 23 01:51:04 503 01:49:08 482 East Cornwall Harriers
1023 Ray Goodright Male 405 M60 13 01:51:04 504 01:49:09 483 East Cornwall Harriers
1850 Rhys Harris Male 406 SM 211 01:51:06 505 01:49:14 489
1406 Melissa White Female 100 SL 34 01:51:08 506 01:49:33 497
1407 Julian Wallace Male 407 SM 212 01:51:08 507 01:49:32 496
1195 Nick Bradley-Carter Male 408 M50 31 01:51:11 508 01:49:48 504 Honiton RC
1588 Ricky Parker Male 409 SM 213 01:51:19 509 01:49:52 507
2187 Vaughan Lingwood Male 410 SM 214 01:51:20 510 01:49:33 498
1561 Karen Phillips Female 101 SL 35 01:51:23 511 01:50:28 518
1154 Dave Jackson Male 411 SM 215 01:51:25 512 01:51:08 529
2162 Richard McGwyer Male 412 M40 64 01:51:25 513 01:49:43 501
2293 Howard Brown Male 413 SM 216 01:51:26 514 01:50:55 527
1824 Marie Boardman Female 102 SL 36 01:51:36 515 01:49:28 493
1461 Derek Nevell Male 414 SM 217 01:51:37 516 01:51:10 530
1391 Jim Holgate Male 415 M45 66 01:51:39 517 01:50:28 519
1367 Phil Stevens Male 416 M50 32 01:51:40 518 01:50:14 513
1590 Tom Perrett Male 417 SM 218 01:51:44 519 01:49:47 503
2074 P.D. Lewis Male 418 SM 219 01:51:45 520 01:50:25 516
1385 Louis Tuson Male 419 M45 67 01:51:46 521 01:50:55 526
2311 Rosalyn Humphries Female 103 F35 24 01:51:52 522 01:51:12 531 Swindon Striders
2038 James Fletcher Male 420 SM 220 01:51:53 523 01:49:44 502
1539 Julian Kelly Male 421 M40 65 01:51:55 524 01:51:24 536
2345 Peter Haig Male 422 M55 23 01:51:59 525 01:51:28 538
2204 Sara Waplington Female 104 F35 25 01:51:59 526 01:49:57 509
1047 Lorna Bond Female 105 F35 26 01:52:03 527 01:50:50 525 Tiverton Harriers
2449 Kevin Roderick Male 423 M50 33 01:52:07 528 01:51:02 528
1153 Michelle Leo Female 106 F40 24 01:52:08 529 01:51:14 533
2404 Charlotte Swain Female 107 F35 27 01:52:24 530 01:51:45 546 Womens Running Network
1086 Mary Goulden Female 108 F35 28 01:52:26 531 01:51:59 552 Teignbridge Trotters
1844 Niall Hosiene Male 424 M40 66 01:52:28 532 01:52:03 553
1275 Catherine Von tyszka Female 109 F35 29 01:52:29 533 01:50:48 524 Langport Runners
1789 Anne Fulton Female 110 F50 4 01:52:36 534 01:50:40 521 Quantock Harriers
1973 Alan Johnstone Male 425 M60 14 01:52:39 535 01:52:10 556 Weston AC
1126 Mike Davis Male 426 M45 68 01:52:40 536 01:51:45 545
1127 Holly Davis Female 111 SL 37 01:52:40 537 01:51:47 547
2227 John Lee Male 427 M45 69 01:52:45 538 01:50:43 523
1346 Jason Collins Male 428 M45 70 01:52:49 539 01:52:17 561
2109 Teresa Clark Female 112 F35 30 01:52:49 540 01:51:52 549
1426 Ashley Stockton Male 429 SM 221 01:52:50 541 01:50:21 515
2457 Chris Kitto Male 430 SM 222 01:52:51 542 01:51:48 548
1659 Tessa Wright Female 113 F35 31 01:52:53 543 01:51:32 540
1966 Lorraine Oswick Female 114 SL 38 01:52:55 544 01:51:39 544
2271 Michael McGuinness Male 431 M60 15 01:52:57 545 01:50:38 520
1446 Kris Saint Male 432 SM 223 01:53:07 546 01:51:56 551
1587 Mark Harrison Male 433 SM 224 01:53:07 547 01:52:43 575
2384 Malcolm Adams Male 434 M45 71 01:53:10 548 01:52:32 567 Running Forever RC
1414 Bruce Storrie Male 435 SM 225 01:53:12 549 01:51:26 537
2289 Philip McMahon Male 436 SM 226 01:53:12 550 01:52:52 576
2330 Andrew Ashfold Male 437 M55 24 01:53:13 551 01:51:12 532
2053 Linda Philippou Female 115 F45 15 01:53:13 552 01:51:19 535 Torbay AC
1617 Henry Meadows Male 438 SM 227 01:53:16 553 01:52:14 560
1557 Peter Hannon Male 439 SM 228 01:53:17 554 01:52:17 562
1637 Anthony Barrett Male 440 M40 67 01:53:21 555 01:51:19 534
1397 Hayley Spiller Female 116 SL 39 01:53:28 556 01:52:41 572
2291 Susannah McMahon Female 117 SL 40 01:53:33 557 01:53:14 588
1305 Simon Bawler Male 441 M45 72 01:53:38 558 01:52:35 568
1130 Tom Abell Male 442 SM 229 01:53:38 559 01:51:33 541
1684 James Haggett Male 443 SM 230 01:53:39 560 01:51:33 542
1970 Annette Giles Female 118 F40 25 01:53:40 561 01:53:13 584 Weston AC
1957 Sarah Styles Female 119 F35 32 01:53:41 562 01:53:13 587 Weston AC
1074 Dave Browne Male 444 SM 231 01:53:41 563 01:51:38 543
1452 Frank Stone Male 445 M40 68 01:53:44 564 01:51:28 539
2351 Lesley Bryant Female 120 F40 26 01:53:48 565 01:52:26 564
1112 Andy Sheahan Male 446 M45 73 01:53:53 566 01:52:13 558 Chard RR
1819 Stephanie Duckworth Female 121 SL 41 01:53:53 567 01:52:27 565
1591 Lewis Nurcombe Male 447 SM 232 01:53:53 568 01:51:56 550
2089 Sue Vesty Female 122 F55 4 01:53:56 569 01:52:37 570 North Devon RR
2060 Meryl Fogg Female 123 F40 27 01:53:59 570 01:53:21 589
1442 Adam Frost-Wilson Male 448 SM 233 01:54:03 571 01:53:26 592
2025 Rachel Williams Female 124 F45 16 01:54:05 572 01:53:24 591 South Devon AC
1922 Adrian Harvey Male 449 M45 74 01:54:10 573 01:52:13 559
1771 Marcela Haasova Female 125 SL 42 01:54:11 574 01:52:23 563
1678 Stuart Miller Male 450 SM 234 01:54:13 575 01:52:09 555
1856 Justine Brunton Female 126 F40 28 01:54:15 576 01:52:03 554
1373 Daniel Field Male 451 SM 235 01:54:17 577 01:52:36 569
1131 David Morris Male 452 M50 34 01:54:19 578 01:52:11 557 Quantock Harriers
1857 Claire Pomeroy Female 127 F45 17 01:54:21 579 01:52:41 573 Chard RR
1207 Irene Hewings Female 128 F50 5 01:54:22 580 01:52:30 566
1101 Helen Bushin Female 129 F40 29 01:54:24 581 01:53:30 595
2095 Tara Horrell Female 130 F40 30 01:54:26 582 01:53:13 582 Bideford AAC
2314 Linda Eastmond Female 131 F45 18 01:54:26 583 01:53:12 579 Bideford AAC
2278 Caroline Ellis Female 132 F45 19 01:54:27 584 01:53:13 580 Bideford AAC
1073 Carolin van Montfoort Female 133 F40 31 01:54:29 585 01:53:46 601
1929 Mark Walker Male 453 SM 236 01:54:31 586 01:52:40 571
1334 Andrew Pugh Male 454 M45 75 01:54:32 587 01:54:18 612
1608 Amy Clarke Female 134 SL 43 01:54:35 588 01:52:42 574
1078 Sue Burges Female 135 F55 5 01:54:35 589 01:54:05 609 Launceston RR
1611 Nick Steele Male 455 M45 76 01:54:42 590 01:54:23 614
1240 Claire Buchanan Female 136 F45 20 01:54:43 591 01:53:28 594
2413 Emma Pascall Female 137 F55 6 01:54:51 592 01:52:59 578
1820 Glyn Winter Male 456 M55 25 01:54:52 593 01:54:22 613
2277 Roger Woodley Male 457 M50 35 01:55:01 594 01:53:37 597 Bourton RR
1322 Gillian Patman Female 138 SL 44 01:55:05 595 01:53:46 599
1321 Sonya Patman Female 139 SL 45 01:55:05 596 01:53:46 598
1425 Jayne Packer Female 140 F40 32 01:55:08 597 01:53:57 607
1919 Rachel Hirst Female 141 SL 46 01:55:09 598 01:52:55 577
2096 Marsha Garrard Female 142 F35 33 01:55:14 599 01:54:53 624 Teignbridge Trotters
2432 David Knight Male 458 M55 26 01:55:16 600 01:54:00 608
1651 Steve Harris Male 459 M40 69 01:55:17 601 01:54:32 615
2194 Edward Rozier Male 460 M50 36 01:55:20 602 01:53:55 604
1921 Stephen Braund Male 461 M50 37 01:55:20 603 01:53:23 590
1063 Steve Watts Male 462 M55 27 01:55:20 604 01:55:02 630
2342 Jodene Williams Female 143 SL 47 01:55:23 605 01:53:13 583
1880 Gemma Meredith Female 144 SL 48 01:55:24 606 01:53:13 586
1878 Gavin Wolfe Male 463 SM 237 01:55:24 607 01:53:13 585
2147 Darren Ninnis Male 464 SM 238 01:55:28 608 01:53:28 593
1895 Hollie Wright Female 145 SL 49 01:55:34 609 01:53:46 600 Sidmouth RC
1055 Sarah Watkins Female 146 F45 21 01:55:34 610 01:53:51 603 Sidmouth RC
1933 Richard Radford Male 465 M45 77 01:55:35 611 01:53:13 581
2362 Jane Kennedy Female 147 F50 6 01:55:38 612 01:53:56 606 Womens Running Network
1071 Lynda Hawkins Female 148 F40 33 01:55:39 613 01:53:48 602 Sidmouth RC
2151 Nick Pollicott Male 466 SM 239 01:55:41 614 01:54:42 618
2119 Mark Bulpin Male 467 SM 240 01:55:46 615 01:54:58 629
1458 Steve Davis Male 468 M45 78 01:55:48 616 01:54:17 611
1481 Kirsty Burgess Female 149 F35 34 01:55:48 617 01:53:55 605
1654 Serena Massey Female 150 F35 35 01:55:49 618 01:54:32 616
1758 Nigel Popplewell Male 469 M50 38 01:55:53 619 01:55:17 637
2217 John Donovan Male 470 M55 28 01:55:57 620 01:55:16 635 Torbay AC
1652 David Barker Male 471 SM 241 01:55:58 621 01:54:45 622
2098 Robert Matcham Male 472 SM 242 01:56:00 622 01:53:32 596
1798 Stephen Jones Male 473 M55 29 01:56:06 623 01:54:45 621
1804 Leah Jones Female 151 F40 34 01:56:07 624 01:54:55 627 Quantock Harriers
1361 Michelle Smith Female 152 SL 50 01:56:07 625 01:54:06 610
1260 Lawrence Atherton Male 474 M45 79 01:56:12 626 01:54:54 626 South West RR
2229 Charissa Crabbe Female 153 F40 35 01:56:14 627 01:54:38 617
1388 Janine Bentley Female 154 SL 51 01:56:20 628 01:55:35 644
1836 James Kenworthy Male 475 M45 80 01:56:25 629 01:55:07 631
1737 Sarah Selway Female 155 F45 22 01:56:26 630 01:55:13 633
1150 Paul Ash-Smith Male 476 SM 243 01:56:27 631 01:55:56 647
1904 Andrew Fudge Male 477 M45 81 01:56:40 632 01:54:54 625
1775 Jackie Walsh Female 156 F45 23 01:56:40 633 01:54:52 623
1610 Alice Leaney Female 157 SL 52 01:56:43 634 01:55:14 634
2286 Fiona Steele Female 158 F40 36 01:56:46 635 01:54:43 619
2276 Heidi Andrews Female 159 F35 36 01:56:46 636 01:54:45 620
1462 Chris Dennis Male 478 SM 244 01:56:58 637 01:55:58 648
1180 Anne Coles Female 160 F55 7 01:56:58 638 01:55:21 638 Minehead RC
1457 Louise Sturgess Female 161 SL 53 01:57:04 639 01:56:07 649
2220 Andrew Curtis Male 479 M40 70 01:57:04 640 01:56:16 652
1042 Polly Johnson Female 162 SL 54 01:57:04 641 01:55:26 640 Minehead RC
1440 Catherine Withers Female 163 F45 24 01:57:06 642 01:55:26 639
1439 Russ Dorgan Male 480 M40 71 01:57:08 643 01:55:28 641
2148 Naomi Haynes Female 164 F35 37 01:57:11 644 01:56:29 658
1885 Tony Sweet Male 481 SM 245 01:57:13 645 01:56:15 651
1854 Lisa Vessey Female 165 F35 38 01:57:15 646 01:56:17 654
1143 Stephen Vooght Male 482 M50 39 01:57:15 647 01:56:49 663
1667 Lisa Whitaker Female 166 F40 37 01:57:21 648 01:55:46 645
1486 Andrew Keirle Male 483 M45 82 01:57:24 649 01:55:33 642
1627 Gabriel Heiderich Male 484 SM 246 01:57:25 650 01:55:12 632
1552 Rena Weston Female 167 F40 38 01:57:28 651 01:54:55 628
1565 Phil Lewis Male 485 SM 247 01:57:28 652 01:55:17 636
2051 Louise Hodgetts Female 168 SL 55 01:57:29 653 01:56:16 653 Westbury Harriers
1097 Jamie Archibald Male 486 SM 248 01:57:30 654 01:56:38 659
1816 Andrew Dunne Male 487 SM 249 01:57:32 655 01:56:24 656
1516 Philip Gater Male 488 M50 40 01:57:33 656 01:56:54 666
97 Darryl Sunnick Male 489 M45 83 01:57:37 657 01:56:52 664
1237 Frank Gent Male 490 M60 16 01:57:38 658 01:55:33 643 South West RR
2486 Joseph Mccollum Male 491 SM 250 01:57:41 659 01:55:49 646
2298 Jeremy Clark Male 492 M45 84 01:57:43 660 01:56:42 660 Plymstock RR
1779 Mark Bowden Male 493 M40 72 01:57:54 661 01:56:43 661
1939 Phil Brown Male 494 M40 73 01:58:05 662 01:57:22 683
1041 Nigel Johnson Male 495 SM 251 01:58:15 663 01:56:25 657 Minehead RC
2388 Chris Aylen Male 496 M50 41 01:58:20 664 01:56:18 655
1956 Sharon Bowman Female 169 F45 25 01:58:24 665 01:57:57 699 Teignbridge Trotters
1098 Giuseppe Prisco Male 497 SM 252 01:58:27 666 01:57:36 689
1598 Kevin Mercer Male 498 SM 253 01:58:31 667 01:57:44 692
1800 Andrew Park Male 499 M60 17 01:58:32 668 01:57:33 686 Torbay AC
1218 Sarah Brown Female 170 SL 56 01:58:33 669 01:57:54 697 Sidmouth RC
1405 Kieran Neale Male 500 SM 254 01:58:34 670 01:56:53 665
2117 Joanna Mantyk Female 171 SL 57 01:58:37 671 01:56:08 650
1390 Alexandra Brown Female 172 SL 58 01:58:39 672 01:57:13 671
2186 Andrew Jacobsen Male 501 M45 85 01:58:39 673 01:58:08 703
1830 Anthony Heaton-Jones Male 502 SM 255 01:58:40 674 01:58:05 702
2000 Brian Mulholland Male 503 M55 30 01:58:42 675 01:57:31 685 North Devon RR
1964 Suzanne Davis Female 173 SL 59 01:58:43 676 01:57:28 684
1603 Lee Woodman Male 504 SM 256 01:58:48 677 01:56:55 667
1051 Mick Allen Male 505 M65 3 01:58:54 678 01:58:16 705 Exmouth Harriers
2005 Emma Sheppard Female 174 SL 60 01:58:56 679 01:57:47 694
1759 Carol Alba Female 175 F40 39 01:58:58 680 01:57:15 672 Running Forever RC
1256 Anne Acton Female 176 F50 7 01:58:58 681 01:57:44 691 Womens Running Network
1959 Lisa Farthing Female 177 SL 61 01:58:58 682 01:57:16 675 Running Forever RC
1958 Helen Phillips Female 178 F45 26 01:58:59 683 01:57:15 673 Running Forever RC
1960 Katie Penny Female 179 F40 40 01:58:59 684 01:57:15 674 Running Forever RC
2166 Julia  Allen Female 180 F40 41 01:59:00 685 01:57:13 670
1028 James Brown Male 506 SM 257 01:59:01 686 01:57:33 687
1812 Charlotte Mcquillan Female 181 SL 62 01:59:03 687 01:57:22 682
2003 Lizzie Jones Female 182 SL 63 01:59:03 688 01:57:21 680
2414 Charlie Pascall Male 507 M60 18 01:59:09 689 01:57:17 676
1681 Richard Downs Male 508 SM 258 01:59:09 690 01:56:46 662
1117 Helen Cook Female 183 F40 42 01:59:11 691 01:57:22 681
2266 Craig Evans Male 509 SM 259 01:59:13 692 01:57:20 679
2042 Neil Glinn Male 510 M45 86 01:59:13 693 01:57:20 678
1496 George Cutter Male 511 SM 260 01:59:17 694 01:57:19 677
1696 Kapila Wimalasundera Male 512 SM 261 01:59:21 695 01:57:48 695
1614 Karen Wray Female 184 F40 43 01:59:21 696 01:58:41 718
1701 Frank Schneider Male 513 SM 262 01:59:21 697 01:57:50 696
1765 Andy Hedger Male 514 M40 74 01:59:24 698 01:57:01 669
1766 Jane Hedger Female 185 F40 44 01:59:24 699 01:57:01 668
1649 Karie Crane Female 186 F35 39 01:59:24 700 01:57:54 698
1227 Nicola Mitchell Female 187 F35 40 01:59:24 701 01:58:45 721 Womens Running Network
2473 Carol Hansen Female 188 F45 27 01:59:25 702 01:58:50 722 Erme Valley Harriers
2462 Josh Jones Male 515 SM 263 01:59:25 703 01:58:40 716
2461 Luke Jones Male 516 SM 264 01:59:26 704 01:58:39 715
1377 Ceri Jones Female 189 F35 41 01:59:27 705 01:58:35 713
2375 Alex Bowling Male 517 SM 265 01:59:29 706 01:57:59 700
1437 Andrew Morton Male 518 M45 87 01:59:31 707 01:58:43 720
2052 Elizabeth Smith Female 190 SL 64 01:59:35 708 01:58:22 707 Westbury Harriers
2337 Hilary Collins Female 191 F50 8 01:59:35 709 01:58:27 708 Womens Running Network
2211 Amanda Brooke Female 192 SL 65 01:59:36 710 01:57:37 690
1480 Mark Williams Male 519 M40 75 01:59:44 711 01:59:07 726
2167 Rick Chubb Male 520 M55 31 01:59:49 712 01:58:08 704
2179 Steve Gaskin Male 521 M45 88 01:59:57 713 01:57:36 688
1936 Cathy Rowe Female 193 F35 42 01:59:58 714 01:58:01 701
1287 Nicola Uminski Female 194 F40 45 02:00:06 715 01:59:04 725 Quantock Harriers
1699 Graham Yarwood Male 522 M60 19 02:00:11 716 01:58:42 719
1111 Jo Pye Female 195 F45 28 02:00:11 717 01:58:32 712 Minehead RC
1526 Nigel Keating Male 523 SM 266 02:00:11 718 01:59:11 728
2385 Tim Rice Male 524 M40 76 02:00:15 719 01:59:48 738
1363 Kevin Steele Male 525 SM 267 02:00:16 720 01:59:01 723
1547 George Charlton Male 526 M65 4 02:00:19 721 01:57:46 693
1735 Lawrence Blake Male 527 M45 89 02:00:26 722 01:59:14 729
1105 Sarah Jenkins Female 196 F40 46 02:00:31 723 01:58:37 714
2441 Elizabeth Cruse Female 197 SL 66 02:00:31 724 01:59:27 732
1519 David Maloney Male 528 SM 268 02:00:33 725 01:59:17 730
1303 Natasha Cuesta Giblett Female 198 SL 67 02:00:34 726 01:58:19 706
1573 Mark Shephard Male 529 SM 269 02:00:38 727 01:59:28 733
1338 Robert Sampson Male 530 M50 42 02:00:41 728 01:59:43 737
2318 Sarah Gale Female 199 SL 68 02:00:42 729 01:58:29 709 Tiverton Harriers
1790 Lisa Rossiter Female 200 SL 69 02:00:43 730 01:58:30 711 Running Forever RC
2489 Amy Winter Female 201 SL 70 02:00:43 731 01:58:30 710
1687 Claire Fitzpatrick Female 202 SL 71 02:00:48 732 01:58:40 717
1387 Sarah How Female 203 SL 72 02:00:51 733 01:59:38 735
1703 Kate Donnachie Female 204 SL 73 02:00:52 734 01:59:03 724
1879 Tony Pizii Male 531 M45 90 02:00:53 735 01:59:42 736
2036 Amy Andrews Female 205 SL 74 02:00:56 736 02:00:29 752
1200 Brian Bisgrove Male 532 M45 91 02:00:58 737 02:00:26 751 Real Buzz Run Britain
1466 Katie Hawthorne Female 206 F40 47 02:01:13 738 01:59:19 731
1825 Gemma Borwick Female 207 SL 75 02:01:15 739 01:59:09 727
1968 Clarence Clatworthy Male 533 M55 32 02:01:18 740 02:00:07 745 Quantock Harriers
1989 Gary Coombes Male 534 M40 77 02:01:18 741 02:00:16 748
2114 Adam Morgan Male 535 SM 270 02:01:23 742 01:59:52 739
1675 James Breakwell Male 536 SM 271 02:01:28 743 01:59:36 734
1357 Joanna Hall Female 208 F35 43 02:01:45 744 02:00:40 759
2064 Hannah Govier Female 209 SL 76 02:01:49 745 02:00:37 758
1797 Karel Ranisova Female 210 SL 77 02:01:50 746 02:00:35 756
1993 John Lethaby Male 537 M65 5 02:01:54 747 02:01:04 773 Minehead RC
1719 Tony Yeomans Male 538 M45 92 02:01:57 748 02:00:12 747
2422 Mandy Murphy Female 211 F40 48 02:2:00 749 02:00:10 746
2325 Matthew Huggins Male 539 M40 78 02:02:01 750 02:00:33 755
2124 Michael Clark Female 212 SL 78 02:02:02 751 02:01:09 778
2123 Rosemarie Sadler Female 213 SL 79 02:02:03 752 02:01:09 777
1980 Cedric Hughes Male 540 M60 20 02:02:05 753 02:01:21 783 Gillingham Trotters
198 Russell Forsyth Male 541 M45 93 02:02:08 754 02:01:22 785
1752 Colin Mercer Male 542 M40 79 02:02:09 755 02:00:04 744
1697 Mark Stephenson Male 543 SM 272 02:02:10 756 2:0:00 742
1095 Phil Perkins Male 544 M60 21 02:02:12 757 02:01:04 774 Torbay AC
1383 Paul Sidhu Male 545 SM 273 02:02:12 758 02:00:53 765
2472 Bronwen Hill Female 214 F35 44 02:02:15 759 02:00:59 769
2137 Diana Richards Female 215 F45 29 02:02:16 760 02:00:03 743
2130 Amy Hillier Female 216 SL 80 02:02:18 761 02:01:17 781
2118 Marie Powell Female 217 F35 45 02:02:21 762 02:00:23 750
2284 Brian Cota Male 546 SM 274 02:02:22 763 02:1:00 770
2382 Andrew Naldrett Male 547 M45 94 02:02:24 764 02:00:56 768
2237 Nicky Walford Female 218 F40 49 02:02:24 765 01:59:55 741
2336 Chris Ball Male 548 M45 95 02:02:24 766 01:59:55 740
2391 Anna Roden Female 219 F45 30 02:02:27 767 02:01:28 789
2302 John Richards Male 549 SM 275 02:02:28 768 02:01:26 787
2392 Denise Hean Female 220 F45 31 02:02:28 769 02:01:30 790
2497 Jennifer Moye Female 221 SL 81 02:02:32 770 02:00:22 749
1013 Alan Patrick Male 550 M60 22 02:02:35 771 02:01:28 788 Bideford Blues
2181 David Humphrey Male 551 SM 276 02:02:38 772 02:2:00 797
1243 Angela Blakesley Female 222 F45 32 02:02:42 773 02:00:49 763
1422 Nicola Elliott Female 223 SL 82 02:02:42 774 02:00:37 757
2347 Barry Evans Male 552 M40 80 02:02:49 775 02:01:22 784
1708 Carrie Hancox Female 224 SL 83 02:02:55 776 02:00:30 754
2442 Olivia Higginson Female 225 SL 84 02:02:55 777 02:01:26 786 Honiton RC
1707 Nikki Crichton Female 226 F35 46 02:02:55 778 02:00:29 753
1021 Robert McIntyre Male 553 M40 81 02:02:59 779 02:00:41 760
1202 Nicky Cronin Female 227 SL 85 02:02:59 780 02:02:27 808 Ampthill & Flitwick Flyers
1632 Eleanor Morley Female 228 SL 86 02:3:00 781 02:01:06 775
2377 Anita O'Connor Female 229 F40 50 02:03:01 782 02:01:36 791
2456 Rebecca Garland Female 230 F45 33 02:03:07 783 02:01:01 771
2365 Louise King Female 231 F45 34 02:03:08 784 02:00:42 761 Plymouth Musketeers
2018 Rhian Clissold Female 232 SL 87 02:03:08 785 02:01:42 793
2020 Alexander Hamilton Male 554 SM 277 02:03:09 786 02:01:41 792
1434 Dean Cridland Male 555 SM 278 02:03:13 787 02:00:46 762
1120 Steve Vaughan Male 556 SM 279 02:03:14 788 02:00:52 764
1077 Pete Bartlett Male 557 M45 96 02:03:19 789 02:00:53 766 Weston AC
1513 Shaun Rolls Male 558 M50 43 02:03:23 790 02:02:48 812
1945 Laura Powell Female 233 SL 88 02:03:24 791 02:01:08 776
1944 Paul Mountford Male 559 M50 44 02:03:24 792 02:01:02 772
1983 Len Saxty Male 560 M60 23 02:03:25 793 02:01:10 779 Instinctive Sports
1760 Tracey Smith Female 234 F45 35 02:03:25 794 02:00:55 767
1606 Gemma Pym Female 235 SL 89 02:03:27 795 02:02:06 799
1502 Georgina Fox Female 236 F35 47 02:03:28 796 02:02:55 816
1607 Liz Pym Female 237 F50 9 02:03:31 797 02:02:11 801
2281 Phil Harry Male 561 SM 280 02:03:35 798 02:02:18 802
1745 Rebecca Macdonagh Female 238 F45 36 02:03:37 799 02:01:16 780
1324 Sue Harrington Female 239 F50 10 02:03:41 800 02:02:20 804
1323 Ray Harrington Male 562 M50 45 02:03:41 801 02:02:20 805
1931 Jo Biederman Female 240 SL 90 02:03:43 802 02:02:44 810
2014 Gareth John Male 563 SM 281 02:03:47 803 02:01:20 782
1404 Roger Sperring Male 564 M50 46 02:03:50 804 02:01:52 796
1661 Katy Barnes Female 241 SL 91 02:04:01 805 02:02:05 798
1660 Robert Barnes Male 565 M55 33 02:04:01 806 02:02:06 800
1883 Michelle Woodward Female 242 SL 92 02:04:05 807 02:01:50 795
1100 Roy Hayes Male 566 SM 282 02:04:05 808 02:02:51 814
2195 Carmel Marner Female 243 F35 48 02:04:10 809 02:02:46 811
1947 Margaret Plummer Female 244 F55 8 02:04:12 810 02:02:26 807 Frome RC
1435 Jason Hughes Male 567 SM 283 02:04:13 811 02:01:47 794
1161 Simon Smith Male 568 M40 82 02:04:16 812 02:03:21 822
2027 Dean Southorn Male 569 SM 284 02:04:20 813 02:02:19 803
1099 Simon Harries Male 570 SM 285 02:04:20 814 02:03:32 830
1176 Paul Sykes Male 571 M45 97 02:04:26 815 02:03:38 834
1894 Becky Robson Female 245 F40 51 02:04:28 816 02:02:40 809 Sidmouth RC
1050 Catherine Mounsey Female 246 F50 11 02:04:29 817 02:03:28 829
1315 Beth Duffen Female 247 SL 93 02:04:29 818 02:03:20 821
2399 Lloyd Alley Male 572 SM 286 02:04:29 819 02:03:22 823
2296 Luke Poole Male 573 SM 287 02:04:31 820 02:03:24 827
1160 Des Downey Male 574 M65 6 02:04:36 821 02:03:38 836 Royal Manor of Portland AC
2010 Ian Yarde Male 575 SM 288 02:04:45 822 02:03:11 819
1788 Louise Potter Female 248 F35 49 02:04:53 823 02:02:25 806
1811 Paul Thomas Male 576 SM 289 02:04:54 824 02:03:34 832 Running Forever RC
52 Bill Hicks Male 577 M65 7 02:05:09 825 02:04:13 845 Royal Manor of Portland AC
2024 Judy Harris Female 249 SL 94 02:05:11 826 02:03:24 826
1578 Rachael Wasiewicz Female 250 SL 95 02:05:14 827 02:03:25 828
2134 Sharon Pagliero Female 251 F40 52 02:05:18 828 02:03:06 817
2135 Hayley Fletcher Female 252 F40 53 02:05:18 829 02:03:06 818
1762 Leanne Pennell Female 253 SL 96 02:05:19 830 02:02:48 813
2458 Tim Hayden Male 578 M50 47 02:05:19 831 02:03:57 839
2019 Matt Bushell Male 579 SM 290 02:05:19 832 02:04:10 843
2292 Nicola Rickards Female 254 SL 97 02:05:20 833 02:02:53 815
1382 James Farr Male 580 SM 291 02:05:21 834 02:04:42 850
2069 Tony Waters Male 581 M60 24 02:05:23 835 02:04:46 852
1249 Lin Lewis Female 255 F45 37 02:05:28 836 02:04:02 841 Running Forever RC
1559 David Higginson Male 582 SM 292 02:05:29 837 02:04:19 847
1646 Denise Timmins Female 256 F35 50 02:05:38 838 02:05:03 859
1070 Paul Oaten Male 583 M55 34 02:05:39 839 02:03:23 825 Weston AC
1743 Renee Bidgway Female 257 F35 51 02:05:43 840 02:03:34 831
1755 Alan Ker Male 584 M55 35 02:05:43 841 02:03:20 820
1695 Kay Robb Female 258 SL 98 02:05:49 842 02:4:00 840
1269 Trevor Godley Male 585 M65 8 02:05:51 843 02:03:38 833 Minehead RC
1562 Eleanor Thackeray Female 259 SL 99 02:05:51 844 02:03:38 835
2205 Sarah Bell Female 260 SL 100 02:05:53 845 02:03:45 837
1924 Susan Webster Female 261 F45 38 02:05:55 846 02:05:10 862
1244 Alistair Lang Male 586 SM 293 02:05:55 847 02:05:29 870 Minehead RC
1268 Rose Elliott Female 262 F40 54 02:05:56 848 02:03:46 838 Womens Running Network
1613 Natasha Lawton Female 263 SL 101 02:05:57 849 02:04:27 849
1316 Andrew Punter Male 587 SM 294 02:05:57 850 02:04:07 842
2322 David Green Male 588 M40 83 02:06:01 851 02:03:23 824 Launceston RR
2219 Claire Bannister Female 264 F55 9 02:06:02 852 02:05:13 866
2290 Ruth Mclaughlin Female 265 SL 102 02:06:15 853 02:04:11 844
2233 Kaye Gray Female 266 F45 39 02:06:19 854 02:5:00 856
2234 Paul Gray Male 589 M40 84 02:06:20 855 02:05:02 857
1495 Gary Witchell Male 590 SM 295 02:06:21 856 02:05:21 868
1301 James Spring Male 591 SM 296 02:06:22 857 02:05:08 861
2032 Dean Glass Male 592 M40 85 02:06:24 858 02:05:02 858
1223 Judith Bonner Female 267 F45 40 02:06:25 859 02:04:13 846
1810 Mike Forbes-Buckingham Male 593 M50 48 02:06:33 860 02:05:34 871
2304 Adam Walker Male 594 SM 297 02:06:41 861 02:05:12 865
1656 Michelle Hallett Female 268 F40 55 02:06:43 862 02:04:46 851
1630 Stuart Catto Male 595 SM 298 02:06:45 863 02:06:07 879
2439 Zachary Trump Male 596 SM 299 02:06:51 864 02:04:26 848
1494 Jack Lovell Male 597 SM 300 02:06:51 865 02:05:59 875
2173 Caroline Slater Female 269 SL 103 02:06:53 866 02:04:56 854
2172 Wendy Dootson Female 270 F45 41 02:06:53 867 02:04:56 853
2125 Estelle Rapsey Female 271 SL 104 02:7:00 868 02:05:46 874
2401 Chris Rose Male 598 SM 301 02:07:07 869 02:05:37 872
2245 Martin Tedwell Male 599 M50 49 02:07:09 870 02:06:23 882
1224 Eugene Bonner Male 600 M50 50 02:07:16 871 02:05:04 860
1594 Rebecca Pharaoh Female 272 SL 105 02:07:22 872 02:04:59 855
1448 Tessa Cridlin Female 273 F35 52 02:07:24 873 02:05:13 867
2013 Nicky Browne Female 274 SL 106 02:07:27 874 02:05:26 869
2145 Dawn Barnard Female 275 SL 107 02:07:31 875 02:05:39 873
1807 Derek Blackford Male 601 SM 302 02:07:32 876 02:05:11 864 Teignbridge Trotters
1898 Lindsey Blackford Female 276 SL 108 02:07:32 877 02:05:11 863 Cardigan RC
1942 Samantha Stockham Female 277 SL 109 02:07:41 878 02:06:45 891
1236 Louisa Mansfield Female 278 SL 110 02:07:41 879 02:06:29 884 Running Forever RC
1848 Richard Irwin Male 602 M50 51 02:07:43 880 02:06:04 878
1847 Karen Irwin Female 279 F45 42 02:07:44 881 02:06:04 877
1875 Chris Wilson Male 603 M45 98 02:07:49 882 02:06:03 876
1963 Juliet French Female 280 F35 53 02:08:09 883 02:06:54 893
1215 Jane Nicholls Female 281 F35 54 02:08:11 884 02:06:56 894 Running Forever RC
1110 Gary Pethick Male 604 SM 303 02:08:17 885 02:06:37 888
2363 Sandra Stewart Female 282 F40 56 02:08:22 886 02:07:26 899
1839 Chris Collins Male 605 SM 304 02:08:23 887 02:06:32 885
1840 Stuart Sully Male 606 SM 305 02:08:23 888 02:06:32 887
1427 Chris Poole Male 607 SM 306 02:08:29 889 02:07:10 897
2358 Tara Jones Female 283 F35 55 02:08:29 890 02:07:06 896
1658 Stephen Rosenberg Male 608 M45 99 02:08:31 891 02:07:40 904
2344 Vera Stuckey Female 284 F55 10 02:08:36 892 02:06:22 881 Tiverton Harriers
1499 Emma Michael Female 285 SL 111 02:08:38 893 02:06:13 880
1548 Kim Whyte Female 286 F35 56 02:08:44 894 02:07:15 898
2300 Harley Brown Male 609 SM 307 02:08:46 895 02:06:27 883
1923 Steve Stoodley Male 610 M50 52 02:08:48 896 02:06:32 886
2451 Jean Elphick Female 287 SL 112 02:08:55 897 02:06:45 890
1304 Sarah Jane Baker Female 288 SL 113 02:08:55 898 02:06:40 889
1832 Sarah Window Female 289 SL 114 02:08:57 899 02:08:21 911
1255 Siobhan Elson Female 290 SL 115 02:09:15 900 02:07:36 901 Quantock Harriers
1149 Sully Sullivan Male 611 M40 86 02:09:18 901 02:07:05 895
1312 Dan McKenzie Male 612 SM 308 02:09:25 902 02:06:54 892
1360 Chris Muller Male 613 SM 309 02:09:33 903 02:07:32 900
1477 Rachel Hume Female 291 SL 116 02:09:34 904 02:08:27 913
2184 Daniel Edwards Male 614 SM 310 02:09:38 905 02:07:39 903
2143 Barry Whitcombe Male 615 M45 100 02:09:40 906 02:07:48 906
1159 Angie Beale Female 292 F50 12 02:09:50 907 02:07:46 905
2354 Francis Knight Male 616 M45 101 02:09:55 908 02:07:37 902
2244 Jason Dixon Male 617 M40 87 02:09:56 909 02:09:14 925
1118 Dave Scholfield Male 618 SM 311 02:09:56 910 02:08:19 910
1577 Hayley Ward Female 293 SL 117 02:10:02 911 02:07:50 907
1199 Joanne Toogood Female 294 SL 118 02:10:02 912 02:07:58 908 Running Forever RC
1822 Amy Rollason Female 295 SL 119 02:10:02 913 02:08:37 916
1987 Sophie Hornby Female 296 SL 120 02:10:02 914 02:08:25 912
1035 Martin Adridge Male 619 M60 25 02:10:05 915 02:08:48 917
1599 Rachael Matthews Female 297 SL 121 02:10:05 916 02:09:02 923
1463 Shona Jenkins Female 298 SL 122 02:10:10 917 02:08:50 918
1441 Fiona Hucker Female 299 SL 123 02:10:10 918 02:08:50 919
1612 Emma Richardson Female 300 SL 124 02:10:25 919 02:08:17 909
1774 Kay Thorner Female 301 F45 43 02:10:27 920 02:09:18 927 Running Forever RC
1396 Becci Farrant Female 302 F40 57 02:10:35 921 02:08:31 914
1449 Helen Donovan Female 303 SL 125 02:10:37 922 02:08:55 920
2492 Helen Jones Female 304 F45 44 02:10:37 923 02:08:55 921 Womens Running Network
2335 Jan Duke Male 620 M60 26 02:10:40 924 02:09:43 934 Tamar Trotters
2372 Bill Cook Male 621 M45 102 02:10:40 925 02:09:43 935 Tamar Trotters
1163 Jo Daley Female 305 F50 13 02:10:45 926 02:09:27 931
1622 Beth East Female 306 SL 126 02:10:47 927 02:09:22 928
2252 Emma Fowler Female 307 SL 127 02:10:54 928 02:10:19 939
1593 Claire Walsh Female 308 SL 128 02:11:00 929 02:08:35 915
2327 Steve Taylor Male 622 SM 312 02:11:01 930 02:08:58 922
1399 David Milliken Male 623 M45 103 02:11:29 931 02:09:25 929
1309 Michael  Gray Male 624 M40 88 02:11:29 932 02:09:26 930 RNAC
1247 Sian Casemore Female 309 SL 129 02:11:30 933 02:09:03 924 Taunton AC
1884 Adam Dobson Male 625 SM 313 02:11:31 934 02:09:15 926
1677 Joanne Nash Female 310 F35 57 02:11:34 935 02:09:31 933
1846 Nick Ball Male 626 SM 314 02:11:42 936 02:10:54 948
1728 Julia Ball Female 311 SL 130 02:11:42 937 02:10:53 947
1272 Craig Hughes Male 627 SM 315 02:11:51 938 02:10:58 949 Royal Manor of Portland AC
1671 Tessa Farrow Female 312 SL 131 02:11:55 939 02:09:28 932
1572 Donna Kemp Female 313 F35 58 02:11:59 940 02:09:53 936
1122 Robert Curtis Male 628 M40 89 02:12:05 941 02:10:33 941
1123 Tony Skeel Male 629 M40 90 02:12:07 942 02:10:35 942
1431 Andy Higham Male 630 M40 91 02:12:14 943 02:10:11 937
1037 Jackie Webster Female 314 F45 45 02:12:17 944 02:10:42 944
2063 Yanina Pelegri Fairfax Female 315 F35 59 02:12:23 945 02:10:15 938
1084 Ann Hutchinson Female 316 F50 14 02:12:36 946 02:10:42 945 Minehead RC
1190 Michael Sharpe Male 631 M65 9 02:12:37 947 02:10:51 946 Running Forever RC
1733 Laura Brown Female 317 SL 132 02:12:42 948 02:12:01 965
2427 James Boyd Male 632 SM 316 02:12:53 949 02:10:32 940
1907 Jacqui Mitchell Female 318 F40 58 02:12:53 950 02:11:37 957
2301 Daren Hooper Male 633 SM 317 02:13:00 951 02:10:39 943
1024 Suzanne Edwards Female 319 F35 60 02:13:03 952 02:12:19 974
1609 Duncan Leaney Male 634 M50 53 02:13:17 953 02:11:52 962
1581 Charlotte Hobden Female 320 SL 133 02:13:17 954 02:11:03 950
1669 Amanda Gyger Female 321 F45 46 02:13:17 955 02:12:04 969
1899 Denisa Bushell Female 322 SL 134 02:13:18 956 02:13:18 992
1668 Philip Gyger Male 635 M45 104 02:13:19 957 02:12:05 971
1934 Andrew Butler Male 636 M40 92 02:13:19 958 02:12:48 985
1650 Carolyn Oxby Female 323 F50 15 02:13:20 959 02:11:11 953
1245 Helen Phillips Female 324 SL 135 02:13:26 960 02:11:47 959 Quantock Harriers
1910 Claire Lennon Female 325 F35 61 02:13:29 961 02:11:50 961 Quantock Harriers
1544 Jack Warren Male 637 SM 318 02:13:29 962 02:11:08 952
84 Geoff Woodward Male 638 M45 105 02:13:31 963 02:12:08 973 Axe Valley Runners
2455 Rachel Harris Female 326 F40 59 02:13:34 964 02:11:08 951
1965 Angie Concannon Female 327 F40 60 02:13:40 965 02:11:54 963
2141 Melvyn Trower Male 639 M50 54 02:13:43 966 02:11:18 954
1164 Sarah Hart-Alexander Female 328 F40 61 02:13:44 967 02:12:41 983
2029 Emma Heather Female 329 F40 62 02:13:45 968 02:11:58 964
2133 Peter Coakes Male 640 SM 319 02:13:50 969 02:11:29 955
2065 David Thompson Male 641 M50 55 02:13:55 970 02:11:33 956
2396 Brendan Wellman Male 642 SM 320 02:13:58 971 02:12:05 970
2341 Lee Morsey Male 643 SM 321 02:14:02 972 02:12:56 986
1192 David Reed Male 644 M60 27 02:14:02 973 02:11:46 958 uk net runners
1031 Christine Smart Female 330 F50 16 02:14:04 974 02:12:03 968
1906 Angharad Williams Female 331 SL 136 02:14:06 975 02:12:06 972
1093 Janice Rambridge Female 332 F55 11 02:14:10 976 02:13:27 997 Team Bath AC
2421 Ian Vibert Male 645 SM 322 02:14:14 977 02:11:48 960
1148 Christine Cockerton Female 333 F40 63 02:14:14 978 02:12:01 966
1395 Emma How Female 334 F35 62 02:14:15 979 02:12:02 967
1691 Gareth Parsons Male 646 SM 323 02:14:16 980 02:12:32 976
2099 Sharon Warner Female 335 F35 63 02:14:16 981 02:12:30 975
1576 Harriet Grant Female 336 SL 137 02:14:28 982 02:13:45 1001
2206 Humphrey Walters Male 647 M65 10 02:14:29 983 02:13:02 988
1597 Lucy Ratcliff Female 337 SL 138 02:14:31 984 02:13:26 996
2090 Rachel Marsden Female 338 F35 64 02:14:32 985 02:13:23 993
1210 Richard Watson Male 648 M45 106 02:14:32 986 02:13:23 994 Running Forever RC
1673 Jane Adams Female 339 F40 64 02:14:35 987 02:13:53 1003
2310 Helen Roden Female 340 F45 47 02:14:35 988 02:13:30 998
1950 Anita Harrison Female 341 F55 12 02:14:40 989 02:13:06 990 Teign Valley RC
1863 Clare Melbourne Female 342 SL 139 02:14:41 990 02:12:35 979 Honiton RC
1292 Louise Carvell Female 343 F40 65 02:14:44 991 02:13:13 991
1332 Emily Cosgrove Female 344 SL 140 02:14:45 992 02:12:46 984
2056 mark Laver Male 649 SM 324 02:14:50 993 02:12:32 977
1900 Matthew Harris Male 650 SM 325 02:14:51 994 02:12:33 978
1901 Glen Gillespie Male 651 SM 326 02:14:51 995 02:12:35 980
2265 Glenn Cooper Male 652 SM 327 02:14:51 996 02:12:36 982
2115 Steve Penny Male 653 SM 328 02:14:52 997 02:13:06 989
1472 Robert Rivett Male 654 M60 28 02:14:59 998 02:13:52 1002
1748 Steve Curtis Male 655 M40 93 02:15:01 999 02:12:57 987
1091 Joanne Blight Female 345 SL 141 02:15:02 1000 02:12:35 981
1569 Hannah Matthews Female 346 SL 142 02:15:05 1001 02:14:01 1006
1618 Kane Gibbs Male 656 SM 329 02:15:07 1002 02:14:00 1005
1318 Alastair Carmichael Male 657 M45 107 02:15:22 1003 02:14:10 1008
1991 Jill Coulter Female 347 F55 13 02:15:31 1004 02:14:43 1011 Teign Valley RC
1447 Lucy Back Female 348 SL 143 02:15:34 1005 02:13:26 995
2153 Ken Hobden Male 658 M60 29 02:15:36 1006 02:14:24 1009
1623 Kelly Smith Female 349 SL 144 02:15:45 1007 02:13:35 999
1625 Kelly Noble Female 350 SL 145 02:15:45 1008 02:13:35 1000
1874 Andrew Davis Male 659 M45 108 02:15:49 1009 02:14:55 1013
1498 Sarah Richmond Female 351 SL 146 02:15:59 1010 02:13:58 1004
1545 MArk Davenport Male 660 SM 330 02:16:24 1011 02:14:41 1010
1136 Hayley Brown Female 352 F35 65 02:16:31 1012 02:15:48 1023
1288 Becky Mitchinson Female 353 SL 147 02:16:33 1013 02:15:05 1014 Running Forever RC
1937 Claire Newman Female 354 F40 66 02:16:33 1014 02:15:50 1024
1553 Hayley Weston Female 355 SL 148 02:16:35 1015 02:14:03 1007
1592 Elise Knight Female 356 F35 66 02:16:45 1016 02:16:03 1028
1216 Louise Brown Female 357 F50 17 02:16:49 1017 02:15:38 1020 Sidmouth RC
1842 Anna Smith Female 358 F35 67 02:16:57 1018 02:14:44 1012
2261 Laura Phillips Female 359 SL 149 02:17:20 1019 02:16:34 1032
1252 Wendy Woods Female 360 F45 48 02:17:32 1020 02:15:23 1015 Womens Running Network
2448 Gary Wheaton Male 661 SM 331 02:17:35 1021 02:15:27 1016
2424 Peter Williams Male 662 M45 109 02:17:36 1022 02:15:28 1017
2295 Keith Oglanby Male 663 M55 36 02:17:39 1023 02:16:03 1029
1015 Andrew Smith Male 664 SM 332 02:17:58 1024 02:15:29 1018
1954 Eric Pope Male 665 M65 11 02:17:58 1025 02:15:41 1021
2395 Andy Fitzavon Male 666 M45 110 02:17:59 1026 02:15:30 1019
2333 Edith Gale Female 361 F55 14 02:18:01 1027 02:15:47 1022 Womens Running Network
1700 Samuel Gardner Male 667 SM 333 02:18:12 1028 02:17:17 1037
1644 Annette Mear Female 362 F40 67 02:18:17 1029 02:18:17 1049
1421 Teresa Holmes Female 363 F50 18 02:18:23 1030 02:16:25 1030 Womens Running Network
1761 Emma O'Brien Female 364 F35 68 02:18:26 1031 02:15:56 1025
1763 Anita Ellis Female 365 F45 49 02:18:27 1032 02:15:56 1026
1116 Jo Mason Female 366 F40 68 02:18:28 1033 02:16:39 1033 Wells City Harriers
2470 David Jordan Male 668 M50 56 02:18:29 1034 02:16:03 1027
2196 Ian Lockett Male 669 SM 334 02:18:30 1035 02:16:33 1031
2270 Kaite Loomes Female 367 F35 69 02:18:56 1036 02:18:01 1047
2263 Chrissie Angus Female 368 SL 150 02:18:56 1037 02:18:01 1048
1619 Ben Winter Male 670 SM 335 02:19:03 1038 02:17:55 1045
1418 Charlotte Dean Female 369 F35 70 02:19:13 1039 02:17:16 1036
1549 Richard Dibble Male 671 M45 111 02:19:15 1040 02:17:47 1042
1550 Elizabeth Dibble Female 370 F45 50 02:19:15 1041 02:17:48 1043
1629 Stuart Curtis Male 672 SM 336 02:19:15 1042 02:17:10 1035
2368 Amal Paonaskar Male 673 SM 337 02:19:17 1043 02:17:05 1034
1257 Gary Smith Male 674 M40 94 02:19:29 1044 02:17:42 1040 Running Forever RC
1837 Zoe Gentle Female 371 SL 151 02:19:36 1045 02:17:33 1038
2453 Rosie Swaffield Female 372 SL 152 02:19:36 1046 02:17:33 1039
1053 Allison Palmer Female 373 F40 69 02:19:49 1047 02:18:58 1053 Newton Abbot AC
2203 Rachel Clode Female 374 SL 153 02:19:58 1048 02:17:43 1041
2352 Paul Coomber Male 675 M45 112 02:20:06 1049 02:17:52 1044 Minehead RC
2078 Graham Welch Male 676 M65 12 02:20:09 1050 02:18:54 1052
1896 Catherine Dixon Female 375 F45 51 02:20:22 1051 02:17:59 1046
2264 Susan Southwood-Turner Female 376 F40 70 02:20:55 1052 02:19:07 1055
1951 Richard Simpson Male 677 M60 30 02:20:58 1053 02:18:23 1050 Fleet & Crookham AC
1952 Helen Reid Female 377 F40 71 02:21:04 1054 02:19:41 1057
1785 Karen Maddison Male 678 M45 113 02:21:06 1055 02:19:01 1054
2113 Dave Rowe Male 679 SM 338 02:21:08 1056 02:18:44 1051
1158 Sallianne Woodall Female 378 F45 52 02:21:21 1057 02:20:39 1062 Womens Running Network
2482 Trevor Cope Male 680 M55 37 02:21:47 1058 02:21:10 1067 Exmouth Harriers
1208 Selina Bond Female 379 SL 154 02:21:48 1059 02:20:17 1058 Womens Running Network
1017 Rachel Blackshaw Female 380 F35 71 02:21:55 1060 02:20:30 1060
1835 Cora Corrigan Female 381 F55 15 02:21:55 1061 02:19:32 1056
2104 Laura Pike Female 382 F35 72 02:22:05 1062 02:20:18 1059
2380 Rachel Scholes Female 383 F35 73 02:22:14 1063 02:21:32 1071
2381 Cathy Farenden Female 384 F40 72 02:22:14 1064 02:21:31 1070 South Molton Strugglers
1432 Andrea Rowbotham Female 385 F45 53 02:22:23 1065 02:21:05 1064
1433 Darren Rowbotham Male 681 M40 95 02:22:23 1066 02:21:05 1065
1518 Gemma Kakol Female 386 SL 155 02:22:35 1067 02:21:27 1068
1517 Alastair Cartwright Male 682 SM 339 02:22:35 1068 02:21:27 1069
1724 Lisa Coles Female 387 SL 156 02:22:46 1069 02:20:36 1061
1286 Nic Sage Female 388 SL 157 02:22:56 1070 02:20:47 1063 Running Forever RC
2157 Jason Vickers Male 683 M40 96 02:23:01 1071 02:21:06 1066 Burnham-on-Sea Harriers
2224 Melanie Maskell Female 389 F40 73 02:23:10 1072 02:22:29 1083
2339 Kay Eastwood Female 390 F60 1 02:23:11 1073 02:22:15 1078 Bideford Blues
2238 Alan Francis Male 684 M65 13 02:23:28 1074 02:22:40 1090 Blackheath & Bromley AC
1444 Katie Hawker Female 391 SL 158 02:23:30 1075 02:21:33 1072
1604 Rebecca Seward Female 392 SL 159 02:23:38 1076 02:22:00 1073
1402 Daniel Bishop Male 685 SM 340 02:23:40 1077 02:22:01 1074
1490 Annette Burrough Female 393 SL 160 02:23:44 1078 02:23:02 1097
1320 Hilary Malcolm Female 394 SL 161 02:23:44 1079 02:23:05 1098
2481 Mike Watson Male 686 M55 38 02:24:05 1080 02:22:50 1094
98 Jonathan Newman Male 687 SM 341 02:24:08 1081 02:22:26 1082
1718 Jude Yeomans Male 688 SM 342 02:24:13 1082 02:22:29 1084
1400 Kevin Dinham Male 689 M40 97 02:24:13 1083 02:22:33 1087
1488 Robert Carey Male 690 M45 114 02:24:14 1084 02:22:35 1089
2241 Penny Millar Female 395 SL 162 02:24:15 1085 02:23:31 1099
1730 Scott Sillick Male 691 SM 343 02:24:15 1086 02:22:10 1076
1311 Sally Newton Female 396 F55 16 02:24:19 1087 02:22:45 1091 Teign Valley RC
1393 Julia Aylott Female 397 F35 74 02:24:27 1088 02:22:57 1095
2161 Mandy Lee Female 398 F40 74 02:24:27 1089 02:22:19 1079
1754 Emellia White Female 399 SL 163 02:24:28 1090 02:22:09 1075
1753 Nicholas White Male 692 SM 344 02:24:28 1091 02:22:12 1077
2267 Sarah Jones Female 400 F35 75 02:24:30 1092 02:22:35 1088
2268 Andrea Brown Female 401 SL 164 02:24:30 1093 02:22:33 1086
1715 Tracy Dyer Female 402 F45 54 02:24:35 1094 02:22:24 1081
2091 Anne Langworthy Female 403 F45 55 02:24:42 1095 02:22:49 1093
1871 Gail Durbin Female 404 F40 75 02:24:50 1096 02:22:21 1080
2426 Jane Boyd Female 405 SL 165 02:24:50 1097 02:22:30 1085
2120 Stephen Morfey Male 693 SM 345 02:24:53 1098 02:23:00 1096
1570 Adam Salter Male 694 SM 346 02:24:56 1099 02:24:07 1104
2127 Stephen Lee Male 695 M40 98 02:25:14 1100 02:22:46 1092
2258 Caroline Swan Female 406 F45 56 02:25:19 1101 02:24:28 1116
1672 Jason Marchent Male 696 SM 347 02:25:21 1102 02:23:36 1100
1655 Alison vassalli Female 407 F35 76 02:25:34 1103 02:24:17 1112
1734 David Izzard Male 697 M40 99 02:25:34 1104 02:24:17 1111
1415 Amy Smart Female 408 SL 166 02:25:49 1105 02:23:48 1101
1266 Hilary Allen Female 409 F55 17 02:25:52 1106 02:24:13 1109 Womens Running Network
1182 Charlotte Luckett Female 410 SL 167 02:25:53 1107 02:24:16 1110
2257 Bernadeta Burnell Female 411 SL 168 02:26:01 1108 02:25:16 1122
2059 Sheridan Bellringer Female 412 SL 169 02:26:03 1109 02:25:01 1121
2460 Henriette Hayden Female 413 F50 19 02:26:06 1110 02:24:44 1119
1411 Denise Crawley Female 414 F40 76 02:26:09 1111 02:24:21 1113
1412 Alison Ball Female 415 F45 57 02:26:09 1112 02:24:21 1114
1528 Peter Widdrington Male 698 M65 14 02:26:14 1113 02:23:52 1102
2487 Anthony Spiller Male 699 SM 348 02:26:19 1114 02:24:11 1107
1326 Sally Pinches Female 416 SL 170 02:26:19 1115 02:24:11 1108
1522 Jessica Powell Female 417 SL 171 02:26:19 1116 02:25:37 1126
1454 Abigail Frost Female 418 SL 172 02:26:20 1117 02:24:09 1105
1858 Amy Powell Female 419 SL 173 02:26:20 1118 02:24:09 1106
1530 Sam Beckwith Male 700 SM 349 02:26:20 1119 02:26:20 1135
1424 Angela Cottrell Female 420 SL 174 02:26:24 1120 02:24:51 1120
1132 Thomas Jones Male 701 SM 350 02:26:32 1121 02:26:02 1131
1909 David Tiley Male 702 M40 100 02:26:35 1122 02:24:03 1103
1443 Nicola Frost-Wilson Female 421 SL 175 02:26:35 1123 02:25:59 1130
1600 Carrie Wallace Female 422 SL 176 02:26:40 1124 02:24:41 1118
2225 Andy Bazley Male 703 M60 31 02:26:51 1125 02:24:27 1115
1167 Jim Bennet Male 704 M65 15 02:26:51 1126 02:24:30 1117 Tamar Trotters
2312 Sheila Johnson Female 423 SL 177 02:27:00 1127 02:26:05 1133 Quantock Harriers
2313 Heulwen Stevenson Female 424 SL 178 02:27:01 1128 02:26:06 1134 Quantock Harriers
2417 Adrian Hooper Male 705 M45 115 02:27:02 1129 02:25:25 1124
2077 Heather Conder Female 425 F50 20 02:27:12 1130 02:25:34 1125
2152 Rachael Brough Female 426 SL 179 02:27:22 1131 02:25:18 1123
1584 Neville Coles Male 706 M45 116 02:27:34 1132 02:25:44 1127
1520 Lesley Male Female 427 F45 58 02:27:35 1133 02:25:58 1129
2136 Charles Price Male 707 SM 351 02:27:36 1134 02:25:50 1128
2176 Paula Cannings Female 428 F40 77 02:27:52 1135 02:26:23 1136
2242 Paul Whitcombe Male 708 SM 352 02:27:54 1136 02:26:02 1132
2338 Julie Comer Female 429 F40 78 02:28:10 1137 02:27:29 1142
1986 Laura Davenport Female 430 SL 180 02:28:13 1138 02:26:42 1139
2272 Kate Moore Female 431 SL 181 02:28:20 1139 02:26:26 1137
1925 Sophia Williams Female 432 SL 182 02:29:05 1140 02:27:01 1141
1551 Ross Hawkins Male 709 M40 101 02:29:15 1141 02:26:42 1138
1503 Lauren Amirmadhi Female 433 SL 183 02:29:25 1142 02:28:43 1150
2116 Emma Perry Female 434 F35 77 02:29:26 1143 02:26:56 1140
1501 Rim Halila Female 435 F35 78 02:29:37 1144 02:28:33 1147
1420 Claire Underhill Female 436 F40 79 02:29:38 1145 02:28:34 1148
1534 Circe Lewis Female 437 SL 184 02:30:06 1146 02:28:00 1143
1068 Adam Brown Male 710 SM 353 02:30:35 1147 02:28:16 1145
1917 Rachel Ozanne Female 438 F35 79 02:30:35 1148 02:28:16 1144
2083 Louise Rye Female 439 F45 59 02:30:45 1149 02:29:11 1155 Womens Running Network
2081 Julie Lyle Female 440 F45 60 02:30:45 1150 02:29:07 1154
1770 Charles Axon Male 711 SM 354 02:30:48 1151 02:29:01 1151 Running Forever RC
2316 Chaplin Terrie Female 441 F40 80 02:30:49 1152 02:29:04 1153
1119 Gayle Hulland Female 442 SL 185 02:30:53 1153 02:28:31 1146
2329 Mandy Thorne Female 443 F45 61 02:31:04 1154 02:30:22 1159
2106 Helene Scott Female 444 SL 186 02:31:07 1155 02:28:41 1149
2054 Kyle Taylor Male 712 SM 355 02:31:09 1156 02:30:06 1157
1368 Victoria Bawden Female 445 SL 187 02:31:11 1157 02:30:31 1160
1558 Sarah Lewis Female 446 F40 81 02:31:12 1158 02:29:01 1152
1369 Lucy Hurst Male 713 SM 356 02:31:13 1159 02:30:32 1161
2185 Sally Evans Female 447 F55 18 02:31:43 1160 02:29:35 1156
1628 Ian Puddifoot Male 714 M50 57 02:32:01 1161 02:30:09 1158
1020 Tas Ali Female 448 F40 82 02:32:01 1162 02:30:35 1162
1185 Karen Whittington Female 449 F45 62 02:32:31 1163 02:31:05 1164 Womens Running Network
1375 Suzi Griffiths Female 450 F40 83 02:32:36 1164 02:31:02 1163
1416 Ross MacEwen Male 715 SM 357 02:32:47 1165 02:31:07 1165
1721 Luke Winston Male 716 SM 358 02:33:22 1166 02:32:38 1169
1749 Keith Futcher Male 717 M40 102 02:33:33 1167 02:31:30 1166
2425 Tom Toogood Male 718 SM 359 02:33:43 1168 02:32:05 1167
1265 Marina Tomsett Female 451 SL 188 02:34:13 1169 02:32:46 1170 Running Forever RC
2102 Tom Hickery Male 719 SM 360 02:34:16 1170 02:33:34 1174
1601 Jenni Lewis Female 452 SL 189 02:34:40 1171 02:32:31 1168
1483 Sam Davis Male 720 SM 361 02:34:57 1172 02:33:26 1171
1261 Gerald Symons Male 721 M55 39 02:35:12 1173 02:33:30 1172
1144 Neil Symons Male 722 SM 362 02:35:13 1174 02:33:30 1173
1178 Nicky Wilkes Female 453 SL 190 02:35:34 1175 02:34:07 1177 Taunton AC
1251 Martin Axon Male 723 M40 103 02:35:55 1176 02:34:07 1176 Running Forever RC
1990 Steve Mazurkiewicz Male 724 M45 117 02:36:11 1177 02:34:38 1178
1902 Kay Kneeshaw Female 454 SL 191 02:36:20 1178 02:33:59 1175
1702 Eliza Brodie Female 455 SL 192 02:36:25 1179 02:35:52 1182
1546 Matthew Lacey Male 725 SM 363 02:36:47 1180 02:35:29 1181
1714 Josetania ( Jose) Cavendish Female 456 F55 19 02:36:52 1181 02:34:42 1179
1834 Jason Squire Male 726 SM 364 02:37:29 1182 02:35:54 1183
1994 Rebecca Squire Female 457 F35 80 02:37:29 1183 02:35:55 1185
2408 Penny Hadfield-bennett Female 458 F40 84 02:37:31 1184 02:35:05 1180 Plymouth Harriers
1198 Graham Binks Male 727 M60 32 02:38:02 1185 02:35:55 1184 Gillingham Trotters
2199 Bob Burton Male 728 M50 58 02:38:15 1186 02:36:28 1186 Plymstock RR
1750 Helen Nation Female 459 SL 193 02:38:42 1187 02:37:22 1190
2015 Alex Pope Male 729 SM 365 02:38:55 1188 02:36:34 1187
1290 Ellie Tuck Female 460 SL 194 02:38:56 1189 02:36:35 1188
1374 Catherine Porter Female 461 F40 85 02:39:07 1190 02:36:50 1189
1533 Trev Boardman Male 730 M40 104 02:39:43 1191 02:38:25 1191
1293 Nuala Billings Female 462 F50 21 02:40:22 1192 02:38:56 1192 Womens Running Network
1453 Glenda Cooper Female 463 F40 86 02:41:44 1193 02:40:15 1193
1531 Nicola Baker Female 464 F55 20 02:41:54 1194 02:40:21 1194 Womens Running Network
1140 Mark Kirkpatrick Male 731 M40 105 02:42:51 1195 02:41:45 1199
1351 Elley Frost Female 465 SL 195 02:43:07 1196 02:40:51 1195
1940 Marie Newman Female 466 SL 196 02:43:13 1197 02:42:30 1201
2303 Steve Rose Male 732 SM 366 02:43:15 1198 02:41:44 1198
1485 Kerry Kelly Female 467 F35 81 02:43:33 1199 02:41:05 1196
2328 Martin Yates Male 733 M40 106 02:43:35 1200 02:41:36 1197
1568 Rebecca Cooksley Female 468 SL 197 02:43:43 1201 02:42:55 1203
1403 Lee-anne Sperring Female 469 F35 82 02:44:15 1202 02:42:15 1200
1356 Helen Young Female 470 F45 63 02:44:41 1203 02:43:43 1206
2159 Helen Treacher Female 471 F40 87 02:45:01 1204 02:42:47 1202 Royal Manor of Portland AC
1868 Mark Leach Male 734 SM 367 02:45:09 1205 02:43:32 1205
1151 Tanya Nathan Female 472 F35 83 02:45:23 1206 02:43:09 1204
1438 Steven Medway Male 735 SM 368 02:45:45 1207 02:45:10 1208
1711 Hannah Garlick Female 473 SL 198 02:46:06 1208 02:45:24 1210
2055 Carlie Addicott Female 474 SL 199 02:46:17 1209 02:45:14 1209
2231 Mary Dunmall Female 475 F55 21 02:46:34 1210 02:44:28 1207
1563 Shirley Frost Female 476 F55 22 02:47:55 1211 02:45:41 1211
2491 Sandra Levett Female 477 F45 64 02:47:56 1212 02:45:44 1212
1999 Claire Fitzgerald Female 478 F35 84 02:49:22 1213 02:47:48 1213 Womens Running Network
1621 Alan Mitchell Male 736 M50 59 02:50:07 1214 02:48:17 1214
2243 Gemma Bishop Female 479 SL 200 02:50:07 1215 02:48:17 1215
1016 Lesley Bigmore Female 480 F50 22 02:55:09 1216 02:52:45 1216 Brackla Harriers
1152 Frank Dunlop Male 737 M60 33 02:57:49 1217 02:55:21 1217 Bideford AAC
1723 Jayne Hewlett Female 481 F45 65 03:00:02 1218 02:58:13 1218
1727 Amanda Mitchell Female 482 F50 23 03:00:02 1219 02:58:13 1219
1984 Liz  Greenway Female 483 F40 88 03:00:52 1220 02:59:26 1220 Running Forever RC
1310 Abbe Bartlett Female 484 SL 201 03:03:06 1221 03:02:26 1222
1982 Niki Jones Female 485 F35 85 03:03:06 1222 03:02:26 1221
1975 Jackie Gillingham Female 486 F45 66 03:05:12 1223 03:03:03 1224
1976 Liz Coggins Female 487 F45 67 03:05:13 1224 03:03:03 1223
2364 Jan Walker Female 488 F60 2 03:06:32 1225 03:04:50 1225 Running Forever RC
1505 Keira Pound Female 489 SL 202 03:10:35 1226 03:08:11 1226
1232 Sue Weymouth Female 490 F50 24 03:12:12 1227 03:09:46 1227
1125 Matt Woodford Male 738 SM 369 03:19:18 1228 03:17:20 1228
1706 Jane Horton Female 491 F50 25 03:35:15 1229 03:33:14 1229
1705 Stephen Horton Male 739 M50 60 03:35:16 1230 03:33:15 1230
1704 Helen Horton Female 492 SL 203 03:35:16 1231 03:33:15 1231
272 James Henderson Male 740 SM 370 03:49:43 1232 03:49:23 1232 Teignbridge Trotters